תגיות

,

 

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תנגן את הקונצרט השלישי בסדרה הסימפונית עם המנצח מתיאס במרט. במרכז הקונצרט: הפואמה הסימפונית דון ז'ואן של ריכרד שטראוס. בנוסף, תנגן התזמורת את הסימפוניה מס' 35 של מוצרט, קונצ'רטו לפסנתר מס' 2 של הומל והואלס הדנובה הכחולה מאת יוהן שטראוס.
פסנתרן אורח: לאונרדו קולפליצ'ה

יחצ

יחצ

ראשל"צ 28.11, 30.11; ת"א 29.11; רחובות 1.12

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תקיים את הקונצרט השלישי שלה לעונה בסדרה הסימפונית בראשל"צ (28.11, 30.11), תל אביב (29.11) ורחובות (1.12).
על הקונצרט, דון ז'ואן, ינצח המנצח השוויצרי מתיאס במרט ויתארח בו הפסנתרן האיטלקי
לאונרדו קולפליצ'ה.

בתוכנית הקונצרט: הסימפוניה מס' 35 מאת מוצרט, קונצ'רטו לפסנתר מס' 2 מאת הומל, דון ז'ואן מאת ריכרד שטראוס והדנובה הכחולה מאת יוהן שטראוס.

"היצירות כולן, למעט הקונצ'רטו של הומל, מוכרות היטב לקהל, "אומר אריאל כהן, מנכ"ל התזמורת. "מי שמכיר את הומל כבר יודע למה לצפות. לאחרים, צפויה הפתעה מרנינה ומלבבת. הומל מייצג את המעבר מהתקופה הקלאסית במוסיקה לתקופה הרומנטית. הוא למד בוינה אצל היידן, סלייארי ואחרים, ומי שחלק עימו חלקם מהמורים הללו ובכללם היידן, הוא לא אחר מאשר בטהובן. שופן שמע את הומל בקונצרטים ומאוחר יותר למד את הקונצ'רטות שלו לפסנתר ונגן אותם בקונצרטים. לכן, אין זה מפתיע לגלות השפעות מובהקות של הומל בקונצ'רטות לפסנתר של שופן. בעיניי ובאוזניי, המוסיקה של הומל היא חוויה מלבבת ברווח שבין בטהובן לשופן".

דון ז'ואן

מנצח: מתיאס במרט Matthias Bamert
פסנתר: לאונרדו קולפליצ'ה Leonardo colafelice

בתוכנית:

מוצארט סימפוניה מס' 35 ברה מז'ור, ק' 385 (הפנר)
הומל קונצ'רטו לפסנתר מס' 2 בלה מז'ור אופ' 85
ר.שטראוס דון ז'ואן, פואמה סימפונית.
י.שטראוס הדנובה הכחולה, ולס אופ' 314
Don Juan

Mozart – Symphony No. 35 in D major, K.385 (Haffner)

Hummel – piano Concerto No. 2 in A minor

  1. Strauss– Don Juan
  2. Strauss– The Blue Danube

 
מועדי הקונצרט:
ראשון לציון, היכל התרבות

28.11 מוצ"ש בשעה 20:30
30.11 שני בשעה 20:30

תל אביב, המשכן לאמנויות הבמה
29.11 ראשון 20:00

רחובות, בית העם, היכל התרבות
1.12 שני 20:30

מחיר כרטיס לקונצרטים:
237-90 מחיר מלא
213-90 גמלאים
מחירי הכרטיסים נקבעים לפי המושבים באולם, הנחות לגמלאים.
טל' להזמנות כרטיסים: 03-9484840 או דרך אתר התזמורת.

מתיאס במרט, מנצח – שוייץ

יחצ

יחצ

החל את דרכו כמנצח בתזמורת קליבלנד ומאז ניהל מוסיקלית מספר תזמורות, ביניהן הפילהרמונית המלזית, תזמורת רדיו שוויץ ואחרות. הוא כיהן כמנצח אורח ראשי במספר תזמורות בהן הפילהרמונית הלונדונית והתזמורת הסקוטית המלכותית. בשנותיו בלונדון עמד בראש מפעל הקלטות של יצירות מוצרט על ידי בני דורו, מיזם שזיכה אותו בפרס בינלאומי חשוב. כמנצח אורח הוביל מספר תזמורות בהן התזמורות הפילהרמוניות של בירמינגהם, הבי.בי.סי, לנינגרד ואחרות. במרט ניהל את פסטיבלי מוסיקה שונים. הוא הקליט עד היום יותר מ-80 תקליטורים כמנצח ורבים מהם זכו בפרסים.

