תגיות

 

קרדיט צילום מקסים ריידר

קרדיט צילום מקסים ריידר

השופטת לושי-עבודי אישרה את בקשת התזמורת הקאמרית הישראלית להקפאת הליכים * הורתה למדינה להעביר מיידית תקציבים שהוקפאו על ידה * כעת נערכים בתזמורת, שהוגדרה על ידי השופטת כ"גוף ותיק ומפואר", לעונת המנויים בשנת היובל

 

בשורה משמחת ומרגשת לחובבי המוסיקה בישראל: לאחר חודש של דיונים בבית המשפט המחוזי התקבלה הבוקר הכרעתה של השופטת איריס לושי-עבודי, על פיה מאשר בית המשפט את הקפאת ההליכים של התזמורת הקאמרית הישראלית; על פי הכרעת הדין, יעבירו משרד התרבות ועיריית תל אביב לתזמורת באופן מיידי את כספי התמיכות שהובטחו לה והוקפאו בידיהם; התזמורת שעמדה בסכנת סגירה תצא מיד לדרך ותתחיל את עונת הקונצרטים ה-50 שלה.

בהכרעתה כתבה השופטת איריס לושי-עבודי כי בית המשפט בוחר באופן עקרוני בדרך של הקפאת הליכים במקום בו ניתן להעמיד תאגיד על רגליו והדברים יפים ונכונים על אחת כמה וכמה במקרה הנוכחי בו מדובר על "גוף ותיק ומפואר, בעל היקף חובות שאינו מן הגדולים ביותר שנראו בבית המשפט וכושר החזר… אשר פירוקו קרוב לוודאי שלא יועיל לנושיו ואף יפגע בציבור בכללותו".

השופטת המשיכה וכתבה כי התרשמה שקיים רצון של הצדדים להביא לגיבוש תכנית הבראה לתזמורת ולהכנת הסדר נושים שיאפשר את המשך קיומה. השופטת ציינה את סכום התמיכות החלקי שכבר עבר לתזמורת השנה, ואת נכונותה של המדינה לתשלום נמוך יותר כהוכחות לכך שהמדינה רואה בחשיבות קיומה של התזמורת.

הבשורה התקבלה במשרדי התזמורת בשמחה ובתחושת הקלה. יש לציין שעובדי התזמורת ונגניה לא קיבלו משכורת כבר כשלושה חודשים. עם זאת הם המשיכו לתפעל את המשרדים, תמכו בכל שלבי המאבק ופעלו יד ביד עם ההנהלה.

אריאל צוקרמן, המנהל האמנותי של התזמורת (שקיבל את הבשורה כשהוא בדרך לקונצרטים באוסטרליה): "היה לי ברור שהמדינה לא תאפשר לתזמורת להיסגר. אני מלא הערכה לכבוד השופטת לושי-עבודי שהצליחה לראות מבין הפרטים הרבים והסבוכים את החשיבות של מאבק התזמורת – לא רק לקיומה אלא לקיום התרבות במדינה. יש לנו עדין דרך ארוכה לעבור בטרם נצעיד את התזמורת לצמיחה אליה כיוונתי כשנכנסתי לתפקיד, אבל אני בטוח שעם קבוצת הנגנים הנאמנים והנפלאים שעומדים לצידי, ועם צוות ההנהלה החדש, אנחנו נצליח לייצב את התזמורת מבחינה כלכלית ולמצב אותה במהרה בקדמת הבמה התרבותית של ישראל. אני מודה לכל מי שליווה אותנו במאבק הזה ומחכה כבר לתת לקהל הרב שמחכה לפתיחת עונת הקונצרטים, עונת יובל חגיגית ומרגשת".

אלינא גורביץ', הכנרת הראשית של התזמורת אמרה: "אני שמחה שהתקבלה פסיקה ערכית, שלא נותנת יד לסגירת מוסד תרבות איקוני. גם בימים הקשים שעוברים על המדינה, יש מי שמקדש את ערכי התרבות הישראלית ויוצריה. יש מי שמבין שלפרק ולהרוס הרבה יותר קל מלהבריא ולבנות, הבראת גופי תרבות חשובה מאין כמותה. אנחנו מחכים בקוצר רוח לפתיחת העונה!".

מודעות פרסומת