תגיות

,

שבוע הקולנוע הקוריאני

החל מן 02 בנובמבר

הסרט "הטנור" יפתח את שבוע הקולנוע הקוריאני שיתקיים בסינמטקים של תל אביב וירושלים.

זמר הטנור ביי ג'ה-צ'ול, שעל סיפור חייו המרגש מבוסס הסרט "הטנור", יגיע לאירוע הפתיחה, כאורח של שגרירות קוריאה בישראל וחברת המכוניות KIA. אירוע הפתיחה יתקיים
ב- 02 בנובמבר. סרט הפתיחה "הטנור" בבימויו של קים סאנג מאן המבוסס על סיפור חייו של זמר הטנור ביי ג'ה-צ'ול, שהתמודד עם מחלת הסרטן שפגעה במיתרי קולו וחזר לשיר.

שבוע הקולנוע הקרואני מתקיים ביוזמת שגרירות קוראיה והשגריר , הוד מעלתו מר לי גון טאה Mr. Lee Gun Tae ובניהולו האמנותי של מבקר הקולנוע רון פוגל.

ארבעה סרטים יוצגו במהלך שבוע הקולנוע הקוריאני, בנוסף לסרט "הטנור", כולל שני הסרטים הקופתיים בשנה האחרונה בקוריאה, וסרט נוסף שהקרנתו היא הזדמנות לראות על מסך גדול ועם תרגום יצירה של אחד הבמאים הקוריאנים האהובים הואנג סאנג סו.

ביקורו של הזמר ג'ה צ'ול , שיגיע עם המנהל היפני שלו שהוא גם אחד מגיבורי הסרט, התאפשר בזכות נציגת חברת המכוניות הקוריאנית KIA בישראל.

באירוע הפתיחה בסינמטק תל אביב ישיר ג'ה-צ'ול בפני קהל הנוכחים, במהלך הביקור הקצר יקיים מפגש עם זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית.

 


על הסרטים בשבוע הקולנוע הקוריאני

הטנור The Tenor

קוריאה הדרומית 2014

בימוי: קים סאנג-מאן Kim Sang Man

משחק: יו ג'י טאי Ji-tae Yu, יוסוקה איזייה   Yûsuke Iseya

סיפורו האמיתי של הטנור הקוריאני המוכשר, ביי ג'ה-צ'ול, ששירתו העדינה ורבת העוצמה החודרת ללב הקהל הפכה אותו לכוכב העולה של סצנת האופרה באירופה.

11The Tenor הטנור still 04

קוג'י סוואדה, מפיק מוסיקלי יפני המחפש באירופה טנור חדש, נדהם לשמוע את ביי ג'ה-צ'ול ומזמין אותו לסבב הופעות ביפן. בין השניים נרקמת ידידות מופלאה. אחרי עונת הופעות מוצלחת, ג׳ה צ'ול מאובחן כסובל מסרטן בבלוטת התריס. במהלך הניתוח נפגעים תאי העצב לאחד ממיתרי הקול וג'ה צ'ול מאבד את קולו בשיא תהילתו.

סוואדה, שלא יכול לראות את חברו במצב של חוסר תקווה, לא שוקט עד שהוא מאתר מנתח המתמחה בניתוח ייחודי לשיקום מיתרי הקול, בעקבותיו קיים סיכוי לשחזר את היכולות הקוליות שלו. הרופא נענה לאתגר המורכב, על אף שכשלון עלול לסכן את שמו. הניתוח עובר בהצלחה ותהליך השיקום מתחיל.

סוואדה מכין קונצרט חדש לכבוד חזרתו של ג'ה-צ'ול לבמה, אך התרחשות בלתי צפויה מאיימת לטרוף את כל הקלפים.

ביי ג'ה צ'ול – סיפורו של גיבור הסרט

זמר טנור קוריאני יליד 1969. סיים את לימודיו בזמרה בשנת 1994 בסיאול. למד ארבע שנים בקונסרבטוריון ג'וזפה ורדי במילנו. הוא השתתף בתחרויות שירה רבות וזכה בפרסים רבים ,מקום ראשון בתחרות ג'ויילטה סימונטו במילנו, פרס הטנור בתחרות שירה בברצלונה, פרס פלאסידו דומינגו בתחרות בברלין, פרס ראשון בתחרות בילבאו לשירה, ובתחרויות נוספות. לאחר ששר לצידו של פלאסידו דומינגו , הוזמן להופיע בכמה בתי אופרה ברחבי העולם. בשנת 2001 עשה את הופעת הבכורה שלו בווינה, והמשיך להופיע ברחבי העולם.

