תגיות

 

בטקס חלוקת פרסי התיאטרון הלאומי הבימה שהתקיים הבוקר (שישי, 11.9) הוכרזו שמות הזוכים ובהם: הגברת הראשונה של התיאטרון הישראלי, ליא קניג, שגרפה את הפרס על תפקיד ראשי בהצגה "פתאום הגיע סתיו", דבורה קידר שזכתה להוקרה על עשייה יוצאת דופן בתיאטרון, אסנת פישמן על תפקיד ראשי בהצגה "חיזור גורלי" והשחקן הצעיר, אלכס קרול, שזכה בפרס בקטגוריית השחקן המבטיח על תפקידו ב"אדיפוס: תיאור מקרה"

 

התיאטרון הלאומי הבימה מקיים מסורת ארוכת שנים ועורך מדי שנה טקס פנימי ובו מחולקים פרסים בעלי ערך כספי בין 2,500 ₪- 7,500 ₪ בקטגוריות שונות: שחקנ/ית בתפקיד ראשי, שחקנ/ית משנה, שחקנים צעירים, יוצר/ת מצטיינ/ת, עשייה יוצאת דופן בתיאטרון, יוצר/ת בתחילת דרכו/ה ושחקנ/ית מבטיח/ה.

 

הטקס התקיים ביום שישי האחרון (11.9) באולם "הבימה 4". להלן שמות הזוכים: בפרס ע"ש הדסה ורפאל קלצ'קין בקטגוריית שחקנ/ית בתפקיד ראשי זכתה ליא קניג על תפקידה בהצגה "פתאום הגיע סתיו". לשחקנית דבורה קידר הוענק הפרס על שם אורה גולדנברג בזכות "עשייה יוצאת דופן בתיאטרון" על מכלול תפקידיה בכלל ועל תפקידה הייחודי ב"אדיפוס: תיאור מקרה" כנביא טירסיאס בפרט. בפרס ע"ש אהרון מסקין בקטגוריית שחקנ/ית בתפקיד ראשי זכתה אסנת פישמן שגילמה את אלכס פורסט בהצגה "חיזור גורלי" ואת פרס אגודת הידידים של תיאטרון הבימה בקטגוריית השחקנ/ית המבטיח/ה גרף השחקן הצעיר, אלכס קרול, שמגלם את דמותו של אדיפוס בהצגה "אדיפוס: תיאור מקרה". לשחקנית מיקי פלג-רוטשטיין הוענק הפרס ע"ש שמואל סגל בקטגוריית שחקנית המשנה על תפקידה ב"הכיתה שלנו".

 

בפרס ע"ש אלה דן ז"ל בקטגוריית "יוצר/ת בתחילת דרכו/ה" התחלקו השחקנית אשרת אינגדשט על תפקידה בהצגה "אלוהים מחכה בתחנה", המחזאית מאיה ערד על כתיבת המחזה "אלוהים מחכה בתחנה" והכוריאוגרפית שרון גל על חלקה בהצגות: "אבא גוריו", "חיזור גורלי" ו"הקמצן". גם בפרס ע"ש אוהלה הלוי ז"ל, בתו של משה הלוי, מייסד תיאטרון "האוהל" בקטגוריית שחקנים צעירים התחלקו שלושה שחקנים צעירים:    ניר זליחובסקי שמגלם את דמותו של העיתונאי שי גולדן בהצגה "הבן הטוב", יובל שלומוביץ, גם הוא על תפקידו ב"הבן הטוב" ושפי מרציאנו שמגלם את דמותו של נעים בהצגה "המאהב", אשר מבוססת על ספרו של א"ב יהושע. המוסיקאי אורי וידיסלבסקי גרף את פרס היוצר המצטיין ע"ש שמעון פינקל על חלקו בהצגות: "הקמצן", "חיזור גורלי", "פתאום הגיע סתיו" ו"הבן הטוב".