תגיות

,

חורף פנטסטי

קונצרט פתיחת העונה של התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן

 

בתוכנית: הפתיחה לדון ג'ובאני מאת מוצרט, מבחר אריות מהאופרות האהובות – לה טרוויאטה, כך עושות כולן, דון ג'ובאני, ריגולטו ולה בוהם והסימפוניה הפנטסטית מאת ברליוז

מנצח: פרופ' איתן גלוברזון

בהשתתפות סולנים מסטודיו מיתר של האופרה הישראלית

12.1.16, אולם ימק"א, ירושלים

התזמורת הסימפונית עש מנדי רודן. צילום יונתן דרור

התזמורת הסימפונית עש מנדי רודן. צילום יונתן דרור

התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, תפתח את עונת הקונצרטים שלה בקונצרט "חורף פנטסטי" ב-12.1.16 בשעה 20.00 באולם ימק"א בירושלים.
על הקונצרט ינצח פרופ' איתן גלוברזון. בתוכנית: הפתיחה לדון ג'ובאני מאת מוצרט, מבחר אריות ורצ'יטטיבים מהאופרות – לה טרוויאטה (ורדי), כך עושות כולן (מוצרט) ,דון ג'ובאני (מוצרט), ריגולטו (ורדי) ולה בוהם (פוצ'יני) והסימפוניה הפנטסטית מאת ברליוז.

 

הקונצרט מציג תוכנית המשלבת קטעי אופרה וישתתפו בו סולנים מסטודיו מיתר של האופרה הישראלית. סטודיו מיתר מהווה כור היתוך עבור זמרים צעירים העומדים על סף קריירה כזמרי אופרה מקצועיים ולראייה, חלק גדול מהזמרים הישראליים המופיעים בבתי האופרה הגדולים בארץ ובעולם התחילו את דרכם המקצועית במסגרת זו.

 

פרופ' גלוברזון: "הקונצרט יפתח בפתיחה לאופרה דון ז'ואן של מוצרט. זוהי אחת הפתיחות הדרמטיות ביותר שמוצרט כתב והיא מראה את יכולתו להציב ניגודים קיצוניים, דרמה נוקבת בצד מוסיקה הומוריסטית ומלאת חיים". הוא מוסיף כי היצירה שתחתום את הקונצרט, סימפוניה פנטסטית של ברליוז, "מציבה אתגר משמעותי בפני כל גוף תזמורתי, ומציגה את הספקטרום הרחב של אופני הנגינה השונים בכל כלי התזמורת. בין שתי היצירות הללו יבוצעו קטעים מהאריות האהובות על כולם מתוך אופרות של מוצרט, ורדי ופוצ'יני".

 

התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן – קונצרט פתיחת העונה – חורף פנטסטי
האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

12.1 בשעה 20:00, אולם ימק"א, ירושלים.

מנצח – פרופ' איתן גלוברזון
בתוכנית: מוצרט – הפתיחה לדון ג'ובאני, מבחר אריות ורצ'יטטיבים מהאופרות: לה טרוויאטה – ורדי, כך עושות כולן – מוצרט, דון ג'ובאני – מוצרט, ריגולטו – ורדי, לה בוהם – פוצ'יני; ברליוזסימפוניה פנטסטית.
סולנים מסטודיו מיתר: טלי קצף , אושר סבג,  אירנה אלחזוב,  אפרת וולפסון,  גיתאי פישר.
מחיר כרטיס : 60 ₪. גימלאים: 30 ₪. סטודנטים: 20 ₪.

להזמנה: 054-9293405 או באתר האקדמיה www.jamd.ac.il

  • Berlioz- Symphonie Fantastique
  • Mozart- Don Giovanni, Overture.
  • Selected arias & recitatives from operas: La Traviata (Verdi), Cosi Fan Tutte (Mozart), Rigoletto (Verdi), Don Giovanni (Mozart), La Boheme (Puccini).
  • Soloists: Tali Ketzef Osher Sebbag Irena Alhazov, Efrat Vulfsons, Gitai Fisher

התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן
The Mendi Rodan Symphony Orchestra

התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן כוללת את כל הסטודנטים לכלי תזמורת באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, ומבצעת את הרפרטואר המרכזי בספרות המוסיקה הסימפונית.

התזמורת הוקמה בשנת 2010 על ידי המנצח והפסנתרן איתן גלוברזון, המשמש כמנהלה המוסיקלי מיום הקמתה.

אופן עבודת התזמורת דומה לעבודת גופים מוסיקליים דומים במוסדות חשובים אחרים בעולם.

העבודה לקראת הקונצרטים מתחילה בתקופת חזרות אינטנסיבית עם מדריכי סקציות מהתזמורות המובילות בארץ. בהמשך מתנהלות חזרות נפרדות לכל כלי המיתר ולכלי הנשיפה, ורק לאחר מכן, מתכנסת כל התזמורת לחזרות מלאות. התזמורת מקיימת 3 פרויקטים סימפוניים בשנה.

