תגיות

הקרנת בכורה ארצית וחד פעמית בסינמטק חולון:

לסרט התיעודי "GTFO: Get The F&#% Out" – במאית שאנון סן-היגנסון, פסטיבל SXSW

הקרנת בכורה לסרט "עיר מורדת" (REBELSE STAD) ומפגש עם במאי הסרט, זוכה פרס האמי וילי לינדוור

 

במהלך חודש אוגוסט תתקיימנה שתי הקרנות בכורה בסינמטק חולון לסרטי תעודה בינלאומיים שעוררו דיון רב, כל אחד בתחומו בליווי פאנלים ומפגש יוצר.

מעבר להם, הסינמטק ממשיך בהקרנות הסרטים המשפחתיות בשבתות.

 

GTFO: Get The F&#% Out

לפי סקרים שנערכו 96 אחוזים מבנות הנוער משחקות במשחקי וידאו ומחשב. לעומת זאת, רק עשרה אחוז מבין עובדי תעשיית משחקי המחשב הנן נשים. פער עצום זה מסמל אולי יותר מכל את העובדה שעולם משחקי המחשב הוא עולם שנשלט על ידי גברים ובעבור גברים. הסרט, "GTFO: Get The F&#% Out" מראה תמונת מצב על מצבן העגום של נשים בתעשיית משחקי המחשב, גם מהצד של שילובן בתעשייה, גם ייצוג נשים על פני מסך המחשב במשחקים, וגם מן הצד של הגיימריות המעוניינות לשחק וליהנות וחשופות להטרדה ועוינות מהקהילה ה"כבדה", הגברית בעיקרה.

הסרט התיעודי, מעניק נקודת מבט מורכבת על מקומן של נשים בעולם משחקי המחשב. תעשיית משחקי המחשב, המגלגלת כ- 20 מיליארד דולר בשנה, נגועה במיזוגיניה ובאפליה כלפי נשים. במהלך השנים האחרונות קהילת הגיימינג צמחה, והפכה מגוונת מתמיד; קולות חדשים, ביניהם גם נשים רבות, מבקשים להישמע בה. גיוון זה מוביל להתנגשות אלימה עם גיימרים שמרנים, כאשר נשים רבות סובלות באופן תדיר מהטרדות מילוליות, וונדליזם ברשת ואף איומים על חייהן. הסרט אמנם מעניק הצצה עכשווית על המתרחש בעולם משחקי המחשב, אך טומן בחובו שאלות רחבות ועמוקות אודות ייצוג ומקומן של נשים בחברה המערבית. ובכל זאת, מעל לסיפורים הקודרים מסתמן אופק בהיר: נשים רבות המזהות עצמן כחלק מקהילה ומתעקשות על מקומן בשיח העכשווי.

בימוי : שאנון שון היגינסון

ארה"ב 2013, 74 דקות, אנגלית, תרגום לעברית

 מתוך הסרט _ GTFO

לפני הסרט יתקיים פאנל בהשתתפות יעל חקשוריאן, חברה בועד המנהל של עמותת GAMEIS ומרצה לפיתוח משחקים, וד"ר ורד פנואלי, ראש מערך מסלול מדיה דיגיטאלית ומנהלת התוכנית לעיצוב ופיתוח משחקי מחשב, שנקר.

מנחה: שלו מורן- אוצר מסלול משחקים, פסטיבל פרינט סקרין

ההקרנה מתקיימת בשיתוף פסטיבל פרינט סקרין לתרבות דיגיטאלית והמחלקה למעמד האישה חולון

יום ה', 27.8, שעה: 20:30

מחיר כרטיס 38 ₪, למנויים הכניסה חופשית

 

עיר מורדת REBELSE STAD

סרטו התיעודי של הבמאי זוכה האמי, ווילי לינדוור, חוזר לשנות השישים הסוערות באמסטרדם, כאשר קבוצת צעירים נחושה ערערה על המוסכמות החברתיות, ושינתה את החברה ההולנדית לנצח. תנועת "פרובו" האנרכיסטית צעקה את צעקתם של בני הדור הראשון, שנולד לאחר מלחמת העולם השנייה והיה עייף מכבלי המסורת, הכנסייה, השלטונות וההורים. באמצעות פעולות פרובוקטיביות נגד משפחת המלוכה והשלטון, בהן מחאות כנגד חתונתה המתוכננת של הנסיכה דאז ביאטריקס לקלאוס פון אמסברג, שהיה חבר בצעירותו בנוער ההיטלראי, התנועה עוררה מהומות ותשומת לב בינלאומית. רבים זוקפים לזכותה של התנועה את השינוי החברתי המהותי שהפך את הולנד לאחת מהמדינות הליברליות בעולם עד היום.

