תגיות

,

 

מפגש ראשון בסדרת "קלאסיקה מזווית אחרת" באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

 

התוכנית תתמקד באבות הג'אז – ג'ורג' גרשווין ומוריס ראוול

מרצה: ד"ר רון רגב
משתתפים: גלעד הילדסהיים (כינור) ורויטל חכמוב (פסנתר)

11.11 אולם וייז, קמפוס ספרא בגבעת רם בשעה 20:00

ב-11.11 יתקיים המפגש הראשון בסדרה "קלאסיקה מזווית אחרת" באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. במפגש, "גרשווין וראוול" שיעסוק באבות הג'אז, ירצה עורך הסדרה ד"ר רון רגב.
ינגנו: גלעד הילדסהיים (כינור) ורויטל חכמוב (פסנתר),

קלאסיקה מזווית אחרת של האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים היא העונה ה-17 לסדרות בהן מצוינים ימי הולדת של מלחינים חשובים ונחקרות צורות מוסיקליות ותקופות שונות בתולדות המוסיקה.

 

רון רגב: "לכאורה, תהום פעורה בין מוריס ראוול, האימפרסיוניסט הצרפתי, לבין ג'ורג' גרשווין, מאבות הג'אז. לאמיתו של דבר, בין השניים שררה הערכה הדדית, ובזמן שיצירתו של גרשווין כללה אלמנטים אימפרסיוניסטיים, ראוול ניסה לשלב רגעים של ג'אז בכמה מיצירותיו. בקונצרט זה נשמע את הדמיון ואת השוני שבין השניים, ונהנה מאימפרסיוניזם – ומג'אז".

 

בתוכנית הקונצרט: גרשווין: רפסודיה בכחול (גרסת פסנתר סולו) ומבחר שירים בעיבודים לכינור ולפסנתר), ראוול סונטה לכינור ולפסנתר.

 

קלאסיקה מזווית אחרת – קונצרט מס' 1 

גרשווין וראוול, יום רביעי, ה-11 בנובמבר, בשעה 20:00, אולם וייז, קמפוס ספרא בגבעת רם.

מחיר כרטיס: 80 ₪.
לפרטים נוספים אודות הסדרה  ולמידע נוסף:

חנה אנגלרד: 02-6759907 או בדוא"ל:  chana@jamd.ac.il

 

ד"ר רון רגב – מרצה ופסנתרן, עורך הסדרה "קלאסיקה מזווית אחרת" במסגרתה נערך הקונצרט.  מכהן כראש החוג לכלי מקלדת באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, מלמד בקונסרבטוריון גבעתיים, ונמנה עם סגל מכון סטיינס למוסיקה בפסטיבל ראוויניה שבשיקגו. הוא מדריך הרכבים קאמריים מטעם המרכז למוסיקה "משכנות שאננים", ומכהן כשופט בתחרויות ובמבחני מלגות. הוא מרבה לתת קונצרטים מוסברים והרצאות, הזוכים לביקוש רב.

 

רון רגב. קרדיט רינת הלון

רון רגב. קרדיט רינת הלון


גלעד הילדסהיים – כנר, החל לימודיו בגיל 6, ניגן ברביעיית צה"ל, זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל. היה הכנר המוביל של התזמורת הקאמרית הקיבוצית, שימש כנגן הראשי של תזמורת חיפה בשנים 1998-2004. החל מעונת 2004/5 משמש כנגן ראשון בתזמורת Teatro di San Carlo בנאפולי. מוזמן לנגן בפסטיבלים בארץ ובחו"ל, מרכה להופיע בהרכבים קאמריים, הקליט מספר תקליטורים, משמש כמנצח וכשופט בתחרויות.

רויטל חכמוב – פסנתרנית, שייכת לצמרת הפסנתרנים הישראלים בארץ ובעולם, ניגנה כסולנית וכנגנית מוסיקה קאמרית במדינת רבות באירופה ובאמריקה. בעלת תואר אמן סולו מהאקדמיה למוסיקה של האנובר, מרבה לנגן כסולנית עם התזמורות המובילות בארץ בחו"ל, ניגנה תחת שרביטם של מנצחים ידועים כמו זובין מהטה, מנדי רודן, סרג'ו קומיסיונה, נועם שריף ורבים אחרים, השתתפה בפסטיבלים רבים ובתוכניות טלויזיה, ייסדה את סדרת הקונצרטים פיאנו בנטף ונמנית על סגל המורים לפסנתר באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

מודעות פרסומת