זכרון מנחם ומותג טיפוח השיערPANTENE יוצאים בקמפיין משותף זו השנה ה-3 במטרה להשיג פאה משיער טבעי לכל אישה ונערה, המתמודדת עם מחלת הסרטן בישראל

23-25.11 – יתקיים פרויקט התרמה ארצי במאות מספרות שיתנדבו לספר ללא עלות

את מבצע ההתרמה יפתח אירוע חגיגי והמוני בדיזנגוף סנטר, שיתקיים בתאריך ה-24.11 בין השעות 14:00-20:00, בהשתתפות מעצבי שיער מובילים שיתדנבו לספר במקום כל מי שיכולה ורוצה לתרום

השנה התגייסו למטרה החשובה ולהעלאת המודעות מיטב הסלבריטאיות בישראל שיגיעו ויקחו חלק באירוע: דנה פרידר, ימית סול, שיר מורנו, ירדן הראל, לירון ויצמן ואנה ארונוב

הקמפיין יפתח את האירועים לציון חצי יובל שנות פעילותה של זכרון מנחם בקרב חולי סרטן ובני משפחותיהם

361 מספרות השתתפו בפרויקט בשנה הקודמת, 1518 פאות יוצרו בשנתיים האחרונות, 26,050 תרומות שיער נתרמו בשנתיים האחרונות, 3 גילו של התורם הצעיר ביותר, 80 גילה של התורמת המבוגרת ביותר

על פרויקט תרומות השיערBeautiful Lengths:

בישראל מתגלים מידי שנה כ-26,000 מקרי סרטן חדשים. אחוז הנשים והנערות החולות בסרטן השד בישראל הוא מהגבוהים בעולם: אחת משבע נשים (7.5) ישראליות מתמודדת עם המחלה ואחת מההתמודדויות הראשוניות של נשים אלה היא עם נשירת ואובדן השיער, המסמנים אותן כ"חולות" בעיני הסביבה. מדובר באחת מתופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי במחלת הסרטן – נשירת השיער – אשר יכולה להופיע כשבועיים לאחר הטיפול הראשון. למעשה נגזר על הילדות, הנערות והנשים החולות בסרטן להתמודד מדי יום, לא רק עם המחלה עצמה, אלא גם עם ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות של אובדן השיער וההתקרחות.

פרויקטBeautiful Lengths , הנערך בישראל זו השנה השלישית על ידי מותג טיפוח השיערPANTENE ובשת"פ עם עמותת זכרון מנחם, מעלה מידי שנה מודעות לנושא וקורא לבנות ולנשים לתרום משיער ראשן למען פאות הניתנות חינם לחולות סרטן. היענות הנשים הישראליות היא יוצאת דופן גם בהשוואה למדינות אחרות בהן נערך הקמפיין, כמו ארה"ב או ניו זילנד. מאז החיבור של עמותת זכרון מנחם לפנטן גדלה יכולת הייצור של הפאות פי 2, הודות להעלאת המודעות לאפשרות לתרום שיער.

  • 361 מספרות השתתפו בפרויקט בשנה הקודמת
  • 1518 פאות יוצרו בשנתיים האחרונות
  • 26,050 תרומות שיער נתרמו בשנתיים האחרונות
  • 3 גילו של התורם הצעיר ביותר
  • 80 גילה של התורמת המבוגרת ביותר

כדי לעורר את מודעות הציבור לחשיבות ורגישות הנושא השנה, התגייסו השחקניות : דנה פרידר, ימית סול, שיר מורנו, ירדן הראל ולירון ויצמן אשר יעלו לאינסטגרם שלהן צילום הזדהות תוך עידודן של בנות ונשים בעלות שיער ארוך לתרום את שיערן באירוע תרומת שיער גדול, שייערך ב- 24 בנובמבר, במהלך שעות היום בדיזנגוף סנטר ת"א.

במהלך האירוע יוקמו עמדות ספרים אשר יספרו בהתנדבות את אותן בנות שירצו לתרום את שיערן. בנוסף, ייערך מפגש מרגש עם אנשי העמותה.

