תגיות

לילה לבן אירופה

White Night Europa

יום חמישי, 25 ביוני 2015

 

ביולי 2003 הכריז אונסק"ו על "העיר הלבנה" של תל־אביב – מרקם עירוני, היסטורי וייחודי – בתור אתר מורשת תרבות עולמית. מרכז העיר מהווה את האוסף האדריכלי הגדול בעולם של מבנים בסגנון הבין-לאומי (המוכר יותר בשם "באוהאוס"), שהקנה לתל-אביב-יפו את מעמדה הייחודי במורשת התרבות האדריכלית של התקופה המודרנית.

 

מאז ההכרזה, בכל שנה, מציינת עיריית תל־אביב-יפו את הכרזת אונסק"ו בסדרת אירועי ה"לילה לבן", המשלבים בתוכם ערך נוסף של העיר: היותה "עיר ללא הפסקה".

 

העיר תל־אביב-יפו משמשת בית חם למוסדות תרבות רבים, לאמנים וליוצרים, הניזונים ממנה ומזינים את הדופק שלה. תל־אביב-יפו היא המוזה ומקור ההשראה ליצירה תרבותית עניפה ומגוונת, והיא פתוחה לכל גילוי של מחשבה מקורית.

 

הלילה הלבן הוא חגיגה הכוללת עשרות אירועים הנערכים במקביל בכל רחבי העיר – בחוצות ובמרכזי התרבות – משעות הערב המוקדמות אל תוך הלילה. האירועים פתוחים לקהל הרחב, בחינם או בתעריפים מוזלים, והציבור מוזמן ליהנות ממגוון גדול וייחודי של מופעים.

 

אירועי לילה לבן אירופה 2015 יעמדו בסימן מחווה לתרבות אירופה,

והם נערכים בשיתוף פעולה עם האיחוד האירופי ועם המדינות החברות בו

 

בין האירועים:

ארוחה בלבן – פיקניק-שיק המוני במרחב ציבורי ׀ Touch Me Baby! תערוכת וידאו-ארט ׀ DeliShow – דלישס שואו של אופנה וקולינריה ׀ עלייתו לגרדום של הליצן X – מופע תאטרון-קרקס פרוע, אורבני עכשווי ׀ מסיבת אוזניות בשקט בשקט… בהשתתפות דיג'יאים מאירופה ׀ ג'אז איטלקי בשדרה ׀ ערב שירה בציבור׀ מסיבת ריקודי סווינג ׀ פופ-אפ פארק עירוני דמיוני, ללילה אחד בלבד ׀ מקהלת הגברים הגאה מבוסטון ׀ מופע מחווה ללאונרד כהן ׀ מופע מחווה למאיר אריאלמופע הצדעה ללהקות הנוער העירוניות ׀ ועוד עשרות אירועים בחוצות ובמוסדות התרבות : מוסיקה, מיצגי תאטרון, הרקדות ומופעי מחול, קטעי אופרות, רסיטלים קלאסיים, הרכבי ג'אז, מופעי רוק ואלטרנטיבי, מיצגי וידאו, מפגשים עם אמנים ויוצרים, שיחות על ספרות והגות, פעילות ספורט לילית, שיעור יוגה בזריחה, שופינג, תהלוכות רחוב, מסיבות במועדונים, תפריט לילי מיוחד במסעדות ובבתי הקפה, סיורים ליליים מודרכים ברחבי העיר והארה דקורטיבית של בנייני באוהאוס במתחם העיר הלבנה.

 

 

אפשר לנווט בין האירועים באמצעות האפליקציה העירונית "דיגיתל", אשר מציגה את כל המוקדים על גבי מפה מפורטת, ומציגה מידע מבוסס מיקום.

 

בכל שנות קיומם, אירועי הלילה הלבן נחלו הצלחה אדירה בקרב ציבור המבקרים והמבלים.

גם השנה נרשמת היענות שיא מצד גופי התרבות והאמנות בעיר.

 

 

 

לילה לבן אירופה

אירועי חוצות בכל רחבי העיר

 

הארת 50 בנייני העיר הלבנה

לאורך שדרות רוטשילד ורחוב ביאליק

 

*

 

ארוחה בלבן

פיקניק-שיק המוני במרחב ציבורי

ערב לפני הלילה הלבן, יום רביעי, 24 ביוני 2015, בשעה 19:30 במיקום סודי!

מאות אנשים לבושים לבן מכף רגל ועד ראש, מנהלים את עצמם בנימוס רב, באלגנטיות ועל פי כל כללי הטקס, נפגשים לפיקניק-שיק המוני במרחב ציבורי, במיקום סודי!

 

בעצם ההשתתפות באירוע המפתיע והבלתי צפוי הזה, הסועדים תורמים לערכו של המרחב הציבורי העירוני ולתחושת הקהילה והאחדות, כאשר אנשים שונים בעלי רקע שונה וטעמים שונים, מתחברים בזכות האהבה ליופי ולטעם טוב. הסועדים לוקחים חלק באירוע קסום, זוכים למבטים נדהמים והמומים מהעוברים והשבים הצופים בסצנה, וכולם – המשתתפים והצופים – תוהים אם כל זה איננו אלא חלום…

 

הרעיון נולד לפני 25 שנים בפריז, ע"י פרנסואה פסקוויר וקומץ חבריו. הארוחה הלבנה בפריז נערכת בכל שנה באתרים היוקרתיים ביותר בבירה הצרפתית: מגדל אייפל, כיכר ונדום, שאטו דה ורסאי, טיילת דה נוטרדאם, שאנז אליזה, כיכר הקונקורד, בלובר, הפירמידה… ומשתתפים כמעט 15,000 בני אדם. שוטרי פריז נוטים לחבב את האסיפה המוזרה הזו, ואפילו היו רוצים להשתתף בה, אם רק יכלו.

 

מספר המשתתפים מוגבל!

ההשתתפות בתשלום: 49 ₪ לאדם.

ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש באתר http://telaviv.dinerenblanc.info/about

ההרשמה בזוגות בלבד (בני זוג, זוג חברים, שני בני משפחה, זוג עמיתים לעבודה…)

יש להצטייד בשולחן נישא, מפה לבנה, 2 כסאות, סל פיקניק לארוחה בת שלוש מנות ולבוש לבן מכף רגל ועד ראש.

נקודת המפגש תימסר בעת ההרשמה. מקום קיום האירוע יימסר בנקודת המפגש, כשעה לפני תחילת האירוע.

המיקום – סודי!

 

 

*

 

* * * לילה לבן אירופה * * *

Touch Me Baby!

תערוכת וידאו-ארט בנמל יפו

בהשתתפות המחלקה לווידאו בצלאל והאמנית חן צרפתי

המציאות החזותית של העשור האחרון ניבטת מריבוי מסכים. דימויי סטילס ווידאו תזזיתיים מציפים את חיינו ומתחלפים בקצב הולך וגובר. הטאבלטים, מסכי הטלוויזיה הביתיים שגדלים בהדרגה, וכמובן מכשירי הסמארט-פון – הפכו את המסך לידידו הטוב של האדם, ויש שיטענו – אפילו לשלוחה שלנו.

ריבוי המסכים סביבנו, או בכף ידינו, גורם לשינויים כלכליים ומוסרים, שמשפעים על תפיסת המציאות הפיזית שלנו. כך למשל, סביבה קפיטליסטית תחרותית גורמת לייצור מסיבי של דימוים שמתחרים על תשומת ליבו של הצרכן. עורכים, צלמים, מעצבים, אנשי מיתוג וארסנל שלם של אסטרטגים משקיעים את מרצם כדי לתפוס את העין, הרוויה ממילא, של הצופה אל המסך – מסך הטאצ', אל הדו ממד.

השפעה נוספת של המסכים היא ההשפעה הפיזית של הטכנולוגיה על הגוף. בהקשר הזה, אפשר לחשוב על השוני האיכותני בין ישיבה ממושכת מול מסך מחשב ביתי, והמנח הגופני שמחייב אותנו בישיבה כמו "פקידותית", לבין השימוש במסכי הטאצ', שמאפשרים תנועה אורגנית יותר או בטכנולוגיה עתידית, שבה מסכי הטאץ יוגדלו ויאפשרו תנועה גדולה יותר של הגוף.

התערוכה Touch Me Baby! עוסקת בממשק התקשורת שלנו אל מול הטכנולוגיה, בהקשר הגופני. התערוכה מעלה שאלות כמו: מה גורם לנו להימשך אל דימוי כזה או אחר? איך הדימוי המרצד שעל המסך משפיע על הגוף? איפה עובר הגבול בין הטכנולוגיה לבין המשתמש? עד כמה הטכנולוגיה מעצבת אותנו, כפי שאנחנו מעצבים אותה?

Touch Me Baby! מציגה סביבת מסכים עשירה המונה 16 עבודות ווידאו גדולות ממדים, שיוקרנו על הרחבה ועל הבניינים בנמל יפו. כל העבודות נוצרו במיוחד עבור התערוכה כחלק מפרויקט מתמשך בשיתוף האיחוד האירופי, עיריית תל אביב-יפו והאקדמיה לאמנות בצלאל.

 

כל העבודות נוצרו במיוחד בעבור התערוכה, כחלק מפרויקט מתמשך עם האקדמיה לאמנות בצלאל וכוללת יצירות של סטודנטים מצ’כיה, בריטניה, הולנד.

האמנים המשתתפים: מיכל אלבי, נינה שפיגל, כראם נאטור, שחר ברקת, לירן בלאו, הדר גולן, פביאנה מרטובה, לארס ארי אנדרסן, דניאל אפרים, שחר דיויס, פיליפ דרמן, דיויד פרילוסיק וקלאודיה שילדנכט.

אוצרת: נוהר בן אשר מנחת הפרויקט: שרון בלבן

שיתוף פעולה של האיחוד האירופי בישראל ועיריית תל אביב-יפו, מופק על ידי "ארטלינק הפקות"

נמל יפו בשעות 20:30 – 23:00

 

*

 

* * * לילה לבן אירופה * * *

DeliShow – מאש-אפ של אופנה וקולינריה

ב"קצה השדרה", רחבת רוטשילד 1

בליבו של "דלישואו" – מאש-אפ של אופנה וקולינריה – תוצב בימה גדולה עם מטבח פתוח, ממנה יצא מסלול דוגמנות. במהלך האירוע, שפים ישראלים ואירופאים ירכיבו מנות יחד על בימה אחת, ותצוגת אופנה תציג דגמים שעוצבו במיוחד על ידי מעצבים ישראלים ואירופאים.

מסכי ענק יעבירו את המתרחש במטבח ועל המסלול, בשילוב ראיונות עם השפים והמעצבים תוך כדי עבודתם.

לאורך האירוע יוכל הקהל לטעום אוכל רחוב מרחבי אירופה בדוכנים שיוצבו במתחם.

את הלילה תחתום מסיבת מאש-אפ.

 

ארבעה צוותים של שפים ישראלים ואירופאים יכינו במהלך האירוע מנות שנולדו משיתוף פעולה מקדים. לכל צוות הוצמדה מעצבת אופנה שיצרה פריט לבוש בהשראת אותה מנה או נושא:

 • שף יאיר יוספי (ברוט) ישתף פעולה עם השף הצרפתי Guillaume Delage, בעל כוכב מישלן ממסעדת JADIS בפריז. יחד איתם עבדו צמד אחיות, המעצבות הישראליות זוהר וורד בלנק, שפועלות תחת המותג "סטלה ולורי".
 • שפית רימה אולברה (אואזיס) תשתף פעולה עם השפית הסלובנית Ana Ros ממסעדת Hisa Franko ואיתן תעבוד מעצבת האופנה הערבייה-ישראלית נדיה איברהים עזיזי, שפועלת תחת המותג AZIZI.
 • שף תומר ניב (המטבח של רמה) ישתף פעולה עם השף האוסטרי Philipp Inreiter מווינה, שעבד בין היתר במסעדת “Noma” בקופנהגן, שזכתה כמה פעמים בתואר המסעדה הטובה בעולם. אל שני השפים חברה המעצבת הישראלית נתלי אליאן שפועלת תחת המותג "Naftul".
 • שף אוראל קמחי (פופינה) ישתף פעולה עם השף הבלגי Davy De Pourcq ממסעדת VOLTA בגנט, ויחד איתם עבדה מעצבת האופנה הליטאית Zydrune Grigonyte שפועלת תחת המותג "Zidra".

