תגיות

, , , , , , , , , , , ,

חולון חוגגת שנה שביעית של העונה הישראלית לעיצוב ישראלי עם חמש תערוכות חדשות:

כן – לא, שחור – לבן

מעצבים ואמנים ישראלים ובינלאומיים מציגים פרשנות אישית למשמעות הצבע השחור ומהי מערכת היחסים בינו לבין הצבע הלבן?

מבחינה אנושית, נפשית פוליטית ואמנותית

בין המשתתפים: ספנסר טוניק, סיגלית לנדאו, אור טסמה אברהם, דן אלון, מג'מריה, F+AES, מאיה אטון, אריק וייס, זווידתו יוסף, לארה רוסנובסקי, קרן שפילשר, ישראל קבלה

גלריית המשכן בית מאירוב

אוצר: ד"ר גיא מורג צפלביץ'

כנפיים

"לנעמי יש כנפיים והחופש הוא משקל שמושך אותה

למטה וזורק אותה אל על" (מילים: שרון מולדאבי)

בתערוכה יוצגו עבודותיהם של 15 אמנים ומעצבים ושפים מובילים העוסקים בכנפיים מהיבטים שונים: מהאינטימי והמקומי, לאוניברסלי ולרב תרבותי, הכנפיים כמוטיב פשוט ונוגע ללב המסמל את רצונו של האדם לעוף למקומות אחרים…

בין המשתתפים: ישראל אהרוני, ננה שרייר, שאול בן אדרת, מוטי מזרחי, יובל חן, צביקה קנטור, קרן וולף, יובל אצילי, דניאלה קופלר, אוסמה דלאל

אוצרת: נורית טל טנא

גלריית החווה

בית הבובות / תערוכת יחיד של עומרי קורש

אליס בארץ הפלאות בעולם המבוגרים

גלריית חנקין

כאן נולדתי!

אוצרים: גילי סיוון כהן , יואב מאיר

תערוכת חוצות דב הוז

אופנה 2015 : ילדות ישראלית בדמותם של הילדים השקופים

בין המשתתפים: ירון מינקובסקי, נעמה בצלאל, קרן בנקר, חגית טסה, ששון קדם

ניירות ערך/ תערוכת יחיד של בקי מיינר

לרגל 75 שנים לחולון, עבודות קולאז' המתעדות אתרים נבחרים בעיר חולון

המוזיאון לתולדות חולון

יום רביעי, 9 בספטמבר, פתיחת העונה הישראלית לעיצוב בחולון

19:00 – אירועי פתיחה בגלריות העירוניות

 

 

העיר חולון שמה לעצמה מטרה להוות בית חם לעיצוב ישראלי ובינלאומי ופלטפורמה למעצבים בתחילת דרכם כמו גם למנוסים שבהם. בהתאם לכך הכריזה לפני כשבע שנים על ייסוד העונה הישראלית לעיצוב בחולון הנפתחת מידי שנה בחודש ספטמבר. עד כה הציגו במסגרת זו מאות מעצבים ישראלים ביותר מ 150 תערוכות!

 

בספטמבר הקרוב תיפתח בפעם השביעית העונה הישראלית לעיצוב בחולון בערב תצוגה מקדים ביום רביעי 9.9 בו יפתחו במקביל ברחבי העיר חמש תערוכות עיצוב חדשות. את ההפקה והניהול האמנותי של עונת התערוכות מובילים חנה הרצמן, מנכ"לית העירייה, רפי וזאנה, ע. מנכ"ל העירייה לתרבות ואמנות, יסמין ששון, רכזת אמנותית לגלריות ופיוטה ויתקין אונגר, מנהלת התערוכות בגלריית חנקין.

 

מנכ"לית עיריית חולון, חנה הרצמן: "אמנות ומציאות, קשורות זו בזו בקשר בל יינתק. האחת היא תולדה של האחרת ושתיהן משפיעות ומושפעות זו מזו. קל וחומר העיצוב, שהינו עולם הנמצא בתפר שבין השתיים – תוצר של מציאות ויוצר שלה. אנו בחולון נותנים זו השנה השביעית במה למעצבים ישראליים, החיים כאן, מושפעים ומגיבים למציאות, לתהפוכות ולמשברים, לשאלות חברתיות ומוסריות.

