תגיות

, ,

DSCN6658

אצלנו בבית אוכלים טחינה אמיתית כל יום, אפילו פעמיים ביום, טחינה על הסלט, טחינה עם החציל השרוף, טחינה ולחם ( כי פיתה זה משמין אעלק) טחינה על הקבב וטחינה על הפרגיות. אבל הכי אני אוהב עוגיות עם טחינה וסינייה צמחונית.

בחישוב מהעיר אנחנו צורכים כל שבוע לחות קופסא וחצי טחינה, לגן חשוב לי להשתמש בטחינה איכותית שהמחיר שלה שפוי. אני קונה בחצי חינם טחינה אחוה ב 10 ₪ כאשר טחינות אחרות עולות בין 13-17 שקל. אבל ביננו, אני הייתי במפעל וראיתי את התנאים , את השומשום את בקרת האיכות ואני בטוח במה שאני אוכל.

חברת אחוה הנה מובילת שוק הטחינה הישראלי כיום. בתחקיר מיוחד ששידרה תוכנית "כלבוטק", דירגה התוכנית את הטחינות המומלצות וקבעה כי הטחינה המלאה דלת הנתרן של חברת "אחוה" הנה מהמומלצות ביותר וכי ערכיה הם מהגבוהים הקיימים במוצרי הטחינה בישראל.

לכן בחרתי בטחינה של אחוה

יש טחינה רגילה וטחינה מלאה, לפעמים אני מערבב ביניהן כי המלאה כבדה עלי, ( למרות שיש טחינה חצי חצי).

חברת "אחוה", יצרנית הטחינה, חלוה ומוצרי המאפה הישראלית, יוצאת במיתוג מחדש לאריזות הטחינה מתוצרתה. החברה משיקה טחינה גולמית רגילה וטחינה גולמית מלאה בעיצוב חדש, השם דגש את יתרונותיה של טחינה אחוה – היותה טבעית לגמרי, ללא תוספת נתרן ועשירה בערכים בריאותיים כמו סידן, ברזל ובסיבים תזונתיים.

אז הנה מתכון

סנייה צמחונית, כרובית ובטטה

איך מכינים

פשוט

מרכיבים

פרחים קטנים של כרובית ( מהאמצע של התפרחת)

בטטה שמנמנה או חצילים מטוגנים ופרוסות עגבניה.

שמן זית

טחינה

צנובר

מלח

ההכנה

בסיר עם מכסה מטגנים את פרחי הכרובית הקטנים ב 2-3 כפות שמן זית, מנערים ומערבבים מפעם לפעם. אני משתמש במכסה זכוכית שאוכל לראות את ההשחמה. המכסה חשוב לריכוך הכרובית. וכשהיא מקבלת צבע להוריד מהאש למסננת ע"ג צלחת.

באותן הסיר נצרוב את טבעות הבטטה כ"א בעובי פחות מזרת ( 3 טבעות למנה )

באותו הסיר נקלה 3 כפות צנובר.

כעת נרכיב את המנה על כלי קרמי או אלומיניום מיוחד הכל בהתאם למה שמתאים לכם.

בטטה, עליה כרובית, מחצית הצנובר, נכסה בטחינה טרייה שמכינים עם לימון, מים, שום, ומלח פלפל. נפזר את מחצית השניה של הצנובר.

מכניסים לתנור חם 180 מעלות כ 290 דקות שישחים וזה!

 DSCN5755AA