 

בנוסף, בתצוגת האופנה יוצגו דגמים שהכינו במשותף ארבעה צוותים של מעצבות ישראליות ואירופאיות, שישתתפו גם הן באירוע וירואיינו על הבמה:

 

 • המעצבת הישראלית נילי בן סימון בשיתוף פעולה עם מעצבת הנעליים היוונייהElvira Panagiotopoulou
 • המעצבת הישראלית ענבר שפירא בשיתוף פעולה עם המעצבת הצרפתייה (שחיה בארץ) Sam Tepper
 • המעצבת הישראלית תמר ברניצקי בשיתוף פעולה עם המעצבת הרומניה Florentina Giol
 • המעצבת הישראלית זוהר כלב (Two Tone) בשיתוף פעולה עם המעצבת הצ'כית Josefina Bakosova

שיתוף פעולה של האיחוד האירופי בישראל ועיריית תל אביב-יפו, מופק על ידי "ארטלינק הפקות"

רחבת רוטשילד 1, בשעות 21:00 – 24:00

 

 

*

 

* * * לילה לבן אירופה * * *

עלייתו לגרדום של הליצןX

מופע תאטרון-קרקס פרוע, אורבני עכשווי

בכיכר ביאליק

כיכר העיר הופכת ממלכה פיקטיבית. בטקס חגיגי מכריז המלך על תחילתו של טקס ההוצאה להורג השנתי של ליצן החצר שלו – הליצן X. מה שמתחיל כהוצאה להורג שגרתית בכיכר העיר, הופך עד מהרה למהפכה של הליצנים, מלווה בתזמורת חיה, אקרובטים, יורקי אש וזיקוקים – עד לשחרורו של הליצן X, מפלתו של המלך וניצחון הליצנות.

קרקס ריאקשן, יחד עם אמני הקרקס מאירופה:

צמד אומני האוויר מגרמניה – Jochen and Avital Poschko

ואומנית הג׳אגלינג הידועה מפריז –Francoise Marie Rochais

 

בהשתתפות השחקנים ׀ המלך: ג׳טה מונטה ׀ המלכה: יובל אורן ׀ הכרוז: בני אלדר ׀ התליין: נתנאל רחבי ׀ כהן הדת: אריאל ברונז ׀ המכשפה: ג׳ניפר כהן ׀ אשת הליצן: קטי טריפונוב ׀ מפקד יחידת הליצנים: אורי יניב ׀ הבן של הליצן: עודד אבינתן ׀ הבת של הליצן: עירית רוהטין ׀ ארלקינו: אורית מרמוד ׀ פיירו: מתן יניב ׀ הליצן הבא: מאיר זרמי ׀ הליצן X: אלדד פריבס ׀ תזמורת הממלכה: מיטב נגני התזמורת של שבט צופי לוד

 

במאי וניהול אומנותי: אלדד פריבס ׀ כתיבה: טל זאגרבה ׀ הפקה והפקה טכנית: קרקס ריאקשן ׀ מפיק בפועל: יוגי דקל ׀ מוזיקה מקורית וסאונד: MALOX אייל תלמודי ורועי חן ׀ עיצוב תלבושות: פולינה אדמובה ׀ עיצוב תאורה: שי שטרקר ׀ עיצוב ובניית במה: ידיד ׀ עיצוב הלוגו: תמי ברנשטיין ׀

מתחם ביאליק בשעות 19:00 – 24:00

 

*

 

* * * לילה לבן אירופה * * *

מסיבת אוזניות בשקט בשקט

מסיבת אוזניות בסמרטפונים שלכם,

באמצעות האפליקציה של רדיו תל-אביב 102FM

תוכלו לשכור אוזניות בכיכר או להגיע עם הטלפון החכם שלכם וזוג אוזניות,

להוריד בחינם את האפליקציה ולהשתתף במסיבה.

סט משובח אל תוך הלילה עם ה- DJs מאירופה:

DJ Sem Thomassom (Belgium)

DJ Funk-d (Netherlands)

ועם מיטב ה- DJs מבית אטיסוטו:

* איתי גלו * אלי מתנה * נדב שפילמן * ויטלי הכנר * ועוד *

המסיבה תועבר בשידור ישיר ברדיו תל אביב 102FM

מתחילים בשקיעה, בשקט בשקט…

עמדה חגיגי להנפקת כרטיס התושב דיגיתל – בחינם!

אוטו גלידה יעניק לנרשמים החדשים גלידה מתנה J

כולם מוזמנים!

הכניסה חופשית

כיכר רבין בשעות : 20:00 – 02:00

 

*

 

* * * לילה לבן אירופה * * *

ג'אז איטלקי בשדרה

סטפניה פטנה

זמרת הג'אז המדהימה מסיציליה/איטליה, מפליאה בשירת סקאט

עם הפסנתרן הוירטואוז אנדראה ריאה

ולהקתו של שלומי גולדנברג

 

עמוק בדרום Deep in the South

תוכנית המשלבת את הדרום של הג'אז האמריקאי עם הדרום של איטליה.

 

לאס וגאס ג'אז

זמר הג'אז והבלוז – אולג זולוטניצקי

בתוכנית להיטים של גדולי הג'אז של וגאס: סינטרה, טוני בנט, דין מרטין וסמי דייויס ג'וניור.

 

טריו מלאיקה

שלוש המקישות – לירון מיוחס, יעל שרוני ורוני פרנס – מנגנות בתופי ג'מבה ובקסילופונים אפריקאיים

מנהל אומנותי והסקסופוניסט שלומי גולדנברג

בשיתוף מכון התרבות האיטלקי, תל-אביב

שדרות בן גוריון 17, בשעות 20:00 – 1:00

 

*

 

ג'ון ואליבייה בדרייב אין

הקרנת הסרט גריז בצפייה מהמכונית

שלושה סבבים: 20:30, 23:00, 01:30

ללא תשלום. בהרשמה מראש. מספר המקומות מוגבל! פרטים יפורסמו בהמשך

מתחם ה"דרייב-אין" במרכז הירידים, על הקיר הצפוני של אולם הכדורסל החדש

 

*

 

פופ אפ פארק בנווה שאנן

פארק עירוני דמיוני – ללילה אחד בלבד – בלב האורבני הקשוח של מתחם התחנה המרכזית

ערב של אמנות ואקטיביזם עירוני ב'פארק השלכת', למרגלות התחנה המרכזית החדשה

חוויה תוססת של מוסיקה חיה, מיצגי אמנות, סדנאות בילוי ורביצה – פינה לנוח בה במקום הכי בלתי צפוי בתל-אביב.

 

 • BUS/TOP – מיצג סנפלינג משתף קהל מפסגת התחנה המרכזית ׀ תמיר אטינג
 • פרפורמנס מראה גלילית מטייל בפארק ׀ בוריס אויכרמן
 • Parking Lights – הקרנת וידאו מונומנטלית על מבנה התחנה המרכזית ׀ גיא יצחקי
 • מיני גולף לקטנים וגדולים ׀ ויאן צ'אן
 • We're In this Together – מונית השירות היא המקום בו תכירו חברים חדשים ׀ מיקה חזן בלום
 • באסקינג – בשעות השקטות מוסיקאים אנפלאגד מנעימים את זמנכם כמיטב המסורת האורבנית
 • Hooded – להקת עורבים בלוניים נוחתת בפארק ׀ מיכאלה שפירו ויאיר אמן בלונים
 • מתנדנדים מעץ הפיקוס הגדול ומשתתפים בסדנת פצצות זרעים ׀ קולקטיב אניה
 • Interference – מיצג תנועה וסאונד במרחב בתיווך Skype ׀ יולי קובבסיאן, מתן אפיק ותמר בן כנען
 • קרקס אקרובטי על העץ ׀ דני תבורי
 • מתכננים את התחנה מחדש ׀ גיל כהן
 • Leftovers – מיצג פיקניק אורבני משתף ׀ מיכל דביר
 • Live View – מפגש בין מקריות לפריים, בין משמעות לאקראיות

מוסיקה חיה ונושמת פוגשת ג׳אם חזותי בערב שבו הכל יכול לקרות… משתתפים: בר פרום ׀ עומר מנור ׀ אדי לו מהלא ׀ גיא רובינשטיין ׀ גד ביברמן ׀ חשמוס ׀ באבא ג'י ׀ נמר פראי ׀ חמינת טריס ׀ יוספת ׀ ענתווקה בוסק ׀ מוודי הקבלאווי ׀ טליקול ׀ ריצ'רד ביף ׀ עדי בוטרוס ׀ ועוד רבים ופרועים..

 

האירוע בשיתוף פעולה עם התחנה המרכזית החדשה, מכון טכנולוגי חולון ואורט סינגאלובסקי.

רחוב סלמה פינת רחוב השלכת בסמוך לתחנה המרכזית החדשה בשעות 20:00 – 01:00

 

 

*

 

"רחוב לובש אמנות"

תערוכת רחוב יוצאת דופן, ההופכת את חלונות הראווה שברחוב דיזנגוף לבימה להצגת יצירות אמנות. 38 חנויות מארחות עבודות אמנות בנושא ה״בגד כיצירת אמנות", שיצרו 40 אמנים מתחומים שונים: אמנות, אומנות, עיצוב אופנה, עיצוב מוצר ועיצוב גרפי.

הפקה ואוצרות: חווה שומר, יונה הראל

התערוכה תיפתח בלילה הלבן ותוצג עד 10 ביולי 2015.

פתיחה בלילה הלבן, 25 ביוני בשעה 19:00 בפינת דיזנגוף בן גוריון (ליד דורין פרנקפורט).

בימי שישי (26/6, 3/7, 10/7) יערכו סיורים מודרכים בתערוכה, התכנסות בשעה 10:00 נקודת מפגש בפינת דיזנגוף וגורדון.

פרטים נוספים ומפת התמצאות באתר www.rehovloveshomanut.com או בפייסבוק: רחוב לובש אמנות

בחלונות הראווה של החנויות לאורך רחוב דיזנגוף, בקטע שבין גורדון ובזל

יחסי ציבור: חברת Together – מיה ספיר, טל: 036083485, נייד:052-5740175 maya.s@together-ltd.co.il

 

*

 

 

"הקוסם מארץ עוץ" – מופע לילדים

מחזמר מרהיב לכל המשפחה על פי סיפורו של פראנק באום

סיפור קורותיהם של דורותי וטוטו, הכלב האהוב שלה, במסעם לארץ עוץ. שם הם פוגשים את הדמויות המופלאות: הדחליל חסר השכל, איש הפח שמחפש לב, האריה חסר האומץ, הפיה הטובה וכמובן הקוסם הגדול מארץ עוץ. כולל שיר הנושא המפורסם "אי שם מעבר לקשת"

בכיכובה של מיכל אמדורסקי, ובהשתתפות זוהר כץ, שיראל אשרוב, חלי חזן ועזריאל אשרוב

גינת התקווה, בשעות 18:30 – 19:30

*

 

ערב שירה בציבור, "התחנה"

להקת התל אביבים

הלהקה הייצוגית הבוגרת של תל-אביב-יפו

בעיבודים ייחודיים לשירים ישראליים ושירים מקוריים שנכתבו והולחנו במיוחד בעבורה.

 

ארצנו – מופע נוסטלגי ישראלי

השנים היפות של המוסיקה הישראלית בהופעה חיה בלתי נשכחת

כוורת, יהורם גאון, אריק איינשטיין, הלהקות הצבאיות, שלמה ארצי, רותי נבון, שלום חנוך, שירי האירוויזיון ועוד רבים וטובים.

במהלך ההופעה יוקרנו הקליפים המקוריים וקטעים נוסטלגיים מעברה המוסיקלי המפואר של ארץ ישראל.

׀ שירה – אוליב ׀ שירה – גילה זילבר ׀ גיטרה חשמלית – עידן לייבוביץ ׀ גיטרה בס – איתי מזור ׀ קלידים, מחשב – אמיר קובלסקי ׀ תופים, ניהול אומנותי – איתי וייס ׀ עיבודים, ניהול מוזיקלי – מיכאל שוורץ ׀

 

האחים אסנר – תופעת זמר עברי

שירה בציבור בתיבול הומור ושנינות

האחים אסנר ילוו את עצמם בשני פסנתרים ובהרמוניות משלימות (שלפעמים גם רבות…) בשירים מכל שנותיה של מדינה ישראל, בדגש על שירי שנות ה- 60, 70 וה- 80: החלונות הגבוהים, גשר הירקון, כוורת, שלמה ארצי,

יפה ירקוני, ריטה, ישראל יצחקי, התרנגולים, הדורבנים, מחרוזת שירי פרסומות ועוד

אורחת מיוחדת: דורית ראובני

במיטב הלהיטים: היום היום, האיש מן הבקעה, לדינו , בית בקצה הקשת ועוד רבים ויפים…..

