תגיות

,

 

עיצוב ופיסול באמצעות קליעת חוטי ברזל

גלריית חנקין

במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון

9/1/16 – 31/1/16

 

כל מי שמסייר ברמלה בטח נפגש עם הגלריה של ניהאד, התפעל מהעבודות שלו ומהסדנאות שהוא מקיים במקום וגם מהסיפורים שלו. אם החמצתם זו ההזדמנות שלכם לבוא לגלריה ולהתפעל מה אפשר לעשות עם חוט ברזל.

DSCN6195

האמן ניהאד דביט (47, רמלה) המתמחה בפיסול בחוטי ברזל בטכניקה ייחודית שפיתח בה הוא קולע את החוטים, יציג תערוכת יחיד "ניהאד דביט על הברזלים" בגלריית חנקין בחולון במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בעיר.

התערוכה תוצג בין התאריכים 9/1/16 – 31/1/16

דביט מפסל בחוטי מתכת ובחלקים של גדרות תיל, חומרים המסמלים בעיניו הגבלה על החופש. אחד מתווי ההיכר המובהקים של עבודתו הם פסלי עצי הזית גדולי ממדים הקרובים לליבו של דביט כסמל מובהק בן אלפי שנים לנוף הים התיכוני שבתוכו צמח וכסמל לשלום במזרח התיכון. בתערוכה, לצד פסלי עצי הזית, יוצגו גם חיות שפיסל בדגש על סוסים. דביט מציין: " יצירה, לא מספיק שתהיה יפה, היא אפילו לא צריכה להיות יפה, היא רק צריכה לספר סיפור…לגעת."

ניהאד דביט על הברזלים. 1

סוסה רוקעת

בשנת 1984 ניהאד היה לערבי הראשון שהתקבל לבית הספר התיכון תלמה ילין בגבעתיים. ב1989- 1995 זכה במלגת לימודים באקדמיה הגבוהה לאמנות בסופיה, בולגריה. שם הקים וניהל מסעדה שקרא לה "רמלה". מיד לאחר שסיים את לימודיו נסע ליוון שם נתפס וישב בכלא על החזקת סמים קלים. בכלא יצר ניהאד מחומרים שהיו בהישג ידו – לחם, סוכר ואפר סיגריות. בין עבודותיו, פסל ייחודי "רמלה ירושלים" שהכין מקיסמי עץ בכלא. בסוף שנת 2000 חזר ניהאד לרמלה. יצירותיו הוצגו במספר רב של תערוכות בארץ ובחו"ל, הבולטים ביניהם: זכה בפרס ראשון בתערוכת פיסול בלחם באתונה 1988, ותערוכה נוספת באתונה ב2002.  דביט עוסק בפיסול וחינוך באמצעות אמנות כולל נוער בסיכון: " ליצירה יש כוח מרפא. אני נהנה לראות את הילדים שאתם אני עובד נפתחים. אלה ילדים שעפו ממסגרות שונות. בכלא למדתי כיצד להתנהג עם אנשים, איך להגיע אליהם. הילדים שאני עובד אתם הם ילדים טובים, שצריך לעזור להם למצוא את הדרך".

 

DSCN6196

פתיחת התערוכה: יום שבת 9/1/16 בשעה  11:00

 

גלריה ע"ש חנקין

רחוב חנקין 109,חולון,

טלפון: 035590021