הולנד 2015, 124 דקות, הולנדית, תרגום לעברית

במאי הסרט, ווילי לינדוור מתגורר בשנים האחרונות בארץ ויגיע להקרנה המיוחדת ולאחר הסרט יספר על הסרט ויענה על שאלות.

 מתוך הסרט _ עיר מורדת

יום ד', 19.8, שעה: 20:00

מחיר כרטיס 38 ₪, למנויים הכניסה חופשית

 

הקרנות מיוחדות לכל המשפחה

סוף הקיץ – סרטי ילדים בשבת בבוקר:

הקול בראש

Inside Out

סרט אנימציה עטור שבחים, מרהיב, משעשע ומקורי, מבית היוצר של פיקסאר. עלילת הסרט מתרחשת בתוך ראשה של ריילי, נערה צעירה, שהוריה מחליטים לעבור ממינסוטה לסן פרנסיסקו, ועליה להתמודד עם המעבר שמשמעותו, ניתוק מחבריה, מחדר ילדותה ומכל העולם המוכר לה. הסרט מלווה את הדרמה המתחוללת בתוך ראשה דרך חמש דמויות מואנשות מלאות הומור, המעצבות את נפשה – אושר, פחד, כעס, גועל ועצב.

ארה"ב 2015, 102 דקות, אנגלית, תרגום לעברית

יום שבת, 22.8, שעה: 10:30

יום שבת, 22.8, שעה 12:30

מחיר כרטיס 38 ₪, מחיר מיוחד למנויים 10 ₪. משקפי תלת מימד תוספת 6 שח,

 

שון כבשון

Shaun the Sheep

בימוי: מארק ברטון, ריצ'רד סטרזק

כאשר שון החליט לקחת יום חופש כדי לנוח קצת ולעשות כיף, לא היה לו מושג מה מצפה לו. הוא בטח לא ציפה שטעות גורלית תגרום למנהל החווה להילקח הרחק הרחק. בניסיון להציל את המצב, מתגייסים שון וכל החברים למשימה ויוצאים אל העיר הגדולה כדי לדאוג שהחוואי ישוב מהר ובשלום אל הבית הירוק תמיד. דרך שימוש בטכניקת סטופ-מושן יפהפייה ובכתיבה חכמה, מצליחים האנימטורים ליצור דמויות נוגעות וסיטואציות קומיות מבריקות.

צרפת, בריטניה 2015, 85 דקות, ללא מילים
יום שבת, 29.8, שעה: 10:30
יום שבת, 29.8, שעה: 12:30

 

מחיר כרטיס 38 ₪, מחיר מיוחד למנויים 10 ₪.

 

שבת משפחתית עם צ'ארלי צ'אפלין

עולמו המופלא של צ'רלי צ'פלין (מומלץ לגילאי 5+)

הנער   The Kid

מפגש חווייתי לילדים ולכל המשפחה בו יסופר על הכוכב הגדול הראשון של הקולנוע, צ'רלי צ'פלין. במהלך האירוע יסופר על מאחורי הקלעים של הרגעים המפורסמים והמצחיקים ביותר בסרטיו. כיצד המציא פעלולי קולנוע מרהיבים לפני תשעים שנה? איך יצר את דמות "הנווד" האהובה? ומדוע הפכו הכובע, השפם, וההליכה המיוחדים שלו למוכרים בכל העולם? לסיום תוקרן הקומדיה הנער, סרטו הארוך הראשון של צ'פלין, המספר על ידידות בינו לבין ילד, אותו מגלם ג'קי קוגן, שהיה בן שבע במהלך צילומי הסרט.

המפגש בהנחיית במאי ותסריטאי הקומדיות אלון גור אריה (כ-30 דקות), ולאחריו יוקרן הסרט הנער.

ארה"ב 1921, 68 דקות, ללא מילים, כתוביות בעברית

יום שבת, 8.8, שעה: 11:30 – אולם 2

מחיר כרטיס 25 ₪, למנויים מחיר מיוחד – 10 ₪

 

 

 

סינמטק חולון

 

טלפון לרכישת כרטיסים: 03-5021555

www.cinemaholon.org.il

סינמטק חולון, שדרות גולדה מאיר 6, חולון