תגיות

, ,

מאירופה הקלאסית לבואנוס איירס

בקונצרט השני שלו לעונה בסדרה "קצת אחרת" יארח אנסמבל סולני תל אביב את

המנצחת ג'יזל בן דור ונגן הבנדוניאון הבינלאומי הארגנטינאי חואניו מוסליני עם

תכנית מגוונת – מוינה עם מוצרט ומנדלסון, דרך פראג עם יוזף סוק ועד בואנוס איירס עם פיאצולה.

כפר שמריהו, אולם ווייל, 12.1.2015 ,בשעה 20:30,

תל אביב, מרכז ענב13.1.2015בשעה 20:30

 

 

אנסמבל סולני תל אבי- קרדיט אילן ספירא

אנסמבל סולני תל אבי- קרדיט אילן ספירא

אנסמבל סולני תל אביב יקיים את הקונצרט השני שלו לעונה בסדרה "קצת אחרת", ב-12 וב-13 בינואר, בכפר שמריהו ובתל אביב.

בקונצרט, "מאירופה הקלאסית לבואנוס איירס" יארח האנסמבל את גי'זל בן דור שתנצח על האנסמבל ואת נגן הבנדיאון הבינלאומי הארגנטינאי חואניו מוסליני .

בן דור, המנצחת הישראלית ממוצא אורוגוואי, ומוסליני יגישו תכנית מגוונת – מוינה עם מוצרט ומנדלסון, דרך פראג עם יוזף סוק ועד בואנוס איירס עם פיאצולה.

כמו כן בתכנית הערב, שני קונצ'רטי מפורסמים של פיאצולה– הקונצ'רטו לבנדוניאון “Aconcagua” והקונצ'רטו הכפול (בעיבודו של אריה ברדרומא), שיבוצע בכינור וויולה ע"י המנהל המוסיקלי של האנסמבל, ברק טל ומנכ"ל האנסמבל, אריה ברדרומא.

ברק טל- צלם אילן ספירא.

ברק טל- צלם אילן ספירא.

בסדרה החדשה "קצת אחרת" מגיש אנסמבל סולני תל-אביב שילוב ייחודי וחדשני של מוסיקה קלאסית עם מוסיקת ג'אז, רוק, טנגו ומוסיקה לסרטים. זהו שילוב המאפיין את תפיסתו של אנסמבל סולני תל-אביב לגבי מתכונת הקונצרט הקלאסי במאה ה-21, כאשר יצירות בעלות מכנה משותף מתקופות שונות, מארצות שונות ובסגנונות שונים מרכיבות ביחד תכניות של קונצרטים קלאסיים מלהיבים, צעירים ורעננים.

אנסמבל סולני תל-אביב, זוכה פרס לנדאו לאמנויות הבמה לשנת 2015, הוקם בשנת 2001 על-ידי המנצח ברק טל, מתוך שאיפה ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי איכותי ברמה הגבוהה ביותר, והוא שם לעצמו למטרה להציג יצירות של מלחינים ישראליים, לקדם סולנים ישראליים צעירים, ולטפח אהבה למוסיקה קלאסית בקרב הדור הצעיר. "מאז הקמתו מהווה אנסמבל סולני תל אביב יחד עם המנצח ברק טל מגנט לנגני דור ההמשך ותרומתו להחזרת מוזיקאים ישראליים לפעילות אמנותית ולמגורים בארץ הינה מכרעת. בעל נוכחות מסיבית בנוף העשייה המוזיקאלית בארץ, ובולט ברמתו הגבוהה ובאיכות הנגנים בו ובעיקר בעידוד היצירה הישראלית. האנסמבל מגלה חדשנות ומקוריות בתכניותיו. מקיים לאורך כל השנים פעילות חינוכית רבת היקף ברחבי המדינה המאתגרת את המאזינים הצעירים", כך נימקו חברי ועדת פרס לנדאו את בחירתם באנסמבל. האנסמבל הופיע עם גדולי הסולנים הבינלאומיים וזוכה לתגובות נלהבות ולשבחים של האמנים המופיעים איתו, של הקהל ושל הביקורת. האנסמבל הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם הקרנגי בניו-יורק, ה"קונצרטהאוס" בוינה, אולם הפילהרמונית בסט. פטרסבורג והאמפיתאטרון "מרגיטזיגט" בבודפשט, השתתף בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים, ניגן בשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה וזכה במענקים ופרסים רבים.

