תגיות

מהפיכות וחלומות

סדרה חדשה בסינמטק ירושלים הבוחנת מוסיקה ותרבות בעשור המרתק של שנות ה-60

חמישה סרטים- חמישה מפגשים

עם בועז כהן ומרצים אורחים:אורן נהרי ודן תורן

 

סינמטק ירושלים יוצא בסדרה חדשה " מהפכות וחלומות " – שעורך ומגיש בועז כהן ובמרכזה מוסיקה ותרבות שנות ה-60. בסדרה משתתפים המרצים האורחים אורן נהרי ודן תורן.

באמצעות חמישה מפגשים וחמישה סרטים לוקחת הסדרה את הקהל אל עשור שנות ה-60 המרתק בבריטניה ואמריקה, מתמקדת בהבנת הגורמים הפוליטיים, החברתיים והכלכליים שהשפיעו על המוזיקה, הקולנוע והספרות.

במהלך הסדרה יחווה הקהל את המוזיקהוהסביבה שבה נוצרה ואת הז'אנרים השונים (ג'אז, רוק, פולק, פרוגרסיב, פסיכדליה ועוד) כפי שהתבטאו בתקליטים, קליפים, טקסטים מספרים וקטעים מסרטי קולנוע.

המפגשים יעמדו על יחסי הגומלין בין האמנות שנוצרה בעשור הזה לבין תנועות המחאה נגד מלחמת וייטנאם, תנועות שחרור לקידום האישה ומעמד ההומוסקסואלים והלסביות, התנועה לזכויות האזרח ומאבק לשוויון השחורים ונגד הגזענות, הגאווה השחורה, החופש המיני שכבש את הצעירים בכל העולם, שינויי האופנה, הפסטיבלים הגדולים של הרוק (מונטריי, וודסטוק, האי ווייט) והתחנות החשובות בהסטוריה של התרבות המודרנית. בכל מפגש יוקרן סרט.

ואלה המפגשים בסדרה: ( יתקיימו בימי רביעי אחת לשבועיים בשעה 19:00 בסינמטק ירושלים):

24.2 מרצה: אורן נהרי. המרגל שחזר מן הכפור.פרנויה, שקרים ופחדים, מלחמה קרה ונשק חם, ביון בשנות השישים. עם הסרט: ד"ר סטריינג'לאב, במאי: סטנלי קובריק.

9/3 – מרצה: בועז כהן. רוחות של שינוי באמריקה. הנוער מורד בדור ההורים. וברקע, ארבעה יהודים משנים מקצה לקצה את כתיבת השירים בעולם, בוב דילן, לאונרד כהן, לו ריד וכמובן פול סיימון, שכתב והלחין פסקול הסרט זוכה האוסקר "הבוגר" שגילה לעולם את דסטין הופמן . הסרט יוקרן המפגש.

עם 23/3 מרצה: דן תורן. הבית מתפרק, המציאות משתנה והופכת לסוג של קלידוסקופ, כדור מראות. האם מה שאנחנו רואים זו אמת? האם החיים הם מה שאנחנו עושים, או מה שאנחנו חולמים? עם הסרט הקלאסי "יצרים" של הבמאי האיטלקי הגאון מיכאל אנג'לו אנטוניוני.

6.4 – מרצה :בועז כהן. שחור הוא יפה, ושנות השישים היו שנות השחרור של השחורים באמריקה והמוזיקה שימשה מנוע רציני בתנועה לשוויון הזכויות. עם הסרט " נערות החלומות", המספר את סיפורה של שלישיית בנות הסופרימס.

20.4- מרצה: בועז כהן, עם הסרט "סולאריס" של הבמאי אנדריי טראקובסקי. הסרט שהקדים בשנה אחת את הנחיתה על הירח ואת נצחונה הסוחף של אמריקה על ברית המועצות במאבק בים שני הגושים על השליטה בחלל.

 

מהפכות וחלומות –הרצאות על מוזיקה ותרבות שנות השישים

בהנחיית בועז כהן -בשיתוף מרצים אורחים

5 מפגשים, אחת לשבועיים,

ימי ד' – 19:00 סינמטק ירושלים.

מחיר: 250 ₪. בהרשמה מוקדמת: 225 ₪ (עד 13.2.16)

 

פרטים לרכישה:

הפרטים: 9377*

www.jer-cin.org.il