תגיות

השקת בית התרבות החדש בסביון
מוצ"ש 17.10 בשעה 20:00. הכניסה חופשית

אחרי שמונה שנים שבמהלכן נבנה הבית, יגזור ראש מועצת סביון את הסרט ויפתח רשמית את שעריו. במעמד הטקס תפתח תערוכת האמנות הראשונה במקום ויוצגו מופעי מחול של אגודת הכוריאוגרפים.

 בית התרבות בסביון

התוכנית שמציע הבית לקהל מציגה את המיטב בעולם התרבות בארץ: הצגות של תיאטרון החאן הירושלמי, קונצרטים של הקאמרטה ירושלים, מועדון סרטים בשיתוף הסינמטק ת"א, תזמורת הבמה הישראלית עם קונצרטים לילדים, הרצאות, סדנאות ועוד.

 

בית התרבות סביון חרט על דגלו איכות בלתי מתפשרת למען תושבי בקעת אונו כולה, בתכנון האדריכלי, באבזור הטכנולוגי של האודיטוריום ובאמנים שיתארחו בו. ראש המועצה מוטי לנדאו: "את תמהיל התוכנית המרשימה ואת איכותה המגוונת לא תמצאו בבתי תרבות אחרים".

 

במוצ"ש 17.10 בשעה 20:00 יפתח בית התרבות החדש בסביון את שעריו. הבית יפתח רשמית עם טקס גזירת הסרט על ידי ראש המועצה, מוטי לנדאו.

יחצ

יחצ

בית התרבות סביון חרט על דגלו איכות בלתי מתפשרת בכל היבט אפשרי. האמנים שיוזמנו להופיע בו מגיעים מהשורה הראשונה בארץ. למחרת הפתיחה ולאורך כל אותו שבוע, ייחנך המקום בסדרת מופעים מתחומים שונים.
החל מנובמבר יעלו במקום סדרות תיאטרון, מוסיקה והרצאות, לילדים ולמבוגרים. הקאמרטה ירושלים תופיע בבית התרבות סביון עם חמישה קונצרטים. הקונצרט הראשון, גברת, הביטי!, ייערך ב-28.11 בניצוחו של קונסטנטין צ'ודובסקי ובהשתתפות הסופרן אולגה מיקיטנקו והבריטון דניס סדוב, עם הסימפוניה מס' 14 של שוסטקוביץ' וסרנדה לכלי קשת של צ'ייקובסקי. בית התרבות בסביון ישמש בית נוסף לתיאטרון החאן הירושלמי שיעלה במקום שש הצגות. ההצגה הראשונה הדלת ממול תתקיים ב 9.11, ובהמשך יעלו ההצגות: האדרת, אוכלים, הדוד וניה, הזהו אדם ותעלולי סקאפן. שיתוף פעולה עם סינמטק תל אביב יניב הקרנת סרטי איכות לילדים ולמבוגרים. תזמורת הבמה הישראלית תעלה במהלך העונה חמישה קונצרטים לילדים. בין הקונצרטים יוצגו לילדים יצירות של ג'ון לנון, פטר והזאב, נחום גוטמן בקולות ובצלילים, עם המנצחים: טליה אילן, רוני פורת ואחרים, בשיתוף רקדנים ושחקנים. סדרה מוסיקלית נוספת תציג מוסיקת עולם בחמישה קונצרטים עם מוסיקאים מספרד, ספרד, פורטוגל וישראל. במקום יתקיימו גם הרצאות עם מרצים מהשורה הראשונה, בהם: ד"ר שמעון גת, ד"ר נעמה וילוז'ני, גליה דור, יותם יעקבסון, ד"ר משה מורד, נעם בן זאב ואחרים. מנהל בית התרבות בסביון הוא ד"ר אבישי יער (תוכנית מצורפת במסמך נפרד).

 

בערב ההשקה תוצג התערוכה הראשונה במקום, "שבט", שבה יוצגו בחללים שונים כ-100 עבודות של 32 אמנים שונים, כולם תושבי סביון-גני יהודה. בתערוכה יוצגו עבודות במגוון תחומי אמנויות: צילום, ציור, מצגי וידאו, פיסול ועוד. אוצרת: אוסי ילון. לצד התערוכה יהיו במקום מופעי מחול המשלבים מוסיקה, מטעם אגודת הכוריאוגרפים.


"פתיחת בית התרבות סביון היא נקודת ציון מרכזית בעבור התושבים ביישוב", אומר ראש המועצה ומוסיף כי "לאחר שנים ארוכות שבהן פיתחנו את המקום, אנו גאים בו ורואים בו אבן שואבת לחובבי תרבות מרחבי בקעת אונו. את תמהיל התוכנית המרשימה ואת איכותה המגוונת לא תמצאו בבתי תרבות אחרים".

 

את מבנה בית התרבות תכנן האדריכל רוני זייברט והוא נישא על גבי שלוש קומות ובהן חללים בגדלים שונים. האודיטוריום מכיל כ-300 מקומות ישיבה והוא מאובזר בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. את הקרקע למבנה תרמה משפחת ברוידא במטרה להקים ביישוב מבנה נוח להתכנסויות קהילתיות. במהלך שמונה השנים בהן נבנה הבית, תוכניותיו הורחבו וכיום הוא עתיד לשמש את תושבי בקעת אונו כולה.

 

בית התרבות סביון מציע גם מגוון של עשרות חוגים, המיועדים לכלל האוכלוסייה, מגיל ינקות ועד הגיל השלישי.

 

 

בית התרבות בסביון, רח' נתיב היובל 1.

מודעות פרסומת