 

קונצרט מס' 2 – מאירופה הקלאסית לבואנוס איירס

מנצחת: ג'יזל בן דור
סולנים:
חואניו מוסליני
(ארגנטינה) – בנדוניאון
ברק טל –
כינור
אריה ברדרומא –
ויולה

התכנית:
מוצרט: דיברטימנטו ק. 136
מנדלסון:
סימפוניה מס' 1 בדו מז'ור
פיאצולה/ברדרומא:
קונצ'רטו כפול לכינור וויולה
סוק:
סרנדה למיתרים
פיאצולה: 
Aconcagua קונצ'רטו לבנדוניאון
מועדי הקונצרטים ורכישת כרטיסים:

כפר שמריהו, אולם וייל: יום ג' 12.1.2015 בשעה 20:30, מחיר כרטיס: 105-125 ₪

טלפון להזמנות: 054-6934439

תל אביב, מרכז ענב: יוםד' 13.1.2015בשעה 20:30, מחיר כרטיס:125-140 ₪

טלפון להזמנות: 054-6934439

ניתן לרכוש כרטיסים גם באתר http://www.soloists.co.il

Tuscan Sun Festival 2010

Tuscan Sun Festival 2010

ג'יזל בן דור, מנצחת בעלת שם עולמי. נולדה באורוגואי, עלתה לישראל כנערה ולמדה באקדמיה למוסיקה בת"א. כמו כן למדה בבית הספר הגבוה למוסיקה ייל . כשרונה הוכר בשלב מוקדם על ידי לאונרד ברנשטיין. קיבלה את פרס "אחוות לאונרד ברנשטיין" והוזמנה על ידי ברנשטיין לנצח על תזמורת הרדיו הבאוורית עם הקמתו של פסטיבל שלזוויג -הולשטיין. הובילה תזמורות חשובות ברחבי העולם, בהן הפילהרמונית של ניו יורק, התזמורת הסימפונית והפילהרמונית של לונדון, התזמורת הקאמרית האנגלית, הבי.בי.סי, הפילהרמונית של לוס אנג'לס, תזמורת העולם החדש, בית האופרה בג'נבה, ורבות אחרות.

מנצחת של כבוד של התזמורת הסימפונית סנטה ברברה, שם כיהנה כמנהלת מוסיקלית ומנצחת מאז 1994,מנצחת של כבוד של התזמורת הקאמרית של בוסטון "פרו-ארטה" שם כיהנה כמנהלת מוסיקלית מאז1991, באותה העת היתה גם המנהלת המוסיקלית של תזמורת אנאפוליסומנצחת הבית של התזמורת הסימפונית של יוסטון, עליה ניצחה בין השאר במרכז קנדי בוושינגטון די .סי בטקס כניסתו לתפקיד של הנשיא בוש. התקליטור החדש שלה עם פלסידו דומינגו יצא לאור באפריל 2016, בתחילת חגיגות יום הולדת ה100 של המלחין הארגנטינאי הגדול, אלברטו חינסטרה.

 

