תגיות

,

 

בקונצרט השני שלו לעונה יבצע אנסמבל סולני תל אביב, בניצוחו של ברק טל, יחד עם חברי האנסמבל הקולי הישראלי וסולנים, את הקנטטה הכנסייתית דיקסיט דומינוס של הנדל.

בנוסף יבצע האנסמבל בבכורה עולמית את מחזור השירים "פעמון האדמה", יצירה של איל באט לפי טקסטים של שאול טשרניחובסקי, ריינר מריה רילקה, דוד שמעוני ועוד.

נגן המנדולינה הוירטואוז יעקב ראובן חוזר להופיע עם האנסמבל עם הקונצ'רטו לכינור בלה מינור של באך ויבצע גם קונצ'רטו נדיר של ויולדי לכינור ומנדולינה, יחד עם המנהל המוסיקלי של האנסמבל ברק טל, שיופיע עם האנסמבל לראשונה כסולן בכינור.

חיפה, הכנסייה היוונית אורתודוכסית: 5.12.2015

תל אביב, הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה: 6.12.2015

כפר שמריהו, אולם וייל: 7.12.2015

 

אנסמבל סולני תל אביב יקיים את הקונצרט השני שלו לעונה, בניצוחו של מנהלו המוסיקלי, ברק טל (Barak Tal) ב 5-7 בדצמבר, בחיפה, בתל אביב ובכפר שמריהו.

קרדיט דורון  עובד

קרדיט דורון עובד

היצירה המרכזית בתכנית הווקאלית של הקונצרט היא הקנטטה הכנסייתית "דיקסיט דומינוס" של הנדל, לפי המקור העברי "נאום ה'". היצירה מבוססת על מילות מזמור תהילים ק"י, ובה שמונה פרקים וחמישה סולנים. לביצוע היצירה יצטרפו אל האנסמבל חברי "האנסמבל הקולי הישראלי" והסולנים טליה דישון (סופרן), נאוה סהר (סופרן),אביבית הוכשטטר (אלט), משה הס (טנור), גיא פלץ (בס).

Taliya Dishon, soprano) ,Nava Sahar, soprano ,Avivit Hochstater, alt, Moshe Hass, tenor Guy Pelc, bass)

יצירה נוספת בקונצרט, שנכתבה במיוחד עבור ההרכב הזה ותבוצע בבכורה עולמית, היא מחזור השירים "פעמון האדמה", של איל באט(Eyal Bat ), לפי טקסטים של שאול טשרניחובסקי, ריינר מריה רילקה, דוד שמעוני ועוד.

 

נגן המנדולינה הוירטואוז יעקב ראובן ((Jacob Reuven חוזר להופיע בקונצרט זה עם האנסמבל ביצירה מוכרת שנכתבה במקור לכינור ותזמורת – הקונצ'רטו בלה מינור של באך. בנוסף, הוא יבצע קונצ'רטו נדיר של ויולדי לכינור ומנדולינה, יחד עם המנהל המוסיקלי של האנסמבל ברק טל, שיופיע עם האנסמבל לראשונה כסולן בכינור.
הקונצרט בחיפה יבוצע, כמיטב המסורת בתכניות הווקאליות – בכנסייה היוונית אורתודוכסית.

קרדיט Luca Fazzolari

קרדיט Luca Fazzolari

אנסמבל סולני תל-אביב, הוקם בשנת 2001 על-ידי המנצח ברק טל, מתוך שאיפה ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי איכותי ברמה הגבוהה ביותר, והוא שם לעצמו למטרה להציג יצירות של מלחינים ישראליים, לקדם סולנים ישראליים צעירים, ולטפח אהבה למוסיקה קלאסית בקרב הדור הצעיר. מנגנים בו טובי הנגנים הצעירים בארץ – מוסיקאים מקצועיים בשנות ה20- וה-30 לחייהם, בהם חברי הרכבים קאמריים מובילים, סולנים צעירים וזוכי תחרויות. מאז הקמתו הופיע האנסמבל עם גדולי הסולנים הבינלאומיים וזוכה לתגובות נלהבות ולשבחים של האמנים המופיעים איתו, של הקהל ושל הביקורת. האנסמבל הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם הקרנגי בניו-יורק, ה"קונצרטהאוס" בוינה, אולם הפילהרמונית בסט. פטרסבורג והאמפיתאטרון "מרגיטזיגט" בבודפשט, השתתף בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים, ניגן בשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה וזכה במענקים ופרסים רבים.

האנסמבל הקולי הישראלי נוסד בידי יובל בן עוזר בשנת 1993, ומאז כבש את מקומו כגוף הקולי המקהלתי הקאמרי המוביל בישראל. האנסמבל, המורכב מזמרים מקצועיים, מופיע במיטב האולמות והפסטיבלים בארץ בסדרת קונצרטים משלו וכן עם התזמורות המובילות בארץ, כשהוא זוכה להצלחה הן בקרב הקהל והן בקרב מבקרים ומוסיקאים. רפרטואר המוסיקה הקאמרית הקולית של האנסמבל משתרע ממוסיקת ימי הביניים ועד למוסיקה בת זמננו ובכלל זה יצירות אוונגרדיות והקלטות פס-קול לסרטים.

