תגיות

"אנימיקס" – הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה ה – 15

8-4 אוגוסט

2015

חגיגת המצויירים של הקיץ בסינמטק ת"א

 

יקיר הפסטיבל : אמן הקומיקס והקריקטוריסט מישל קישקה

מישל קישקה - ולדיק סנדלר

"הנביא" בכורה ישראלית לסרטו של רוג'ר אלרס (דיסני "מלך האריות") מבוסס על ספרו של הסופר הלבנוני הנודע חליל

ג'ובראן מ 1923

מחווה חגיגית לגברת הראשונה של הבידור והסאטירה בתרבות הישראלית – רבקה מיכאלי

הומאז' לבמאי האנימציה חנן קמינסקי– מבכירי היוצרים הישראלים

מחווה לזכרו של אורי אורבך ז"ל – מפגש עם אמני קומיקס וקריקטורה שיצרו ביחד עם אורבך

לראשונה בישראל סרט אנימציה דוקומנטרי בתלת מיימד

"   , DDay"

המבצע ששינה את מהלך מלחמת העולם השנייה , פלישת כוחות הברית ב 6/6/1944 לנורמנדי.

 

"שלום לקפה תמר" פרידה מהמוסד התל-אביבי שנסגר אחרי 74 שנה

מחווה למגזין האמריקאי הנודע ה"ניו יורקר" החוגג 90 שנה לקיומו.

הקרנת סרט דוקו על הקריקטוריסטים השנונים של המגזין:

Very Semi serious

אורח: מאייר ה"ניו יורקר" ריצ'רד מקגוויר

אורחים נוספים בפסטיבל:

רוברטו גנובצ'י מנהל פסטיבל האנימציה בוונציה

Cartoon on the bay

אנטוני לה מולינארה (ארה"ב) במאי אנימציה ואמן אפקטים, זוכה פרס האוסקר לאפקטים קולנועיים ("ספיידרמן 2")

"שרלי הבדו, היום שאחרי"

תערוכת מחווה של קריקטוריסטים ישראלים בעקבות הטבח הרצחני

 

גזענות, דעות קדומות והשד העדתי – "מצוייר בשחור לבן"

תערוכה של הקריקיטוריסטים הישראלים על מחול השדים בישרא

אסיף 2015 – החגיגה השנתית של האנימציה הישראלית: הקרנות מפגשים ותחרות נושאת פרסים

האנימציה החדשה של רוסיה – אוסף חדיש של סרטי אנימציה מהשנים האחרונות . אוצרת ומנחה דינה גודר , מנהלת פסטיבל האנימציה במוסקבה

"משתוללים במוזיאון" – אנימציה על אמנות קלאסית

"לצייר מילים"– אנימציה המבוססת על קטעי שירה וספרות : ג"ימסריני, אלן גינזבורג , וילהלם האוף, יונתן גפן , טליה ראנדל ועוד

"גבר. אשה. קו"– ספר קריקטורות חדש על סיפורו האישי ובעקבות משברים בחייו של רפאל בלומנברג שהחל את חיוו כחרדי בשוויץ והיום חילוני למהדרין.

"שילגיה הסיפור האמיתי" – הרצאתו של דודו שליטא. למה הפך הסיפור לכל-כך פופולארי ואיך ניתן לראות היום את הפרשנות של דיסני ל"שילגיה"בסרט שהביא למהפך היסטורי במעמד האנימציה כאומנות להמונים.

הקרנת הסרט הדוקומנטרי:

"Cartoonists- foot soldiers of democracy" המתחקה אחרי סיפורם של 12 קריקטוריסטים פוליטיים מרחבי העולם המנסים ללכוד בעפרונם את הטרגי והקומי שבמציאות היום יומית המסובכת, המורכבת ולעיתים גם המסוכנת במדינות בהן הם חיים.