חיים ארנטל, מייסד ומנכ"ל עמותת זכרון מנחם, אומר כי מבצע תרומת השיער הוא אחד מאבני הדרך החשובים בפעילותו של "זכרון מנחם", המציין חצי יובל שנים לפעילותו הענפה. "האפשרות שלנו להעניק חינם, לצעירות ולנשים המתמודדות עם מחלת הסרטן, פאות איכותיות משיער טבעי ובריא, הינה בעלת ערך רב לאיכות החיים של החולות. תרומת השיער, שהיא הבסיס לפאות, מועילה רבות להתמודדות הנפשית. ההיענות של נשים ובנות לתרומת שיער מדהימה ומרגשת את כולנו – תורמים ונתרמים כאחד". ארנטל שיבח את המותג פנטן על חלקו החשוב במבצע והטעים כי נוסחת הוויטמינים שבו תורמת לבריאות השיער ואיכותו.

הפאות, המוענקות על ידי עמותת זכרון מנחם ופנטן, הן משיער טבעי ואיכותי, ומותאמות אישית לכל אישה לפי האורך, הצבע וסוג השיער הנדרשים. תהליך ההכנה של כל פאה משיער טבעי הוא יקר וארוך ונדרשות לו כ-8 תרומות שיער, מהן ממיינים את השיער הבריא לפי צבע, סוג שיער ואורך. לכן קיימת חשיבות רבה לאיכות ובריאות השיער הנתרם. את השיער הממוין שוזרת פאנית מקצועית שאמונה על הכנת פאה, הדומה במראה ככל הניתן לשיער המקורי של האישה או הילדה.

הצלחת הפרויקט בשנתיים האחרונות הובילה להעלאת המודעות לנושא תרומות השיער וחשיבותו לנשים חולות סרטן בישראל. בנוסף, הביאה להתקדמות בשני מישורים עיקריים:

  1. הענקת פאה משיער טבעי לכל אישה חולת סרטן בישראל: עמותת זכרון מנחם עוסקת משנת2004 באיסוף תרומות שיער והענקת פאות לילדות חולות סרטן. שיתוף הפעולה עם פנטן הוביל להעלאת המודעות לתרומות שיער בישראל: בשנה הראשונה לפרוייקט המשותף נאספו פי 3 תרומות שיער יותר לעומת השנה הקודמת. בנוסף, במהלך ה-3 שנים האחרונות תרמה פנטן למעלה ממיליון לזכרון מנחם, לטובת הרחבת מערך הכנת הפאות. שילוב של עלייה בכמות תרומות השיער ושל תמיכה כספית, אפשרו לעמותת זכרון מנחם להרחיב את מתן הפאות לכל אישה, נערה וילדה בישראל.
  2. מתן פאות בזמן קצר: עמותת זכרון מנחם הקימה בשנה האחרונה מערך מתקדם של ייצור פאות בהובלת פאניות מקצועיות ומסורות, המאפשר מתן שירות אישי לנשים בכל הארץ. העמותה משקיעה מאמצים על מנת להגיע לנשים בכל המחלקות האונקולוגיות בישראל כדי לתמוך בהן, ולהעניק להן פתרון מהיר, ללא עלות, לאובדן השיער.

במסגרת קמפיין Beautiful Lengths ישראל, הוקם מערך של כ-400 מספרות ברחבי הארץ, המעניקות תספורת חינם לכל תורמת. מעצבי שיער רבים התנדבו לקחת חלק בפרויקט מתוך הבנת המשמעות הרבה של שיער להגדרת הנשיות. בנוסף, עוזר המותג פנטן במימון תהליך הכנת הפאות,
על ידי תרומה ממכירותיו. כל בקבוק = תרומה.

הקמפיין הבינלאומי יוצא הדופן, המעודד נשים וילדות לתמוך בחברותיהן המתמודדות עם מחלת הסרטן, מתקיים דרך קבע במדינות רבות כמו: ארה"ב, אוסטרליה וניו זילנד וזוכה לתמיכה עצומה. עד כה, לקחו בו חלק מובילי דעה מעולם התקשורת והבידור, ביניהן אופרה ווינפרי, השחקניות נעמי ווטס וזואי דשנל.

 

לתרומות שיער ולקבלת פאה ניתן לפנות לעמותת זכרון מנחם 02-6433001 http://www.zichron.org

פרטים נוספים על הפרויקט ועל המספרות המשתתפות במבצע: www.beautifullenghs.co.il

מודעות פרסומת