תגיות

, , , ,

 

 IMG_01051

עשרים יוצרים על במה אחת, במופע מחווה מיוחד

למשפחת מארלי

במשתתפים: עלמה זהר, ראסטה היברו מאן, סולג'יי ועוד.

עלמה זהר: "בוב מארלי הוא השראה לאומץ לב ויושר פנימי, ולכוח העצום שיש ליצירה על המציאות שלנו".

 

ביום שישי 7 באוגוסט, בין השעות 14:00-18:00 בחצר מועדון ה"אוליבר טוויסט" בחניון יפו ברחוב הנביאים בירושלים, תתקיים מסיבת רחוב-אירוע מחווה מיוחד למשפחת מארלי. בין המשתתפים: נ'צי נץ' עלמה זהר, ראסטה היברו מאן, סולג'יי ועוד. המחווה היא הפקת מקור נוספת בסדרת אירועי הקיץ, שיזמה והפיקה רשות הצעירים של עיריית ירושלים, כדי לחזק את מעמדה כעיר מובילה בסצנת הצעירה.

יונתן סטריאר מרשות הצעירים של עיריית ירושלים, המנהל האומנותי של האירוע ביחד עם נתנאל לסר, מספר כי "בירושלים יש אהבה גדולה לרגאי. ההופעות הגדולות ביותר של רגאי בישראל של אלפא בלונדי וזיגי מארלי התקיימו בה. הפעם האירוע פונה לאוהבי הרגאי מכל הגילאים והסגנונות: עלמה זהר ואודליה אואקנין פונות לקהל יותר משפחתי, עדי אולמנסקי ואקו מורגנסון הם יותר" Hard core"", איקי לוי הלו הוא ההיברו ראסטה מאן הוא יותר קלאסי ונצ'י נצ' וסלוג'י בכיוון ההיפ-הופ". האומנים עצמם יופיעו על הבמה ביחד ולחוד ויבצעו שירים ויצירות שונות, כאשר את כולם תלווה להקת Wakachka. לדברי סטריאר "לאחר שבמסיבות הטראנס הרחוב הקדומות במרכז העיר השתתפו יותר מעשרת אלפים איש, לאירוע יותר משפחתי ורגוע אנחנו מצפים לכחמש עשרה האלף אלף איש".

 

עלמה זהר שתבצע את Is this love" ו-redemption song"", אומרת כי "בוב מארלי הוא בלי ספק, האומן הפוליטי הכי חשוב בתולדות המוזיקה. מעבר לעובדה שהוא יוצר גאון, המוסיקה של מארלי היא מעצבת תודעה. שנים אחרי מותו הוא ממשיך להיות הסמל הבולט ביותר של המאבק לשיוויון בין גזעי והמסרים שלו ממשיכים להדהד בעולם, גם בקרב דורות של צעירים שנולדו אחרי זמנו. בעיני הוא השראה לאומץ לב ויושר פנימי, ולכוח העצום שיש ליצירה על המציאות שלנו. הרבה פעמים שואלים אותי אם אני חושבת ששירים יכולים לשנות את העולם, ואני תמיד משיבה שכן. בוב מארלי הוא ההוכחה לכך".

איקי לוי שיבצע את "היחידה בשבילי" אומר כי "כל פעם שאני מגיע לעיר הקודש ההתרגשות גדולה. כמו כל ראסטה, תמיד חלמתי לשיר ולנגן בירושלים ועוד יותר כשמדובר בשירים של מלך הרגאיי בוב מארלי. מחכה לפגוש את כל השבט הירושלמי לחגיגה של מוסיקה בסימן של אהבה וטוב.

כניסה חינם.

במשתתפים: נצ'י נצי', עלמה זהר, סולג'יי, אודליה אוקנין, איקי לוי("היברו ראסטה מאן"), נתי חסיד אקו(אקו וטיטו) ועדי אולמנסקי, להקת הבית של הפרוייקט "וואקה צא'קה"