תגיות

,

תיאטרון המדיטק פותח את שנת 2016

בהפקה חדשה:

"חתול תעלול"

על פי ספרו עטור השבחים של

דוקטור סוס

בבימויו של רוני פינקוביץ',

מנהלו האמנותי של התיאטרון

המחזה הופק במקור על ידי

התיאטרון הלאומי הבריטי

 

ההצגה מיועדת לגילאי 3 ומעלה

הצגה ראשונה ב-13בפברואר 2016, שבת, 10:30

צילום:בני גם זו לטובה    WWW.BENNYGAMZO.COM

צילום:בני גם זו לטובה WWW.BENNYGAMZO.COM

תיאטרון המדיטק פותח את שנת 2016 עם הצגה חדשה "חתול תעלול", המבוססת על ספרו עטור השבחים של דוקטור סוס, בבימויו של רוני פינקוביץ', מנהלו האמנותי של התיאטרון ועל פי תרגומה של לאה נאור. העיבוד והבימוי במקור של קטי מיטשל. ההפקה מוצגת בזיכיון גו'זף ויינברג בע"מ, בשם התאטרון המוסיקלי הבינלאומי של ניו יורק.

שחקנים: דני לשמן – חתול תעלול; יגאל ברנר – הדג; עומר קרן – ילד; ליאור בלאוס – טלי; אורי עטייה – דבר 1; ענבל ניר בר-אור – דבר 2. תנועה וכוריאוגרפיה: עוז מורג.

 

מי לא שמע על חתול תעלול? ביום אחד גשום, כשטלי ואחיה נשארים בבית לבד, משתגעים משעמום, הוא הופיע פתאום, כך משום מקום!

הפך את היום המשעמם ליום מלא הפתעות, יום עם המון תעלולים והמצאות, הוא הביא עוד חברים והם שיחקו המון, אבל לא כל כך בטוח אם זה היה באמת או רק בדמיון…

 

"השחקן הראשי במחזה הוא כוחו המשחרר של הדמיון", אומר במאי ההצגה רוני פינקוביץ', "כפי שהספר 'חתול תעלול' נכתב בשעתו לתרגול ראשית קריאה, כך ההצגה היא תרגול ראשון בצפייה בתיאטרון. זו חגיגת תיאטרון שמשיקה לחגיגת החריזה והמילים. הסיפור מביא שני ילדים שביום גשם מתקשים להישאר בבית ולא לשחק בחוץ. אבל אז מגיעה אליהם דמותו מלאת ההמצאות של החתול תעלול ומאפשרת להם להשתולל בתוך הבית, ולמעשה, בתוך גבולות דמיונם. הקריאה בספר היא המפעילה את הדמיון, ומבחינה זו היא חוויה המובילה לשחרור נפשי ורגשי".

דוקטור סוס – שם העט של תאודור סוס גַייזֶל, סופר ומאייר אמריקני, הידוע במיוחד בשל ספרי הילדים שכתב ואייר. הספר נמכר ביותר מ-7.2 מיליון עותקים בשפה האנגלית ותורגם לשפות רבות. גישתו של דוקטור סוס הייתה מהפכנית, לא רק מפני שחשב כי קריאה ושעשוע יכולים לעלות בקנה אחד, אלא גם מפני שהתבונן בחברה האנושית מגובה עיניהם של ילדים.

את הספר תרגמה לאה נאור, פזמונאית, סופרת, מתרגמת ותסריטאית ישראלית. נאור פרסמה ספרי סיפורת ושירה לילדים, וכן כתבה תסריטים לתוכניות טלוויזיה לילדים, בהם "קרוסלה", "חג לי", "מה פתאום?" ו"בבית של פיסטוק". תרגומיה לסדרת ספריו של דוקטור סוס, ובראשם "חתול תעלול", זיכו אותה בפרס אנדרסן הבינלאומי לתרגומי מופת לילדים.

"חתול תעלול",

לפי ספרו של דוקטור סוס, בתרגומה של לאה נאור

13.2.2016 שבת, 10:30

ההצגה מיועדת לגילאי 3 ומעלה

http://www.mediatheque.org.il/broadcastShow/Show.aspx?Z18vrVQ=EME&s=3

מודעות פרסומת