מאז הקמתה ניגנה התזמורת בקונצרטים רבים, בין השאר בפסטיבל ישראל, בפסטיבל "צלילים במדבר" בפסטיבל "נושפים" בכפר-סבא, ובקונצרטים נוספים רבים, ביניהם כמה קונצרטים שהועברו בשידור חי בקול-המוסיקה.

התזמורת משתפת פעולה באופן הדוק עם התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור ומנהלה המוסיקלי, מאסטרו פרדריק שזלן. בערב יום העצמאות ה-65 למדינת ישראל ובפסטיבל ישראל, 2014, ניגנו שתי התזמורות קונצרטים משותפים בניצוח מאסטרו שזלן. גם בעונת הקונצרטים הנוכחית ינגנו שתי התזמורות בקונצרט משותף במסגרת פסטיבל ישראל. שיתוף הפעולה בין שתי התזמורות כולל גם מפעל מלגות המאפשר לנגנים מצטיינים מהתזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן להשתלם בנגינה בתזמורת סימפונית ירושלים, תמורת מלגת לימודים. כמו כן, משתתפים סטודנטים רבים מהתזמורת בפרויקטים של התזמורת הסימפונית ירושלים, ורוכשים ניסיון חשוב בנגינה בתזמורת מקצועית מהמובילות בישראל.

חלק חשוב מפעילות התזמורת הוא ביצוע של יצירות מאת מלחינים ישראלים, ביניהם גם ביצועי -בכורה.

התזמורת נושאת את שמו של המנצח פרופ' מנדי רודן. פרופ' רודן, חתן פרס ישראל במוסיקה, כיהן משנת 1962 כפרופסור לניצוח באקדמיה ובין השנים 1994-1985 כראש האקדמיה. הוא ניצח על תזמורות חשובות בארץ ובעולם, ייצג את ישראל ונחשב לאחד מחלוצי ההוראה האקדמית של מוסיקה בארץ.

 

איתן גלוברזון Eitan Globerson

איתן גלוברזון. קרדיט יאיר נוימן

איתן גלוברזון. קרדיט יאיר נוימן

פרופ' איתן גלוברזון, פסנתרן, מנהלה המוסיקלי של התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן, נמנה על סגל מורי האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, בה הוא מלמד פסנתר וניצוח תזמורת; כיהן בעבר כראש מחלקת הפסנתר, ועד לאחרונה, כדיקן הפקולטה לאמנויות הביצוע.

סיים בהצטיינות יתרה את לימודי התואר הראשון ותואר אמן בפסנתר ובניצוח באקדמיה למוסיקה בירושלים. השלים את לימודיו לתואר סולן בבית הספר הגבוה למוסיקה בהנובר.

זכה בפרסים רבים, ביניהם פרס פרנסואה שפירא לשנת 1987 , ופרסים בתחרויות בינלאומיות באיטליה (דינו צ'אני ב"לה-סקאלה" מילנו) ובדרום אפריקה (UNISA פרטוריה).

ניגן כסולן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים ותזמורות רבות בעולם.

ניצח על תזמורות רבות, ביניהן התזמורת הפילהרמונית הישראלית ,הקאמראטה הישראלית ירושלים, הקאמרית הישראלית ועוד רבות אחרות.

בעונת הקונצרטים 2004-5 כיהן כעוזר למנהל המוסיקלי בבית האופרה "סאן קרלו" בנאפולי.

כיום משמש כמנהל המוסיקלי של התזמורת הסימפונית על שם מנדי רודן, אותה הקים בשנת 2010.

הוזמן כמרצה ואמן אורח לאוניברסיטאות ומוסדות מוסיקליים רבים ברחבי העולם. בשנה האקדמית הנוכחית מכהן כפרופסור אורח באוניברסיטת ייל בארה"ב.

רבים מתלמידיו זכו בפרסים בתחרויות בארץ ובתחרויות בינלאומיות, ומופיעים דרך קבע על במות הקונצרטים בארץ ומחוצה לה עם מיטב התזמורות.

במקביל לעיסוקיו המוסיקליים איתן גלוברזון עוסק גם במחקר מדעי. הוא בעל תואר דוקטור בחקר המוח מטעם המכון הבינתחומי לחקר המוח באוניברסיטת בר אילן. כיום עוסק במחקר במעבדת המגנטואנצפלוגרם (MEG) באותו המכון, במעבדה לציפורי שיר באוניברסיטת ניו-יורק. ובמעבדות אחרות. מוזמן תכופות כמרצה אורח בכנסים מדעיים בין לאומיים בארץ ובחו"ל. מאמריו המדעיים פורסמו בכתבי עת מדעיים חשובים. לאחרונה התפרסם בכתב העת Scientific American כתבה הסוקרת את אחד ממאמריו.

מודעות פרסומת