תגיות

 

 

גיליון המוקדש כולו לשירים לילדים

בהשתתפות מהמרכזיים במשוררי הילדים בישראל בהם:

יהודה אטלס, נורית זרחי ושלומית כהן אסיף

הגיליון יושק ויימכר בפסטיבל השירה הבינלאומי ה – 14 של הליקון במדיטק חולון. חנוכה, 9-12/12.

מחיר השקה: 50 ₪

הליקון, העמותה לקידום השירה בישראל, אשר במשך 25 שנות קיומה פרסמה במסגרת כתב העת הליקון למעלה מ 110 חוברות שירה, תוציא לראשונה גיליון המוקדש כולו לשירים לילדים- הסוס המעופף. הגיליון יושק בפסטיבל הבינלאומי לשירה ה – 14 של "הליקון" שיתקיים השנה לראשונה במדיטק חולון בחנוכה, 9/12-12/12 .

מחיר השקה: 50 ש"ח

בגיליון, בעריכתו של דרור בורשטיין, משתתפים כמה מהמרכזיים במשוררי הילדים בישראל ביניהם יהודה אטלס, נורית זרחי ושלומית כהן-אסיף, לצד משוררים רבים שזה להם פרסום ראשון לשירים שכתבו לילדים את החוברת מלווים שירי הייקו מאוירים לילדים מאת לוסי אלקויטי.

 

עורך הגיליון, דרור בורשטיין מציין כי "השירה שייכת לילדים לא פחות מלמבוגרים, ואולי אף יותר. קשה לדמיין ילד שאינו שומע שירה; לצערנו קל לדמיין מבוגר כזה. ברבים מהשירים שהטביעו בנו חותָם פגשנו עוד בטרם ידענו לקרוא. שירת ילדים טובה היא הבסיס לתרבות שירה בכלל".

***

"שער", פסטיבל השירה הבינלאומי ה-14 של עמותת הליקון, מהווה מאז היווסדו במה למשוררים ולאמנים-יהודים וערבים, חילוניים ודתיים, עולים חדשים וותיקים בדגש על שירה חדשה בישראל ועל יצירה בינתחומית.

הפסטיבל בו ישתתפו השנה למעלה מ 50 משוררים מהארץ והעולם יכלול בין היתר את האירועים הבאים: פתיחה חגיגית בהשתתפות חתן פרס ישראל לשירה, ארז ביטון, רועי חסן, נעם פרתום והמשורר יליד קובה, ויקטור רודריגז, מוסיקה ושירה, דאנה איבגי יחד עם נגני פילהרמונית הרחוב, בהנחיית יוסי צברי. יש רבות כמוני – קולות ממעגל הזנות: פרויקט ייחודי בשיתוף הקואליציה למאבק בזנות. חשיפת עולמם של העוסקים בזנות באמצעות שירים שכתבו . בליינדייט שירה: פינג פונג משעשע של שירה עם השחקנית קרן מור והמשוררים אגי משעול, שחר מריו מרדכי וענת לוין. יש משהו בפנים: הישר מלב העיר רמלה – ערב שכולו שירה צעירה, מקורית ובועטת: שירה, ראפ, ספוקן-וורד, מונולוגים ומוסיקה. הכניסה לאירועי הפסטיבל הינה בחינם.

 

כמו כן, לראשונה יכלול הפסטיבל פעילויות לילדים: סדנאות ומפגשים ליצירת שירה, שיחשפו אותם לעומק החוויה של השיר, קריאתו וכתיבתו. הפעילות לילדים תהיה במחיר סמלי של 15 ₪

 

פסטיבל "שער" פסטיבל השירה הבינלאומי ה-14 של "הליקון"

חנוכה, 9-12/12, מדיטק חולון

מדיטק חולון, שד' גולדה מאיר 6 (מול קניון חולון)

מודעות פרסומת