בשנת 2005 התגלה בגופו גידול סרטני בבלוטת הלימפה, הוא נאלץ לעבור ניתוח שבו נפגעו העצבים בדיאפרגמה שלו והתפקוד בריאה הימנית. הוא איבד את קולו לגמרי. בעקבות ניתוח שעבר אצל מומחה ביפן ותהליך שיקום ארוך, הוא חזר לשיר. הוא הזמר היחידי בעולם ששר שחצי ממיתר הקול הימני שלו משותק. הוא חזר לבמה בשנת 2008 ומאז מופיע ביפן ובקוריאה.

טריילר:
https://www.youtube.com/watch?v=TTpAX1D1Nuo&feature=youtu.be

ההקרנה באדיבות סרטי נחשון.

 

זרמים גועשים (האדמירל) ( Roaring Currents (Aka The Admiral

קוריאה הדרומית 2014 110 דקות

בימוי: קים האן -מין kim han-min

משחק: צו'י מין סיק choi min- sik

CHOI Min-Sik (Admiral Yi)  with his solders in the movie The Admiral: Roaring Currents.

CHOI Min-Sik (Admiral Yi)
with his solders in the movie The Admiral: Roaring Currents.

דוד נגד גוליית בנוסח קוריאני. בשנת 1597 במהלך ניסיון פלישה יפני לקוריאה נלחם האדמירל הקוריאני יי סון סין בעזרת 13 ספינות בלבד בצי של למעלה מ- 300 ספינות יפניות. הקרב שהתחולל במיצר מיונגנינג הפך לסמל לנחישות ואומץ הלב של האומה הקוריאנית והנציח את מעמדו של האדמירל כאחד הגיבורים הגדולים בתולדות קוריאה. קים האן-מין ("מלחמת החיצים") מביים סרט אקשן מסחרר שהפך לקופתי ביותר בתולדות הקולנוע הקוריאני. משחק מדהים של צוי מין-סיק ("שבעה צעדים", "ראיתי את השטן") כאדמירל יי.

 

שיר הלל לאבי Ode to My Father

קוריאה הדרומית 2014 126 דקות

בימוי: יון ג'ה –קיון Yoon je- kyoon

משחק: הואנג ג'ונג-מינג   Huwang jung -ming, יונג'ין קים   yunjin kim

דרמה היסטורית רחבת יריעה שהפכה לסרט השני הנצפה ביותר בתולדות הקולנוע הקוריאני בסוף 1950 במהלך פינוי אזרחים וחיילים מצפון קוריאה והעברתם לדרום מופרד הילד דיאוק סו מאביו ומתחיל חיים חדשים בקוריאה הדרומית. ביד אמן וברגישות משרטט הבימאי המגוון יו ג'ה קיון ("אזור 7") את מסלול חיו של הגיבור שבסיזיפיות נאבק לקיים את משפחתו ואף יוצא לנסות את מזלו בגרמניה ובויאטנם. הסרט שהושווה ל"סיפור חיים" הסיני, מתאר את הנס הקוריאני של אומה שהפכה ממדינה הלומת קרב והרוסה לאחת מהכוחות הכלכליים המובילים בעולם. הואנג ג'ונג-מינג ("אגרופי אגדה") ויונג'ין קים ("שירי" ,"אבודים") מתבגרים בחן למול עיני הצופה שאינו יכול להישאר אדיש לפרץ הרגשות שמגיע אליו מן המסך.

 


ביום שהוא מגיע   The Day He Arrives

קוריאה הדרומית 2011 79 דקות

בימוי: הונג סאנג- סו Hong Sang Soo

משחק: יו ג'ון-סאנג,קים סאנג –ג'ונג,סונג סיאון-מי

Yoo Jun-Sang,Kim Sang-Joong , Song Seon-Mi

thedayhearrives ביום שהוא מגיע

עוד סרט יפיפה ונוגה של אחד מהבמאים הקוריאנים החשובים בדורנו (שסרטו האחרון זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל לוקרנו השנה) המכונה לעיתים "אריך רוהמר הקוריאני". פרופסור לקולנוע שהוא גם במאי סרטים מגיע לביקור בסיאול הקפואה והמושלגת ופוגש חברים ומכרים וגם אהבה ישנה. כמו ברב סרטיו בעזרת קולנוע רפלקסיבי ורפטטיבי מנסה הבימאי לתהות לגבי גורל ובחירה חופשית וגיבוריו נעים בין ייאוש לתקווה. האם באמת מבלה גיבור הסרט חמישה ימים בסיאול או שרוב הסרט הוא פרי דמיונו הקודח? סאנג סו אינו מציע לצופיו פתרונות קלים, נהפוך הוא.

ההקרנה באדיבות סרטי נחשון.

 

 

הפקה וארגון שגרירות קוריאה הדרומית בישראל.

מנהל אמנותי של הפסטיבל: רון פוגל.