תגיות

,

"הרקדנית שוכחת צעד"

רקדנית וכוריאוגרפית רנה שינפלד

רנה שינפלד רוקדת מחזמחול בהשראת שירי יוסי יזרעאלי

הרקדנית שוכחת צעד - רנה שינפלד - צילום גדי דגון

הרקדנית שוכחת צעד – רנה שינפלד – צילום גדי דגון

צוחקת ובוכה “הרקדנית שוכחת צעד” ומשחררת את "הפרפר הכלוא בגופה" (יוסי יזרעאלי).

"החיים הם מחול ענק בו לוקחים חלק אור וצל,מראות,מסכות,אימונים,השתחוויות ומחיאות כפיים" (רנה שינפלד)

מרכז סוזן דלל

14.03.16, 28.05.16   ו- 02.06.16

"יוסי יזרעאלי נתן לי במשך השנים כ-12 ספרי שירה מתנה. התאהבתי בשיריו והחלטתי לאסוף מכל הספרים השונים משפטים קצרים שאני מאד אוהבת ומחוברת אליהם. ביחוד משפטים שמדברים על הרקדנית או עליה. המשפטים והמלים שבחרתי אפשרו לי לבנות "מחזמחול" על הרקדנית ששוכחת צעד- שם שלקוח מאחד השירים. באותו זמן שחיברתי את כל המשפטים הללו לסקריפט לריקוד נתנה לי הרקדנית יוליה מורבייץ דיסקים של המלחין והכנר הנפלא היהודי רומני אלכסנדר בלנסקו ומיד ידעתי ששני האמנים האלה יחברו יחד בריקוד החדש שלי " כך אומרת רנה שינפלד על החיבור שהוליד את יצירתה הבאה " הרקדנית שוכחת צעד" .

 

הרקדנית שוכחת צעד - רנה שינפלד - צילום גדי דגון

הרקדנית שוכחת צעד – רנה שינפלד – צילום גדי דגון

המחזמחול (כפי שמגדירה רנה את היצירה) – "הרקדנית שוכחת צעד" , יועלה במרכז סוזן דלל בתאריכים, 14.03.16, 28.05.16  ו- 02.06.16 .

רקדנית וכוריאוגרפית: רנה שינפלד, שירה: יוסי יזרעאלי, מוסיקה: אלכסנדר בלנסקו, קריאה: קובי מידן ורנה שינפלד.

 

"בחרתי לעסוק בעולמה של הרקדנית כמסגרת לריקוד החדש שלי" אומרת רנה "לא רק בגלל היותי רקדנית אלא משום שעולמה של הרקדנית עשוי לייצג את עולמנו. "כל העולם במה וכולנו שחקנים/רקדנים" אלה משפטים הנכונים לכל. כולנו עוטים מסיכות, לצד כולנו צועדת מסיכת המוות. עולמנו מורכב מאור וצל, מראות, מסכות, אימונים, תרגולים, השתחוויות ומחיאות כפיים. בריקוד זה אני מתבוננת בעולמה של הרקדנית כמייצג את החיים בכלל כנותן תמונה פנימית עשירה. כולנו שוכחים צעד, לכולנו ימי אימונים, מתרגלים את החיים. מתבוננים במראה בניסיון "לשחרר את הפרפר שלנו." כולנו זקוקים לתשואות הקהל ולפרחים בסוף המופע. המסך של כולנו עולה ויורד". אומרת רנה.

 

היצירה בנויה כמו סיפור על פי פרקים כאשר בכל פרק על רקע המחול קובי מידן ורנה שינפלד מקריאים טקסטים בדואט של שני קולות לצלילי מוסיקה כמו גם שילוב וידיאו שבנוי בעיקר עם המסכה המאגית של רות צרפתי שפיסלה את רנה, ומהווה השראה ומוטו לערב כולו. המסכה באה לכסות אבל "היא מגלה דברים נסתרים".

כמו ביצירות אחרות שלה יוצרת רנה שינפלד תלבושות מאביזרים הלקוחים מחיי היום יום שאספה ומשקפים את עולם הבמה הססגוני שבו פועלת הרקדנית : פאות ,מסיכות ויקטוריאניות (משנת 1899 מאוסף של מרי טוסו) בעזרתן עוברת הרקדנית מדמות נשית אחת לאחרת , "אולי נשים שגילמתי במשך הקריירה שלי " היא אומרת. היא ממחזרת חומרים שמהם היא שואבת השראה: מסיכות שנוצרו מניירות כסף וזהב של שוקולדים, סוכריות ואפילו עטיפות של תרופות.

בחציו השני של המופע יעלה בבכורה גם הריקוד "פיציקאטו" לכוריאוגרפיה של רנה שינפלד ובביצוע הרקדנים היוצרים של הלהקה.

פיציקאטו-פריטה ידנית, ללא קשת על מיתרי הכינור. זהו ריקוד בו מבצעים הרקדנים פריטה על מיתרי גופם לצלילי הכינור של אלכסנדר בלנסקו. כשם שהכנר מבצע פיציקאטו, גוף הרקדנים נפתח ונסגר כמניפה ונמתח כמיתרי הכינור.

 

"רקדנית שוכחת צעד"

רקדנית וכוריאוגרפית: רנה שינפלד

שירה: יוסי יזרעאלי

מוסיקה: אלכסנדר בלנסקו

קריאה: קובי מידן ורנה שינפלד

וידאו: אדמית ורנה שינפלד

חפצים ותלבושות: רנה שינפלד

 

"פיציקאטו"

כוריאוגרפיה-רנה שינפלד.

מוסיקה-אלכסנדר בלנסקו.

בביצוע הלהקה-רקדנים יוצרים

 

מרכז סוזן דלל

יום ב', 14.03.16, שעה 21:00, בכורה חגיגית,

מוצ"ש, 28.05.16 21:00. יום חמישי, 02.06.16 21:00.

 

כרטיסים 100/120 ש"ח בקופות סוזן דלל 5105656 – 03

ובתיאטרון מחול רנה שינפלד 6046745 – 03.