תגיות

,

פסטיבל "מצאנו מים"

צוברים זיכרונות, זורמים לעתיד

קרדיט אילן ספירא

קרדיט אילן ספירא

פסטיבל "מצאנו מים" של מוזיאון ראשון לציון חוגג את שנתו החמישית בחוויה משפחתית רטובה במיוחד,  עם מתחם מלחמות מים, דוקטור מולקולה, הברון רוטשילד, הדמויות האהובות "טיפ וטיפה",  D.J WATER וסדנאות יצירה לכל המשפחה.

 

בימים שלישי-חמישי, 18-20 אוגוסט, בשעות 16:00-20:00, מוזיאון ראשון לציון

פסטיבל "מצאנו מים" יחגוג השנה את שנתו החמישית, ויתקיים בתאריכים 18-20 באוגוסט במוזיאון ראשון לציון, "ליבה ההיסטורי" של העיר. יהיו שם הפרופסור המטורף, שיודע את כל סודות המושבה ויספר לילדים על 133 שנותיה, "טיפ וטיפה" יסבירו איך שומרים על מים ואיך הופכים אותם לפסטיבל בכל ימות השנה ואפילו הברון רוטשילד יגיע לביקור כדי לראות מה השתנה בעיר שהוא כל כך אוהב.

ד"ר מולקולה ייקח אף הוא חלק בפסטיבל במופע מים מיוחד ויתקיימו סדנאות יצירה כיפיות לכל המשפחה העוסקות כולן במים.

בנוסף יהיו במתחם עמדות צילום נוסטלגיות בהן יוכלו בני המשפחה להתחפש ולהצטלם כדמויות מתקופת ראשית ההתיישבות, מפגש עם הכובסת המיתולוגית של ראשון לציון שתספר כיצד כבסו פעם לעומת הדרך בה מכבסים היום, סיור מיוחד בבאר המשאלות שם יפגשו הילדים את מספר הסיפורים שיספר להם את סיפור חציבת הבאר בראשון לציון ויעזור להם להגשים משאלות,D.J WATER  עם שירי המים שכולנו אוהבים ומכירים, ומיני הדרכות בחדרי תצוגה.

הילדים יוכלו לקנח את חווית הפסטיבל ולשבור את החום במתחם מלחמות המים, שם יקבלו רובי מים גדולים ויוכלו ליהנות מקרב מים עם שאר משתתפי הפסטיבל הצעירים. מומלץ להביא בגדי ים או בגדים להחלפה .

"אנחנו חייבים המון לאותם מתיישבים ראשונים במושבה ראשון לציון שקראו "מצאנו מים" מעומקה של הבאר הראשונה שנחפרה בעיר, בלי מים המושבה לא הייתה שורדת". אומר דב צור, ראש העיר ראשון לציון.

"המים, מקור החיים, נתנו חיים למושבה הצעירה שהתפתחה לעיר משגשגת ומרכזית בארץ. מוזיאון ראשון לציון עוזר לנו לזכור מדי שנה את חשיבות מציאת המים, עליה מבוססים ערכי הליבה של העיר, בפסטיבל "מצאנו מים" ולשמוח בדיוק כפי ששמחו אבותינו ב-1883" עוד מוסיף :"תענוג לראות משפחות שלמות עם ילדים בכל הגילאים מבלות בפסטיבל, עם מגוון הפעילויות החווייתיות שבו, שכולן עוסקות במים וימי ראשית היישוב",

"מוזיאון ראשון לציון" מספר את סיפורה של המושבה, בכורת מושבות העלייה הראשונה (1882) ואת תרומתה לעיצוב התרבות הישראלית. המוזיאון פרוס על מתחם היסטורי ומשלב מסלול לסיור עצמי משולט בין בתי הראשונים בנוף המושבה של פעם. במוזיאון תצוגות מרהיבות החושפות את המבקרים לחיי המתיישבים הראשונים ולמעשיהם שהיוו את המסד למדינה שבדרך. בתערוכות מציג המוזיאון את יצירת סמלי הלאום בראשון לציון: הדגל, "התקוה",חידוש השפה העברית, בית הספר העברי הראשון ועוד.

מחיר:  40 ₪ לכרטיס. כרטיס חמישי חינם!

מוזאון ראשון-לציון, רח' אחד-העם 2 טל. 03-9598862/90

www.rishonlezion-museum.org.il