תגיות

,

"פשוט שרים": אירוע המפגיש מוזיקאים ערבים ויהודים כדי לנגן ולשיר יחד, יתקיים ב-22.10.2015 במתחם התחנה הראשונה בירושלים. באירוע יופיעו עלמה זוהר וג'ורג' סמעאן וההרכב מג'הול, תתקיים סדנת דאבקה ודיג'יי שטייטל שיק ינגן צלילים המוכרים לשני העמים

כניסה חופשית

 

פשוט שרים, יתקיים ב- 22.10.2015, בשעה 20:00, מתחם התחנה הראשונה ירושלים

"פשוט שרים" הוא אירוע שמטרתו להפגיש בין ערבים ויהודים באמצעות מוסיקה, כחלק מפרויקטים במסגרת מרכז היוזמות של הלל באוניברסיטה העברית. את האירוע יפתח דיג'יי שטייטל שיק וילווה את הערב בצלילים המוכרים לשני העמים. לאחריו תתקיים סדנת דבקה קצרה כשבשיאו של האירוע תתקיים הופעה של ההרכב מג'הול שיארח את עלמה זהר וג'ורג' סמעאן. הכניסה חופשית ופתוחה לכולם.

גורג סמעאן קרדיט יחצ

גורג סמעאן קרדיט יחצ

"פשוט שרים" הוא אירוע שהוקם מתוך רצון פשוט וחשוב להפגיש בין ערבים ויהודים באמצעות מוסיקה וליצור מפגש בין- תרבותי שאינו נוגע ישירות בדיאלוג על קונפליקט היהודי-ערבי.

לפרויקט קיימת חשיבות רבה מאוד ברמה התרבותית ופוטנציאל לקרב דרך המוסיקה בין ערבים ליהודים.

 

"פשוט שרים" שיתקיים ב-22.10.15 במתחם התחנה הראשונה בירושלים, יפתח בנעימות וצלילים המוכרים לשני העמים אותם ינגן דיג'יי שטייטל שיק. בהמשך תתקיים סדנת ריקוד דבקה. הדבקה נחשב לריקוד מסורתי במזרח התיכון ובארצות הבלקן שם נוהגים לרקוד דבקה בחתונות, במסיבות ובאירועים לאומיים. הריקוד מסמל סולידריות בין הרקדנים והערכה למנהגים המסורתיים ולתרבות המקומית.

בשיאו של הערב תתקיים הופעה של ההרכב מג'הול שיארח את עלמה זהר וג'ורג' סמעאן. המג'הול הוא הרכב של ארבעה חברים שמנגנים מוזיקה אינסטרומנטלית עם השפעות מטורקיה וממרוקו והשפעות גם ממוזיקת הג'אז והרוק. ההרכב מופיע רבות בכל הארץ עם מוזיקה מאוד גרובית ומרקידה.

מגהול צלם רונן גל

מגהול צלם רונן גל

עלמה זהר צילום שני שגיא

עלמה זהר צילום שני שגיא

האירוע יערך בחסות הלל ירושלים בתמיכת קרן פראט ובשיתוף מדרשת אדם.

 

 

יוזמת "פשוט שרים" צמחה במרכז היוזמות של הלל באוניברסיטה העברית בירושלים מתוך רצון לקרב בין העמים דרך אירועי תרבות משותפים. היוזמה שהחלה לפני כארבע שנים על ידי בחור צעיר בשם הדי גולדשמיט במסגרת מרכז היוזמות של בית הלל, מקיימת סדרת אירועי שירה בציבור בערבית ובעברית בירושלים, בהם לוקחים חלק צעירים ערבים ויהודים. המשתתפים לומדים בקבוצות מעורבות את תכני השירים משתי התרבויות, ושרים בערבית ובעברית שירים מאבני היסוד של התרבויות. מוסיקאים משני העמים מובילים ומלווים את השירה, ולקהל מחולקים תעתיקים ותרגומים של השירים בשתי השפות.

 

 

האירוע הראשון של "פשוט שרים" שהתקיים בעין כרם, נחל הצלחה מרובה ולהפתעת המארגנים שציפו לכ-50 משתתפים ערבים ויהודים, הגיעו מעל ל-200 אנשים, מחציתם ערבים ומחציתם יהודים.

מה שהחל כערבי שירה בציבור פשוטים ואינטימיים המיועדים לערבים ויהודים, התפתח לערב גדוש תרבות לקהל המעורב.

 

 

*פשוט שרים, 22.10.15, שעה 20:00, מתחם התחנה הראשונה בירושלים, כניסה חופשית.

מודעות פרסומת