תגיות

 

חגיגה לכל המשפחה:

פסטיבל הצגות הילדים של תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער

סדנאות לילדים – יצירות לקישוט הסוכה ברוח אמנות האסלאם:

מתלה פרחוני, שטיח בצורת רימון לתליה, שרשרת תמונות של שבעת המינים, שלטים עם שמותיה השונים של ירושלים, ספירלה, מוביילים בצורות שונות

חוה"מ סוכות, 29/9/15 – 1/10/15

 

המוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים, היחיד מסוגו בישראל, בו מוצגים אוסף אמנות אסלאמית מהחשובים בעולם וכן אוסף שעונים מהגדולים והנדירים, בעולם יקיים בחול המועד סוכות חגיגה צבעונית ומשמחת לכל המשפחה:

פסטיבל הצגות הילדים של תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער וסדנאות יצירה בהן ייצרו הילדים מגוון של קישוטים לסוכה ברוח אמנות האסלאם: שטיח בצורת רימון לתלייה, שרשרת תמונות של שבעת המינים ועוד.

כמו כן, קהל המבקרים מוזמן לבקר בתערוכה "טראז: רקמה מקומית" המוצגת בימים אלו במוזיאון. במסגרת התערוכה מוצגות שבע מערכות לבוש נדירות מאוספו יוצא הדופן של מנואל קליידמן המונה מאות תלבושות פלשתיניות אותנטיות מסיני ועד הגליל. מערכות לבוש אלו הכוללות גם שמלות נישואין, מתאפיינות במגוון רב של סגנונות, סוגי רקמות בדים וצבעים המצביעים ומאפיינים את אזורי המוצא של הנשים הרוקמות.

 

ההצגות :

"מרק כפתורים" – סיפור עם חכם: לכפר קטן מגיע קבצן רעב בתקווה לקבל מעט אוכל. להפתעתו אנשי העיר מסתגרים בבתיהם, מתעלמים ממנו ואפילו זה לזה אינם עוזרים.. הקבצן הנווד מחליט לפתוח את ליבם (וגם למלא את קיבתו) – ומבטיח להכין לכל תושבי הכפר מרק מ… כפתורים! הצגת תיאטרון צבעונית, משעשעת ומאתגרת על הכוח שבשיתוף הפעולה, על אחוות הקהילה, ועל ההבנה שאם כל אחד יתרום את חלקו הקטן – יחד אפשר לעשות דברים גדולים, ולשנות. לגילאי 4 – 7 , יום שלישי, 29 בספטמבר| שעה 12:00| מחיר: 20 ₪ כולל כניסה למוזיאון

מתוך ההצגה מרק כפתורים. תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער. צילום יוסי צבקר

מתוך ההצגה מרק כפתורים. תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער. צילום יוסי צבקר

"שבת הזהב" – יוסף הצנוע והנדיב עובד קשה לפרנסתו אך לא שוכח תמיד לעזור לאחרים, בניגוד לשכן שלו שהוא עשיר מאד וגם קמצן גדול. יום אחד השכן חולם שכל כספו נלקח ממנו ועובר לשכנו – ליוסף. השכן, שנבהל מהחלום, ממהר להחליף את כל כספו במטיל זהב אותו הוא שומר מכל משמר, ובלבד שחלומו לא יתגשם. בעוד השכן עוסק בתחבולות שונות כדי להרחיק את יוסף ממטיל הזהב, יוסף ממשיך לנהוג בדרכו השקטה והצנועה ולפזר מסביבו רק טוב, עד לסוף המפתיע. ההצגה חושפת בפני הילדים את הרווח בנתינה לאחר ובעזרה לזולת, ומלמדת אותם להודות על מה שיש. לגילאי 4 – 7 , יום רביעי, 30 בספטמבר| שעה 12:00| מחיר: 20 ₪ כולל כניסה למוזיאון.

"הנעלים של אדון סימון"- סיפור עם מרגש על ישן וחדש. אדון סימון עוזב את ארצו ועובר לגור בארץ אחרת. בביתו החדש מחליט אדון סימון להיפרד מנעליו הישנות שליוו אותו כל חייו ולהחליפן בנעליים חדשות, אך משום מה הוא לא מצליח להיפטר מהישנות. בכל פעם שהוא זורק אותן, רחוק ככל שיהיה, הן תמיד חוזרות אליו בדרך פלא. הצגת תיאטרון מצחיקה ומרגשת שמלמדת אותנו לקבל בשמחה את הדברים החדשים שבחיינו ובאותו זמן להבין שאפשר גם להתגעגע לדברים הישנים, כיוון שהם תמיד יזכירו לנו מאיפה באנו ומה היינו פעם. לגילאי 4 – 7 , יום חמישי, 1 באוקטובר| שעה 12:00| מחיר: 20 ₪ כולל כניסה למוזיאון.

מתוך ההצגה הנעליים של אדון סימון. תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער. צילום כפיר בולוטין

מתוך ההצגה הנעליים של אדון סימון. תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער. צילום כפיר בולוטין

** סדנאות היצירה לילדים יתקיימו בימי חול המועד סוכות לאורך כל שעות פעילות המוזיאון .

עלות כניסה לילד: 25 ₪ כולל כניסה למוזיאון צפייה בהצגה והשתתפות בסדנת יצירה

 

המוזיאון לאמנות האסלאם

רחוב הפלמ"ח 2 ירושלים

טלפון: 02-5661291

www.islamicart.co.il

שעות פעילות המוזיאון:

שני – רביעי : 10:00- 15:00

חמישי: 10:00- 19:00

שישי – שבת: 10:00 – 14:00

מודעות פרסומת