תגיות

, , ,

DSCN0639

איך קובעים את איכותו של שמן זית?

הפירותיות, העשבוניות, הריח והטעמים.

כל אלו באים לידי ביטוי בשמן של המשפחה של בית הבד "סבא חביב" שהוא אחד מתוך כ 15 יצרני שמן זית מהמובחרים שבארץ.

כשסבא חביב מכין את שמן הזית המעולה שלו, מאז 1913 הוא דואג לשמור בצד שמן טוב במיוחד למשפחה. לשמן הזית היחודי הזה, המשלב מספר זני זיתים בבלנד פרימיום אנחנו קוראים "השמן של המשפחה" ולראשונה משפחת סבא חביב שמחה לחלוק אתכם את השמן במהדורה מוגבלת.

"השמן של המשפחה" נקבע כל שנה ע"פ מבחני טעימה, מרקם וניחוח ייחודים למסיק של העונה, תוך שילוב של זנים שונים במינונים אשר נקבעים ע"י מומחים.

"השמן של המשפחה" מבית הבד- "סבא חביב" – הינו כתית מעולה בכבישה קרה, 0.5% , מגיע בבקבוק זכוכית פרימיום , 750 מ"ל במהדורה מוגבלת במחיר 45-50 ש"ח ומתאים לבישול חם ולתיבול קר.

DSCN0641

לשם קביעת האיכות והטעם של שמן הזית פתחתי את הבקבוק בארוחה משפחתית עם בני, שצ, שבעבר היה מגדל כרמי זיתים ונחשב מאוד בענף וכן גם הנכדים טעמו ולא הפסיקו לטעום, כולם קבעו פה אחד שמדובר בשמן זית מעולה.

זו לא פעם ראשונה שאני טועם משמני הזית של סבא חביב, אני מכיר את המוצרים שלו כבר שנים והמוניטין שלו הולכים לפניו.

נכון בדרך כלל אני אישית מעדיף שמן זית זני ( פיקואל, סורי, קורוניקי ועוד) אבל לפעמים גם בלנד כמו הבלנד הזה מצליחים לשבות אותי.

את השמן של המשפחה ניתן להשיג בחנות המפעל בקיבוץ פרוד, ברשת לגעת באוכל, עדן טבע מרקט, סניפי השוק של יינות ביתן ובהזמנה בשירות "סבא חביב עד הבית" (הספקה עד 72 שעות עלות של 20 ש"ח)-בטלפון- 046991888 או באתר- http://www.sabahabib.com

רק שתדעו שמן זית זה שמן בריא מאוד החומצה האולאית הנמצאת בשיעור גבוה בשמן זית מסייעת לאיזון הכולסטרול. שמן זית טוב להפחתת תהליכי חימצון של שומנים בכלי הדם ומונעת טרשת עורקים וסיכון ממחלות לב. הוא גם תורם למניעת קרישי דם, מפחית סיכון לסרטן וסוכרת ועוד.

שמן זית נמצא במרכזה של הדיאטה הים תיכונית הידועה וכמובן הוא גם טעים. 93% מהאוכלוסייה משתמשים בשמן זית. 60% מהם משתמשים בשמן זית באופן יומיומי והנתון המעניין ביותר הוא 74% מהאוכלוסייה מעדיפים שמן זית ישראלי על פני מיובא.

לשמן הזית של סבא חביב יש את תווית האיכות שמן זית ישראלי שבפיקוח ענף הזית במועצת הצמחים, מה שמבטיח איכות ומניעת זיופים. תקפידו על קיום התווית על השמן זית שאתם קונים. בשמן זית סבא חביב אני בטוח גם באיכות וגם בטעם.

מודעות פרסומת