תגיות

, ,

קרדיט אסף שניר

קרדיט אסף שניר

רשימת הסרטים שישתתפו השנה בתחרויות הרשמיות בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ונציה ה-72, נחשפה היום (29.7.15) במסיבת עיתונאים ברומא.

סרטה של יעל קיים, "ההר", קופרודוקציה ישראלית/ דנית (הראשונה אי פעם), יוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל ונציה ה-72, במסגרת התחרות הבינלאומית- Orizzonti. הסרט יתחרה על פרסי הסרט הטוב ביותר, הבמאית הטובה ביותר, השחקנים הטובים ביותר, ופרס חבר השופטים' כמו כן יתחרה הסרט על פרס  “Luigi De Laurentiis”  בסך 100,000 דולר עבור סרט הביכורים הטוב ביותר.

"ההר", מביא את סיפורה של אישה המתגוררת עם בעלה וילדיה בבית הקברות היהודי בהר הזיתים. היא מתקשה להתמודד עם עבודות הבית הבלתי נגמרות והמקום המבודד בו היא חיה ונמלטת לטיולים בהר. באחד משיטוטיה היא נחשפת במקרה לסצנה לילית המתרחשת במעלה ההר. היא חוזרת ויוצאת בלילות ועולמה הולך ומתערער. התסריט של "ההר" פותח במסגרת חממת התסריטים של פסטיבל טורינו וזכה במענק הפקה ופרס הפצה.

קרדיט  עמית ברלוביץ

קרדיט עמית ברלוביץ

זהו סרטה הראשון באורך מלא של יעל קיים, תסריטאית, במאית, ומרצה במכללת ספיר. למדה            בVCA: בית הספר לקולנוע במלבורן אוסטרליה (2004-2006) ובוגרת בית הספר לקולנוע סם שפיגל (2009). סרטה הקצר "פרלינים" הוקרן בפסטיבל קרלובי וארי ובפסטיבל חיפה. סרט הגמר שלה "דיפלומה" זכה בפרס בפסטיבל קאן 2009 במסגרת תחרות ה"סינפונדסיון", הוקרן בלמעלה מ-70 פסטיבלים בעולם, זכה ב-14 פרסים בינלאומיים, נרכש להקרנה על ידי Cannal + והוקרן במוזיאון הMoma בניו יורק. במהלך 2011 -2010 כתבה את התסריט לפיצ'ר "השגחה פרטית" (בפיתוח). קיים זכתה במלגת הרזידנס של פסטיבל קאן, מלגת התפנות בברלין 7\24,Sundance script Lab – פיתוח תסריט של פסטיבל סאנדנס. בימים אלו מפתחת מיני סדרה ואת הפיצ'ר השני שלה.

ההר – תסריט ובימוי: יעל קיים / שחקנים: שני קליין, אבשלום פולק, היתאם עומר, אורלי פרל.

הפקה: יולי אוגוסט הפקות וחברת ההפקה הדנית וינדלוב- לאסאן Windelov/Lassen –

מפיקים: אילון רצ'קובסקי , יוחנן קרדו, ליסה שילוח ,יוסי עוזרד, גיא יקואל.

Co-producers: Riina Spørring Zachariassen, Vibeke Windeløv , Stinna Lassen

צילום: איתי מרום / עריכה: אור בן-דוד / ליהוק: מיכל קורן/ עיצוב אמנותי: נטע דרור

מוסיקה מקורית: אופיר ליבוביץ/ עיצוב תלבושות: הילה גליק / עיצוב פס קול: איציק כהן

בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי, המיזם לקולנוע וטלוויזיה ירושלים, קרן גשר, Torino Film Lab, Danish Film Institute