תגיות


מופע פתיחה בבכורה עולמית:

פרץ אליהו ביצירה בהשראת שיר השירים ובהשתתפות שי צברי, חיה סמיר ומארק אליהו

נעילה חגיגית:

הזמר והיוצר היווני האגדי פנדליס ט'אלאסינוס בהופעת בכורה בישראל

מופעים להשקת אלבומים חדשים:

"תוף מרים" עם נגן כלי ההקשה זהר פרסקו

"אליהו", מופע השקה לאלבומו החדש של נגן הסאז אליהו דגמי, עם האמן האורח שי צברי
עוד בתוכנית הפסטיבל:

"Semi Tones'", היוצרת-זמרת הדס פל ירדן עם הזמר האלג'יראי מומו ג'נדר וטריו הג'אז הגרמני של מקס דולמן

יאיר דלאל – זוכה פרס סולטניק למוסיקת עולם בירושלים, שיוענק השנה לראשונה – חוגג עשרים לאלבומו "עלעול" ומארח את שלמה בר

סמיר מחו'ל ואיתמר דוארי בדיאלוג מוסיקלי מתחדש ומפתיע

מחווה לגדול זמרי המוסיקה הערבית, פריד אלאטרש, במלאת ארבעים שנה למותו

"הגאון מבגדד", תזמורת פִירְקַת אלנוּר במופע מחווה לסלים אלנוּר, גדול מלחיני עיראק

"שירת הלב", עופר כלף בלחנים לשירי משוררים

וירטואוז העוּד פרופ' תייסיר אליאס במסע מוסיקלי אל שורשי התרבות הערבית

נגנית העוד והזמרת הלן סבילא ונגנית כלי ההקשה לירון מיוחס בדואט אינסטרומנטלי

בהפקת בית הקונפדרציה בירושלים ובניהולו האמנותי של אפי בניה

12–21 בנובמבר 2015

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-16 בירושלים, גולת הכותרת של הפעילות השנתית של בית הקונפדרציה, יתקיים השנה בתאריכים 12 עד 21 בנובמבר באולמות תיאטרון ירושלים, בית שמואל, הצוללת הצהובה, בית הקונפדרציה ואולם לאומודל בז'ראר בכר.

הפסטיבל מתקיים בתמיכת משרד התרבות והספורט – מינהל התרבות; עיריית ירושלים – האגף לתרבות, קרן ברכה, הקרן לירושלים ומשרד החוץ – האגף לקשרי תרבות ומדע.

השנה יציגו בית הקונפדרציה ומנהלו האמנותי, אפי בניה תוכנית ובה פנינים ממסורת המוסיקה הערבית הגדולה וגילויים חדשים של השתקפויותיה בתרבויות מוסיקליות שכנות ורחוקות במזרח התיכון וסביב אגן הים התיכון.

"בהמשך למסורת שלנו מן השנים האחרונות" אומר בניה, "נפתח את הפסטיבל ביצירה ישראלית מקורית הנשענת על טקסטים מהמקורות. מופע הפתיחה, יהיה של פרץ אליהו, שהלחין יצירה מרתקת בהשראת שיר השירים. גם השנה נביא יוצרים מרתקים מסצנת המוסיקה היוונית: השנה נארח בבכורה בישראל את הזמר היווני פנדליס ט'אלאסינוס. לפסטיבל יש כמובן גם שליחות בסצנת המוסיקה המקומית, ובמסגרת זו נחשוף לראשונה אלבומים חדשים של יוצרים ישראלים: של נגן כלי ההקשה זוהר פרסקו, של הגיטריסט אליהו דגמי ושל הזמרת-יוצרת הדס פל ירדן. השנה גם נעניק לראשונה את פרס סולטניק למוסיקת עולם בירושלים, על שם מייסד בית הקונפדרציה. הזוכה הראשון בפרס הוא יאיר דלאל, יוצר ישראלי חשוב ומשפיע, שיציין איתנו גם עשרים שנה לצאת אלבומו החשוב 'עלעול'.

מה בפסטיבל:

המלחין ונגן הטאר פרץ אליהו יפתח את הפסטיבל בבכורה עולמית ליצירתו "יִשָּׁקֵנִי מִנְּשִׁיקוֹת פִּיהוּ כִּי-טוֹבִים דֹּדֶיךָ מִיָּיִן". המופע נולד בהשראת שיר השירים ויציג קטעי שירה ומעברים אינסטרומנטליים הנעים בין המודרני לעתיק. אליהו יארח את בנו ושותפו ליצירה, נגן הקמנצ'ה מארק אליהו, את היוצרת-זמרת חיה סמיר ואת הזמר שי צברי (יום ה', 12.11.2015, 21:00 | אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים).

