תגיות

,

 

בקונצרט השני העונה, תארח התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון את החלילן הרוסי מקסים רובצוב ביצירה "החלילן מהמלין". עוד בתוכנית: אדאג'ו של המלחינה בטי אוליברו והסימפונייה החמישית של צ'ייקובסקי. מנצח: ג'יימס ג'אד

בשל סיבות אישיות, מנהלה המוסיקלי של התזמורת, ג'יימס ג'אד, לא יוכל לנצח על הקונצרט. ינצח במקומו:
Stephen D’Agostino  – סטיבן ד'אגוסטינו (ארה"ב).

ראשל"צ 10.10, 11.10, רחובות 12.10, ת"א 13.10

Rubtsov Maxim photo by A. Volodin

Rubtsov Maxim photo by A. Volodin

 

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תקיים את הקונצרט השני שלה בסדרה הסימפונית בראשל"צ (10.10, 11.10), רחובות (12.10) ותל אביב (13.10) בניצוחו של מנהלה המוסיקלי, ג'יימס ג'אד. בקונצרט "החלילן מהמלין" יתארח החלילן הרוסי מקסים רובצוב.

בתוכנית הקונצרט: אדאג'ו של המלחינה הישראלית בטי אוליברו, החלילן מהמלין של קוריליאנו והסימפונייה החמישית של צ'ייקובסקי.

"הקונצרט מציע מזיגה של ישן ומוכר (הסימפוניה החמישית – מיצירותיו המוכרות והאהובות ביותר של צ'ייקובסקי), חדש ומרתק (החלילן מהמלין, של ג'ון קוריליאנו) ויצירה ישראלית מהנה (אדג'ו לכלי קשת של בטי אוליברו)", אומר מנכ"ל התזמורת, אריאל כהן.

"האדג'ו של אוליברו הוא כוראל לתזמורת כלי קשת שקיבל את השראתו מן הפתיחה הבלתי שגרתית של רביעיית הדיסוננסים של מוצארט. יצירתו של קוריליאנו, החלילן מהמלין, נכתבה לבקשתו של החלילן הנודע ג'יימס גולווי שניגן את היצירה בביצוע הבכורה בשנת 1982. בעקבות אהבתו של גולוויי למשרוקית החליט קוריליאנו לחבר יצירה על פי שירו של המשורר האנגלי רוברט בראונינג שנכתב בהשראת האגדה המפורסמת מימי הביניים על החלילן מהמלין. קוריליאנו ערך מספר שינויים בסיפור המקורי. לקראת סוף היצירה, מצטרפת לחלילן הסולן קבוצת ילדים שמנגנים בחלילים ובתופים. היצירה נוגנה ברחבי העולם וזכתה לנוסחים דרמטיים שונים".
החלילן מהמלין
ג'יימס ג'אד מנצח
מקסים רובצוב חליל

בתוכנית:
אוליברו  אדאג'ו
קוריליאנו
  החלילן מהמלין, פנטסיה – קונצ'רטו לחליל ולתזמורת
צ'ייקובסקי
סימפוניה מס' 5 במי מינור אופ' 64 

The Pied Piper

James Judd, conductor
Maxim Rubtsov
, flute

Betty Olivero ADAGIO for chamber orchestra
John Corigliano
 Pied Piper Fantasy, Concerto for Flute and Orchestra
Tchaikovsky
Symphony No. 5 in E Minor, Op. 64

מועדי הקונצרט:
ראשון לציון, היכל התרבות
10.10 מוצ"ש בשעה 20:30
11.10 ראשון בשעה 20:30

רחובות, בית העם, היכל התרבות
12.10 שני 20:30

תל אביב, המשכן לאמנויות הבמה
13.10 שלישי 20:00

מחיר כרטיס לקונצרטים:
ראשון לציון 10.10 169-229 ש"ח
ראשון לציון 11.10 155-209 ₪
רחובות: 155-209 ש"ח
תל אביב: – 90-237 ש"ח
מחירי הכרטיסים נקבעים לפי המושבים באולם, הנחות לגמלאים.
טל' להזמנות כרטיסים: 03-9484840 או דרך אתר התזמורת.

 

מקסים רובצוב, חליל

יליד רוסיה, 1977. החל ללמוד פסנתר כשהיה בן חמש ואל החליל הגיע רק בהמשך. כשהיה בן שלוש עשרה התקבל לאקדמיה למוסיקה ע"ש גנסין במוסקבה, המשיך בקונסרבטוריון הממלכתי וסיים בהצטיינות. בשנת 1999 הצטרף לתזמורת הלאומית הרוסית כחלילן מן השורה וכעבור ארבע שנים היה לחלילן הראשי של התזמורת, תפקיד בו הוא משמש גם כיום. רובצוב הופיע כחלילן-רקדן בלהקות המחול של אלווין איילי, גרמול ברנס ודניס בורודיצקי. כסולן ניגן רובצוב תחת שרביטיהם של מיכאיל פלטנב, ולדימיר יורובסקי ואלכסנדר ודרניקוב. עם ודרניקוב הופיע בביצוע הבכורה של "החלילן מהמלין" ברוסיה. הוא מופיע בהרכבים קאמריים ונמנה עם מייסדי  "חמישיית כלי הנשיפה מעץ של התזמורת הלאומית הרוסית" רוסטוב מלמד בכיתות אמן בקונסרבטוריונים, בבתי ספר למוסיקה בואוניברסיטאות ברחבי העולם.

