תגיות

בכורה עולמית לעיבודים של מרדכי רכטמן לתזמורת קאמרית, ליצירות מאת סן-סאנס, אלגר וברהמס.

היצירות יבוצעו על ידי תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים שתתארח במפגש השני בסדרה "קלאסיקה מזווית אחרת" באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

בקונצרט, שעליו ינצח אורי סגל, ישתתפו הכנר ארנו זוסמן והצ'לן גארי הופמן.

IsraelCamerata-MR_photo_SimonvanBoxtel.

IsraelCamerata-MR_photo_SimonvanBoxtel.

 

מרצה: פרופ' מיכאל מלצר

20.12 אולם וייז, קמפוס ספרא בגבעת רם בשעה 20:00

 

אורי סגל- צילום- גלעד ומזל צלמים

אורי סגל- צילום- גלעד ומזל צלמים

 

ב- 20.12 יושמעו בבכורה עולמית עיבודים של מרדכי רכטמן לתזמורת קאמרית, ליצירות מאת סן-סאנס, אלגר וברהמס. היצירות יבוצעו על ידי תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים שתתארח במפגש השני בסדרה "קלאסיקה מזווית אחרת" באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
על הקונצרט ינצח אורי סגל וישתתפו בו הכנר ארנו זוסמן והצ'לן גארי הופמן.
מרצה ומנחה המפגש יהיה פרופ' מיכאל מלצר.

 

Gary Hoffman-new-photo Gerard Proust

Gary Hoffman-new-photo Gerard Proust

בתוכנית הקונצרט: סן סאנס מבוא ורונדו קפריצ'יוזו, לכינור ולתזמורת, אלגר קונצ'רטו לצ'לו במי מינור ברהמס קונצ'רטו הכפול בלה מינור לכינור ולצ'לו.

 

המפגש מהווה הזדמנות חד פעמית לשמוע באוזן חדשה ו"טרייה" יצירות מופת מוכרות ואהובות מאוד, בזכות לבוש מחודש שמעניק להן אחד המוסיקאים הישראליים הבולטים ביותר, נגן הבאסון האגדי, מרדכי רכטמן. "הגרסה המדוללת של יצירות סן-סאנס, אלגר וברהמס מאפשרת מעקב ובחינה מחודשת של הקולות השונים ביצירות, וגילוי של פנים חדשות של המוסיקה הסימפונית", אומר פרופ' מלצר ומוסיף: "למעשה זוהי הזדמנות חד-פעמית ליהנות ממוסיקה רומנטית נפלאה באווירה אינטימית יותר מהרגיל".

 

קלאסיקה מזווית אחרת של האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים היא העונה ה-17 לסדרות בהן מצוינים אירועים בולטים של מלחינים חשובים ונחקרות צורות מוסיקליות ותקופות שונות בתולדות המוסיקה.

 

 

קלאסיקה מזווית אחרת – קונצרט מס' 2 

קונצ'רטי קאמריים, יום ראשון ה-20 בדצמבר, בשעה 20:00, אולם וייז, קמפוס ספרא בגבעת רם.

מחיר כרטיס: 80 ₪.
לפרטים נוספים אודות הסדרה  ולמידע נוסף:
רינתיה ניסים: 052-3836601 או בדואל: concerts@jamd.ac.il – לרכישת כרטיסים

חנה אנגלרד: 02-6759907 או בדוא"ל:  chana@jamd.ac.il

בהשתתפות:
תזמורת קאמרטה ירושלים
, בניצוח אורי סגל

מרצה: פרופ' מיכאל מלצר

ארנו זוסמן כינור

גארי הופמן צ'לו

בתוכנית:
עיבודים של מרדכי רכטמן לתזמורת קאמרית ליצירות:
סן סאנס מבוא ורונדו קפריצ'יוזו, לכינור ולתזמורת, אופוס 28

אלגר קונצ'רטו לצ'לו במי מינור, אופוס 85

ברהמס קונצ'רטו הכפול בלה מינור לכינור ולצ'לו, אופוס 102

 

 

Chamber Concertos
The Israel Camerata Jerusalem Orchestra

Conductor: Uri Segal

Lecturer: Prof. Michael Melzer

Arnaud Sussmann – Violin

Gary Hoffman – Cello

Arranged for chamber orchestra by Mordechai Rechtman:

Saint-Saëns – Introduction et Rondo Capriccioso for Violin and Orchestra, Op. 28
Elgar – Cello Concerto in e minor, Op. 85.

Brahms -Double Concerto for violin and cello in A minor, Op. 102.

 

 

מיכאל מלצר נחשב לאבי הנגינה האמנותית בחלילית בישראל ולדמות-מפתח בביצוע המוסיקה העתיקה בארץ.

פרופ' מלצר כיהן שש-עשרה שנה בתפקיד סגן-נשיא לעניינים אקדמיים באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. רבים מתלמידיו זכו לאורך השנים בתחרויות האקדמיה, וארבעה מהם זכו בפרס פרנסוא שפירא היוקרתי, אותו פרס שמיכאל זכה בו בתחרות הראשונה שהתקיימה ב- 1978.

כנגן וירטואוז בחלילית, חליל וחליל-בארוק הקליט למעלה מ- 90 תקליטים ותקליטורים. הופיע כסולן עם כל התזמורות הישראליות ועם חלקן אף כמנצח. הופיע כסולן עם תזמורות בפילהרמוני בברלין, אגודת-המוסיקה בוינה והמלכה אליזבת בלונדון. ניגן מוסיקה קאמרית עם פנחס צוקרמן, היינץ הוליגר, סרג'יו אזוליני ורבים אחרים. ביצע מאות ביצועי-בכורה ליצירות ישראליות שחלקן הוקדשו לו.