מופע הסיום של הפסטיבל יהיה של הזמר-יוצר היווני הידוע פנדליס ט'אלאסינוס בביקור בכורה בארץ. ט'אלאסינוס, הוא אחד מהיוצרים החשובים והפופולאריים ביוון היום. עד היום הקליט חמישה עשר אלבומי סולו והשתתף בהקלטות של אמנים בעלי שם ביוון. אחד משיריו הידועים, "רפסודה", אף זכה לביצוע מקומי של שלומי שבת ויהודה פוליקר. בארץ יבצע עם נגניו את שיריו האהובים המשלבים אלמנטים משירים יווניים עממיים ומסורתיים ומציגים גם השפעות ממוסיקה טורקית (מוצ"ש, 21.11.2015 ,21:00 | אולם שרובר, תיאטרון ירושלים).

צילום יחצ פנדליס ט'אלאסינוס

צילום יחצ פנדליס ט'אלאסינוס


המופע "קול העוּד- הכול עוּד" יוקדש לפריד אלאטרש, מי שכונה מלך העוד והיה מגדולי הזמרים והמלחינים של המוסיקה הערבית במאה העשרים, המופע יציין במלאת 40 למותו. וירטואוז העוּד פרופ' תייסיר אליאס, הקים הרכב מוסיקלי שיבצע מגוון רחב וססגוני משיריו של אטרש וילווה את הזמרת האורחת שושה מנצור ומקהלת אל כרואן –אעבלין בניהולו המוסיקלי של נביה עוואד. במופע יבצעו במשך שעה וחצי משיריו של פריד, את השירים יבצעו הסולנים: אבי כהן, מאמון זיוד ושושה מנצור. את הסולנים ילווה אנסמבל נגנים ומקהלת אלכרואן – אעבלין, בניהולו המוסיקלי של נביה עוואד. (יום ה', 19.11.2015, 21:00 | אולם שרובר, תיאטרון ירושלים).

farid al atrash

farid al atrash

לראשונה בפסטיבל העוד יוענק פרס קלמן סולטניק למוסיקת עולם. הזוכה הראשון הוא יאיר דלאל החוגג 20 שנה לאלבומו הראשון "עלעול" ונחשב כיום לאחד מחלוצי המוסיקה האתנית בארץ ובעולם. במופע "עלעול- אחרי 20 שנה" יארח דלאל את שלמה בר ואת הזמרת שני דלאל. (יום ד', 18.11.2015, 21:00, בית שמואל).

במסגרת הפסטיבל יתקיימו שלושה מופעי השקה: לאלבומים ישראלים חדשים:
זהר פרסקו, בכיר נגני כלי ההקשה בארץ ומהידועים בעולם בתחום זה יציג בבכורה על הבמה את אלבומו החדש המוקדש לתוף מרים, מהתופים העתיקים בעולם. פרסקו ישיב אל קידמת הבמה את התוף הקדום על עושר צליליו ויבצע יצירות מקוריות שנכתבו בהשראתו. (מוצ"ש, 14.11.2015, 21:00 | אולם רבקה קראון, תיאטרון ירושלים).

Zohar_Fresco_Gangi_N

Zohar_Fresco_Gangi_N

"אליהו" הוא מופע השקה לאלבומו החדש של נגן הגיטרה, הסאז והבגלמה אליהו דַגְמי, מחלוצי המוסיקה האתנית בארץ. במופע יתארח הזמר שי צברי ויבוצעו יצירות אינסטרומנטליות חדשות שכתב דגמי ובהן נגינה ייחודית של המקאם המזרחי על גיטרה חשמלית, לחנים חדשים לפיוטים מוכרים ועיבודים למנגינות עממיות ממזרח טורקיה. דגמי ניגן בעבר בלהקת הברירה הטבעית ובתזמורת העממית של נאור כרמי, והוא חבר להקת הלויים. הוא ניגן לצד טובי האמנים בארץ, ובהם ברי סחרוף ומאיר בנאי. (יום ג', 17.11.2015, 22:00 | צוללת צהובה).

גם "Semi Tones", אלבומם החדש של הפייטנית והיוצרת הדס פל ירדן, הנגן והזמר האלג'יראי מומו ג'נדר וטריו הג'אז הגרמני של מקס דולמן יוצג במופע בכורה בפסטיבל. פל ירדן תבצע בבכורה עולמית לחנים משלה לפיוטים מסורתיים מצפון אפריקה וילוו אותה ג'נדר, שהופיע בעבר עם סטינג, בשירה מוסלמית וחילונית, הטריו של מקס דולמן המשלב ג'אז עם מוסיקה יהודית והכנר אלעד לוי, נגן ראשי בתזמורת האנדלוסית הישראלית.

