תגיות

,

לאחר שמונה שנות יצירה ועשייה, נפרד השבוע השף הוותיק איל לביא ממסעדת רוקח 73 בתל אביב. את המסעדה יפעיל שותפו חיים חזיזה במתכונת חדשה. את ההחלטה על הפרידה לקחו השף לביא ושותפו חזיזה יחידיו. השף לביא ימשיך לעסוק בבישול פרטי לאירועים קטנים וגדולים, ייעוץ מקצועי קולינרי וכן מיזמים חדשים וחיבורים בתחום הקולינרי המתגבשים כעת.

שף איל לביא צילום נמרוד גנישר

שף איל לביא צילום נמרוד גנישר

"ברצוני להודות לשותפי חיים חזיזה על תקופה נפלאה זו ברוקח 73 ולאחל לו הצלחה בהמשך. בתקופה הקרובה אמשיך לעסוק במה שאני הכי אוהב, לבשל, לארח ולטפל במיזמי קולינריה  ובפעילויות חדשות" אומר השף לביא.

 

מסעדת רוקח 73 המצליחה נפתחה בשנת 2008. מסעדת רוקח ים בנמל יפו, אחותה הקטנה של מסעדת רוקח 73, הציעה טאפס בר בסגנון ספרדי, עם תוספת מנות ים תיכוניות וערביות ונסגרה לפני שנתיים עם סגירת מתחם המזון הגדול בנמל יפו. המסעדה הנוספת בבעלותם של לביא וחזיזה- רוקח שוק בנמל תל אביב, מחליפה קונספט ותנוהל על ידי יהלומה לוי.

 

איל לביא, נשוי + 3, נולד בירושלים. בגיל שנתיים עברה המשפחה להרצליה. בעברו הדריך בחברת להגנת הטבע והיה שותף בחברת טיולים. למד בישול בביה"ס תדמור בהרצליה, התמחה במסעדת בלה ונציה והפך עד מהרה לשף ראשי במסעדה. בהמשך עבד גם במסעדת הבית הירוק של השף צחי בוקששתר, מסעדת ביקס במרינה תל אביב ומסעדת שד הים הכחול של השף דורון אסרף בנמל יפו. כמו כן, התמחה במסעדות כוכבי מישלן בבריסל, בלגיה- לה קאייה דו פאליי רויאל וסי גריל ובביסטרו המפורסם בקנאל של השף כריסטוף דופו בפרובאנס.

בשנת 1996 הקים את המסעדה הראשונה בר פירות ים, בהרצליה פיתוח, בשנת 2000 את מסעדת פסטיס בתל אביב, עם דגש על פירות ים ודגים, אך הוסיף לתפריט גם בשר. כאמור בשנת 2008 פתח את מסעדת רוקח 73 מול פארק הירקון.

מודעות פרסומת