תגיות

,

רשת זה כל הסיפור

עיצוב ברשתות ברזל

תערוכת יחיד של חנה הירשמן כהן

גלריית חנקין

במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון

15.10.15 – 14.11.15

חנה הירשמן כהן. פיסול ברשתות ברזל. רשת זה כל הסיפור. גלריית חנקין חולון5

חנה הירשמן כהן. פיסול ברשתות ברזל. רשת זה כל הסיפור. גלריית חנקין חולון5

האמנית והמעצבת חנה כהן הירשמן תציג בגלריית חנקין את תערוכת היחיד "רשת זה כל הסיפור", מגוון רחב של עבודות המשלבות עיצוב ופיסול ברשתות ברזל.

התערוכה תוצג בין התאריכים 15/10/15 – 14/11/15

הירשמן, בוגרת המגמה לאמנות בבצלאל, החלה לעסוק בפיסול ברשתות לפני עשר שנים בלבד לאחר שנים בהם עסקה בציור בטכניקות שונות, הדפסים וציור באמייל. אל הפיסול ועיצוב הגיעה בעקבות הפסלת שולמית הרטל ז"ל ובילתה בסטודיו שלה במשך 8 שנים בעבודה עם רשתות ברזל.

מבחינתה של הירשמן העיצוב ברשת הברזל הינו האופן בו היא מגיבה על העולם בו היא חיה על כל גווניו, עולם המפגיש אותה עם האוויר, האווירה והאור הירושלמי, העצים שביער ירושלים הסמוך לביתה, הציפורים, הצמחים ובני האדם שבסביבתה, הכורסא ושאר חפצים שבבית.

חנה הירשמן כהן. פיסול ברשתות ברזל. רשת זה כל הסיפור. גלריית חנקין חולון

חנה הירשמן כהן. פיסול ברשתות ברזל. רשת זה כל הסיפור. גלריית חנקין חולון

הרשת אתה עובדת הרשמן עשויה מאריגת שתי וערב של חוטי ברזל . חוטי הברזל תורמים חוזק והאריגה שלהם מאפשרת גמישות. בתהליך העבודה גוזרת הירשמן את הצורה המתוכננת של הפסל ויוצרת באמצעות לחיצות ידיים וכלי עזר בליטות, קמרים ושקעים – תבליט. כשתבליט נסגר ויוצר נפח כלוא הוא מתחיל חייו כפסל . פסל מרשת מאפשר לראותו לפני ולפנים, כי אם הרשת גלויה גם החללים שבפסל גלויים שקופים ויוצרים בדרכם הייחודית – עומק .

***

במקביל לעיסוקה של הירשמן באמנות היא עבדה בהוראה בבתי ספר ובהדרכה פדגוגית של סטודנטים להוראה במכללת דוד ילין בירושלים. מתוך רצון לשלב את אהבתה לחינוך ואמנות עבדה אף כתרפיסטית בתחום האמנות במחלקת הילדים בבית החולים הדסה ירושלים וכן בהוספיס הדסה הר הצופים.

פתיחת התערוכה: יום חמישי 15/10/15 בשעה  19:30

גלריה ע"ש חנקין

רחוב חנקין 109,חולון,

טלפון: 035590021

שעות פתיחה:

ימים ב'-ה' 9:00-12:00 ו- 16:00-19:00

שישי ושבת 10:00-13:00

הכניסה לגלריה הינה ללא תשלום!

מודעות פרסומת