תגיות

, ,

מרכז מחול שלם פותח את סדרת המחול 2015
וגאה לארח את
תיאטרון מחול לובלין (פולין)
Lublin Dance Theatre
במופע
״סיפורים שמעולם לא סיפרנו״
Stories we have never told
כוריאוגרפיה: Simone Sandroni
יום ה',
24.9.2015, בשעה 20:30, אולם הקרנף, מרכז מחול שלם, ירושלים

מרכז מחול שלם פותח את סדרת המחול 2015 וגאה לארח את תיאטרון מחול לובלין (פולין) Lublin Dance Theatre במופע ״סיפורים שמעולם לא סיפרנו״ "Stories we have never told".        זהו מופע מחול פיזי תיאטרלי על מפגשים בין אנשים וחלומות. 4 דמויות אשר בחכמה ותוך השראה מעולמינו ומעולם הדמיון יוצרים מצבים אבסורדיים קומיים.

צילום Maciek Rukasz (Custom)

צילום Maciek Rukasz (Custom)

ארבע דמויות, ארבעה אנשים ביניהם שוררת אינטימיות, אחרים מכחישים- יספרו סיפורים בדרכים שונות, במילים, באמצעות דימויים, גוף ופעולה ועם שתיקה ללא חשיבה למה היא תוביל.
ארבע אישיויות שונות קרובות מדי אחת לשנייה – במרחב הזמן והחלל הפיסי, רווים מסימני הנוכחות של האחרים, נלחמים לתשומת לב ואינטימיות, הם היו רוצים למצוא את הסיפור שלעולם לא יספרו.

Maciek Rukasz

Maciek Rukasz

״ישנם סיפורים שמעולם לא סיפרנו ואחרים שעדיף היה שלא יסופרו. סיפורים שגורמים לנו להראות ענקיים באזני השומע ואחרים שמכווצים אותנו באופן דרמטי. ישנם זמנים שאנו חשים צורך לספר, להתוודות, אבל הסיפור נשאר חנוק בגרון ובין השתיקה למילה שהיתה פותחת דלת לרווחה, מפרידה ביניהם ריקנות כמו האבן הקטנה בקצה המצוק, היכן שמשב רוח דק, או משקל של פרפר גורמת למעוף מטה."

הוצג בבכורה בפולין: 28/9/2013

כוריאוגרפיה ובימוי:           Simone Sandroni            ;             עוזר כוריאוגרף:                  Elvira Zuñiga
רקדנים:                            
Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń,
תאורה:                              
Grzegorz Polak                ;             סאונד ווידאו:                     Dariusz Kociński
מוסיקה:             
              collage
הפקה:  
                             entrum Kultury w Lublinie
אורך המופע:                      כשעה
מחיר כרטיס:  
45 סטודנט, 60 רגיל
לפרטים ורכישת הכרטיסים:
053-3358210

תקציר וידאו: https://vimeo.com/79962639

מן העיתונות:

[ … ] Sandroni above all perfectly met – in the course of a long and frank discussions – all artists LTT . And on this basis, he led them to work . He created the choreography, in which not only showed Beata Mysiak , Anna Zak, Ryszard Kalinowski and Wojciech Kapron such that we know of their best performances, but also created the opportunity to show what they have in their performance not seen before. At the same could four individual performances – because each of the created form is indeed spectacular – combine in a fascinating portrayal of the collective. But not only choreography [ … ]                                              Andrzej Z. Kowalczyk "Kurier Lubelski"

לפרטים נוספים, הילה לדלסקי בהט, "לינה בלס יחסי ציבור", 03-6498363

 

תיאטרון מחול לובלין

תיאטרון מחול לובלין נוסדה בשנת 2001 בידי Hanna Strzemiecka.

העיצוב האמנותי של המופעים נוצר כתוצאה מתהליך גילוי אישי של משתתפי התיאטרון, אשר בנו כל אחד באופן עצמאי את הדרמטורגיה, והאסטטיקה שלו.

בנוסף, מתקיימים שיתופי פעולה עם כוריאוגרפים ורקדנים פולנים ובינלאומיים תדירים וכתוצאה מכך, מתקיים רפרטואר בעל יצירות בעלות גוון אמנותי, טכניקה ופילוסופיה שונים.

תיאטרון מחול לובלין לקח על עצמו יוזמות אמנותיות וחינוכיות אשר מטרתן הינה לקדם את המחול העכשווי בפולין וברחבי העולם. שיתופי פעולה בהם מתמקד התיאטרון, הינם יחד עם מרכזי תרבות בפולין ומחוצה לה, אשר עוסקים ביצירת רשת עם ארגונים דומים אשר מקדמים את המחול העכשווי באמצעות פלטפורמות בימתיות, סדנאות, הרצאות, תערוכות, הקרנות וידאו, כמו גם אירועי מחול המתרחשות במרחבים לא תיאטראליים.

תיאטרון מחול לובלין יוזם ומפיק גם פרויקטים תרבותיים וחינוכיים כגון :

s the International Lublin Dance Theatres Festival (annually since 1997), Contemporary Dance Forum annually since 2003), Tour d’Europe des choregraphes (2009-2011), “Direction – east, station – dance: Minsk, Kiev, Tbilisi, Baku” 2015)).

תיאטרון מחול לובלין השתתף בפסטיבלים רבים ברחבי פולין וברחבי העולם.

 

מרכז מחול שלם

מרכז מחול שלם ביוזמתם ובניהולם האמנותי של עפרה אידל ורובי אדלמן תומך ומעודד מזה 12 שנה ביצירה מקורית ומהווה פלטפורמה תומכת ליוצרי מחול עצמאיים בירושלים. המרכז הוקם במטרה לפתח את העשייה בתחום המחול העכשווי, העצמאי בירושלים ואת מרכז הבירה כמרחב תרבותי בינלאומי מקצועי. מלבד הפקת יצירות יוזם מחול שלם מפגשי אמן, מופעים במרחב הציבורי, סדנאות, שבוע המחול הבינלאומי (שבוע המחול הבינלאומי עבור מנהלי מרכזי מחול מחו"ל ותחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית), יוצר קו-פרודוקציות וקשרי עבודה עם בתי יוצר עמיתים ברחבי העולם.

המרכז מקיים סדנאות העשרה ליוצרים בתחומי האמנויות, כגון צילום, שיעורי מאסטר קלאס, דרמה, וידאו ארט, אמנות חזותית ועוד.