התערוכות מעוררות מחשבה ועניין והגלריות העירוניות פתוחות לציבור ללא תשלום. אני מאמינה כי התכנים והעולמות המוצגים בהן יעוררו דיון ציבורי ויזמנו חוויה מיוחדת למבקרים".

 

ואלה התערוכות שיפתחו חגיגית את עונת העיצוב הישראלית 2016/2015 של חולון:

כן – לא, שחור – לבן

אוצר: ד"ר גיא מורג צפלביץ'

גלריית המשכן בית מאירוב

 

המתח בין הצבע השחור לצבע הלבן, הניצבים זה מול זה משני צידי הסקאלה, הינו כאן כדי להישאר, ודי לנו אם ניזכר במחאת יוצאי אתיופיה המלווה אותנו בחודשים האחרונים והשאלות הקשות שהביאה עמה. התערוכה, מבקשת להתמודד עם המורכבות שהצבע השחור נושא עמו ברמה האנושית, נפשית, פוליטית ואמנותית ובודקת את יחסי הגומלין בינו לבין הצבע הלבן. למי שייך הצבע השחור? השחור שייך לא רק לאתיופים, הוא שייך לפנתרים השחורים, לפליטים, למיעוטים, למהגרים, ללילה. הוא נתפש  כרע, אפל, יוצא דופן, מפחיד. מה ואיך זה להיות שחור? לעומתו נחשב הצבע הלבן לנקי וטהור, האם הוא אכן כזה? איך זה מרגיש להיות לבן? האם הלבן שלי הוא הלבן של מישהו אחר?

 

בין האמנים והמעצבים המציגים: ספנסר טוניק, אור טסמה אברהם, סיגלית לנדאו, F +AES, מאיה אטון, שי עיד אלוני, דן אלון, תמר הירשפלד, מאירה גרוסינגר, אריק וייס, זוודיתו יוסף, מג'מריה, אילה נצר, ישראל קבלה, יובל קדר, שרית שני חי, קרן שפילשר.

ספנסר טוניק. ים המלח 15. תערוכת כן -לא  שחור - לבן גלריית המשכן בית מאירוב

ספנסר טוניק. ים המלח 15. תערוכת כן -לא שחור – לבן גלריית המשכן בית מאירוב

כך למשל יציג האמן הבינלאומי, ספנסר טוניק את היצירה "ים המלח 15" שצולמה בישראל. בעבודה מצולמות עשרות נשים ישראליות שרועות, יושבות ועומדות במפל מדברי קטן ומישירות מבט אל הצופה, בצידה השמאלי של התמונה אישה כהת עור אחת המסיטה את פניה. האמנית זוודיתו יוסף תציג את העבודה "מגילת העצמאות". המיצב העשוי פחם טחון, עוסק בזהות וטומן בחובו משמעויות המתקשרות לשיח חברתי, תרבותי ומגדרי, בזיכרונות ילדות רחוקים ובנייתם מחדש. הקבוצה האמנותית מרוסיה – F +AES היוצרת אנימציה ממוחשבת, תציג בתערוכה דימוי מתוך עבודת האנימציה "המשתה של טרימלכיו" המופיעה בספר "סטיריקון", יצירתו הנועזת של הסופר הרומי פטרוניוס. הדימוי הוא של משתה דקדנטי ומיני המורכב כולו מזוגות מעורבי מוצא. המעצב אריק וייס, יציג את העבודה "יש את זה גם בלבן", המתכתבת עם היהדות. בעבודה זו מציג וייס תפילין לבנות, כאשר השימוש בצבע הלבן מעורר תהיות והתנגדות למרות שאין כל חובה הלכתית לתפילין בצבע שחור. הצבע השחור מסמל כמובן גם את העדה החרדית

כנפיים

 

אוצרת: נורית טל טנא

גלריית החווה

 

כנפיים, מוטיב וסמל הנקשר לדת, פולחן ואלוהות, גיבורי על ופנטזיות של גבורה, כמו גם לצורך האנושי לעוף אל מעבר לגבולות הטבעיים של המרחב הפיזי והנפשי, עומד במרכזה של תערוכה חדשה בה יוצגו עבודותיהם של 15 יוצרים ישראלים: אמנים מעצבים ושפים מובילים, העוסקים בכנפיים מהיבטים שונים.