מתחם "התחנה" מ- 20:30 – 01:00

 

 

*

 

לילה לבן בגן הפסגה:

התפוזים – "קלאסיקות רוק משולב"

שירי הילדים המוכרים והאהובים של אריק איינשטיין

לצד הלהיטים הישראליים הגדולים של שנות השבעים.

מסיבה עברית מקפיצה לכל המשפחה

גן הפסגה, יפו העתיקה מ- 18:30

 

אינדי רוק בגן הפסגה

זהר ואגנר והמסריחים

הרכב רוק קברטי. וגנר זועקת טקסטים פרי עטה, ורוקדת עצמה לדעת, לצלילי נגניה.

זהר וגנר: שירה ואורגנית׀בנימין ימי ויסלר ("הבילויים") גיטרה חשמלית׀ טל הפטר: בס׀שיקו סיני: תופים ׀

REO

המוסיקאיות אור אדרי וזואי פולנסקי ב"דואו דרים פופ-דיסקו-אלקטרוני"

את השירים כתבו, הלחינו, הפיקו והן מבצעות על טהרת הציוד האנאלוגי משנות השמונים והתשעים, והתוצאה היא סאונד חם וייחודי.

 

אור אדרי: גיטרה באס ׀ זואי פולנסקי: גיטרה חשמלית ׀ אלכס קרלינסקי: קלידים ׀ חגי פרשטמן: תופים ׀

נעם רותם -"נשורת"

מופע סוחף, מושקע, ומרגש, בו יציג את שירי האלבום החדש, לצד להיטים מכל התקופות.

אוהד קוסקי – גיטרה ׀ עידו הרשקוביץ – בס ׀ רז בורג – קלידים ׀ שלי לוי – קלידים, שירה ׀ רותם פרימר – גיטרה, שירה ׀ אביב בונן – תופים ׀

המסך הלבן

מופע קברט-רוק חסר מעצורים שלוקח את השפה העברית בידיהם המלוכלכות של האחים גבריאל וגילברט ברויד ומשבש את הסדר הקיים, משחק עם המוחות המנוונים, מרטיט את לבבות בני הנוער ויש הטוענים כי הוא מסית למרד. המסך הלבן מעביר את הקהל מסע הזייתי בתוך עולם לירי וגרוטסקי, עצוב ומצחיק, מרקיד ומשתק, מלטף ומעלף.

מאור כהן – "אולי?"

אחרי שנים של עשייה מוסיקלית עם עוד אנשים: בצמדים, בהרכבים, ובלהקות – מאור כהן רצה לבד, בלי אף אחד ליד. מופע שהוא הכי קרוב לאוטנטיות והראשוניות של תהליך היצירה – משלב הרעיון, הרישום והקו, כשהם עדיין קרובים לרגע שנולדו במוחו של היוצר.

יח"צ : רוצי מרום ruty@mp1.co.il רז גלבמן raz@mp1.co.il או בטלפון 03-5656413

 

גן הפסגה, יפו העתיקה מ- 20:00

 

*

 

תזמורת הג'אז של תל-אביב

ג'אז מן הרפרטואר העולמי לצד עיבודים שנכתבו במיוחד בעבורה.

ניצוח וניהול מוסיקלי: עמיקם קימלמן. ניהול והפקה: מעיין עקיבא

כיכר קדומים, יפו העתיקה, מ- 20:30

 

*

 

רוקדים בלבן – עם שרה אביב

ריקודי עם בהנחיית שרה אביב

אורחת אביבה אבידן

ובליווי רקדנים מלהקת המחול של אוניברסיטת תל-אביב

ברחבת הריקודים מול חוף גורדון. בשעות 21:00 – 01:30

 

*

הרכב מוסיקלי

חוף עלמה ביץ (מנטה ריי), מ- 20:30

 

*

 

השובבים

הרכב קומדי רוק משובח

רוק ופאנק המוגש בהומור עוקצני ובוטה, בסגנון קצבי, יחד עם קטעי מעבר תיאטרליים ותלבושות ססגוניות. חווית מופע מלאה התקפי צחוק בלתי נשלטים. ראו הוזהרתם!

׀ ליאור דראל: שירה וכתיבה | אלמוג בן הרוש: תופים וקולות | מירב עובדיה: בס וקולות | נח הרשקוביץ: טרומבון וקולות | יואב לוי: חצוצרה וקולות | רונן ברטן: גיטרה חשמלית ׀ יוסי לוגסי/איתי רוטשטיין: טכנאי קול | אבי לייבוביץ': הפקה מוסיקלית ׀

יח"צ: כרמל מיוזיק נילי נחמן – nili.nachman@theorchard.com 054-4518606

 

The Chosen Ones

טיילת חוף פרישמן, מ- 21:00

 

*

 

מסיבת ריקודי סווינג עם Holy Lindy Land

ברחבת כיכר התרבות (הבימה)

מסיבת סווינג מקפיצה, הופעות, שיעורים פתוחים ומוסיקת ג'אז חיה עם Holy Lindy Land – בית ספר לריקוד המתמחה בריקודי סווינג.

סווינג הוא ריקוד כיפי ואנרגטי שמקורו בעידן הג'אז של ארה"ב בשנות ה-20 וה-30. סווינג נרקד למוסיקת ג'אז שמחה ושם דגש על הנאה, אלתור, וחיבור איכותי לפרטנר ולמוזיקה. הריקוד הופך ליותר ויותר פופולרי ברחבי העולם, ומתפשט גם ברחבי הארץ בשנים האחרונות!

יח"צ : איליה 0506-885678 info@holylindyland.com

אלי פרמניגר וה"הניו אורלינס פאנקשן"

ששת חברי ההרכב יביאו אל בימת הלילה הלבן את הג'ז הישן והטוב של שנות העשרים

בכריזמה ואותנטיות שתסחוף את הקהל לריקודים

המופע משלב שירי אהבה של פעם, בלוז וכמובן ריקודי צ'ארלסטון וסוינג סוחפים.

כיכר התרבות (הבימה) מ 19:00

 

*

 

מקהלת הגברים הגאה מבוסטון

Boston Gay Mens Chorus

מקהלת הגברים הגאה מבוסטון נוסדה בשנת 1982 ומונה 175 זמרים ומוסיקאים מצטיינים – כולם בטוקסידו . הופעה מרגשת ועוצמתית, הכוללת תכנית מוסיקלית רחבת טווח – מהמוסיקה הקלאסית ועד מוסיקת פופ, ויוצרת חוויה מוסיקאלית וחברתית התורמת לקרוב לבבות בין אוכלוסיות שונות.

מנהל אמנותי: מר רובין ריינולדס. זהו ביקורה הראשון של המקהלה בישראל.

הכניסה חופשית

רחבת מרכז סוזן דלל, רח' יחיאלי 5 נווה צדק מהשעה 21:00

 

*

 

לילה לבן בקרית ספר:

"עפים על העולם"

הצגה מוסיקלית לכל המשפחה עם שירי דיסני האהובים

שלושה ילדים מוצאים את עצמם בבית כי יורד גשם, התוכנית שלהם לצאת טיול עלולה להתבטל אלא אם כן…   הם ימצאו דרך להתגבר על הקושי ולצאת למסע קסום ברחבי העולם!

השירים בעברית מתוך מלך האריות, אלאדין, מרי פופינס, בת הים הקטנה, ספר הג'ונגל, צלילי המוזיקה, צעצוע של סיפור, פיטר פן, פוקהונטס, היפה והחיה, על כלבים וגנבים, פינוקיו ועוד…

משתתפים: אוליב/עודד גולדשטיין, ענת אלפן ושרון רוזנבאום ׀ מנגנים: אסף פרישמן, נעם שחם ונתי כהן ׀ כתיבה ובימוי: שרון רוזנבאום ׀ ניהול מוסיקלי: אסף פרישמן ׀ עיצוב תאורה: ניתאי דורון

גן קרית ספר – יהודה הלוי 18:30 – 19:30

יח"צ: 054-2373743 info@rockville.co.il

 

"גולסא"

מסע מוסיקלי מרתק בעולמן של הנשים בתימן

״שירת הנשים״ בתימן עברה מפה לאוזן במשך מאות שנים, הושפעה ממעמדן של הנשים היהודיות בתימן ואפשרה להן ליצור עולם רוחני ולבטא את כאבן ויצריהן בתנאי המעמד הנמוך בו הן חיו. המופע לוקח את הקהל למסע מרתק בעולמות של ייאוש, תפילה, תשוקה, מחול, אהבה וכמיהה לחופש…

הטקסטים היצריים והמיסטיים של שירת הנשים, מקבלים משמעות מודרנית ועכשווית בהרכב כלי מיוחד המשלב שירה, כלי מיתר אפריקאים, כלי הקשה מהעולם, גיטרות לסוגיהן וצ׳לו, המביא לידי ביטוי את הצליל והקול הנשי.

יגאל מזרחי – שירה וכלי הקשה ׀ בן אילון – נגוני אפריקאי וכלי הקשה ׀ הילה אפשטיין – צ׳לו ׀ יאן אילון – גיטרות

גן קרית ספר, רחוב יהודה הלוי, מ- 20:00

 

לירון עמרם והפנתרים

מוסיקה תימנית מזרחית חדשה בעטיפה של גרוב ואלקטרוניקה

לירון עמרם והפנתרים מספקים ערבוב אותנטי ומסקרן בין מוסיקה תימנית אסלית ורוק בהפקה חדשנית ומתיכים מחדש את התרבות הישראלית בזו המזרחית ולהפך. השירים מחברים בין דורות ומביאים את המוסקה השורשית שינקו בבית אבא (או אמא) אל המציאות העכשווית.

רן קאופמן – בס ׀ טל כוכבי – תופים ׀ נעם חבקין – קלידים ואבלטון ׀ אמיר זאבי – גיטרה ׀ בנו הנדלר – מפיק

יח"צ: ישראל איזידור כהן – 052-6053269 izydoor7@gmail.com

גן קריית ספר, רחוב יהודה הלוי, מ- 21:30

 

 

*

 

לילה לבן בשרונה:

 

שרונה לילדים

פירומניה

מופע אש ואקרובטיקה בליווי מיצג אור קולי ואנימציה לצלילי מקצב תיפוף אפריקאי

שרונה, במתחם גן המוסיקה ובמתחם הגלגיליות, בשעות 18:00 – 20:00

שרונה לגדולים

ביר גארדן

הופעת מוסיקה והרבה בירה טובה

(מתחם כיכר המושבה)

יריד מעצבים

סטודנטים מהמכון הטכנולוגי חולון HIT

(לאורך רחוב דוד אלעזר)

תזמורת צועדת במהלך היריד ובכל רחבי המתחם

פלאש מוב מחול – בהשתתפות רקדני המרכז ביכורי העתים

סינמה פרדיסו

(במתחם הדשא ליד ליטל איטלי)

 

 • לרשות המבקרים בשרונה עומדים החניונים האלה:

׀ כנרית (קפלן פינת לאונרדו דה וינצ'י) ׀ בתשלום: היובל (חניון קריית הממשלה, הכניסה מסוף רח' הארבעה) ׀ חניוני מילניום ופלטיניום ׀ השוק הסיטונאי ׀ לאונרדו (רחוב לאונרדו דה וינצ'י) ׀ ארניה (רח' הארבעה פינת ארניה) ׀

שרונה 20:30 – 01:00

*

 

לילה לבן בגינת השרון (גן החשמל):

הגרובטרון – "יום יום חג"

קלאסיקות יַלְדוּת יִשְּׂרְאֵלִיות

מופע חדש וסוחף, ישראלי כמו פעם, הפונה ישירות לילדים אך מרגש מאד גם את ההורים.

מסע מוסיקלי חגיגי ומצחיק, מרגש ונוסטלגי, ולא פחות – מלא במסר על הארץ שבה אנו חיים ושכולנו מאד אוהבים.

שמונה חברים על במה אחת שרים משירי הילדים של נעמי שמר, עוזי חיטמן, שלום ואריק ועוד רבים וטובים, בעיבודים ובביצועים חיים שרק הגרובטרון יודעים לעשות! שיאו של המופע במעגלי ההורה הסוחפת שמקפיצים את הילדים וההורים ברחבה.