פסטיבל "אנימיקס" פסטיבל הבינלאומי לאנימציה קומיקס וקריקטורה יתקיים השנה בסינמטק ת"א בתאריכים 8-4 באוגוסט 2014 . השנה מציין הפסטיבל 15 שנים להיווסדו ויעלה את מיטב היצירה החדשה מכל העולם , לצד מבחר מרתק של סרטי אנימציה סדנאות , מפגשי אמן , תערוכות , פעילויות לילדים , יריד דוכני קומיקס ועוד.

המנהל האמנותי הוא ניסים (נוסקו) חזקיהו , אוצר האנימציה הוא דודו שליטא, מפיקה: גלית ברסקי.

לדברי שאבי מזרחי – סגן מנהלת אגף התרבות והאמנויות ומנהל המחלקה למופעים בעיריית תל-אביב יפו , "דרך ארוכה עברו אמנויות האנימציה, הקומיקס והקריקטורה מאז נוסד הפסטיבל. במהלך השנים הוא התרחב וגדל והפך לבמה ישראלית ובינלאומית ליוצרים חשובים צעירים כוותיקים בתחומים אלה".  

אות יקיר הפסטיבל יוענק השנה לאמן הקומיקס והקריקטוריסט – מישל קישקה , מבכירי אמני הקומיקס והקריקטוריסטים בישראל.

מישל קישקה, המאייר שעלה לישראל מבלגיה בשנות ה-70 וספג שם את תרבות הקומיקס, הפך לדמות מרכזית ביצירת תרבות הקומיקס בארץ. לצד יצירתו מכשיר קישקה את דור העתיד של המאיירים כמרצה, זה 30 שנה, באקדמיה לאמנות ועיצוב “בצלאל“.

בשנים האחרונות פעיל קישקה בפורום הבינלאומי "קריקטוריסטים למען שלום", הפועל לצמצום מתחים והגברת התודעה של תקשורת חופשית באמצעות שפת הקריקטורה. בפסטיבל השנה יוצגו בתערוכה, מיטב עבודותיו של קישקה וכן תוצג תערוכה מיוחדת לכבודו ובה עבודות של מיטב המאיירים שהיו סטודנטים שלו במרוצת השנים.

במסגרת הפסטיבל יקיים קישקה את הרצאה "שרלי הבדו היום שאחרי", על הטלטלה שלאחר הטבח הרצחני במערכת השבועון הסאטירי בפאריס. כמו כן , תתקיים תערוכת תגובה של הקריקטוריסטים הישראלים.

מה בפסטיבל

את הפסטיבל יפתחו בבכורה ישראלית שני סרטי אנימציה באורך מלא:

"הנביא"– על פי ספרו הנודע של הסופר הלבנוני חליל ג'ובראן שנכתב בשנת 1923. את הסרט יצר רוג'ר אלרס (דיסני "מלך האריות"). זו הזדמנות חד פעמית לצפייה בסרט אינו מתוכנן להפצה מסחרית או הקרנה בטלוויזיה בישראל. יצירתו המפורסמת של חליל ג'ובראן מתרחשת באי דמיוני בשם אורפאלס אי שם בים התיכון, , שם חי מורה רוחני מוסטפא, המכונה "נביא" שהוגלה אל האי בהיותו "מתנגד לשלטון ומסוכן לציבור".הוא חולק את השקפותיו ותורותיו עם תושבי האי . דבריו (בקולו של ליאם ניסאן) על חיים ומוות, על אכילה ויין , חופש , אהבה וכו' מוצאים הד רב בליבות האנשים. אלה הם התכנים המקוריים של חליל ג'ובראן אך כדי להופכם לסרט דרמטי, הוסיפו היוצרים מסגרת סיפורית על ילדה שובבה וממעטת דיבור אלמיטראן שמה, המתיידדת עם ה"נביא" הכריזמטי ומבלה בחברתו שעות רבות ..

 

D-Day סרטו של הבמאי הצרפתי פסקל וואונוג: לראשונה בארץ הקרנת סרט דוקומנטרי על נושא היסטורי – צבאי בטכניקה הסטריאוסקופית (צפייה עם משקפי תלת ממד) שנעשה במקורו לפורמט ה"IMAX".

