תגיות

 

"מצלמה היא כלי שמלמד אנשים איך לראות
ללא מצלמה" דורותיאה לאנג

כנס הצילום הישראלי בהפקת ביה"ס לצילום גליץ חוגג עשור!

7 צלמים מובילים יחשפו בהרצאות מרתקות את נקודת המבט שלהם ואת סודותיהם בנושא: הפן האנושי שבצילום.
בין הצלמים: מיכה ברעם, ג'ימי נלסון, קתרין קרנאו, אבישג שאר ישוב.

ת"א, היכל התרבות, 17.11

Jimmy Nelson

Jimmy Nelson

Gabriel Baharilia

Gabriel Baharilia

Oded Wagensein

Oded Wagensein

אבישג שאר ישוב

אבישג שאר ישוב

כנס הצילום של ישראל בהפקת ביה"ס לצילום גליץ, יתקיים השנה זו הפעם העשירית ב-17 בנובמבר בהיכל התרבות בת"א. כנס זה הוא האירוע הגדול והחשוב ביותר בעולם הצילום הישראלי. מיטב הצלמים מהארץ ומהעולם אשר ישתתפו בכנס, יחשפו את נקודת המבט שלהם ואת סודותיהם, בנושא הכנס השנה: הפן האנושי שבצילום. הכנס השנה ייערך ל-2400 צלמים וחובבי צילום.

כנס הצילום של ישראל נוסד במטרה לעורר השראה ולהרחיב אופקים לצלמים חובבים ומקצועיים כאחד. קבוצת גליץ שמה לעצמה כמטרה לקדם את קהילת הצילום בישראל ופועלת ללא הרף להעלות את רמת הכנס משנה לשנה כדי לתת למשתתפים בו את החוויה האולטימטיבית של הצילום.

רועי גליץ, מנכ"ל ביה"ס לצילום גליץ ויוזם הכנס אשר גם ינחה אותו: "אני גאה על שכנס הצילום של ישראל חוגג כבר עשור לקיומו ועל הפיכתו למוסד חשוב בעולם הצילום הישראלי", ומוסיף: "בחרנו השנה לעסוק בפן האנושי שבצילום, נושא שהוא רלוונטי לכל סוג צילום, מדוקומנטרי ועד פרסומי. כבני אנוש, הפן האנושי תמיד מסקרן ומושך אותנו יותר מכל".

הצלמים שישתתפו בכנס, חלקם ישראלים וחלקם מגיעים מחו"ל, הינם כולם צלמים מובילים בתחומם ומעוררי השראה. הם ירצו אל מול קהל המשתתפים ויציגו מגוון מעבודותיהם:
ג'ימי נלסון
– צלם בריטי שהגיע כבר לכל פינה בעולם במטרה אחת: לתעד את השבטים האחרונים, רגע לפני שהם נכחדים. הוא עמד וצילם על הר געש פעיל, היטלטל בתך טנק בסופת שלגים בסיביר, הסתובב בין רוצחים מיומנים והתחמם בקרבה של אשה קזחית בקור של מינוס 20 מעלות. קתרין קרנאו – אחת הצלמות הבכירות בנשיונל ג׳אוגרפיק מתמחה באזור המזרח, מלווה פרויקטים משני חיים לאוכלוסיות מקומיות ונידחות. אבישג שאר-ישוב – בת 25 בלבד אך מאחוריה עשרות פרויקטים תיעודיים שזכו לחשיפה בכל העולם. היא זוכת פרס ראשון בתחרות "עדות מקומית" וצלמת עיתונות בעלת מוניטין. עודד וגנשטיין – צלם גאוגרפי ותרבויות שמצלם עבור מגזינים נשיונל ג׳יאוגרפיק ומסע אחר כבר עשור. מומחה בצילום פורטרטים ואנשים. עודד ירצה בכנס על הסיפור האישי של כל מצולם בתרבויות השונות בהן הוא פוגש, והאופן שבו הוא מתחבר לנפשו של כל מצולם. מיכה ברעם  מהצלמים הוותיקים והמוערכים ביותר בישראל, מצלם משנות ה-50 של המאה ה-20, זוכה פרס ישראל והצלם הישראלי היחיד שנכנס לסוכנות הצילום היוקרתית מאגנום. גבריאל בהריליה  מתמחה בצילום פורטרטים, עוסק בצילום מסחרי ואומנותי. מצלם עבור משרדי פרסום ועיתונות בארץ ובעולם. גבריאל הינו צלם פורטרטים עם מעל 20 שנות ניסיון. גבריאל עבד עם הלמוט ניוטון על מספר פרויקטים כגון קמפיין "איב סן לורן "מגזין "פלייבוי" ואחרים. רועי גליץ – יוזם הכנס, צלם טבע מוביל ומוערך בארץ ובעולם, מקים ומנכ"ל ביה"ס לצילום גליץ ופוטוטבע מסעות בעולם.

הקהל זוכה להתרגש ביחד עם הצלמים המרצים בכנס, עם הסיפורים שנחשפים על אחורי הקלעים של עבודת הצילום. חלק משמעותי בכנס הוא המתחם החוויתי בו יוצעו לבאים הנחות משמעותיות וחד פעמיות על ציוד צילום ישירות מהיבואנים, מתנות והטבות מיוחדות.

 

כנס הצילום של ישראל 2014 – https://www.youtube.com/watch?v=0OG17lKNg5E

כנס הצילום של ישראל 2013 – https://www.youtube.com/watch?v=FnXTu3M9PHQ

כנס הצילום של ישראל 2012 – https://www.youtube.com/watch?v=l9_167TNdu8

 

כנס הצילום יתקיים ביום רביעי,17 בנובמבר החל מהשעה: 14:30 ועד השעה 22:00 (תחילת ההרצאות בשעה 18:00).

בהיכל התרבות בת"א.

מחיר כרטיס לאולם ההרצאות: 69-109 ₪. למתחם החווייתי הכניסה היא ללא תשלום.

רכישת כרטיסים נעשית דרך אתר הכנס: www.photox.co.il

אימייל לפרטים נוספים : info@galitz.co.il 

לו”ז הכנס:

18:00- רועי גליץ דברי פתיחה
18:15- אבישג שאר יישוב
18:35- עודד וגנשטיין
18:55- גבריאל בהריליה
19:20- הפסקה
20:20 – חוזרים מהפסקה
20:25 – קטרין קרנאו
21:00 – ג'ימי נלסון
21:40 – מיכה ברעם
22:00 – הכרזת זוכים בהגרלות
22:15 – סיכום ושחרור קהל