 

בטי אוליברו  (ישראל)

בטי אוליברו זכתה בפרס פרום  (קרן פרום למוסיקה, ארה"ב 1986 ), פרס ראש הממשלה בישראל (2001, 2009), פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה (2003), פרס לנדאו לאמנויות הבמה (2004), פרס אקו"ם למפעל חיים (2004) ופרס יצירת השנה של אקו"ם (2010). במהלך שנות לימודיה בישראל נמנתה בטי אוליברו עם זוכי המלגות של קרן התרבות אמריקה-ישראל. בשנת 2000 זכתה בארה"ב בפרס קוסבציקי היוקרתי, המוענק על ידי קרן קוסביצקי למוסיקה  וספריית הקונגרס בוושינגטון.

בין השנים 2004 ו-2008 היתה בטי אוליברו מלחינת הבית של התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. אוליברו היא פרופסור חבר באוניברסיטת בר-אילן.

ג'יימס ג'אד
, מנצח
מנהלה המוסיקלי של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, ניהל לאורך הקריירה שלו בין היתר את התזמורת הסימפונית של ניו זילנד, את התזמורת הפילהרמונית ואת האופרה של פלורידה והיה מנצח אורח ראשי של תזמורת לִיל בצרפת. את התזמורת מניו זילנד הוביל ג'אד לפסטיבלים והופעות במדינות שונות בעולם, בין היתר להופעה במשחקים האולימפיים בסידני. ג'יימס ג'אד הוא בוגר "טריניטי קולג' למוסיקה" בלונדון ולחשיפתו הבינלאומית הראשונה זכה כששימש מנצח משנה לצד לורין מאזל בקליבלנד. הוא ניצח על מספר רב של תזמורות פילהרמוניות וסימפוניות בארץ ובעולם, בהן גם הפילהרמונית הישראלית, הפילהרמונית של ברלין, הסימפונית ההונגרית הלאומית, הסימפונית ירושלים ועוד רבות אחרות. ג'אד מוכר היטב כמנצח תזמורות צעירים בארה"ב ובאסיה. הקלטותיו לסימפוניות של מאהלר זכו להערכה רבה והקלטות אחרות שלו ליצירות של מלחינים אחרים זיכו אותו בפרסים.

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון נוסדה בשנת 1988 על-ידי עיריית ראשון לציון. בתוך זמן קצר התמקמה בקצה העליון של הפירמידה האמנותית, כגוף מוסיקלי מוביל ומחדש בישראל. משנת 1989 משמשת התזמורת בהצלחה רבה כתזמורת הבית של האופרה הישראלית.

התזמורת מציעה לקהלה מגוון רחב של יצירות מכל התקופות בתכניותיה הכוללות סדרות קונצרטים למנויים, קונצרטים רבים לכל המשפחה, מופעים מוסיקליים לקהל צעיר וקונצרטים מיוחדים לגיל הזהב. התזמורת יצאה לסיורים באירופה כתזמורת האופרה וכן כתזמורת סימפונית לכל דבר. בשלהי שנת 2014 קיימה התזמורת סיור קונצרטים בסין בניצוחו של מנהלה המוסיקלי החדש, ג'יימס ג'אד. אולמות הקונצרטים בצ'ינדאו, בבייג'ין ובשנחאי (שם השתתפה התזמורת בפסטיבל שנחאי וניגנה קונצרט שהוגדר כאירוע מרכזי של הפסטיבל) היו גדושים בקהל שקיבל את התזמורת בתשואות רמות ונלהבות. בקיץ 2008 בפתח עונת העשרים החגיגית יצאה התזמורת למסע הופעות מוצלח במיוחד בארגנטינה ובברזיל.

החל בשנת 2010 לוקחת התזמורת חלק חשוב ומרכזי בהפקות האופרה במצדה בשיתוף האופרה הישראלית. עד כה עלו האופרות "נבוקו" (בשנת 2010), "אאידה" (בשנת 2011), "כרמן" (בשנת 2012) ו"לה טראויאטה (בשנת 2014). השנה תנגן התזמורת במצדה בהפקת האופרה "טוסקה" בניצוחו של דניאל אורן ובהפקה הבימתית של "כרמינה בורנה" בניצוחו של ג'יימס ג'אד. התזמורת זכתה לשבחי הביקורת. 50,000 איש מהארץ ומחו"ל שמעו את התזמורת בהפקות הענק לרגלי המצדה. החל בעונת הקונצרטים  2014-2015 מונה ג'יימס ג'אד למנהל המוסיקלי החדש של התזמורת והחליף את דן אטינגר אשר כיהן בתפקיד 7 שנים ומונה כעת למנצח אורח ראשי.

מודעות פרסומת