בימוי: אבי דור, כתיבה: אבי דור והגרובטרון

גינת השרון (גן החשמל) 18:30 – 19:30

 

סלאם ג'אם עם פואטרי סלאם

חגיגה של מילים, צלילים והפתעות פואטיות מבית הפואטרי סלאם!

שלושה מוסיקאים וחמישה מטיחי-שירה יוצרים קאברים מולחנים, מאולתרים במקום, לשירי "ספוקן-וורד" שכולנו אוהבים.

 

יס מא'ם! !Yes Ma’am

אוטונומיה נשית מוסיקלית באווירת רטרו שמחה

חמש מוסיקאיות מוכשרות מעוררות לחיים את מיטב להיטי ה'פיפטיז' וה'סיקסטיז' הקלאסיים – הסופרימס, ארת'ה פרנקלין, ננסי סינטרה, הביטלס, פגי לי, ריי צ'ארלס ועוד רבים וטובים

כח נשי מוסיקלי ובימתי עם תלבושות נוסטלגיות ברוח התקופה, בחסות מעצבת האופנה רוני קנטור.

הבסיסטית – רינה שוגל ׀ המתופפת – נועה סגל ׀ הזמרת והגיטריסטית – מיטל סיידוף-הוכמן ׀ הזמרת והפרקשניסטית – הגר לוי ׀ הקלידנית – דנה אילון ׀

יח"צ: רינה 054-7922655, Yes.Maam.Girl.Band@gmail.com

גינת השרון (גן החשמל), מ- 21:00

 

*

 

בעירוני א' עושים אמנות גם בלילה

תלמידי מגמת הג'אז, מגמת התאטרון ומגמת המחול

רחבת הסינמטק, רח' שפרינצק בשעות 20:00 – 22:30

 

*

 

"הללויה" – מופע מחווה לליאונרד כהן

"הללויה" – שלושת הזמרים-יוצרים ארי גורלי, סיון טלמור וגל ניסמן – מצדיעים לקסם.

בשילוב ווקאלי מקסים ומרגש, בהרמוניה אינטימית, צבעונית וייחודית, הם מגישים את השירים הגדולים של לאונרד כהן.

רחבת המשכן לאמנויות הבימה, שד' שאול המלך 18, מ- 21:00

 

כרמי שימרון ונגנים

רחבת המשכן לאמנויות הבימה, שד' שאול המלך 18, מ- 22:00

 

 

*

 

"חליל הקסם" – אופרה לילדים

האופרה הישראלית מציגה: חליל הקסם מאת וולפגנג אמדאוס מוצרט

איש הציפור פפגנו יוצא בחיפוש אחר הנסיכה פמינה אל ממלכתו של זרסטרו.

בדרך יפגוש את מלכת הלילה ושלוש העוזרות המסתוריות שלה, ואפילו ימצא אהבה.

האופרה האהובה של מוצרט בגרסה צבעונית ומשעשעת

ובעיבוד מיוחד לילדים בשפה העברית בתרגומו של אהוד מנור

גן מאיר, בשעות 18:30 – 19:30

 

 

"דלתות נפתחות מעצמן"

מופע מחווה למאיר אריאל

בלשון ציורית ואינטונציה 'מאיר אריאלית' רהוטה, מגישים עידן טולדנו וה"דלתות" עיבודים אינטימיים ומפתיעים למיטב הקלאסיקות של מאיר אריאל, ולא נרתעים ממתן פרשנות אישית. שירי אהבה, מחאה, אהבת המולדת וגם טקסטים חבויים של מאיר שעדיין לא ראו אור.

 

להקת "דלתות נפתחות מעצמן" הוקמה בשנת 2001 ע"י עידן טולדנו, אשר באופן מפתיע קולו ואופן שירתו נשמעים כמעט זהים לאלה של מאיר אריאל. הלהקה הוקמה מתוך רצון אמיתי לשמר מורשתו ולפאר יצירתו של טרובדור הזמר העברי.

׀ חברי ה"דלתות": עידן טולדנו – שירה, גיטרה, עוּד, בוזוקי ׀ שני שביט – גיטרה בס, קולות ׀ אריאל קסיס – קאנוּן ׀ שחף אאודה – כלי נשיפה ׀ אורי דקל – כלי הקשה ׀

גן מאיר, משעה 21:00

 

עידן אלתרמן במופע סטנד אפ מוסיקלי

אלתרמן משלב בין אהבתו רבת השנים למוסיקה ונגינה לבין הקומדיה והסטנד אפ! מיקס של סטנד אפ, וירטואוזיות, שירים מצחיקים ותרגומים שטותיים ללהיטים מוכרים. מצחיק, מקורי, חדשני ונהדר!

גן מאיר, משעה 22:00

 

 

*

 

לילה לבן בשוק הפשפשים

הרכבים מוסיקליים, תאטרוני רחוב

שוק הפשפשים, יפו בשעות: 21:00 – 01:00

 

 

 

*

 

"נוער נוער נוער"

מופע הצדעה ללהקות הנוער העירוניות

כ- 120 בני נוער יופיעו על הבימה במיטב הרפרטואר של להקות הנוער העירוניות – קבוצות אומנות מובילות בתחומן, המייצגות את תל-אביב-יפו במופעים רבים בארץ ובחו"ל.

ערב צעיר ודינאמי – לנוער, צעירים וצעירים ברוחם

חגיגה של שירים וקצב בהשתתפות הלהקות:

ווקה-תקווה – להקת המרכז הקהילתי בית דני

לב תל-אביבי – להקת המרכז הקהילתי בית תמי

קול הבמה – להקת המרכז הקהילתי בית קמחי

המגדלים של תל אביב – להקת הקאנטרי הקהילתי מגדלי תל-אביב

מעורב תל-אביבי – להקת המרכז הקהילתי בית דני

להקת צופי תל אביב – הלהקה הייצוגית של תנועת הצופים והמחלקה לנוער ולצעירים בעיריית תל אביב-יפו

מיני- קקטוס- הלהקה של שבט צופי צבר ביד אליהו

 

 

 

 

בשירים מקוריים שנכתבו במיוחד עבורן ובשירים מוכרים – ישראליים ולועזיים.

אמפיתאטרון "הטריבונה" – מתחם המופעים החדש ביריד המזרח בנמל תל-אביב בשעה: 20:30

 

 

*

 

"תשעים בנחלה טובה"

יום הולדת 90 לשכונת נחלת יצחק

אירוע קהילתי חגיגי לציון 90 שנים להקמת השכונה, בהשתתפות:

אביבה אבידן

יגאל שילון

אריות ציון – הרכב הברייקדאנס הוותיק והמוביל בישראל

להקת הנוער הייצוגית של הקאנטרי הקהילתי מגדלי תל-אביב

דרך הקצב – להקת הראפ של תלמידי תלמידי בית הספר איילון, בשירים מקוריים ובריקוד

דצמבר – דואט ייחודי בין מקהלת בית הספר איילון לחבורת הזמר של מגדלי תל אביב

כאן נולדתי – להקת מחול כיתות ד' מבית הספר איילון בנחלת יצחק

ועוד רבים מתושבי השכונה בשירה, בנגינה ובריקוד.

תצוגה בין דורית – המשפחות שנשארו בשכונה במרוצת הדורות

מנחה: רוית אסף

הפקה וקונספט : גילי סיוון-כהן ,  ניהול אומנותי וקונספטואלי: עמית רון

נחלת יצחק, במתחם בית ספר איילון, רחוב עמק ברכה 48א' בשעה 20:00

 

 

*

 

לילה לבן בכיכר דיזנגוף

יריד וינטג' ואקססוריז

יריד אומנים יוצרים על רחוב דיזנגוף

DJ גיא שלזינגר עם מיטב השירים העבריים והלועזיים

כניסה חופשית

כיכר דיזנגוף, בשעות 19:00-23:00

 

 

*

 

מקצה לקצה #3

ערב הופעות חיות של הרכבים מהפריפריה

ערב הופעות מיוחד וקיצי, המפגיש הרכבים מוסיקליים מבטיחים ואיכותיים מחוץ לכרך הגדול. המיקום המנותק וההשפעות הגיאוגרפיות והחברתיות של ההרכבים המשתתפים, באים לידי ביטוי בכתיבה, בהלחנה ואף בביצוע הבימתי.

ההרכבים:

שממל – Fאנק יהודי במזרח התיכון – הרכב רב משתתפים שמשלב קברט, ג'אז, רוק, פופ, סקא, גרוב, פולק ומוסיקה חסידית

אפרו לאב / AfroLove – חיבור בין המוסיקה השחורה השורשית למחוזות האפרו-אמריקנים של הניו סול והFאנק. טקסטים בעברית, ערבית, אנגלית, צרפתית, ספרדית ואפילו אמהרית.

כתם פז – הרכב רגאיי יהודי מקורי של יוצרים חילונים ודתיים, המשלבים טקסטים מן הכתובים עם נגינות תימניות שורשיות בעיבודים לרגאיי ודאב.

Chuva – שלום תשובה מערבב רגישות ובגרות מקומית עם השפעות שנעות מרדיוהד, ועד הרכבי גראנג' של תחילת הניינטיז.

 

פרויקט "תרבות וקהילה בבינלאומי" בשיתוף "אינדינגב" ו"ניאנדרה הפקות"

הכניסה חופשית!

ברחבת הבנק הבינלאומי, שדרות רוטשילד 42 בשעות 19:00 – 23:00

 

*

 

"כמו כל יום" – עידן רפאל חביב

מופע אקוסטי מיוחד במרכז ברודט

בשנה האחרונה הפך עידן חביב לאחד האמנים העסוקים והמוערכים בארץ. שני אלבומיו הגיעו למעמד אלבום זהב, זכו לביקורות משבחות ולסיבוב ההופעות המוצלח "כמו כל יום".

במופע מגיש עידן ביצועים אקוסטיים לשירים האהובים משני אלבומיו

לכבוד הלילה הלבן יבצע לראשונה יצירה מהמקורות בעיבוד מקורי וישלב מונולוגים מעולמו הרוחני.

בליווי אריאל טוכמן (גיטרות)

בשעה 21:00 באודיטוריום מרכז ברודט. הכניסה חופשית, על בסיס מקום פנוי

מרכז ברודט, צייטלין 22

 

*

 

חתונה כולה בלבן! בית כנסת הגדול

סיפורים שירים ומוסיקה – הכל על חתונה

בהשתתפות יוני טוקייר גלעד בראונשטיין והרב איתן הכהן

במעמד הרב ישראל מאיר לאו שליט"א, הרב הראשי לתל-אביב-יפו

בשעה: 21:00 – 01:00 הכניסה חופשית

בבית הכנסת הגדול, אלנבי 110 תל-אביב

 

*

 

אוטובוסים פתוחים

 

דיקסי לנד

הרכב מיוחד במינו של שמונה נגנים מתוכם שישה נשפנים

המביאים איתם צלילים בטעם של פעם, ג'אז מסורתי בניחוח ניו אורלינס, סווינג טוב ועוד.

 

סאבור טרופיקל

נוסעים בכל רחבי העיר

 

 

*

 

דיגיתל – מעל כולם!

במסגרת אירועי לילה לבן, אנו מזמינים את תושבי העיר, מחזיקי כרטיס דיגיתל, לתצפית המרכזית ביותר בעיר, על גג בניין העירייה. התושבים שיגיעו ייהנו מכוס קאווה, פינות ישיבה, מוסיקה ברקע – והכל בחינם!

מעוניינים לבוא אך עוד לא הצטרפתם לדיגיתל? בכניסה לעירייה תפתח עמדת הרשמה במסיבת האזניות בכיכר רבין.

*הכניסה לגג מגיל 18 ומעלה בהצגת כרטיס דיגיתל ותעודה מזהה.

**הכניסה דרך מעליות בניין העירייה. העלייה לגג מהקומה ה-12.

***העלייה לגג על בסיס מקום פנוי, תיתכן המתנה בכניסה

בניין עיריית תל-אביב-יפו, רח' אבן גבירול 69. בשעות 20:00 – 00:00

 

 

*

 

נמל תל אביב בשיתוף אלהיוגה ינעלו את חגיגות הלילה הלבן

בתרגול יוגה בזריחה על הדק

תרגול קונדליני המשלב תרגילי נשימה שירה וצליל

בהנחיית רונית ורדי

השיטה עובדת על שבעת מרכזי האנרגיה בגוף, ומביאה לאיזון פיזי ומנטלי. הנשימה משתלבת עם התנועות, המנטרות, תנוחות הידיים והמדיטציה.