המופע נערך במסגרת אירועי יובל החמישים ליחסים הדיפלומטיים בין ישראל לגרמניה, ובחסות מכון גתה. (יום ב', 16.11.2015, 22:00 | צוללת צהובה). 
במופע מחווה ל"גאון מבגדד", המלחין העיראקי סלים אלנוּר (שלמה זיו-לי), שהלך לעולמו לפני שנה ובמלאת 95 להולדתו-תבצע תזמורת פירקת אלנור מבחר מיצירותיו ותארח את הסולן יוסי בגדדי. אלנור נמנה עם בני דור הנפילים שעיצבו את המוסיקה העיראקית במחצית הראשונה של המאה העשרים. כמה מיצירותיו היו לשירים הנודעים ביותר במוסיקה העיראקית ובהן: "איוּהַאאלסַאקִי", שהולחן עבור כוכבת הזמר העיראקי סלימה מוראד. רבים מלחניו הוקלטו ובוצעו בידי תזמורת רשות השידור המיתולוגית. (יום ג', 17.11.2015, 20:00 | בית שמואל).

עוד בפסטיבל: "שירת הלב"– מופע של הזמר והמוסיקאי עופר כלף ובו יבצע מלחניו המקוריים לשירים של רבי שמואל הנגיד ומשוררים עבריים מהעת החדשה כיהודה עמיחי, דוד אבידן, ישראל אלירז ואלמוג בהר. (יום ד', 18.11.2015, 19:00 | ז'ראר בכר, אולם לאו מודל).

המופע "סולו העוּד – תרבות הצליל", שבו יציג פרופ' תייסיר אליאס, יצירות קלאסיות מסורתיות לצד יצירות מודרניות פרי עטו עם האמנית האורחת סירין אליאס (פסנתר). (יום א', 15.11.2015, 19:00 | בית הקונפדרציה).

במופע משותף ישובו נגן העוד והזמר סמירמח'ול ונגן כלי ההקשה איתמר דוארי לשתף פעולה והפעם בדיאלוג מוסיקלי חדש ומקורי. מח'ול משלב בשפתו המוסיקלית אלמנטים ממוסיקה ערבית קלאסית, השפעות אנדלוסיות ואלתורי ג'אז וביחד עם דוארי יציגו מרקמים מוסיקליים המטשטשים את ההבחנות בין המסורתי ופורץ הדרך, בין העתיק והחדש. (יום א', 15.11.2015, 21:00 | בית הקונפדרציה)

במופע "שירת העוד" ישתפו פעולה נגנית העוּד והזמרת הלן סַבֶּילא ממזרח ירושלים ונגנית כלי ההקשה לירון מיוחס ממערב העיר בערב שיכלול נגינה של מוסיקה ערבית קלאסית וטורקית ומוסיקה מקורית שהלחינו השתיים. (יום ב', 16.11.2015, 20:00 | בית הקונפדרציה).

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-16 בירושלים:
12–21 בנובמבר 2015 | מחירי הכרטיסים 80–180 ₪

למידע נוסף ולרכישת כרטיסים חפשו את "בית הקונפדרציה" בפייסבוק https://www.facebook.com/conhouseisrael?fref=ts
ניתן גם לפנות טלפונית: 02-6245206, שלוחה 4
או באמצעות בימות
, http://tickets.bimot.co.il/

Jerusalem International Oud Festival

12–21 November 2015

Tentative program as of 22.07.15

 

Opening Performance

“Let him kiss me with the kisses of his mouth: for your love is better than wine.”

 

Peretz Eliyahu composes for texts from the Song of Songs

Thursday 12 November 2015, 21:00, Henry Crown Hall, Jerusalem Theater

 

Peretz Eliyahu—tar, composition, musical management; Mark Eliyahu kamanja, baglama, musical production; Haya Samir vocals; Shai Tsabari vocals; Assaf Talmudi keyboards and accordion; Hagai Bilitzky bass; Erez Munk percussion

 

 

Zohar Fresco: Tof Miriam; performance inaugurating the premier album

Saturday 14 November 2015, 21:00, Rebecca Crown Hall, Jerusalem Theater

 

 

Zohar Fresco percussion, vocals; Tomer Bar piano; Mark Moshayev drums; Christos Barabas (Crete) nai, background voices; Taxiarchis Georgoulis (Crete) oud

 

 