הפקת הסרט נעשתה בצורה מורכבת ועתירה באמצעים חזותיים (צילומי לייב מבוימים, החייאת תמונות ארכיון וגרפיקה מרשימה להמחשות של מקומות ותהליכים) כדי לתאר בדרך שטרם נעשתה, את הסיפור של המאמץ האנושי הכביר שעלה בחייהם של למעלה מחצי מיליון חיילים צעירים משני הצדדים.

הסרט מלווה בקולו של טום ברקאו (שדרן הטלוויזיה האגדי של ה NBC) המוביל את סיפור המעשה ומתאר בלשון בהירה את כל המהלכים של ההכנות, החששות, ההטעיה של האויב, ועד הפלישה העקובה מדם לנורמנדי שבצרפת-ששברה למעשה את עמוד השדרה הגרמני וסימנה את התחלת הניצחון על הנאצים. הסרט יוקרן בנוכחות הבמאי.

 

בתחום הקריקטורה והקומיקס יתקיימו בפסטיבל האירועים הבאים:

 

מחווה לרבקה מכאלי- "סיבה למסיבה מצוירת" – תוכנית מחווה המוקדשת לגברת הראשונה של   התרבות הישראלית , שחקנית, זמרת, מנחה, חקיינית, שדרנית ומה לא. במבט מאוייר תוצג בפסטיבל תערוכת דיוקן על פועלה העשיר והמגוון של מיכאלי.

 

הומאז' לחנן קמינסקי, במאי האנימציה הוותיק, מבכירי היוצרים הישראלים שהעמיד ומעמיד דורות של אנימטורים ישראלים צעירים .

 

מחווה לזכרו של אורי אורבך ז"ל "מתקן החלומות וחובב ההגזמות" ובו יתקיים מפגש עם אמני קומיקס וקריקטורה שיצרו במשותף עם אורבך: שי צ’רקה, אורי פינק, צחי פרבר, נעם נדב, ניסים חזקיהו.

אורי אורבך ז"ל - קרדיט - נוסקו

אורי אורבך ז"ל – קרדיט – נוסקו

"שלום לקפה תמר" תוכנית פרידה למוסד תל אביבי מיתולוגי שנסגר אחרי 74 שנה.

 

קפה תמר - שרה שטרן  לפני יציאה לחופשה - זאב פרקש- צילום אבי נבי

קפה תמר – שרה שטרן לפני יציאה לחופשה – זאב פרקש- צילום אבי נבי

מחווה למגזין האמריקאי הנודע "הניו-יורקר" לרגל 90 שנות קיומו של המגזין התרבותי היוקרתי של ניו-יורק, המזוהה עם הקריקטורות והשערים המאוירים מיד שבוע. במיוחד לאירוע יגיע כאורח הפסטיבל המאייר הניו-יורקר, ריצ'רד מקגווייר. במסגרת המחווה יוקרן הסרט Very Semi Serious "כמעט רציני מאוד" העוסק בקריקטוריסטים השנונים של "הניו יורקר".

 

אורחים בינלאומיים חשובים שיגיעו: רוברטו גנובצ'י , מנהל פסטיבל האנימציה “Cartoon on the bay“, ונציה(איטליה) אשר יציג תוכנית פנורמית של מיטב היצירה של האנימציה האיטלקית, אנטוני לה מולינארה (ארה"ב) בימאי אנימציה ואמן אפקטים אמריקאי זוכה פרס האוסקר על אפקטים קולנועיים בסרט ספיידרמן 2- שיקיים כיתות אמן.

 

"עדיין אופטימים" לציון עשור למותו של דודו גבע תתקיים תערוכת מחווה של הקומיקסאים הישראלים ומפגש עם המאייר צחי פרבר על יוצר הברווז המיתולוגי .

