תגיות

, ,

תערוכה חדשה בגלריית החווה במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון

סניקרס | נעליים שהפכו לתרבות

רטרוספקטיבה

איך אימצו אמני ההיפ הופ את נעלי אדידס בשנות השמונים? כיצד הפכו הסניקרס של ניו באלאנס לנעליים הרשמיות של חנונים ברחבי העולם, ולסמל המסחרי של סטיב ג׳ובס? איזה תפקיד שיחקו האולסטארס בתרבות הרוקנרול? כיצד הפכה אומה תורמן ב״קיל ביל״ את הדגם הצהוב של אסיקס – לאחד מהדימויים הבולטים בסרטי טרנטינו? ומה… הסניקרס האהובות על קניה ווסט?

אוצר: ניסן שור

19/12/15 – 12/3/16

הסניקרס, אותם נעליים שדגמים ראשונים מהם יוצרו בסוף המאה ה19 לשימוש ספורטיבי ואתלטי, הפכו תוך עשרות שנים לאחד מהאייקונים הנפוצים בעולם המערבי. מי מאתנו לא נועל סניקרס? זה פריט הלבוש הכי פופולרי בעולם. הכי יומיומי. הכי נפוץ. הכי אופנתי. כולם נועלים סניקרס. בגלל שזה נוח. בגלל שזה יפה. סניקרס הם חלק בלתי נפרד מאתנו.

סניקרס| נעליים שהפכו לתרבות, תערוכה חדשה בגלריית החווה בחולון תבחן את האבולוציה של נעלי הסניקרס שמגלמים – באמצעות סוליית גומי, חלק עליון עשוי מעור או בד, ושני שרוכים – את הטעם, האמירה האינדיבידואלית וסגנון החיים של אנשים.

התערוכה תוצג בין התאריכים 19/2/15 – 12/3/16

אוצר התערוכה: ניסן שור

התערוכה "סניקרס| נעליים שהפכו לתרבות הינה תערוכה רטרוספקטיבית המבקשת לבחון את האבולוציה של הסניקרס דרך הנוכחות שלהם בתרבות הפופולרית ולבדוק מתי וכיצד הם הפכו לחפצים של תשוקה, חפצים שמפתחים אליהם אובססיה, רוכשים במהדורות מוגבלות ומבזבזים מאות דולרים על דגמים נדירים.

עשרות דגמי סניקרס שהפכו לאגדה כמו ״סטן סמית״ ו״סמבה״ של אדידס, נייק ״אייר״, ״576״ של ניו באלאנס, ״ג׳ק פורסל״ של חברת קונברס, ריבוק ״פאמפ״, ״קלייד״ של פומה, יוצגו בתערוכה לצד דגמים אזוטריים יותר כשכולם יחד עזרו בדרכם לנסח את התרבות הפופולרית שאנו צורכים; איך אימצו אמני ההיפ הופ את נעלי אדידס בשנות השמונים, וכיצד הפכו הסניקרס של ניו באלאנס לנעליים הרשמיות של חנונים ברחבי העולם, ולסמל המסחרי של סטיב ג׳ובס. כיצד עזרו הסניקרס עשויי הבד של אולסטאר להגדיר את תרבות הרוקנרול, וכיצד קידמו נעלי אייר ג׳ורדן את המסחור של ליגת ה-NBA, והסניקרס של VANS – את תרבות הסקטבורד. כיצד הפכה אומה תורמן בסרט ״Kill Bill״ את הדגם הצהוב של אסיקס – לאחד מהדימויים הבולטים בסרטי טרנטינו. ומה הסניקרס האהובות על קניה ווסט?

צילום רן יחזקאל

ניסן שור – במאי דוקומנטרי ותסריטאי. ביים את הסדרות הדוקומנטריות ״לרקוד עם דמעות בעיניים״ (שמבוססת על ספרו, על אודות ההיסטוריה של תרבות המועדונים והדיסקוטקים בישראל), ״אנשי המכירות – הסיפור של עולם הפרסום הישראלי״ (שתיהן לערוץ 8) ו״מקום בצמרת – שישה פרקים על פופ ישראלי״ (ערוץ 1). כמו גם את הסרט ״הרחובות הם שלנו״, על אמני גרפיטי בישראל. בעל טור אישי במוסף הארץ. כמו כן, ביים כתבות דוקומנטריות לתוכניות התרבות ״ינשופים עם מודי בר-און״ ו״הזירה״. לצד זה, כתב תסריטים לתוכניות רבות בערוצים המסחריים והשתתף בפאנלים בתוכניות אקטואליה. מאמרים פרי עטו שעוסקים בתרבות ופוליטיקה התפרסמו בספרים וכתבי עת, בארץ ובחו״ל.

פתיחת התערוכה: יום שבת 19/12/15 בשעה  11:00
גלריית החווה בחולון
רח' הנחושת פינת רח' המלאכה, א.ת חולון

טלפון: 035596590

 

שעות פעילות הגלריה:

 

יום שני:     13:00-16:00
יום שישי:   10:00-14:00
יום שבת:   10:00-14:00

 

הכניסה בחינם!

מודעות פרסומת