לאונרדו קולפליצ'ה, פסנתר – איטליה
כשהיה בן 18בלבד, נמנה לאונרדו קולפליצ'ה עם ששת ה"פיינליסטים" בתחרות הפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין לפסנתרנים בתל אביב שהתקיימה ב-2014. בתחרות זו הוא זכה בשלושה פרסים: הביצוע הטוב של קונצ'רטו קלאסי, הביצוע הטוב ליצירה מאת שופן ופרס הפסנתרן המצטיין עד גיל 22.
עוד לפני כן, הוא זכה בפרסים ראשונים בתחרויות בינלאומיות בארצות הברית, דנמרק, בריטניה, פולין ואיטליה.
הוא הופיע כסולן בישראל עם התזמורות הפילהרמוניות של ישראל ועם הקאמרטה הישראלית כמו גם עם הפילהרמונית של רוצ'סטר, תזמורת קליבלנד ותזמורות נוספות, תחת שרביטיהם של מנצחים כג'ורדני בלינקמפי, פרדריק שאזלן, מישל מרוולי ואחרים. קולפליצ'ה הופיע ברסיטלים בערים שונות בעולם ביניהן בודפשט, פריז וברן. בישראל נתן קולפליצ'ה רסיטלים וכיתות אמן בחודש מאי האחרון כאורח עמותת ארתור רובינשטיין.

 

 

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון נוסדה בשנת 1988 על-ידי עיריית ראשון לציון. בתוך זמן קצר התמקמה בקצה העליון של הפירמידה האמנותית, כגוף מוסיקלי מוביל ומחדש בישראל. משנת 1989 משמשת התזמורת בהצלחה רבה כתזמורת הבית של האופרה הישראלית.

התזמורת מציעה לקהלה מגוון רחב של יצירות מכל התקופות בתכניותיה הכוללות סדרות קונצרטים למנויים, קונצרטים רבים לכל המשפחה, מופעים מוסיקליים לקהל צעיר וקונצרטים מיוחדים לגיל הזהב. התזמורת יצאה לסיורים באירופה כתזמורת האופרה וכן כתזמורת סימפונית לכל דבר. בשלהי שנת 2014 קיימה התזמורת סיור קונצרטים בסין בניצוחו של מנהלה המוסיקלי החדש, ג'יימס ג'אד. אולמות הקונצרטים בצ'ינדאו, בבייג'ין ובשנחאי (שם השתתפה התזמורת בפסטיבל שנחאי וניגנה קונצרט שהוגדר כאירוע מרכזי של הפסטיבל) היו גדושים בקהל שקיבל את התזמורת בתשואות רמות ונלהבות. בקיץ 2008 בפתח עונת העשרים החגיגית יצאה התזמורת למסע הופעות מוצלח במיוחד בארגנטינה ובברזיל.

החל בשנת 2010 לוקחת התזמורת חלק חשוב ומרכזי בהפקות האופרה במצדה בשיתוף האופרה הישראלית. עד כה עלו האופרות "נבוקו" (בשנת 2010), "אאידה" (בשנת 2011), "כרמן" (בשנת 2012) ו"לה טראויאטה (בשנת 2014). השנה תנגן התזמורת במצדה בהפקת האופרה "טוסקה" בניצוחו של דניאל אורן ובהפקה הבימתית של "כרמינה בורנה" בניצוחו של ג'יימס ג'אד. התזמורת זכתה לשבחי הביקורת. 50,000 איש מהארץ ומחו"ל שמעו את התזמורת בהפקות הענק לרגלי המצדה. החל בעונת הקונצרטים  2014-2015 מונה ג'יימס ג'אד למנהל המוסיקלי החדש של התזמורת והחליף את דן אטינגר אשר כיהן בתפקיד 7 שנים . אטינגר מכהן עתה כמנצח אורח ראשי.

בחודש אוקטובר 2015 התמנה מנהלה המוסיקלי, ג'יימס ג'אד, למנהל המוסיקלי ולמנצח הראשי של התזמורת הפילהרמונית של סלובקיה.

מודעות פרסומת