תגיות

התזמורת הקאמרית הישראלית יוצאת לדרך ופותחת את עונת היובל בקונצרט מיוחד עם המנצח אריאל צוקרמן והפסנתרן אמיר כץ

11-12 בנובמבר במוזיאון תל אביב

התזמורת הקאמרית הישראלית פותחת בשבוע הבא את עונת הקונצרטים ה-50 שלה בקונצרט חגיגי. התזמורת, שעלתה לאחרונה לכותרות בשל מאבק על המשך קיומה, קיבלה בתחילת השבוע את הכרעת בית המשפט העליון שהורה למדינה להעביר לתזמורת את כספי ההקצבה השנתית על מנת לאפשר את הפעלתה. מיד למחרת החלו בתזמורת לפעול על פתיחת עונת הקונצרטים החגיגית – עונת הקונצרטים ה-50.

העונה תיפתח בשבוע הבא עם קונצרטים בניצוחו של אריאל צוקרמן ועם הפסנתרן אמיר כץ. שניהם יגיעו מברלין לקונצרטים אשר יתקיימו ב11 וב12 נובמבר במוזיאון תל אביב.

התזמורת הקאמרית- קרדיט טלי לביא (1)

התזמורת הקאמרית- קרדיט טלי לביא (1)

להלן הפרטים המלאים:

אריאל צוקרמן, מנצח; אמיר כץ, פסנתר

אריאל צוקרמן- קרדיט צילום אנתוני הופמן (2)

אריאל צוקרמן- קרדיט צילום אנתוני הופמן (2)

אייבס- שאלה ללא מענה

שופן – קונצ'רטו מס' 2 לפסנתר ולתזמורת

בטהובן – סימפוניה מס' 7

 

"אני שמח ונרגש לפתוח את חגיגות היובל של התזמורת הקאמרית הישראלית. במקרה שלנו מדובר בחגיגה כפולה אומר המנצח אריאל צוקרמן, מנהלה המוסיקלי החדש של התזמורת, ראשית – חגיגה של 50 שנות עשייה מוזיקלית ענפה, בישראל ובעולם; שנית – יציאה מאולמות בתי המשפט בחזרה למקומנו הטבעי, אולמות הקונצרטים, אחרי חודשים ארוכים וקשים שבהם ריחפה מעל ראשנו חרב הסגירה. אנו גאים בנגני ובעובדי התזמורת שידעו להמשיך ולהתהלך עם ראש מורם גם בתקופה הלא פשוטה שידענו, תקופה של מאבקים, קיצוצים, צמצומים ואיומים, שבה לחמנו את מלחמת התרבות והבאנו לניצחון המוסיקה בישראל. אני כולי תקווה שמכאן נצא לדרך חדשה, של צמיחה ושגשוג תרבותי וכלכלי, דרך של מוסיקה טובה ושל קונצרטים מצוינים. עונה טובה לכולנו!".

קונצרט פתיחת העונה יפתח את חגיגות החמישים של התזמורת בה תציג תכנית עשירה ומיוחדת שמשלבת בין המסורת ארוכת השנים והמפוארת של התזמורת לצד טביעת אצבעו המדויקת והעכשווית של המנהל האמנותי החדש. כמו כן התזמורת תציג מספר סדרות קונצרטים, את הסדרה הקלאסית ובה עשר תכניות; וסדרת מוסיקת עולם. כמידי שנה תציג התזמורת תכנית לילדים ובה יתארחו אמנים כמו שירה גפן, אתגר קרת, ניצה שאול, אלכס אנסקי ורבים אחרים.

 

מיד לאחר קונצרט פתיחת העונה תקיים התזמורת קונצרט מיוחד ומסקרן – היצירה "מיסה טנגו" מאת המלחין הארגנטינאי מרטין פלמרי, בביצוע התזמורת, מקהלות, סולנים ורקדני טנגו. הקונצרט יתקיים ב-18.11 (מוזיאון תל אביב); 19.11 (היכל התרבות נס ציונה), 22.11 (תאטרון הצפון). הודעה נפרדת על פרויקט זה תצא בימים הקרובים.

 

אמיר כץ, פסנתרן. זוכה בפרס הראשון בתחרויות: מריה קנאלס בברצלונה, רוברט קסדסי בקלבלנד, ויוטי ולסזיה באיטליה ושוברט בדורטמונד. כיום מוזמן להופיע כסולן עם תזמורות ברחבי העולם. מנגן באולמות חשובים באירופה, אסיה ובצפון אמריקה כגון: שטלה בפריז, רודולפינים בפראג, טונהלה בציריך, פילהרמונית בברלין ולינקולן סנטר בניו יורק. בנוסף ניגן בפסטיבלים כגון פסטיבל למוסיקה בסאואנאנה, פסטיבל רדיו צרפת ומונטפלייה וגם פסטיבל אולג קגאן. הופיע פעמים מספר עם התזמורת הסימפונית של ברצלונה, הקאמרית של פרינסטון, התזמורת הלאומית של ליל, הפילהרמונית של דורטמונד, הדוייצ'ה קאמר פילהרמוני ברמן, התזמורת הקאמרית של פראג, הפילהרמונית של מינכן וכן עם הפילהרמונית הישראלית. כמו כן הוציא אלבום חדש עם הבלדות והאימפרומפטי של שופן, שהוקלט בחברת אומס קלסיקס יצא לאור, ונמצא בכל חנויות המוסיקה בארץ.

 

התזמורת הקאמרית הישראלית נוסדה בשנת 1965 כ"אנסמבל הקאמרי" על ידי גארי ברתיני, אשר שימש כמנהלה המוסיקלי ומנצחה במשך 10 שנים. בשנים שלאחר מכן שמשו בתפקיד זה: לוצ'אנו בריו, רודולף ברשאי, אורי סגל, יואב תלמי, שלמה מינץ, פיליפ אנטרמון (אשר מונה כמנצח כבוד של התזמורת), סלבדור מאס קונדה, נעם שריף, גיל שוחט, רוברטו פטרנוסטרו ויואב תלמי.החל בעונת הקונצרטים  2015-2016 מונה המנצח אריאל צוקמן למנהל המוסיקלי החדש של התזמורת. התזמורת הופיעה עם מקהלות מפורסמות רבות מהארץ ומחו"ל בשפע תוכניות ווקאליות, החביבות על הקהל לאורך כל השנים. בנוסף להופעותיה הקבועות בתל-אביב, מוזמנת התזמורת להופיע בתוכניות מגוונות בכל רחבי הארץ ובפסטיבלי מוסיקה שונים בארץ, בהם: פסטיבל קלאסיקאמרי בשיתוף עם רשת מלונות ישרוטל, חגיגות המוסיקה באבו גוש ועוד. כמו כן, עורכת התזמורת בקביעות סיורי קונצרטים בחו"ל: ברחבי אירופה, ארה"ב, קנדה, דרום אמריקה והמזרח הרחוק ומשתתפת בפסטיבלים יוקרתיים, בהם: זלצבורג, הלסינקי, איסטנבול, אתונה, מרכז אירופה הונג קונג. התזמורת הקליטה עבור החברות צ'אנדוס, נקסוס, מוזיק מאסטרכט, קוץ', הוצאת המוסיקה הישראלית וטלדק.

 

הקונצרט יתקיים ביום רביעי, 11 בנובמבר וביום חמישי, 12 בנובמבר בשעה: 20:30 במוזיאון תל אביב. מחיר לכרטיס: 100-140 ₪ . ניתן לרכוש כרטיסים דרך אתר בראבו
ובטלפון: 03-5188845

מודעות פרסומת