מאז שנת 2000 ועד 2010 כהן כמנהל האמנותי של פסטיבל "קול המוסיקה בגליל העליון" בכפר-בלום, ומתוך כך הפך לאחת הדמויות המשפיעות ביותר בישראל בתחום הנגינה הקאמרית. בין הפרויקטים שערך וניהל לכל הפסטיבלים בישראל וגם בחו"ל (פסטיבל ישראל, פסטיבל ברצלונה, "סרוונטינו" במקסיקו) בולטים הפרויקטים המיוחדים של שילוב סגנונות עם אמנים כשלמה גרוניך, נתנאלה, אנסמבל מזרח-מערב, דוד ד'אור ואחרים, שבכולם היה מיכאל המנהל המוסיקלי ויוצר העיבודים האמנותיים.

 

אורי סגל פתח בקריירה בינלאומית לאחר שזכה ב-1969 בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית לניצוח ע"ש מיטרופולוס בניו יורק. הוא מנצח תדיר באירופה, יפן, ארצות הברית, קנדה וברזיל. בישראל מופיע אורי סגל כמנצח אורח עם מרב התזמורות. ב-1973 קיים סגל את הופעת הבכורה שלו כמנצח אופרה בבית האופרה בסנטה פה, שם ניצח על ההולנדי המעופף (וגנר) ומאז הוא מנצח בבתי אופרה באיטליה, צרפת, יפן, ישראל וארצות הברית. סגל ניצח על הבכורה היפנית לאופרה המקבר הגדול (ליגטי), ביצוע שזכה לסיקור נרחב ולהצלחה רבה. כמו כן, במסגרת פסטיבל ישראל 2008 ניצח על ביצוע הבכורה הישראלי ליצירתו הגדולה של מהלר שיר המקונן, עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, המקהלה הפילהרמונית של וורשה וסולנים. בקיץ 2007 נתמנה סגל למנצח בר כבוד של פסטיבל צ'אטקווה במדינת ניו יורק. הוא גם מכהן כמנצח אורח ראשי בבית הספר למוסיקה של אוניברסיטת אינדיאנה בבלומינגטון. סגל הוא גם מנצח בר כבוד של תזמורת המאה באוסקה, יפן, תזמורת אותה הוא עצמו הקים וניצח עליה במשך שמונה שנים. במשך כשש שנים, עד 2004, שימש כמנהל המוסיקלי של תזמורת לואיוויל בקנטקי, ארה"ב. סגל כיהן בעבר כמנצח ראשי של תזמורת פילהרמוניה הונגריקה ושל התזמורת הסימפונית של בורנמות', כמנהל המוסיקלי של התזמורת הקאמרית הישראלית וכמנצח אורח ראשי של תזמורת הרדיו הסימפונית של שטוטגרט. אורי סגל ניצח על קונצרטים רבים עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. באופרה הישראלית ניצח על מאדאם בטרפליי (פוצ'יני).

 

הקאמרטה הישראלית ירושלים נוסדה ברחובות על ידי פרופסור אבנר בירון, בשנת 1984. בשנת 1996 הפכה התזמורת לירושלמית בהזמנת עיריית ירושלים. התזמורת מקיימת למעלה ממאה קונצרטים בשנה, ביניהם קונצרטים מיוחדים בערי שדה בישראל, כמו גם תוכניות חינוכיות בירושלים וברחבי הארץ. הקאמרטה מקיימת סיורי קונצרטים ברחבי העולם ומופיעה באולמות קונצרטים המרכזיים.  בשנים 2007 ו-2008 העניק משרד התרבות לקאמרטה את הדירוג המקצועי הגבוה ביותר.

ארנו זוסמן זוכה פרס אברי פישר ב 2009, הופיע כסולן ברחבי העולם באולמות חשובים כקרנגי, לינקולן סנטר ואחרים. הופיע לאחרונה בהצלחה רבה כסולן עם הפילהרמונית של ניו יורק, התזמורת הסימפונית האמריקאית ותזמורות אחרות ברחבי העולם, כמו גם הופעות ברסיטלים בלונדון, פריז, שיקגו וערים רבות אחרות.

בנוסף לקרירה כסולן, מר זוסמן, הוא גם אוהד מושבע של מוזיקה קאמרית והוא הוזמן להשתתף כחבר באגודת המוזיקה הקאמרית הידועה של מרכז לינקולן ואיתם מופיע בניו יורק וברחבי ארה"ב. ארנו זוסמן סיים את לימודיו בביה"ס ג'וליארד בניו יורק, שם למד עם הכנר יצחק פרלמן שבחר בו להיות עוזרו במשך שנתיים.

 

גארי הופמן יליד ונקובר, קנדה, התפרסם בזכות היותו הצפון אמריקני הראשון שזכה בתחרות הצ'לו הבין־לאומית ע"ש רוסטרופוביץ' בפריז, 1986.

הופמן מרבה להופיע בנגינה סולנית עם תזמורות בצפון אמריקה ובאירופה בניצוחם של מנצחים ידועי שם. כמו כן הוא מופיע בפסטיבלים יוקרתיים ברחבי העולם.

הופמן הוא חבר באגודה למוזיקה קאמרית של מרכז לינקולן, ניו יורק. הוא מקדיש את עצמו להוראה ומרבה לקיים כיתות אמן ברחבי העולם.