תגיות

עונת הקונצרטים 2016-2015– מוזיאון תל אביב לאמנות

סדרת סולנים בסערה קונצרט מס׳ 2

הקאמרטה הישראלית ירושלים

מוצ"ש, 30.1.2016, 20:30
אודיטוריום ע״ש ליאון ומטילדה רקאנטי

 

אורי סגל – ניצוח, יעל וייס פסנתר, מארק קפלן כינור


תכנית
הערב

גריג קונצ׳רטו לפסנתר אופוס 16
סן־סנס הבנרה לכינור ותזמורת
צ'ייקובסקי קונצ׳רטו לכינור ולתזמורת ברה מז׳ור אופוס 35 ,

יעל וייס ומארק קפלן
חוזרים לקונצרט נוסף במוזיאון תל אביב בסדרת סולנים בסערה עם הקאמרטה הישראלית ירושלים.

יחצ

המנצח אורי סגל, נולד בישראל. הוא פתח בקריירה בינלאומית לאחר שזכה ב 1969-בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית לניצוח ע"ש מיטרופולוס בניו יורק. הוא מנצח תדיר באירופה, יפן, ארצות הברית, קנדה וברזיל. ב 1973-קיים סגל את הופעת הבכורה שלו כמנצח אופרה בבית האופרה בסנטה פה, שם ניצח על ההולנדי המעופף )וגנר( ומאז הוא מנצח בבתי אופרה באיטליה, צרפת, יפן, ישראל וארצות הברית. בקיץ 2007 נתמנה סגל למנצח בר כבוד של פסטיבל צ'אטקווה במדינת ניו יורק, פסטיבל שניהל ב 18-השנים קודם לכן. הוא גם מכהן כמנצח אורח ראשי בבית הספר למוסיקה של אוניברסיטת אינדיאנה בבלומינגטון. סגל הוא גם מנצח בר כבוד של תזמורת המאה באוסקה, יפן, תזמורת אותה הוא עצמו הקים וניצח עליה במשך שמונה שנים. סגל כיהן בעבר כמנצח ראשי של תזמורת פילהרמוניה הונגריקה ושל התזמורת הסימפונית של בורנמות,' כמנהל המוסיקלי של התזמורת הקאמרית הישראלית וכמנצח אורח ראשי של תזמורת הרדיו הסימפונית של שטוטגרט. אורי סגל ניצח על קונצרטים רבים עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. באופרה הישראלית ניצח על מאדאם בטרפליי (פוצ'יני).
הפסנתרנית יעל וייס, ילידת ישראל אשר מזה שנים קבעה את בסיס פעילותה וחייה בניו יורק נחשבת לפסנתרנית מהשורה הראשונה, בעלת טכניקה מזהירה ועומק נדיר של יכולת לפרש יצירה מוזיקלית ולהביאה לידי שלמות בביצוע. ניגנה כסולנית עם מיטב התזמורות בעולם ובאולמות הנחשבים ביותר, זאת לצד נגינה של מוסיקה קאמרית והעברת כיתות אמן ברחבי העולם.

הכנר מארק קפלן יליד שנת 1953 בקיימברידג' – מסצ'וסטס, נחשב כאחד הכנרים המובילים בדורנו. בוגר ביה"ס "ג'וליארד" התבלט כבר בתחילת דרכו ככנר מחונן ורב השראה וניגן קודם כל עם מיטב התזמורות והמנצחים בארה"ב ובשנת 1975 ניגן לראשונה כסולן באירופה וזכה גם כאן להצלחה יוצאת דופן. בצד הנגינה עם תזמורות סימפוניות מקדיש קפלן יחס מיוחד וחם לנגינת מוזיקה קאמרית.
מרק קפלן מקדיש מזמנו להוראה וכיום הוא פרופסור מן המניין בביה"ס הגבוה למוסיקה באונ' אינדיאנה. מרק קפלן מנגן בכינור סטראדיוואריוס משנת 1685, המכונה "המרקיז".
 

עונת הקונצרטים 2016-2015במוזיאון תל אביב לאמנות, מציגה סדרות מוזיקה עם טובי המבצעים והסולנים מהארץ ומהעולם. הופעות בלתי נשכחות של הרכבים קאמריים מצליחים מהארץ והעולם עם תכנית מעניינת במיוחד. רוב הקונצרטים הם בלעדיים למוזיאון תל אביב, הקונצרטים מלווים בסרטונים "מאחורי הקלעים", הרצאות, חוויה אינטימית של קונצרטים קלאסיים בגלריות המוזיאון ועוד. מנהל אמנותי: אילן רכטמן.

 

מוזיאון תל אביב לאמנות, שד' שאול המלך 27 תל אביב

להזמנות ובירורים:
טל. 03-6077070
menuyim@tamuseum.com