 

שישי לפנות בוקר, 26 ביוני בשעה 05:30

התרגול פתוח לכולם ללא עלות.

אין צורך בהרשמה מוקדמת! מומלץ להצטייד במזרן אישי

בשעה 05:30 בזריחה! הכניסה חופשית

נמל תל-אביב דק דרומי, 05:30

 

 

*

 

למחרת הלילה הלבן

Art After Party

בוקר של אמנות – סיורי אמנות במוזאונים של המטרופולין (ללא תשלום)

ביום שישי, 26 ביוני, בבוקר שאחרי הלילה הלבן, מציעה  עיריית תל־אביב-יפו סיורים ללא תשלום במוזאונים המובילים של המטרופולין:

 1. מובי: מוזאוני בת ים
 2. מוזאון הרצליה לאמנות עכשווית
 3. המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון.

הסיורים המודרכים במוזיאונים בשעה 10:00

הרשמה לכל אחד מהסיורים כוללת כניסה למוזיאון תל אביב לאמנות ולביתן הלנה רובינשטיין לאמנות בת זמננו, ביום האירוע.

ההשתתפות בסיורים מותנית בהרשמה מראש, באתר התיירות של תל-אביב-יפו: http://www.visit-tlv.co.il

הצטרפות לסיור והכניסה למוזיאון תל אביב לאמנות מותנים בהצגת אישור הזמנה מודפס!

מספר המקומות מוגבל

 

 

 

 

וגם:

עשרות אירועים במוסדות התרבות ובבתי העסק ברחבי העיר

 

 

*** מוסיקה ***

 

בארבי –                             איסטנבול ❤ תל-אביב

בום פם ׀ באבא זולה ׀ רדיו טריפ ׀ מוראט מאליק

הכניסה חופשית!

שתי הערים היותר מעניינות ומסקרנות של האזור נפגשות ללילה אחד לחגיגה מוסיקלית מרתקת ייחודית ונדירה. ערב אחד שמוכיח, שמעבר לססמאות הריקות של המנהיגים, לישראל ולטורקיה יש המון במשותף ואין סוף היצע מרתק מבחינה מוסיקלית ותרבותית.

שילוב מוסיקלי יוצא מגדר הרגיל של שניים מההרכבים הבין לאומיים המסקרנים ביותר שלכל אחת מהערים יש להציע + מפגש פסגה של כמה מאספני התקליטים והיסטורני המוסיקה המובילים בכל אחת מהטריטוריות.

מהצד הישראלי של המפה:

בום פם – הרכב הסרף רוק המזרח תיכוני היחיד במזרח התיכון בעצם.

מיקסמונסטר וסקולמאסטר – צמד התקליטנים עם סלקטשיין מקומי רחב, שכנראה/בטוח לא תמצאו בשום מקום אחר בעולם, במנעד העדין שבין הפסיכדלי, המיוחד והאוטנתי.

היישר מאיסטנבול, טורקיה- יעלו ויבואו!

באבא זולה – הרכב הפסיכדליה/סרף/הזיות הטורקי מספר אחת בעולם.

מוראט מריק – אספן המוסיקה הטורקית המוערך, מגיע חמוש בטונות של תקליטים וצלילים הזויים שהוא אסף במשך 2 עשורים מכל מה שנמצא בין איזמיר לאנטליה.

בשעות 21:00 – 01:00. הכניסה חופשית

בארבי – בית ליוצרים ישראלים, דרך קיבוץ גלויות 52. טל' 03-5188123 http://www.barby.co.il

 

האופרה הישראלית –       קונצרט חצות באופרה הישראלית

האופרה הישראלית ממשיכה את המסורת ושוב מצטרפת לחגיגות הלילה הלבן ברחבי תל-אביב בקונצרט שכולו חגיגת אופרה על בימת בית האופרה, מחצות ועד לשעות הקטנות של הלילה.

להיטי אופרה, דואטים ואנסמבלים מאופרות, אופרטות, מחזות זמר ושירי ארץ ישראל היפה, בליווי פסנתר והנחיה: "לה טרוויאטה", "ריגולטו", "לה בוהם", "שיקוי האהבה", "חליל הקסם", "נישואי פיגרו", "דון ג'ובני", "סיפורי הופמן", "העטלף", "סיפור הפרברים", "גבירתי הנאווה", "פנטום האופרה" ועוד..

 

בקונצרט ישתתפו מיטב סולני האופרה הישראלית ובהם: שירי הרשקוביץ, אלה וסילביצקי, הדר עטרי, יעל לויטה, רינת גולדמן, גוני כנעני, טל ברגמן, דניאלה סקורקה – סופרן ׀ נעמה גולדמן, שי בלוך, ענת צ'רני, ניצן יוגב – מצו סופרן ׀ נמרוד גרינבויים, גיא מנהיים, איתן דרורי – טנור ׀ אנטון אלכסייב, יאיר פולישוק – בריטון ׀ יעקב סטריז'אק – בס ׀

בשעה 24:00 מחירי כרטיס: 65 ₪ משך המופע : כשלוש שעות

הזמנת כרטיסים בטל' 03-6927777 ובאתר: www.israel-opera.co.il

בית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה. שדרות שאול המלך 19

 

האוזן השלישית – ניצן חורש והקאט אאוט קלאב

הביג-בנד הנוצץ, הפ'אנקי והמעושן של ניצן חורש, יוביל את אירועי הלילה הלבן של האוזן השלישית.

מופע פותח: PRS Surfers תיקלוט: Reflektor (ניצן פינקו ותומר קריב, שדרני 'הקצה')

בשעה 22:30 מחיר: 25 ₪

השלושרות – איה כורם, רז שמואלי ומיכל גבע מבצעות את מיטב שירי השלישיות העבריות הגדולות: החלונות הגבוהים, הנשמות הטהורות, השלושרים, שוקולד מנטה מסטיק, גשר הירקון ואף אוזן גרון. כל השירים הגדולים והמוכרים בביצועים רעננים ובעיבודים יפהפיים ומורכבים כמו פעם. מופע ישיבה.

באוזן בר, בשעה 20:00. מחיר: 55 ₪

האפי ז'אנר – חנויות האוזן השלישית יישארו פתוחות עד חצות ויפתיעו עם הנחות ראנדומליות, לפי סגנונות, בזמנים משתנים. ספריית הסרטים – השאלה חינם למנויים של סרטים עם המילה 'לילה' / 'לבן'. 20% הנחה בפתיחת מנוי חדש

 

תאטרון "תמונע" זאב טנא – מופע עמידה!

סנדק האינדי חוזר ל"תמונע" עם הסופר גרופ שלו. מופע רוק /פרי-ג'ז עתיר אימפרוביזציות, המבוסס על עשרת האלבומים של זאב טנא וגם חומרים חדשים שטרם נחשפו. הופעה בהרכב מלא.

אורחים: חיה מילר והפתעות נוספות!

בשעה 21:30 מחיר כרטיס 20 ₪

תאטרון תמונע, רחוב שונצינו 8. טלפון: 03-5611211 www.tmu-na.org.il

 

מתחם נור Noor – חגיגה של מוסיקה אוריינטלית-גרובית באווירת ובהשראת השוק – הכניסה חופשית!

לוסיל קרו (Lucille Crew) – קולקטיב הגרוב הבין-לאומי

שפיטה (Shefita) – הזמרת רותם שפי ולהקתה – בקאוורים בניחוח ערבי לקלאסיקות פופ ורוק.

מסיבה פאנקית אוריינטלית אל תוך הלילה עם הדיג'ייז : עטר מיינר ׀ יוסי חלילי ׀ אלעד רון

פתיחת דלתות 21:00

מחם נור Noor, רבי פינחס בן יאיר 5

 

בית יד לבנים תל-אביב – "קלאסיקה ישראלית" בבית יד-לבנים

קונצרט ווקאלי מיוחד של מיטב הזמר העברי. המקהלה הקאמרית תל–אביב תבצע שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל, בהם: "שיר העמק", "התרגעות", "אורחה במדבר", "הליכה לקיסריה" ורבים אחרים, בעיבודיהם של גיל אלדמע, אריה לבנון, שלמה גרוניך ועוד.

מנצח ומנחה: מיכאל שני

בשעה 20:00. מחיר כרטיס 50 ₪. רכישת כרטיסים: https://tixwise.co.il/he/tacc

בית יד לבנים תל-אביב, רח' פנקס 63 טל' 054-2136200 אביטל www.facebook.com/yadtlv

 

מרכז קהילתי נווה צדק – Smith 4 Play – ערב של יין ושירים שכיף לשיר

מרכז קהילתי נווה צדק מארח את ההרכב סמיט 4 פליי – להיטים מקפיצים בעברית ואנגלית מכל הזמנים.

שמעון סמיט- שירה וגיטרה ׀ ורד סספורטס-שירה ׀ ארז פליינר- קלידים וכלי הקשה

בשעות 21:00 – 23:00. הכניסה חופשית! מספר המקומות מוגבל.

מרכז קהילתי נוה צדק. רח' שבזי 22 תל-אביב (הכניסה מרח' נווה שלום 9) טל' 03-5164691 בפייסבוק: מרכז קהילתי נווה צדק

 

המתחם הקולינרי של מיסטרל – "נאג' חמאדי" ופינוקים

להקת העיתונאים! דרור פויר (גלובס), אראל סג"ל (גלי ישראל, מקור ראשון), דרור גלוברמן (ערוץ 2), אור הלר (הכתב הצבאי של ערוץ 10) וטליק לזר (ישראל היום). וגם: פינוקים בעשרה שקלים: בירות ואלכוהול, פיצות ומתוקים.

לרגל ההשקה המוקדמת של מיסטרל – המתחם הקולינרי החדש יעניק הטבות ומבצעים על מגוון המוצרים: כלים למטבח, בגדי שף, חומרי גלם מעולים לבישול ועוד. מתנה לכל האורחים וגם 10% הנחה נוספים למחזיקי כרטיס דיגיתל

מ- 21:00. הכניסה חופשית

דרך בן צבי 29 https://m.facebook.com/mistral.co.il

 

 

*

 

*** תאטרון ***

 

הסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין – לילה לבן בסטודיו יורם לוינשטיין

הסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין, "בית חנה רובינא", רחוב מבשר 22 שכונת התקווה

 

 

סטודיו למשחק ניסן נתיב – לילה לבן בסטודיו למשחק ניסן נתיב

סטודיו למשחק ניסן נתיב, רח' הרצל 158, ת"א (בית מרס) קומה 4

 

גלריה תאטרון החנות – "רדיו חנות" – רדיו פרפורמנס ב"שידור חי" מול קהל, ובשידור על גלי האינטרנט

בתוכנית: פינות רדיו קלאסיות – ראיונות, תסכיתים (בעקבות סדרת הספרים: "פטריק קים" איש הקארטה), פרסומות, ג'ינגלים – והכל מבוצע חי על הבמה!

יוצרים: ענבל דקל | שלומי פריג' | שרון גבאי | נועה בקר | שחר מרום

התוכנית תוקלט ותשודר בשידורי קול הקמפוס – רדיו 106FM

בשעה 21:00 | מחיר כניסה: 20 ₪. מומלץ להזמין מקום מראש

גלריה תאטרון החנות, רח' העליה 31 http://www.hanut31.co.il/

 

מכללת סמינר הקיבוצים – "פריש 2015" – מופע סיום של בית הספר לאמנויות המחול, במחסן 2

עבודות נבחרות שיצרו סטודנטים במגמות מחול ותיאטרון-מחול במכללת סמינר הקיבוצים, ושיתופי פעולה של להקת המחול של בית הספר ביצירות מקוריות של כוראוגרפים אורחים:

 • יצירתו של עידן כהן – בהשראת "קפולטי ומונטקי", האופרה מאת וינצ'נצו בליני, סיפורם הידוע של רומיאו ויוליה מעלה שאלות על הקשר העמוק בין אהבה, לאומיות, מלחמה ומוות.
 • Come Butterflies. Come – יצירתה של יעל תורג'מן, מציגה 10 רקדנים ששואלים בגופם מהם והיכן אותם פרפרים בבטן, שהשפה לכדה אותם ברשתה.

שני סבבים, בשעות 19:00 וב- 21:00.