 

גזענות, דעות קדומות והשד העדתי – "מצוייר בשחור לבן"

תערוכה של הקריקיטוריסטים הישראלים על מחול השדים בישראל ומקבץ סרטי אנימציה מהארץ ומחו"ל על הנושא שלא יורד מהכותרות . מגיש איש התקשורת וההיסטוריון , פרופ' רפי מן

 

הקרנת הסרט הדוקומנטרי : "Cartoonists – foot soldiers of democracy" (הקריקטוריסטים – חוד החנית של הדמוקרטיה )

סרט תיעודי המתחקה אחרי סיפורם של 12 קריקטוריסטים פוליטיים מרחבי העולם (מרוסיה, ארה"ב, בורקינה פאסו, סין, מכסיקו, אלג'יריה, חוף השנהב, ונצואלה, ישראל והרשות הפלשתינאית ) המנסים ללכוד בעפרונם את הטרגי והקומי שבמציאות היום יומית המסובכת, המורכבת ולעיתים גם המסוכנת במדינות בהן הם חיים.

תוכנית האנימציה בפסטיבל הינה עשירה בתוכניות רבות של אנימציה חדשה: בכורות, תוכניות נושא , סרטים זוכי אוסקר וסרטים באורך מלא:

חגיגת אסיף 2015 – החגיגה השנתית של האנימציה הישראלית : הקרנות , מפגשים, ותחרות נושאת פרסים

ניר וגלי "בחדר וחצי" – איך בונים סדרת אנימציה – מפגש עם זוג האנימטורים המצליח האחראי על פינת האנימציה ב"ארץ נהדרת", שישתפו את הקהל בסודות היצירה המשותפת שלהם: כיצד מגבשים סדרת אנימציה? שלבי העבודה, פיתוח הרעיון והתסריטים, עיצוב הדמויות והסביבה, חלוקת העבודה בצוות ועד למלאכת הדיבוב והפסקול הסופי.

"האנימציה החדשה של רוסיה " – אוסף חדיש של סרטי אנימציה מהשנים האחרונות . אוצרת ומנחה דינה גודר- מנהלת פסטיבל האנימציה במוסקווה.

"משתוללים במוזיאון" אנימציה על אמנות קלאסית, מהרנסאנס ועד ימינו

בין הסרטים :

פורטרט עצמי / תומאס קולטוף (הולנד) :מהתלה אמנותית מתארת את קשייו של רמברנדט הגדול לצייר את הפורטרטים שלו. הציור קם לתחייה ומשתלט על האמן המתלבט .

זה המוזיאון שלך מדבר ,סרטה של לין סמית' מהמפורסמים ביותר של מוסד הסרטים הקנדי בנושא האמנות הקלאסית. שומר הלילה במוזיאון מגלה שעם יציאת האנשים והחשכת האולמות קמות יצירות האמנות לתחייה ולחיים עשירים משל עצמן. הומור אינטליגנטי וציור ידני מהעידן הקדם ממוחשב יוצרים סרט משעשע וחכם. רעיון הסרט שימש השראה לכמה סרטים הוליוודיים .

להוציא את הקו לטיול / לסלי קין (סקוטלנד): מחווה אנימטיבית למגוון יצירותיו של קליי פול קליי (1879-1040) השוויצרי, שנחשב לאמן פורץ דרך במגוון סגנונות ציוריו ובחיפושי הקשר שערך בין ציור ומוסיקה.

 

יופי / סרטו של רינו סטפאנו טאגליאפיירו המציג חיי אדם, מלידה ועד מוות המתחברים לנגד עיני הצופה, דרך גלריה מרשימה של ציורים קלאסיים מתקופת הרנסאנס ועד המאה ה-20.

 

לה דונה א מובילה /סרטה של מוניק רנו (הולנד) .לוך המילים והמנגינה הכל כך מוכרות של "לה דונה א מובילה", על קלות דעתן של הנשים מתוך האופרה ריגולטו של ג'וזפה וורדי, חיברה היוצרת הצעירה שלל אסוציאציות ואזכורים מתוך מרחב האמנות הקלאסית תוך שהיא משתמשת בעשרות דמויות נשיות של מיטב ציירי אירופה.

