תגיות

,

תערוכת "street view photography"

גלריית נמל יפו מציגה תערוכת צילומי רחוב מהארץ והעולם, של למעלה מ- 100 צלמים ישראליים כישרוניים, מקצועיים וחובבים. התערוכה חושפת את הצופה לצילום בתנועה מתמדת, תוך מתן פרשנות אישית של היוצרים למציאות, ונותנת הצצה נדירה לחייהם של אנשים מתרבויות שונות ומארצנו

תערוכת "street view photography" 4-19/12,

גלריית נמל יפו, רח' רציף העלייה השנייה 20, נמל יפו

אירוע פתיחה יתקיים ב 4.12 בשעה 13:00, נמל יפו – הכניסה חופשית                אוצרות: לימור מרגוליס ודלית מרחב – בשיתוף עם הצלם פליקס לופה

גלריית נמל יפו מציגה תערוכת צילום קבוצתית חדשה " “street art photography, של למעלה ממאה צלמים ישראליים, העוסקת בז'אנר צילומי רחוב מהארץ והעולם. נקודת המבט על החיים הנחשפת בתערוכה בז'אנר המיוחד של צילומי הרחוב, היא ייחודית, אירונית ולא שגרתית. בתערוכה משתתפים צלמים מוערכים, לצד צלמים מבטיחים בתחילת דרכם, בוגרי אקדמיות מכללות ובתי ספר לצילום ואמנות חזותית וחלקם צלמים חובבים. בתערוכה מוצגים צילומים בשחור לבן ובצבע, המעבירים רגעים נדירים ואותנטיים שנתפסו בעדשת המצלמה.

התמונות הרבות המוצגות בתערוכה מצולמות בטיולים פרטיים שערכו הצלמים ברחבי העולם וגם במדינתו, בכך מתאפשרת הצצה נדירה לחוויות אותנטיות של ילדים ומבוגרים, שחיים את חייהם, מבלי לעמוד על השונות והרב תרבויות שהן מייצגים. הצופה יכול לחוות רגע של הנאה או עצב עם המצולמים במרחב הציבורי, רגעים הגורמים לצופה לחשוב על הסיטואציה והדמויות האקראיות מהחיים שלעיתים בחיי היומיום איננו נותנים עליהם את הדעת.

התערוכה  " “street art photography מאפשרת להיחשף לצילום בתנועה מתמדת, צילום בו לצלם אין שליטה על המתרחש, על הדמויות או התאורה, תוך מתן פרשנות אישית של היוצרים למציאות, עם הקשרים חדשים וסיטואציות חדשות, זאת כאשר ישנה חשיבות רבה לתזמון הרגע המכריע בו תצולם התמונה, רגע בו הצלם מעביר את כישרונו ונותן ביטוי לעולמו התרבותי והאישי .

אף שמעורבות הצלם בצילום הרחוב מינימלית, הרי שלנקודת מבטו יש חשיבות רבה. בהקדמה לספרו "הארץ שלנו", הצלם אלכס ליבק המאגד צילומי רחוב, כתב: "לא די במצלמה שתוצב בפינת רחוב ותצלם כל חמש שניות באקראי את מה שחולף על פניה. חייב לצאת משהו מתוך נשמתו של הצלם, מוחו, אישיותו, תמונת העולם  הפרטית שלו. אין שני צלמים שיראו התרחשות באותו האופן".

 

 

גלריית נמל יפו שוכנת בחלקו הצפוני של נמל יפו, בקו ראשון לים, מול מבנה צופי ים:
www.portgallery.co.il 

תערוכת "street view photography" 4-19/12,

גלריית נמל יפו, רח' רציף העלייה השנייה 20, נמל יפו –  הכניסה חופשית 

ימים ושעות ביקור בגלריה לקהל הרחב (בימים רגילים):                                       חמישי: 17:00-20:00     

שישי: 12:00-16:00

שבת: 12:00-16:00 

בחג החנוכה הגלריה תפעל ברצף:  בין ה-7.12 ועד- 14.12 מ-11:00-16:00