כרטיסים במחיר 70 ₪. הנחה למחזיקי דיגיתל – 35 ₪, סטודנטים, חיילים וגמלאים – 55 ₪

מחסן 2 – נמל יפו. להזמנות 03-9021563. פרטים נוספים: Dancepro.Skb@smkb.ac.il

 

מכללת סמינר הקיבוצים – בית הספר לתיאטרון בובות ודרמה – מופע סיום שנת הלימודים

בובות קלאסיות, תיאטרון חפצים, תיאטרון נייר ובובות ענק יופיעו ברצף קטעים שנוצרו על ידי שחקנים-בובנאים תלמידי בית הספר במהלך השנה. הקטעים משקפים קשת סגנונות בעבודה עם בובות, מסכות וחומרים דוממים המתעוררים לחיים ויוצרים אירוע תיאטרלי מפתיע מרגש!

המופע מתאים לכל המשפחה ולילדים מגיל 8

בשעות 18:00, 20:00, 22:00. מחיר כרטיס 20 ₪. מומלץ להזמין כרטיסים מראש – יסמין 03-7419938

מכללת סמינר הקיבוצים, קריית החינוך רח' שושנה פרסיץ 3 www.puppet-school.org

 

מכללת סמינר הקיבוצים – תערוכת הבוגרים של המחלקה לעיצוב בפקולטה לאמנויות

תצוגה רב גונית של עבודות בתחום עיצוב מוצר, תקשורת חזותית ועיצוב לבוש ואביזרים. פרויקטים הנעים בין מציאות מדומה למניפולציות בחומר, בין האסתטיקה של המחשבה לשאלות חיים, בין טכנולוגיות מסורתיות לעכשוויות.

בשעה 19:30 הכניסה חופשית!

פרטים נוספים: 03-6901200, http://www.smkb.ac.il/design או בפייסבוק https://www.facebook.com/design.seminark?fref=ts

מרכז עמיעד" ברחוב עמיעד 12, יפו, שוק הפשפשים.

 

קבוצת תיאטרון מסתורין – SEVEN– שבע קומות בין החיים למוות בתחנה המרכזית בתל-אביב

מופע של קבוצת 'תיאטרון מסתורין' בחללים האורבניים של התחנה המרכזית החדשה, שעוצמתה התרבותית הרבגונית משתלבת בתוך היצירה. היצירה מתקיימת מחוץ לאולם התיאטרון המסורתי, ונע שגרת החיים של שבע קומות התחנה המרכזית.

SEVEN נוצר בהשראת העולם המיסטי המשותף ליהדות ולנצרות אשר מוגדר באופן שרירותי כביכול על ידי הספרה 7 :שבעת הרקיעים המצוינים בספר הזהר, שבעת החטאים הנוצריים, שבעת הסקרמנטים ועוד. המופע מהווה אינטרפרטציה חופשית ל"קומדיה האלוהית" של דנטה, כמסע בעולם ללא זמן, על הגבול בין החיים למוות, המשלב תיאטרון פיזי עם אומנות פלסטית ושירה חיה.

בשעה 20:30. המופע יוצא מהקומה השביעית של התחנה המרכזית החדשה ליד מודיעין דן. משך הסיור כשעה וחצי. עלות הסיור 70 ₪ לאדם בהרשמה מראש בטלפון – 0544601551

תאטרון מסתורין התחנה המרכזית החדשה תל אביב www.mystorin.com

 

 

*

 

*** מחול * תנועה * ספורט ***

 

בסקולה – ״לילה פתוח״ – הצצה ראשונה לחלל החדש לאמנויות הבמה

איך מתאמנים אמני קרקס? הזדמנות חד פעמית לראות אקרובטים בשיעורים ובחזרות, לצפות באנשי תנועה וברקדנים מתאמנים, מנסים מהלכים חדשים ונועזים – על טרפז, חבל, טיסו, רצועות אויריות, ג׳אגלינג ועוד… ומעלים חיוך על פניהם לאחר כל הצלחה.

בסקולה – חלל עצמאי חדש לאמנויות במה, מוזיקה וקרקס עכשווי – פותח את הדלתות להצצה ראשונה לקהל הרחב, לקראת הפתיחה הרשמית במהלך יולי 2015.

הכניסה חופשית. בשעות 20:00 – 24:00

בסקולה, רחוב הרכבת 72 https://www.facebook.com/BasculaTLV

איש קשר: יובל עוז yuvaloz@gmail.com

 

אנסמבל בת שבע – ְזוּזטְרָה – ערב רקדנים יוצרים 2015

גְזוּזטְרָה – הגזוזטרה היא המקום הידידותי ביותר בבית, מקום שמחבר בין פרטיות הבית לציבוריות של הרחוב.

מופע ותערוכת אמות חזותית, שהם הזדמנות להתבונן בעבודה האינטימית של הרקדנים ככוריאוגרפים וכאמנים. ערב "רקדנים יוצרים" מתקיים זו הפעם ה-12, בתמיכת קרן מיכאל סלע לעידוד אמנים צעירים בבת-שבע.

בשעה: 22:30 משך המופע: 80 דקות. מחיר כרטיס: 55 ₪.

מרכז סוזן דלל, אולם ורדה (מופע) וסטודיו דליה (תערוכה).

להקת מחול בת-שבע (ע"ר), יחיאלי 6, מרכז סוזן דלל, טל. 03-5171471 ש.115 www.batsheva.co.il

 

להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק "עטוף "–הפקה מחודשת לכל המשפחה

"עטוף" – היצירה שרשמה את תחילת דרכם האמנותית המשותפת של צמד היוצרים ענבל פינטו ואבשלום פולק, היא אגדה אורבנית שנעה במרחבי הפנטזיה והדמיון ומשלבת הומור ופואטיקה בעולמות ויזואליים קסומים.

היצירה, שהוצגה בבכורה בשנת 1997 ועלתה על בימות מרכזיות ברחבי העולם, חוזרת אחרי יותר מעשור בגרסה מתחדשת המיועדת לכל המשפחה.

בשעה 23:00. אולם דלל, מרכז סוזן דלל

רכישת כרטיסים באתר: http://www.suzannedellal.org.il/?CategoryID=171&ArticleID=1610

מחיר כרטיס מיוחד ללילה הלבן: 1+ 1 על כל הכרטיסים (מחיר לזוג כרטיסים: 150 ₪ באולם ו-120 ₪ ביציע)

קוד ההטבה 5151 בקופות סוזן דלל 03-5105656

מצרפת מידע – טקסט + תמונה (קרדיט צילום א.פולק)

 

המרכז למחול ספרדי ופלמנקו של סילביה דוראן – "FLAMENCO 2015"

סדרת מחולות ארוגים ביד אמן משלל סגנונות המחול הספרדי. מופע פלמנקו באווירה קסומה של טבלאו בספרד.

בשעה 21.30 ובשעה 23.00 כרטיסים במחיר 50 ₪

המרכז למחול ספרדי ופלמנקו של סילביה דוראן בן יהודה 53, קומת מרתף, 03-5231453 www.SilviaDuran.com

 

 

*

 

 

*** ספרות ***

 

בית אריאלה            לילה לבן בבית אריאלה

אירועים מיוחדים

חדר 301                │ "לפני הכל" – הטרילוגיה של הבמאי ריצ'ארד לינקלייטר

20:00    לפני הזריחה

22:00    לפני השקיעה

23:59    לפני חצות

אודיטוריום             │ חור בלבנה

21:30    יאיר רוה – חמישים שנה ליציאת הסרט

22:00    מקץ חמישים שנה: הקרנה חגיגית של הסרט חור בלבנה

אודיטוריום              │ הצד האפל של הירח – אירוע חצות מיוחד

23:30    בועז כהן הצד האפל של הפינק פלויד

00:00    פינק פלויד, The dark side of the moon – השמעה בחשיכה

חדר 301, חדר 302    │ חשיכה

00:00    מרתון פרקי הסדרה "סיפורים לשעת לילה מאוחרת", במאי: מיכאל בהגן

 

מהדורת דמדומים

19:00

חדר 302                 │ רונן בורשבסקי – התשמע קולי, היצירות הווקליות הגדולות

אולם אירועים            │ עֶרֶב רָב – מסיבת סיום השנה של סדנת אמן של רחל חלפי

              אורח: המשורר ארז ביטון

19:15             

ספריית אחד העם             │ ד"ר שוש שפירא – טוב ורע במקרא

ספריית הרמב"ם         │ יהושבע בנטוב – מבחר הסיפור הקצר

19:45             

ספריית הרמב"ם         │ ד"ר שמעון אזולאי – פילוסופיה כדרך חיים

ספריית העיתונות         │ גליה דור – המזרח מתקרב

חדר 302                       │ שרה אוסטרוב – מסע בעקבות הצדק

20:00

ספריית אחד העם            │ ד"ר אריק גלסנר מועדון הספר הטוב

20:30

ספריית הרמב"ם         │ ישראל בר-כוכב – הכוס הכחולה של לורקה

ספריית העיתונות            │אירי ריקין – קופסא סגורה: שאלות קצרות

20:45             

אודיטוריום                      │ד"ר הנרי אונגר – סמלים וגיבורים בתרבות המאה העשרים

 

לאור הירח

21:00

ספריית העיתונות            │ גליה דור – לבן-שחור, חושך-אור

חדר 302                  │ רוני סומק – שירת הירח

רחבת הכניסה                   │ ג"פ קנדי – נאום הירח

21:30            

ספריית הרמב"ם             │ד"ר שמעון אזולאי – הצד המואר של הירח

חדר 302                  │שרה אוסטרוב – מטאפורת הירח בספרות ובקולנוע

ספריית אחד העם        │ד"ר שוש שפירא -"ירח וכוכבים אשר כוננת" (תהילים ח')

רחבת הכניסה            │אנה קבלרובה – סונטת אור ירח – בטהובן

22:00          

ספריית העיתונות            │אירי ריקין – הכבוד האבוד של החושך

22:30          

ספריית אחד העם        │ אייל לנדסמן – לצלם את החושך

ספריית הרמב"ם         │ להב הלוי – עיצוב לאור ירח

רחבת הכניסה            │ אנה קבלרובה – סונטת אור ירח – בטהובן

ברחבי הבניין              │ בוגרי סדנת המספרים של בית אריאלה – סיפורים לפני השינה

23:00 

ספריית העיתונות             │איריס לנה – ריקוד ירח, מוטיבים במחול ישראלי

חדר 302                             │ אורי ברייטמן – מוסיקת לילה לא זעירה: פרוגרסיב רוק

 

ההשתתפות בכל האירועים ללא תשלום. הזכות לשינויים שמורה

מרכז תרבות בבית אריאלה, שד' שאול המלך 25, תל-אביב. טל' 03-6910141-5 (שלוחות 208,209,222), www.tel-aviv.gov.il/ariela חפשו אותנו בפייסבוק

 

*

 

*** קולנוע ***

 

סינמטק תל-אביב  – משחקי הכס: הסיפורים האמיתיים

הרצאה שהיא גם מופע סטנד אפ. "משחקי הכס", סדרת הטלוויזיה הפופולארית, אמנם מתרחשת בעולם הפנטזיה, אבל מבוססת על סיפורים היסטוריים אמיתיים רבים. על האמת שמאחורי הדות'ראקים, הסטארקים, הלאניסטרים והחומה – ואיך זה קשור לאירוויזיון.

מגיש דורון פישלר, מבקר קולנוע ("עין הדג") וכותב בלוג משחקי הכס ב"טיים אאוט".

בשעה 22:00 מחיר בקופה: 40 ₪, לגולשי עין הדג. 1+ 1 ולמחזיקי דיגיתל. חינם למנויי הסינמטק.

סינמטק תל-אביב, שפרינצק 2 http://www.cinema.co.il/

 

*

 

*** אמנות – אירועם, מוזאונים וגלריות ***

אירועי אמנות

 

הבורסה לניירות ערך

Digit Art – הבורסה לניירות ערך הופכת לגלריה הדיגיטלית הראשונה בתל-אביב

הבורסה לניירות ערך גאה לתת במה ליוצרי העתיד של ישראל הן בעסקים והן באומנות, כי יצירתיות- זה הצג החזק שלנו.

למראית עין, הבורסה לניירות ערך היא עולם נוקשה של נתונים, הנעים בעקביות על גבי צג דיגיטלי. אולם מאחורי כל אותם "מספרים וגרפים" החולפים להם בסך, מסתתרת יצירתיות וחדשנות אין קץ, יזמות פורצת דרך של חברות צעירות ומבטיחות, המבקשות להציג לעולם את "היצירה העסקית" החדשה שלהם.