"לצייר מילים" – אנימציה המבוססת על קטעי שירה וספרות

סרטים המבוססים כולם על קטעי שירה וספרות ביניהם של : ג"ימס ריני, אלן גינזבורג , וילהלם האוף, יונתן גפן , טליה ראנדל ועוד. מגוון קטעי הספרות שנבחרו , משירי ילדים ועד שירי מחאה בוטים- מבטיחים את העושר החזותי המרבי, הנותן תמונה רחבה על ז'אנר מתפתח זה.

"גבר.אשה.קו" נפגש עם רפאל בלומנברג ,שגדל והתחנך כחרדי למהדרין ובעקבות משבר אישי הפך לחילוני. בלומנברג מספר את סיפורו לראשונה בספר קריקטורות .

 

"שלגיה הסיפור האמיתי"– הרצאתו של דודו שליטא המלווה בקטעים מתוך סרטים על הדמות – תכנית תחקיר משעשעת על גלגוליה הפרועים של מעשיית העם הפופולרית, שחרגה הרחק מעבר להקשרה המקורי- הספרותי וההיסטורי. כיצד ניתן לראות היום את הפרשנות של דיסני לסיפורה של "שלגיה" – בסרט שהביא למהפך היסטורי במעמד האנימציה לאמנות להמונים?

"אבנים בכיס שלי" , סרטה של סיגנה באומן (ארה"ב) הממבוסס על אירועי אמת המערבים חמש נשים ממשפחת הבמאית. הסרט מתאר את מאבקן בדיכאון ובאובדנות , תוך העלאת שאלות גורליות עד כמה הגנטיקה המשפחתית קובעת מי אנחנו והאם נוכל להתחכם לחוקי ה ד. נ. א. שלנו" (סרט זה למרות הנושא הכבד, הינו מצחיק , מעניין מפתיע וחכם ).

 

"טרזן מלך הג'ונגל" – מיהו האיש שגדל במעבה היער שלמד את שפת החיות והפך לדמות ספרותית מיתולוגית. מחווה מצוירת עם מומחי טרזן הסופר יהודה אטלס ואלי אשד.

"איש ואישה" –   אסופת סרטים חדשים ברובם העוסקת בנושא הכי ישן. יוצרי הסרטים מצליחים למצוא זוויות מבט חדשות , סמליות חדשה וסיפורים חדשים בנושא שנדמה שהכל כבר נאמר בו.

"חיי אדם "– תוכנית שכל סרטייה מתייחסים לנושא חיי אדם , הקיום האנושי למגוון גילוייו- ילדות , דת , צבא ומלחמה , פוליטיקה וכו'.

עולם הקסמים של משחקי המחשב – הרצאה מודגמת עם האמן האוצר ומעצב המשחקים שלו מורן שידגים את ההיסטוריה הקצרה והמטאורית של משחקי המחשב מנקודת מבט אמנותית. שלו יסקור ויפרש את המשחקים הבולטים מארבעת העשורים האחרונים בהם משחקים דיגיטליים הפכו לחלק מהמרקם התרבותי של חיינו.

אוסקר – סרטים זוכים ומועמדים

בתוכנית זו יוקרנו סרטי אנימציה קצרים שזכו או היו מועמדים לפרס האוסקר בקטגוריית סרט אנימציה קצר, כולל הסרט שזכה השנה "סעודה" , סרטו של פטריק אוסבורן (אולפני דיסני), רומן משרתות בפורמט הידוע של דיסני והפעם מזווית ראייתו של וינסטון, כלבלב עצוב עיניים מסוג בוסטון טרייר ועוד .

אנסמבל רנות – קונצרט בשלושה מסכים (קונצרט סיום הפסטיבל )

אנסמבל רנות בניהולו המוסיקלי של גדעון אפרתי יחתמו את הפסטיבל בקונצרט ו מייצג אורקולי חי שיכלול ממיטב הרפרטואר שלהם : מחווה לירושלים , נערה במשקפיים , לוליטה אהבת נעורי בראשית, שירי גוספל אמריקאים ועוד . בקונצרט תשולב שירת האנסמבל תוך כדי סנכרון הקרנת סרטי אנימציה על שלושה מסכי ענק .

