תגיות

, , ,

תערוכה חדשה בגלריית המשכן בית מאירוב במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון:

דליה עשת – שמה פס

עשת פורצת עם עולם הצבעים את גבולות המקובל והמוכר, ויוצרת סגנון חדש :

* בניית חללים חדשים ומעוצבים * חיבור מאגרי צבע לחפצים כלים, מבנים ואובייקטים שימושיים: גדרות, שלטים, ריהוט חוץ, תיקים מעוצבים, כלי אוכל והגשה ופרטי לבוש

ביתה הפרטי של עשת אותו היא צבעה מהמסד ועד הטפחות במו ידיה יוצג בתערוכה במצגת צילומים

 

אוצרי התערוכה: דורון פולק ואיריס עשת כהן

5/3/16 – 30/4/16

 

היוצרת הרב תחומית דליה עשת (בת 79) פורצת גבולות בתערוכת היחיד החדשה "דליה עשת – שמה פס" ומציגה פרויקט אמנות ועיצוב אישי עליו היא עובדת יותר משנה. עשת, שאינה רואה עצמה מחויבת לאופנה אקטואלית כזו או אחרת, מציגה בעבודותיה הפורצות את מחסום הצבע, שאלות הקשורות בחשיבה של עיצובי פנים וחוץ, באמנות בחלל תצוגה קונבנציונאלי לעומת אמנות חוצות המיועדת לכל.

צילום מולה עשת

התערוכה תוצג בגלריית המשכן בית מאירוב בחולון בין 5/3/16 – 30/4/16

אוצרי התערוכה: דורון פולק ואיריס עשת כהן

התערוכה בנויה מארבעה מתחמי יצירותיה הצבועות של עשת. בכניסה מוצבים פריטים צבועים הקשורים למתחם החיצוני שנכללים בו גדרות, שלטים וריהוט חוץ. בחלל הכניסה יוצבו פריטים המקשרים בין יצירתה הציורית לחפצים שימושיים כמו כן ציור צבוע ולוח טקסט. בחלל הגדול יוצגו פריטים אישיים וחפצים נבחרים כמו תיקים מעוצבים, כלי אוכל והגשה וכן פרטי לבוש. בחלל העליון יבנה מתחם של חדר אמיתי מעוצב ברהיטים עטופי צבעים בלתי אפשריים. ביתה המעוצב של עשת אותו היא צבעה במו ידיה בשלל צבעים מהמסד ועד הטפחות יוצג במצגת צילומים מרהיבה.

מזה שנים חוקרת עשת את החיבור בין מאפייניו של עולם האופנה וחידותיו לבין מרכיביה של היצירה הפלסטית התלת ממדית. סדרות של ציורים מגוונים הבנויים ממצרפי קווים וצורות הנדסיות מתמלאות בגוונים פנטסטיים, חיבורים העובדים על השכל והרגש בו זמנית. דליה שבויה בקסמיו של עולם הצבעים, משתמשת בכל דרך לצייר בווירטואוזיות מבהיקה ובשלל מרקמים. היא בונה חללים חדשים ומעוצבים, מחברת מאגרי צבע בלתי נדלים לחפצים, לכלים, למבנים ולאובייקטים שימושיים. עשת ממשיכה את סגנונה הפורץ, את אנרגיות הצביעה חסרות העצירה ואת קצב העבודה הסיזיפי שלה.

דליה עשת (79) , אמנית יוצרת ילידת ישראל. עשת הינה יוצרת אופטימית מטבעה המבקשת לחזות ולהציג בצדדיהם החיובים של החיים. משנות ה60 עבדה כסטייליסטית לצילומי פרסום הראשונה בישראל עם בעלה הצלם מולה עשת. השפעת עולם האופנה והעיצוב ניכרת היטב בעבודותיה ובסגנונה המקורי והייחודי, בשלל צבעים חיים ומרעננים, באהבה אופטימיות ובתיאור צדם היפה של החיים.

עשת הציגה בשנים האחרונות במגוון של תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל. בין היתר הציגה בבית האמנים בתל אביב, בגלריית שלווה לאמן, בגלריית הבאר בראש פינה, גלריה נלסון בניו זילנד, גלריה ג'יליאן בציריך שבשוויץ ועוד.

 

 

פתיחת התערוכה: יום שבת 5/3/16 בשעה  11:00
גלריית המשכן בית מאירוב
רח' הרצפלד 31, חולון. טל: 03-6516851
שעות פתיחה: ג', ד', ה' 17:00-20:00; ו' ושבת 10:00-13:00
הכניסה לגלריות העירוניות בחולון ללא תשלום

מודעות פרסומת