כאן, אנחנו בבורסה לניירות ערך, נכנסים לתמונה: אנו מחברים בינם לבין המשקיעים וכך "היוצרים" המוכשרים משיגים את ההון הנדרש להשקת "היצירה" והמשקיעים נהנים מאפיקים השומרים על ערך חסכונותיהם. החיבורים הללו, זאת האומנות שלנו.

לכן, אנו גאים להשיק את מיזם Digit Art בחלל המרשים של משכן הבורסה.

בליבה של מבואת הכניסה השקופה, כשמעליה מתנשאות 11 קומות שדפנותיהן עשויות זכוכית ומתכת, ניצב מסך הקרנה אלקטרוני ענק, עליו משודרים בזמן אמת נתוני המסחר – הסמל של העולם הבורסאי.

בלילה הלבן, מסך זה ישנה את פניו ויהפוך, להנאת הקהל הרחב, ל"גלריה דיגיטלית" המציגה מגוון עבודות של הסטודנטים לאומנות מבית הספר מנשר.

הכניסה חופשית

בנין הבורסה לניירות ערך, רחוב אחוזת בית 2

 

הירקון 19            – Screen Reality for Dreams – ערב שכולו אמנות וטכנולוגיה

אנו משתמשים במסכים מידי יום ביומו כדי לאמוד את המציאות. בערב זה נשתמש באפשרויות חשיבה דרך מסכים כדי לחלום. הפעם נעודד את המחשבה על חלימה ואת האפשרויות השונות שבהן הדמיון משתקף במסך.

Relaxation Games

קחו נשימה עמוקה, תסתכלו מבעד למסך, תרגישו את כפות הרגליים שלכם ותרפו אותם, תרגישו את כפות הידיים – הן יהיו האיבר היחידי שתניעו בזמן הקרוב, ותירגעו.

לאורך הלילה נקרין אסופת משחקים שיעזרו למשתתפים למצוא שלווה פנימית ורוגע. הם נועדו ליצור חוויה מרגיעה בדרך המשחק שלהם. הפעולה במשחק איטית ולעיתים מדיטטיבית, הפעולות פשוטות והן כאן בשביל להפריד אותך מהמהירות של המציאות.

My Little Pony is a Computer – פרפורמנס, פס קול חיי למשחקי המחשב.

Virtual Reality – עשה בעצמך מציאות מדומה: עמדת הכנת משקפי מציאות מדומה.

Green Room – בגלישה, גרין-רום מתאר את הרגע שבו הגולש נכנס אל תוך הגל, הגל מקיף את הגוף הפיזי בצורה מעגלית לפני שהוא נשבר אל תוך עצמו. המונח הוטבע בעקבות הצבע הירוק המשתקף במים. בעסקי הבידור, הגרין-רום הוא חדר ההמתנה שבו מתכנסים לפני או אחרי המופע. חלל הגרין-רום בערב SRFD, הינו תא גרין סקרין שבו המשתתף יוכל להיכנס אל תוך חלל הוידאו.

Nail Art for touch screen – קשט את ציפורנייך עבור מסך-המגע: זה המקום שבו נקדש את החוויה האסתטית של הגוף שלנו מול מסך המגע.

Healing Session For Your Computer – ניקוי רעלים דיגיטלי למחשבך ולמחשבה: טכנאי מחשבים יבדוק את המחשבים ויציע ניקוי זיכרון וייעול תהליכים לשימוש אופטימאלי במחשב.

אוצרות: אלינור סלומון + ענבל שירין אנלן 3

 

בשעות 20:00 – 22:00 – הקרנת סרטי וידיאו ארט של סטודנטים מהמדרשה לאמנות.

מ- 22:00- Screen Reality for Dreams

"הירקון 19" – מרכז לאמנות, תרבות וחינוך מבית המדרשה לאמנות בית ברל. רחוב הירקון 19, תל אביב.

 

 

מוזאונים

 

מוזאון תל אביב לאמנות –לילה לבן במוזיאון תל אביב לאמנות

מוזיאון תל אביב לאמנות שמח לפתוח את שעריו בלילה לבן ולהציע מגון רחב של פעילויות, שיתקיימו במקביל ברחבי המוזיאון.

 • "הרביעייה האמריקנית" – חזרה גנרלית פתוחה לקהל של אחת מן הרביעיות הקאמריות המעולות בעולם. חוויה אינטימית של מוסיקה ואמנות. 19:00 בגלריה מזנה-בלומנטל.
 • "סודות מהקפלה הסיסטינית" ׀ "על אמנות ואפקט ה –WOW" ׀ "למונה ליזה יש שפם!" – מרתון הרצאות קצרות בנושאים מרתקים מעולם האמנות והתרבות, מפי מיטב המרצים באגף החינוך במוזאון (ברחבי המוזאון)
 • "רוברט קאפה: צלם של החיים" ׀ "Turn On: מאוסף הוידאו של ג'וליה שטושק" ועוד… – סיורים מודרכים בגלריות המוזאון ובתערוכות הדיגיטליות.
 • Terminal – מסע פיזי וּורטואלי שמתחיל בחללי מוזאון תל-אביב, ממשיך אל הגלריות של לונדון וניו יורק ומציע היכרות עם התערוכות המוצגות בזירה הבין-לאומית בזמן אמת. *חשיפה ראשונה של Terminal – אחת מסדרת הדגל של מוזאון תל-אביב בשנת הלימודים הבאה.
 • "זום אין" – היכרות אינטימית עם מיטב יצירות המוזיאון בלווי הסברים מרחיבי דעת – "צפלין בשמי תל אביב" – ציורו המכונן של ראובן רובין ׀ "מאיה בת חמש" – יצירתו של פבלו פיקאסו ׀ "דמות מסובה" – פסלו האיקוני של הנרי מור בכניסה למוזיאון ועוד). בכל חצי שעה, בסדנאות המוזאון.
 • ליליאן קלאפיש, הציירת הוותיקה והמוערכת, בהרצאה מתוך הסדרה "8x8 – שמונה שיחות עם אמנים על אמנות" בשעה 20:30, אולם אסיא (בתשלום נוסף)
 • "מלח הארץ" – הקרנת קולנוע חגיגית מלווה בהרצאה שתאיר את הסרט באור חדש. הרצאה 21:15, סרט 21:30 בקולנוע שבמוזאון (בתשלום נוסף)
 • מופע מיצג של אורי קצנשטיין, שתערוכתו "Backyard" מוצגת כעת במוזאון, בחלל התערוכה.

בשעות 18:00- 24:00. מחיר כניסה מוזל – 25 ₪.

שד' שאול המלך 27, 03-6077000, http://www.tamuseum.org.il/

יח"צ מוזאון תל-אביב: הדס שפירא נייד: 050-8862743 hadas55@netvision.net.il

 

 

מוזאון ארץ ישראל – לא רוצים לישון!! – לילה לבן לילדים

מסיבת פיג'מות לילית, מרתקת ומפתיעה בין אוצרות המוזיאון!

הילדים מוזמנים להגיע (אפילו עם פיג'מות..) לחוויה לילית בביתני ובתערוכות המוזיאון:

 • סיור עששיות וסיור בלשי-דיגיטלי בין האוצרות ובתצוגות המוזאון
 • שעת סיפור לילית במערת נחושתן שבמכרות שלמה המלך
 • סדנת יצירה – גחליליות מדליקות
 • צפייה במופעים (כוכבים ואסטרונאוט) בפלנטריום
 • בביתנים בהם תתקיים פעילות יפוזרו פופים, כריות ומחצלות למסיבת פיג'מות והתרגעות
 • מזנון מיוחד לילדים

בשעות 19:00 – 23:00.

הכניסה לילדים חינם, למבוגרים- 35 ₪ בלבד. מופע בפלנטריום בתוספת 25 ₪ בלבד לכל אחד (כולל ילדים)

מוזאון ארץ ישראל, חיים לבנון 2, רמת אביב, טלפון 03-6415244 http://www.eretzmuseum.org.il/

 

 

גלריות

 

גלריה ג'ינא לאומנות נאיבית ישראלי – "שלום לך ארץ נהדרת" – תערוכה קבוצתית

יצירותיהם של עשרה האמנים הבולטים בג'אנר האומנות המודרנית-נאיבית, ארץ ישראלית. האמנים: יצחק בוברמן, דבורה גוטמן, תרזה חורין קרגולה, יהונתן כיס-לב, נירה לב, זואי סבר, אביבה סונסינו, טובה צביק, אברהם קאן וגליה רון.

ג'ינא הינה הגלריה הראשונה והיחידה בעולם המציגה אומנות נאיבית מ- 35 מדינות שונות, תחת קורת גג אחת, ומעניקה פרספקטיבה רחבה על השונות הסגנונית בין היוצרים במדינות השונות – בהשפעת נופם הגיאוגרפי, האנושי והתרבותי.

מיוחד ללילה הלבן: אירוע חגיגי לנעילת התערוכה, בהשתתפות האמנים המציגים

גלריה ג'ינא לאומנות נאיבית ישראלית, דיזינגוף 255 תל אביב www.ginagallery.com

 

גלריה דן –           דים יוז | "מרחב קיומי"

בתערוכה החדשה "מרחב קיומי" של האמן דין יוז, הקירות המתקלפים, המספרים הקטלוגיים והחפצים הישנים, אשר הפכו לסימן היכר בעבודותיו של האמן, מוגדלים ומועברים אל מרכז הבמה ומספרים על זיכרונותיו ותקופת ילדותו ועל רצונו לשמר את אותו זיכרון ותקופה אבודה, דרך תיעוד המוטיבים על גבי הקנבס.

דים יוז (דימיטרי יוספוביץ') הוא בוגר בצלאל ומורה לאומנות באוניברסיטת בן גוריון.

במיוחד ללילה הלבן: אירוע פתיחת התערוכה, בנוכחות האמן

גלריה דן בן יהודה 107, 03-5243968 Dangallery.co.il פייסבוק: facebook.com/dangallery

 

סטודיו ארט גלרי – ״נופים על הקצה״ – תערוכה קבוצתית

התערוכה עוסקת בחיבור שבין מופשט לריאליסטי, בין דימוי אקספרסיבי לצורה צבע קו וכתם, כשהאופק מגדיר את עצמו מחדש במרחב מטאפיזי אין סופי, שהזמן עמד מלכת והקצה הוא ההתחלה. היצירה היא רק תירוץ ככלי גיאומטרי המחייב למציאות ארכיטקטונית שמעבר לכנפי הדמיון במוחו הקודח של אומן הרוצה לאבד שליטה בכוחות עצמו. אוצר-אריאל אורן.

במיוחד ללילה הלבן:

Fake Healing – אירוע פרפורמטיבי בהשתתפות קהל. מופע אלתור בחלל הגלריה.

חליפות זנטאיי – התנסות בתנועה והוויה בתוך חליפות גוף המכסות לגמרי את הפנים בצבע אחיד כך שהזהות נמחקת לחלוטין.

Studio Art Gallery Tel Aviv, www.studioarttlv.co.il

 

סטודיו אמן אתיה שטדלר – פתיחת התערוכה "שנת שמיטה"

דימויים אמנותיים מינימליסטיים, שכבתיים ושקופים של טבע חקלאי עטוף ומרושת.

סטודיו אמן אתיה שטדלר, רחוב רבי עקיבא 22 תל אביב

 

תאטרון גשר – "צלמי לך חלום" – תערוכה קבוצתית של צילומי נשים

תחרות הצילום "צלמי לך חלום" נערכה לכבוד יום האישה הבינלאומי 2015. תוצרי התחרות – בצילום ובטקסט – יצרו את התערוכה, העוסקת בשאלה: על מה באמת נשים חולמות?

ONE OF US

תערוכת צילום חברתי, המתעדת את סיפור חייו בישראל של אברהם – פליט מאריתראה, ובאמצעותו מציגה תמונת מראה על החברה הישראלית. צלמת : רחל אלקלעי

בשעות 18:00 – 24:00 הכניסה חופשית . https://www.facebook.com/events/103533966653793/

תאטרון גשר, שדרות ירושלים 9.

סטודיו 6B בית הספר לעיצוב ואדריכלות לילה לבן בסטודיו 6B

כמיטב המסורת, סטודיו 6B השוכן באזור הרומנטי של תל אביב, פותח את שעריו לקהל הרחב והופך לגלריה פתוחה בלילה הלבן. יוצגו העבודות המצטיינות של בוגרי המכינה במסלולים: עיצוב פנים, עיצוב תקשורת חזותית, עיצוב אופנה, טקסטיל וצורפות, עיצוב תעשייתי, אדריכלות, צילום, אנימציה ואמנות.

