לרגל יום השואה הבינלאומי 2016 מעלה מדיטק חולון את ההפקה:

"הנקה ופיט"

דרמה על חברות, אומץ-לב ותקווה

סיפורה האמיתי של ילדה יהודייה שהוסתרה במלחמת העולם השנייה

בבית משפחה הולנדית.

על פי ספרו של רן כהן אהרונוב

בהוצאת כתר

שבת 31.1.16 בשעה 10:30

בתיאטרון המדיטק בחולון

לקראת יום השואה הבינלאומי 2016 המתקיים ברחבי העולם ב-27.1.16, יעלה מדיטק חולון את ההצגה 'הנקה ופיט' המבוססת על סיפורן האמיתי של שתי ילדות, הנקה ופיט, שגורלן נקשר יחד במלחמת העולם השנייה בהולנד.

צילום:בני גם זו לטובה

צילום:בני גם זו לטובה

ההצגה מבוססת על סיפרו של רן כהן אהרונוב, בנה של הנקה, החיה בישראל, ועובדה למחזה מאת ליאור גרטי. במאי, נועם שמואל. שחקנים משתתפים : נועה הר ציון | קרן סלנט | גליה כהן – פטילון | איציק כהן – פטילון | סיוון קרצ'נר | איתמר שקד

 

בעיצומה של מלחמת העולם השנייה הגיעה הנקה (חנה) לביתם של ווים וסופי פרימוויס באמסטרדם. הימים היו ימי הגירוש של יהודי הולנד אל המחנות בפולין. מה שהיה אמור להיות זמני – הסתתרות ללילה אחד או שניים, הפך לסיפור הישרדות מדהים שנמשך שלוש שנים בהן הסתתרה הנקה בבית משפחת פרימוויס.

במסתור פגשה הנקה את פיט, בתם של בעלי הבית. לפיט לא היה קל לקבל את החברה החדשה שהכירה בין רגע, אך ככל שהזמן עבר, והתופת השתוללה בחוץ, נרקמה בתוך הבית חברות חזקה יותר מכל מלחמה.

חברותן של הנקה ופיט נמשכת עד היום. השתיים, כבר סבתות, נשארו חברות למרות המרחק המפריד ביניהן. הנקה חיה בישראל ופיט באמסטרדם.

ההצגה מיועדת לגילאי 6 ומעלה.

הפקות תיאטרון המדיטק, מממשות הלכה למעשה את חזון התיאטרון ובבסיסו חשיבה על הילד, עולמו וצרכיו, אמירה חינוכית וערכית מעמיקה וכן מורכבות הפקה, ששמה דגש על שילוב אמנויות ואיכות בלתי מתפשרת.

 

"הנקה ופיט"

שבת 30.1.16 בשעה 10:30

גילאי 6 ומעלה

מחיר כרטיס: 75 ש"ח

טל' לרכישת כרטיסים: 03-5021552

תיאטרון המדיטק ,שד' גולדה מאיר 6, חולון

 

תיאטרון המדיטק, מתחם מדיטק חולון

שדרות גולדה מאיר 6

טל' להזמנת כרטיסים: 03-5021552

http://www.mediatheque.org.il

מודעות פרסומת