חוּאַנחוֹ מוֹסָליני, נגן הבנדונאון הארגנטיני מנהל קריירה מצליחה מזה יותר מעשרים שנה ומוכר כאחד הנציגים הראשיים של האוונגרד הארגנטיני באירופה. נמנה עם נגני הבנדונאון הבודדים המופיעים עם תזמורות קלאסיות. הופיע כסולן עם הפילהרמונית של רוטרדם, הפילהרמונית של סאול, הסימפונית הישראלית ראשון לציון, תזמורת ברטאן, תזמורת פיקארדי, התזמורת הלאומית של חבל הלואר והקאמרטה בורגון בצרפת, הסימפונית של סנטה ברברה, ארה"ב, עמה הקליט לחברת דֶלוֹס, ותזמורות באיטליה, בגרמניה, בהונגריה וביוון. כן מופיע בהרכבי מוסיקה קאמרית. מוסליני נולד ב-1972 בבואנוס איירס לאב שהיה מן הדמויות המובילות של הטנגו הארגנטיני. מנגן בבנדונאון מגיל 16 בהדרכת אביו. כיום הוא מכהן בו במעמד של פרופסור במשרה מלאה. בין השנים 1997-1992 החל להתפרסם כנגן בנדונאון עם תזמורתו ועם טריו גוֹמינָה בראשות לאונרדו סנצ'ז. כיום מנגן עם הרכבי טנגו מובילים ושיתף פעולה במופעים עם טוּטסטילמנס, מינוֹ צ'ינֶלוּ, להקת פרויקט גוטאן, קרקס השמש, קתרין לארה, ז'וליין קלר, אלי מדיירוס, ז'ולייט, אי מובריני וג'וליה מיגֶנֶס. ניגן בסרט "כנפי האומץ" של ז'אן-ז'אק ארנו, בסרט "לאון" של לוק בסון ובסרט "ז'אן והגבר המושלם" של אוליבייה דוקסטל וז'אק מרטינו, שבו גם הלחין את המוסיקה בשיתוף עם המלחין פיליפ מילר.

ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם הקרנגי בניו-יורק, אולם הפילהרמונית בסנט פטרסבורג, וה"קונצרטהאוס" בוינה וכן בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלביזיה רבים בארץ ובאירופה.

כמנהל מוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, בהם הכנרים מקסים ונגרוב ואידה הנדל, הויולנית טבאה צימרמן, הצ'לנית נטליה גוטמן, זמר הקונטרה-טנור אנדראס שול, ועוד.

כמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ וכן עם תזמורות בגרמניה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, ועוד. בשנת 2012 מונה ברק טל למנהל המוסיקלי של מקהלת זמרי קולגיום, תפקיד בו כיהן במשך כשנתיים.
ככנר, היה חבר ברביעיית המיתרים ארד, עימה הופיע בפסטיבלים מרכזיים בארץ ובחו"ל (ביניהם פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון, פסטיבל אורלנדו בהולנד ועוד). ניגן בהרכבים קאמריים רבים, ובשידורי רדיו רבים.

ברק מקדיש הרבה מזמנו לעבודה עם מוסיקאים צעירים ולחינוך מוסיקלי, בין השאר כמנצח התזמורות הסימפוניות של ביה"ס התיכון "רעות" (לשעבר ויצ"ו) לאמנויות חיפה ושל קונסרבטוריון גבעתיים וכיוזם של תכניות חינוכיות בקונסרבטוריונים ברחבי הארץ בשיתוף עם אנסמבל סולני תל-אביב.

 

אריה בר דרומא, כנר, ויולן ומלחין, בוגר בי"ס לאמנויות "תלמה ילין", בוגר רביעית צה"ל, בעל תואר שני בכינור וקומפוזיציה באקדמיה למוסיקה תל אביב ותואר במוסיקולוגיה באוניברסיטת תל אביב. החל מ- 1977 היה נגן בכיר בתזמורת הקאמרית הישראלית.
בעל קריירה סולנית ענפה בארץ ובחו"ל , מוזמן באופן קבוע להופיע בפסטיבלים בינלאומיים, בכיתות אמן למוסיקה קאמרית וקומפוזיציה וכן לשמש שופט בתחרויות בינלאומיות. יצירותיו זכו לתגובות נלהבות של הקהל והביקורת בישראל,ארה"ב, גרמניה, יוון, רוסיה וסינגפור
בשנים 2003-2010, כיהן בר דרומא כמנכ"ל התזמורת הקאמרית הישראלית וכן מנהל השיווק ומנהל ההפקות של התזמורת, מ-2010, לאחר סיום תפקידו כמנכ"ל, חזר לשמש וויולן ראשי של התזמורת, תפקיד בו החזיק עד לפרישתו מן התזמורת ב-2012.

החל מאוגוסט 2014 מכהן כמנכ"ל אנסמבל סולני תל אביב

מודעות פרסומת