ולילדים – חגיגת ענק של אנימציה , קומיקס וקריקטורה

מידי בוקר יתקיימו הקרנות סרטי אנימציה לילדים והורים , סדנאות ומפגשים עם יוצרים מהתחום .

ובנוסף יוקרנו מבחר סרטים לכל המשפחה ובהם:

שירת הים – סיפור המתבסס על אגדה אירית קלטית עתיקה, אותה רוצה לשמר הבימאי האירי טום מור : אם העומדת ללדת תינוקת וחששות בנה הקטן מהשינוי העתיד במשפחתו, אך לסיפור נוסף המיתוס של ה"סלקי" שהוא דמות קלטית המשלבת אדם עם כלב -ים, וניחנה בכוחות מאגיים.

"אסטריקס באחוזת האלים", אסטריקס, גיבור יצירתם של הסופר רנה גוסיני והמאייר אלבר אודרזו, הוא אחד מאוצרות הקומיקס וסמל לאומי צרפתי. מאז 1959 עלילותיו הופיעו ב-38 ספרים, שתורגמו למעל מאה שפות, ונמכרו מעל 300 מיליון עותקים. הסרט שיוקרן בפסטיבל הוא עיבוד ראשון לסרט שכולו אנימציה ממוחשבת (ותלת ממדית)

יחצ

יחצ

גם בגרסה החדשה העשויה בתלת ממד ממוחשב, נשמרה הרוח של סרטי וספרי "אסטריקס" לדורותיהם- אקש'ן חסר גבולות אך עם רבדים של ליגלוג על ההיסטוריה, על הצרפתים והמורשת הגאלית, על מנהיגים, מלחמות, אומץ, חוכמה ובלופים.  בקיצור- על החיים של כולנו.

מאשה והדוב (הסדרה שמשגעת את העולם), המבוסס על מעשייה רוסית ביזארית, אודות ילדה שמגיעה לבקתה מבודדת ביער בה גר דוב אכזר ההופך את הילדה לשפחתו המדוכאת. יוצרי הסדרה הפכו את היוצרות של הסיפור המסורתי. בגרסה החדשה הילדה ההיפראקטיבית פולשת כרוח סערה לבקתתו המבודדת של דוב גדל מידות ורפה שכל שפרש מעסקי הקרקס ומאותו הרגע היא מטריפה אותו ואת כל שכניו.הסדרה משודרת במרבית ארצות העולם וזכתה לשפע מוצרי לוואי כולל משחקי מחשב ואפליקציות לסמרטפון.

בפסטיבל יוקרנו פרקים שטרם שודרו בטלוויזיה באדיבות ערוץ ג'וניור .

.

"סיפור של צבע" (סרט באורך מלא) ,של הבמאי פרנק גלדסטון- חגיגה של דמיון חוכמה והומור. הצבעים בהם אוהבים הילדים לצייר את עולמותיהם הדמיוניים, נחלצים לעזרתם של הילדים

שמגלים ילדים מגלים שלצבעים יש אופי או לפחות אפשר לחבר אותם לאופי, ואז אולי נבין מדוע לכל אחד יש צבע החביב עליו יותר מהצבעים האחרים.

 

"עמק הנמלים האבודות" – סרט באורך מלא הפקה צרפתית מרשימה הנראית כמעט כסרט טבע. ללא דיבור עם הרבה אקש'ן והומור. ירתק גם את ההורים.

 

במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו סדנאות קומיקס קריקטורות ואנימציה לילדים :

 

מחווה לדמות המצויירת – גארפילד ניר מולד (נירמו) יוצא עם הילדים למסע מצויר בקומיקס ובאנימציה בעקבות דמותו של גארפילד.