 

האמנים והמעצבים המציגים: אריה ברקוביץ', בוקי שיף, דניאלה קופלר, יובל אצילי, יובל חן, מוטי מזרחי, מירה מיילור, עפרה פרידמן, צביקה קנטור וקרן וולף, מציגים את הפרשנות שלהם למושג, לצד השפים: אוסמה דלאל, ישראל אהרוני, ננה שרייר, שאול בן-אדרת, שמיל הולנד, המביעים התייחסות אחרת ל"מנת" הכנפיים, כיצירה ייחודית שאינה נובעת דווקא מתוך הטריטוריה הגסטרונומית. הקומפוזיציה הקולינרית שלהם מוחלפת בקומפוזיציה יצירתית אחרת שלא נועדה להתכלות במיידי.

אוסמה דלאל.תערוכת כנפיים. גלרית החווה

אוסמה דלאל.תערוכת כנפיים. גלרית החווה

כך למשל יציג שאול בן אדרת יציג מעין "דיוקן עצמי" בו הוא עומד במרכז, בחזית דוכן עופות בשוק הכרמל הכי באלדי שיש, כשהוא אוחז בכנפיו של עוף מרוט, חסר ראש, במקום ראשו של העוף מופיע ראשו של שאול בארשת פנים רצינית. האמן הרב תחומי , מוטי מזרחי, מציג לראשונה את 'הולדתו של כוכב', רישום, טוש על נייר, המציג פנטזיה אפשרית בעוד מיליוני שנים אודות הולדתו של כוכב, יצור עתידני, ישות בעלת כנפיים המזכירות פרפר במעופו על פני גלקסיה. מזרחי, כתמיד, מחפש את התנועה שמעבר לגבולות סביבתו הפרטית והחיצונית ומעבר לגבולות תפיסת המציאות החברתית, תוך התייחסות למוגבלותה של האמנות. ננה שרייר מציגה בתערוכה תצלום שצולם על ידה באמצעות הנייד. מסוג הצילומים שמצלמים "בדרך", ללא תכנון. בתצלום נראה פגר ציפור השרוע על הקרקע, גופו זה מכבר נאכל, התכלה ואילו כנפיו ונוצותיו נותרו בהדרם (מתקשר למהפך הטבעוני שערכה ננה במסעדה). הצלם הצעיר, יובל אצילי יציג תצלום סוריאליסטי אניגמטי, בשחור לבן, ובו דמות עירומה מכונפת ספק גבר, אישה. תצלום פיוטי זה מעלה אסוציאציה אודות השאיפה האנושית לעוף, לבלתי אפשרי, שאיפה שהיא במובן מסוים כנטל על כתפנו בכמיהה ובניסיונות אל עבר הבלתי מושג.

תאריך נעילת התערוכה – 14/11/15

 

כאן נולדתי!

אוצרים: גילי סיון ויואב מאיר

תערוכת חוצות דב הוז

תערוכת צילום אופנה בה יציגו מיטב מעצבי האופנה הישראלים בגדים אשר עיצבו במיוחד ולראשונה לילדות. התערוכה מבקשת לתאר תמונת מצב של אופנה ישראלית מהי? כחלק מבליל התרבויות, לשונות, עדות, צבעים ומנהגים שהינם חלק מאופייה המורכב והמיוחד של מדינת ישראל בשנת 2015.

 

אוצרי התערוכה בחרו לצורך צילומי התערוכה, ילדות ממוצא אתיופי אשר מסמלות, בייחוד בימים אלה, את הצורך בשיוויון הזדמנויות וייצוג הולם בתעשיית האופנה, כמו גם בחברה הישראלית בכלל, הן חלק שווה בין שווים, ילדים ישראלים שכאן נולדו.