כמו כן הוא משתתף בפסטיבלים בינלאומיים בכל רחבי אירופה: פורטוגל, גרמניה, צרפת, לוקסמבורג, סרדיניה, סלובניה ועוד, וכן בקוריאה. האנסמבל זכה בפרסים ראשונים בתחרויות בינלאומיות למקהלות במלטה (1998), בספרד (2000) ובבלגיה (2001).

מנצחו ומנהלו מוסיקלי של האנסמבל, יובל בן עוזר, מהבולטים שבמנצחי המקהלה בישראל.

 

יעקב (יקי) ראובן הינו אחד מנגני המנדולינה המובילים בישראל הודות לאופק נגינתו המוזיקלי המגוון הכולל מוזיקה קלאסית, מוזיקת בארוקמוזיקת עולם ומוזיקה למחול ותיאטרון.

ראובן מופיע כסולן וכנגן אורח עם מיטב התזמורות בארץ, וניגן תחת שרביטם של גדולי המנצחים כגון זובין מהטהמסטיסלב רוסטרופוביץ', אנטוניו פפנו, מנדי רודן וז'ולט נאגי.

שיתף פעולה עם הרכבים שונים כגון הרביעייה הירושלמית, אנסמבל ויוצ'ה, רביעיית המנדולינות קרמן.

ראובן חבר בהרכב הבארוקדה, הקולקטיב הישראלי למוזיקת בארוק, עמם הוא מופיע לעתים תכופות כסולן וכן באנסמבל מכתוב, אנסמבל יהודי-ערבי המנגן מוזיקה ערבית קלאסית ומזרח-תיכונית.

ראובן זוכה להופיע עם מגוון תזמורות במסגרת פסטיבלים ורסיטלים שונים ברחבי אירופה. היה הראשון לנגן עם תזמורת ישראלית רפרטואר הנכתב במקור לכינור במקום הרפרטואר הקלאסי למנדולינה. ביצועיו לרפרטואר זה הקנו לו שם עולמי כנגן מנדולינה.

 

ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם הקרנגי בניו-יורק, אולם הפילהרמונית בסנט פטרסבורג, וה"קונצרטהאוס" בוינה וכן בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלביזיה רבים בארץ ובאירופה.

כמנהל מוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, בהם הכנרים מקסים ונגרוב ואידה הנדל, הויולנית טבאה צימרמן, הצ'לנית נטליה גוטמן, זמר הקונטרה-טנור אנדראס שול, ועוד.

כמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ וכן עם תזמורות בגרמניה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, ועוד. בשנת 2012 מונה ברק טל למנהל המוסיקלי של מקהלת זמרי קולגיום, תפקיד בו כיהן במשך כשנתיים.

ברק מקדיש הרבה מזמנו לעבודה עם מוסיקאים צעירים ולחינוך מוסיקלי, בין השאר כמנצח התזמורות הסימפוניות של ביה"ס התיכון "רעות" (לשעבר ויצ"ו) לאמנויות חיפה ושל קונסרבטוריון גבעתיים וכיוזם של תכניות חינוכיות בקונסרבטוריונים ברחבי הארץ בשיתוף עם אנסמבל סולני תל-אביב.

 

 

קונצרט מס' 2 – דיקסיט דומינוס

מנצח:ברק טל
בהשתתפות האנסמבל הקולי החדש (מנהל אמנותי: יובל בן עוזר)
סולנים:
יעקב (יקי) ראובן – מנדולינה
ברק טל – כינור
טליה דישון, סופרן Taliya Dishon, soprano
נאוה סהר, סופרן Nava Sahar, soprano
אביבית הוכשטטר, אלט Avivit Hochstater, alt
משה הס, טנור Moshe Hass, tenor
גיא פלץ, בס Guy Pelc, bass

בתכנית:

ויולדי: קונצ'רטו לכינור ומנדולינה
באך: קונצ'רטו לכינור בלה מינור (יבוצע במנדולינה)
איל באט: "פעמון האדמה", מחזור שירים למקהלה ותזמורת. בכורה עולמית!!!
הנדל: דיקסיט דומינוס
מועדי הקונצרטים ורכישת כרטיסים:

חיפה, הכנסייה היוונית אורתודוכסית: שבת 5.12.2015 בשעה 13:00, מחיר כרטיס: 120 טלפון להזמנות: 04-8363804
תל אביב, הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה: יום א' 6.12.2015 בשעה 20:30, מחיר כרטיס: 125-140 טלפון להזמנות:054-6934439
כפר שמריהו, אולם וייל: יום ב' 7.12.2015 בשעה 20:30, מחיר כרטיס: 105-120 טלפון להזמנות:

09-9569430

ניתן לרכוש כרטיסים גם באתר http://www.soloists.co.il

מודעות פרסומת