"הקול בראש" – איך יוצרים להיט אנימציה- איך יצרו את להיט הקיץ המצליח של אולפני פיקסאר דיסני “הקול בראש“? כיצד עבדו על דמויות האנימציה? מה שלבי העבודה על סרט עלילתי וכיצד יוצרים אנימציה תלת-מימדית?  מפגש עם האנימטורית טל לוטן שתספר על שלבי ההפקה היצירתיים ומאחורי הקלעים של הסרט שנכנס לראש של כולנו.

"זאק וקוואק" – איך עושים סדרת אנימציה עם גילי דולב, בימאי הסדרה שייפגש עם ילדים והורים ויספר איך עושים סדרה לילדים, כזאת שמדברת אל ילדים בכל העולם, איך בונים את הסיפורים, איך מעצבים דמויות ועוד. במהלך המפגש יוקרנו מספר פרקים מתוך "זאר וקוואק" שטרם שודרו .

 

לזוז כמו מצוירים – להתנועע בסגנון סרטי האנימציה– ניסיון ראשון מסוגו להתבונן בדרך המיוחדת של תנועה ומשחק בסרטים מצוירים. קהל הילדים מוזמן להתבונן ולנסות לחקות את התנועה בכמה מהסרטים המצחיקים ואף המוטרפים ביותר מהקלסיקה של האנימציה. בהדרכת שתי מדריכות תנועה ומחול מרתה וברכה'לה . גם רואים כמה סרטים קורעים, וגם מנסים לחקות את מה שרק מצוירים יודעים לעשות. נשמע וזז בכיף.

 

מסיפור לאיור – איך מאיירים ספרי ילדים –                        

מפגש אמן עם יניב שמעוני (מבכירי מאיירי ספרי הילדים בארץ : "הרפתקאות דוד אריה", "הסיפור המושלם"  "איה אאוץ' אווה"  "זהירות! פופיק" ועוד.

 

"צופים עם דודו" – מה שרואים ומה ששומעים צפייה משותפת בצוותא עם דודו שליטא אוצר האנימציה בפסטיבל, בסרטי אנימציה קצרים לכל המשפחה. בעת הצפייה מבאר דודו את השפה של האנימציה עם הערות על דרכי העשייה והבחירות האמנותיות. בדרך זאת יש לילדים ולהוריהם הזדמנות לראות את הסרטים מעט יותר לעומק ולהבין על מערכת השיקולים והבחירות שעושה יוצר אנימציה תוך כדי עבודתו. הנושא הוא : ההבדל בין מה שרואים ומה ששומעים בסרט מצויר- ואיך משלימה האוזן את העין. (התכנית מתאימה לכל גיל. הסרטים משובחים ולא שגרתיים- וההסברים ידידותיים ובמידה הנכונה ) .

 

מגלים אנימציה עם קופיקו– תכנית "מסורתית" בפסטיבלי "אנימיקס" בהנחיית ברכהל'ה  הקוראת לקופיקו המצויר להסביר איך עושים סרט מצויר ואיך יצרו אותו. כך תוכלו להבין כיצד ציורים קמים לחיים.

מישל קישקה עם סדנאות "הקומיקס שלא נגמר" , אורי פינק משיק את גיבורי ה"זבנג" החדש, דובי קייך מפגיש לנו את ארתור עם איזי , שי צ'רקה ואורי פינק יקיימו דו-קרב מצוייר על נושאים תנ"כיים , אלון רוזנבלום ירחיב על יקום הקומיקס של מראוול .

ועוד שלל הקרנות, סרטים , הרצאות , סדנאות, מפגשי אמן ושוק קומיקס ססגוני בחגיגת המצוירים הגדולה של ישראל.

 

8-4 באוגוסט

"אנימיקס" 2015 – חגיגת המצויירים של הקיץ

בסינמטק תל-אביב

 

מחירי כרטיסים : בין 30-50 ₪

טלפון לרכישת כרטיסים : 03-6060800

אתר "אנימיקס": www.animixfest.co.il

ובאתר סינמטק תל-אביב

מודעות פרסומת