 

מיטב מעצבי האופנה בישראל בהם: ירון מינקובסקי, נעמה בצלאל, קרן בנקר, חגית טסה, ששון קדם, ליטל- ליטל סטריט , קארן מזרחי, ברק להב, יואב מאיר- גיפטד, שרית לולאי- נוקילה, קיי לונג, נדב רוזנברג, מעוז דהאן, דנה סידי, רן צוריאל, ענבל מימרן, ג'ינפר קים, נרתמו למשימה ועיצבו דגם מיוחד לילדות.

 

התערוכה תצולם בלוקיישנים נבחרים ברחבי העיר חולון ותוצג בתערוכת חוצות בדב הוז

תאריך נעילת התערוכה – 31/12/15

 

בית הבובות

תערוכת יחיד של עמרי קורש

גלריית חנקין

בית הבובות. עמרי קורש 2

בית הבובות. עמרי קורש 2

מה קורה לאליס מארץ הפלאות כשהיא מגיעה לעולם המבוגרים?

עמרי קורש יציג בתערוכת היחיד הראשונה שלו "בית הבובות", פנטזיה, אישית ולעיתים אף אפלה לסיפור הילדים הידוע. "בחרתי ליצור עצמים בדמות רהיטים ובובות שייצגו את הסיפור תוך שהם מדמים משחקים בוגרים, אמתיים ואף אלימים. לא רציתי להעתיק חלקים מהסיפור עצמו אלא לתת לדמיון ולפנטזיה שלי להוביל את העיצובים השונים. בחרתי להשאיר בעבודות אלמנט של כוח אנושי חזק ועדיין לשלב את האסתטיקה האישית שלי והאינטרפרטציה הפרטית שלי לסיפור".

 

קורש, יליד שנת 86 , מעיד על עצמו כמי שאוהב אגדות וסיפורים ובמיוחד את הסיפור "אליס בארץ הפלאות". הטקסט הספרותי שימש עבורו כאמור, בסיס לעבודתו האמנותית המבוססת על טכניקות שונות וחומרים שונים.

 

תאריך נעילת התערוכה – 10/10/15

ניירות ערך/ תערוכת יחיד של בקי מיינר

המוזיאון לתולדות חולון

האמנית והמעצבת, בקי מיינר ילידת שכונת ג'סי כהן בחולון, עוסקת רבות בעבודותיה במרחב העירוני בו בילתה את שנות ילדותה.

מיינר מתעדת בעבודת קולאז' נייר מדויקת דימויים היסטוריים ועכשוויים של אתרים נבחרים בעיר חולון בהם: שכונות העיר, מתחם המדיטק, כיכר סטרומה, קולנוע ארמון המפורסם, מבנה העירייה ועוד. בעזרת שכבות של חומרים פשוטים וממוחזרים, נייר ודבק, מיינר מחברת ומדביקה מחדש מקטעים לקולאז׳ים המתעדים את העיר המוכרת לה כל כך ועם זאת רחוקה ושונה כך שהיא יוצרת זיכרון מחדש.

מתוך תערוכת היחיד של בקי מיינר ניירות ערך 3

מתוך תערוכת היחיד של בקי מיינר ניירות ערך 3

 

תאריך נעילת התערוכה – 9/11/15

הכניסה לגלריות העירוניות בחולון ללא תשלום

 

גלריות חולון:

 

גלריה ע"ש חנקין– רחוב חנקין 109,חולון.

גלריית החווה -רח' הנחושת פינת רח' המלאכה, א.ת חולון

גלריית המשכן "בית מאירוב"- רח' הרצפלד 31, חולון, טלפון


שד' דב הוז משתרעות מנתיבי איילון ועד ככר סטרומה בחולון.

 

המוזיאון לתולדות חולון:

כתובת: רחוב לאון בלום 26, חולון

 

שעות פתיחה: א, ב, ד, ה -8:30 – 13:00; ג – 16:00 – 19:00

מודעות פרסומת