Prof. Taiseer Elias

Oud Solo

The culture of sound: recital for oud solo

Sunday 15 November 2015, 19:00, Confederation House

Guest Artist: Sirin Elias piano

 

 

 

Sameer Makhoul and Itamar Doari

Sunday, 15 November 2015, 21:00, Confederation House

 

Sameer Makhoul vocals and oud; Itamar Doari percussion

 

 

Helen Sabella and Liron Meyuhas

Song of the Oud

Monday, 16 November 2015, 20:00, Confederation House

 

Helen Sabella oud and vocals; Liron Meyuhas hang (pantam), darbouka, cajon

 

 

Hadass Pal-Yarden, Momo Djender and the Max Doehlemann Trio: Semitones

Performance inaugurating the new album

Monday, 16 November 2015, 22:00, The Yellow Submarine

 

Hadass Pal-Yarden musical direction, vocals and melodies; Momo Djender vocals, oud, mandul, guitar, duduk, gumbari; Max Doehlemann direction, piano; Martin Fonfora drums; Christian Schantz bass; Elad Levi guest instrumentalist, violin, kamanja

 

 

The Genius from Baghdad

The Firqat Alnoor Orchestra in a tribute to Iraqi composer Salim Alnoor (1920–2014)

Tuesday, 17 November 2015, 20:00, Beit Shmuel

 

Yossi Baghdadi vocals; Eliyahu Avichzer kanoun; Raphael Shawat, Netanel Yitzhakov, Elad Harel, Moshe Damagian, Elia Siani, Oriel Makhluf violins; Miki Ben Atar viola; Dr. Yehuda Kamari oud; Kalman Moskal nai; Asaf Or cello; Eviatar Hermesh bass; Ariel Cohen darbouka; Yosef Hayim Harel daf; Yonatan Partouch bandir

 

Ariel Cohen musical direction and conductor

Dr. Yehuda Kamari musical consultant

Hana Ftaya production and musical management

 

Eliyahu: Premier of the new album by Eliyahu Dagmi

Tuesday, 17 November 2015, 22:00, The Yellow Submarine

 

Eliyahu Dagmi guitar, sax, baglama; Ofer Benita drums; Arthur Eliyahu bass; David Dagmi percussion; Ilan Keynan guitar; Itai Ben Nun wind instruments; Shai Tsabari vocals (guest)

 

 

Ofer Callaf: Song of the Heart

An original production

Wednesday, 18 November 2015, 19:00, Gerard Bechar, Leo Model Hall

 

Ofer Callaf vocals, electric piano and darbouka

Michael Wolpe piano and musical management

Ran Erez oud

Liad Mor bass

Maayan Doari Percussion

Tal Avraham trumpet

Yemenite vocals: Hila Tam, Tom Fogel

Musical production: Eran Horowitz

Production manager: Danae Marx

Artistic advisor: Shelly Aharon

 

Al Ol—20 Years Later—A tribute to the work of Yair Dalal

Wednesday, 18 November 2015, 21:00, Beit Shmuel

 

Yair Dalal oud, violin, vocals

Eyal Sela wind instruments

Avi Agababa percussion

Erez Munk percussion, tabla

Liora Yitzhak vocals

Yotam Haimovitz sitar, guitar

Haim Ankri vocals

Neta Maimon Shani cello

 

Guests

Shlomo Bar guest of honor

Halayl al-Awawi of the Azazmeh tribe shababa and vocals

Shani Dalal vocals

 

A Tribute to Farid al-Atrash

Voice of the Oud—All is Oud

Thursday, 19 November 2015, 21:00, Sherover Hall, Jerusalem Theater

 

.

 

Prof. Taiseer Elias oud, editing and musical management

Maamun Zayud, Avi Cohen vocals

Firas Ismi, Elias Elias, Charlie Safiya violin

Isa Awad qanun

Jamil Bishtawi nai

Hisham Khoury bass

Ashraf Farah darbouka

Elias Shlesh riq

 

Guests of honor: al-Karawan Choir—Ibillin, under the musical direction of Nabeeh Awwad

Shusha Mansur vocals

 

 

Closing performance: Pantelis Thalassinos (Greece) in an Israeli Premier Performance

Saturday, 21 November 2015, 21:00, Sherover Hall, Jerusalem Theater

 

Pantelis Thalassinos vocals, guitar; Panagiotis Dimitrakopoulos qanun; Dimitris Gasias violin; Philippos Lefkaditis percussion; Marios Giorgos Makris flute; Nikolas Mermigkas bouzouki, oud; Petros Vartakoris bass; Giorge Karyotis sound; Eptichios Yanakoras sound; Diamentis Milonas lighting

מודעות פרסומת