מרתון רישום מודל עירום פתוח לקהל הרחב.

מ 21:00 ועד השעות הקטנות של הלילה

סטודיו 6B רח' אחד העם 39, תל אביב 1-800-360366

 

דניאלה להבי –   חנות הדגל של דניאלה להבי מגשימה חלומות בלילה הלבן

חנות הדגל של דניאלה להבי בשדרות רוטשילד מזמינה את העוברים והשבים בשדרות רוטשילד לקשט את קיר החנות ולכתוב עליו את החלומות שלהם. חלום אחד מכל החלומות הנפלאים שלכם יוגשם!

שדרות רוטשילד 21, תל-אביב, טל' 03.6294044

 

 

*

 

 

*** סיורים, הרצאות, סדנות ***

 

 

סיורים של מינהלת עיר עולם ותיירות

חוויה תל-אביבית גם בלילה!

סיורים ליליים מרתקים ברחבי העיר,

הכרות עם האנשים, הסיפורים והמקומות המיוחדים.

מספר המשתתפים מוגבל ומותנה בהרשמה מראש

לפרטים ולהרשמה: www.visit-tlv.co.il

מרכז המידע לתייר טל. 03-5166188 (שלוחה 1)

 

מחיר: 40 ₪ לאדם | למחזיקי דיגיתל: 1+1

משך כל סיור: שעה וחצי

 

 

שרונה המושבה הטמפלרית מתעוררת לחיים

בשעות: 19:00 | 20:00 | 21:00 | 22:00

סיור מרתק במושבה הטמפלרית שנוסדה בשנת 1871, כ-40 שנה לפני הקמת תל-אביב! סיפור מסעיר שהסתתר במשך שנים רבות מאחורי גדרות בסיס הקריה, ויוצא כעת לראשונה לאוויר העולם. בין תחנות הסיור: בית המורה למחול, שהפך ללשכת שר האוצר; בית העם והשעון; בית הבד.

 

גרפיטי בדרום תל אביב

בשעות: 20:00 | 22:00

איזה רחוב הוא המקושט ביותר בתל-אביב? ומהו הרחוב שהפך לבית קברות של יצירות אמנות? במבוך הנגריות והמוסכים של שכונת פלורנטין נגלות יצירות אמנות עליהן איש לא שמע. מי הם אמני הרחוב, מה הם רוצים להגיד, למה זה כל כך דחוף להם ומה זה בכלל גרפיטי?

 

בוהמה וצלילים בעיר הלבנה

בשעה: 22:00

סיור מוסיקלי המלווה את התפתחות הזמר העברי משנות ה- 50 וה- 60. בסיור נתוודע לשחקנים וזמרים מהשורה הראשונה, שהתגוררו במתחם הבימה, בהם אהרון מסקין ורפאל קלצ'קין. נתוודע לאהבות אסורות ולאכזבות אשר היו נחלתם של כמה וכמה מדיירי השכונה המפורסמים. הסיור מלווה בשירים ובסיפורים מצחיקים מכל התקופות.

 

לב העיר

בשעה: 22:00

השכונה שזכתה לשם "לב תל-אביב" החלה להיבנות עוד בשנות ה-20 של המאה הקודמת. בסיור נברר מהו הבית האדום, מה הסיפור מאחורי בית הפגודה, מה עשה מלך בלגיה בשכונה ואיזו פעילות סודית התרחשה במגדל המים ברחוב מזא"ה. מסלול הסיור עבור ברחובות: נחמני, אחד העם, קרל נטר, מזא"ה וכיכר המלך אלברט.

 

שדרות רוטשילד – השדרה כמוזיאון אדריכלי פתוח

בשעות: 19:00 | 21:00

מוזאון פתוח, המקיף את התפתחות סגנונות הבנייה השונים – מאחוזת בית, דרך שנות העשרים האקלקטיות, לעבר הסגנון הבינלאומי של שנות ה- 30 ועד למגדלי שנות ה-2000.

 

סמטאות קסומות – נווה צדק ומתחם התחנה

בשעה: 21:30

סיפורה של השכונה, שהפכה משכונת עוני מתפוררת לאחת הדוגמאות המרשימות ביותר לשימור, ושבתיה מספרים את סיפור הקמתה. הסיור יעבור בין הרחובות הציוריים ויספר את סיפורן של משפחות שלוש, רוקח, גוטמן, אמזלג, הרב קוק ואחרים בשילוב סיפורי אהבה שהתרחשו בשכונה. הסיור כולל ביקור בתחנת הרכבת הראשונה בעיר.

 

נווה שאנן

בשעה: 19:00

מכפר חקלאי לחצר האחורית של העיר. ומה מחר – אולי שכונה של בוהמה, מסחר והיי-טק? איך הפכה השכונה למרחב עירוני שנוי במחלוקת ומה צופן לה העתיד? נתחיל את הסיור בתחנת החשמל הראשונה של תל-אביב, נשמע איך ולמה הוקמה השכונה, על קווי המתאר שלה ומבנים מיוחדים וסביבותיה. נפסע לכוון 'הרציפים' הידועים של התחנה המרכזית ונצפה אל בית ה'באר' המפואר מתקופת היות האזור פרדס. נגיע ל'קולנוע מרכז' המפורסם, נתהלך במדרחוב הנעלים ונראה את המציאות של מגוון הקהילות המאכלסות את השכונה. נסיים בגינת לוינסקי ובה נפרט את התכנון העתידי של השכונה.

 

שכונת התקווה

בשעות: 19:00 | 21:00

סלסולי שחרית בוקעים בכל בוקר מ-72 בתי הכנסת הפזורים ברחובות השכונה הוותיקה, ומקשטים אותה, לצד שיפודיות ותיקות, פאצ'ה, סמבוסק וסושי. נסייר בשכונה ונכיר את סיפורי המשפחות הוותיקות והחדשות, את הפרלמנט בחמארה של אזולאי ואת השחקנים של יורם לוינשטיין. נתוודע אל השכונה צבעונית, החמה והאוהבת – שכונת התקווה.

 

סיפורי אהבה בתל אביב הקטנה

בשעות: 20:00 | 22:00

בין הסמטאות אפשר עדיין לשמוע הדי סיפורים עתיקים: סיפורי האהבה הגדולים, הרומנים המסעירים והבגידות האסורות, שהפכו חלק מסיפורה של נווה צדק. נלך בעקבות שלוש, רוקח, עגנון ואחרים, נקרא את מכתבי האהבה שנשלחו, נשיר את שירי האהבה שנכתבו, ונתאהב גם אנחנו בשכונה המרתקת הזו.

 

בית פרס לשלום – הסיור שישאיר אתכם אופטימיים וצעירים לנצח

בשעות: 21:00

בית פרס לשלום – אייקון ארכיטקטוני בעל שם עולמי ומרכז של עשייה למען שלום וסובלנות. במהלך הסיור נשמע סיפורים מאחורי הקלעים מחייו של שמעון פרס, החל מימי עבודתו לצד דוד בן גוריון ועד היום, בליווי פריטים מארכיונו הפרטי הנמצא בבית. נבחן מקרוב את העיצוב הייחודי ומעורר ההשראה של הבית וניגע בעשייה המרובה של מרכז פרס לשלום.

 

שלוש משוררות, אינספור אהבות ועיר אחת

בשעות: 19:00 | 21:00

'מהי אהבה?' שואל כל אומן, יוצר ומשורר. לאה גולדברג, דליה רביקוביץ' ויונה וולך כתבו תשובות רבות ומגוונות לשאלה זו. השלוש, שחיו ויצרו באותה שכונה הקרובה לים מציעות אפשרויות ייחודיות להבנת הרגש הזה. בסיור נספר על החיים הפואטיים והפרטיים של כל אחת והיחסים המורכבים בינן לבין עצמן. כיצד ביטאה כל אחת את אהבתה? למי כתבה ולמה? סיור מלווה בהקראת שירים. בעזרתם נצלול לעולמן החבוי, המורכב והקסום של שלוש הנשים המרתקות.

 

פלורנטין מתעוררת

בשעות: 20:00 | 22:00

איך לבחור שופר ומה בין מטחנת בשר למנורת קריאה? איפה מונצח רצח רבין ולמה אין קיר לבן אחד בכל השכונה? בואו להכיר את הפינות החבויות של שכונת פלורנטין. בסיור נכיר מקרוב את סיפורה של השכונה המרתקת, סיפורים מן העבר המפואר של רחוב הרצל, הדמויות והאנשים שמרכיבים אותה לפסיפס אנושי, וכיצד היא משנה אות אופייה בשנים האחרונות. בדרך נראה ציורי גרפיטי מפורסמים, נקודות תרבות, מועדונים, בתי עסק מעניינים, את הגינה החברתית ועוד.

 

אין כמו יפו בלילות

בשעות: 19:00 | 21:00

סיור מרתק בעקבות האנשים שפעלו ביפו והטביעו את חותמם: סיפור האהבה של אנדרומדה ופרסאוס, הצייר נחום גוטמן, יוסף מויאל ומגדל השעון, אריס סאן ותחילתה של המוסיקה הים תיכונית בארץ, נפוליאון כובש העיר, אבו נבוט בונה העיר ועוד רבים אחרים. לאורך סמטאות יפו העתיקה, דרך כיכר השעון, המסגד של אבו נבוט ועד גן הפסגה.

 

סיפורים לשעת לילה מאוחרת

בשעות: 19:00 | 22:00

סיור לעת ליל בתל-אביב המתעוררת לחיים – דרמות, אהבות, שנאות, קנאות, רציחות ורכילות בחיי העיר הצעירה. נתחיל בסמטה פלונית עם סיפור על גברת והאריה שהגן עליה, נחלוף בגן מאיר רדוף העטלפים רוחות של אוהבים ורצח אחד, דרך כיכר ביאליק אל ליבו של הסיור, בית הקברות הישן של העיר, הפנתיאון של תל-אביב. זהו מסע בתולדות העיר העברית הראשונה אל ראשית הציונות. הצצה מרתקת ונדירה מאחורי הקלעים של ההיסטוריה של העיר.

 

*

 

מרכז המבקרים שרונה – הקריה

ביקור מודרך במרכז המבקרים של שרונה-הקריה

המוזאון שוכן בבית משפחת באלדנהופר הטמפלרית שנבנה ב-1905 ושימש, לאחר קום המדינה, לשכת שר המשטרה והמעוטים. במוזאון מוצג סיפור המושבה שרונה משלהי המאה ה-19 ועד היום – סיפור המושבה, תקופת המנדט, המאבק לעצמאות, הקמת צה"ל וקרית הממשלה וכן מוצגות תכניות השימור והפעילות הציבורית למאבק על שרונה.

שעות הפעילות: 19:00 – 22:00, סיור יצא בכל שעה עגולה (סיור אחרון בשעה 21:00). מוגבל ל- 50 איש בסיור.

מחיר מיוחד בלילה הלבן: 15 ₪

מרכז המבקרים שרונה, רח' אלברט מנדלר 14

 

סיור בהמנהרה הטמפלרית

סיורים קצרים במנהרה התת קרקעית, המתפתלת לאורך כ-100 מטרים ובעומק חמישה-שבעה מטרים מתחת לפני האדמה. המנהרה נחצבה בסלע כורכר על ידי הטמפלרים לפני כ-120 שנים וככל הנראה שימשה להעברת חביות יין בין אגפי היקב.

שעות הפעילות: 19:00 – 22:00, סיור יצא בכל חצי שעה (סיור אחרון ב-21:15). מוגבל ל- 49 משתתפים בסיור.

מחיר כניסה במיוחד ללילה הלבן: 5 ₪.

המנהרה הטמפלרית, רח' דוד אלעזר 27

 

פרטים נוספים: 03-6048434, 03-6049634, באתר המועצה לשימור אתרי מורשת http://eng.shimur.org/sarona/

ובאתר שרונה www.sarona4u.co.il

 

 

בית בן-גוריון והמכון למורשת בן-גוריון – סיורים בבית בן גוריון

סיורים מודרכים בבית בן-גוריון יצאו בכל שעה עגולה (החל מ-  19:00 סיור אחרון ב- 23:00).

שעות הפעילות: 19:00 – 24:00.

ללא תשלום.

בית בן-גוריון, שדרות בן-גוריון 17, תל-אביב. טל' 03-5221010 bghouse@bezeqint.net

 

*

לפרטים נוספים:

 

בת כהן

M 0525558989 | T 035373131

Rothschild 134, Tel-Aviv, Israel | bat@sb-pr.co.il