תגיות

עונה חדשה של

קסם ספרותי, צבע ודמיון

בתיאטרון המדיטק

 

ארבע הצגות חדשות לעונת 2016, שבמרכזן חגיגה של הומור וקסם:

'חתול תעלול', 'מוף ומוריס',

'ילדי בית העץ' ו'קריאת כיוון'

 

במסגרת פסטיבל ישראל לילדים (יוני),

יקיים המדיטק:

ערב הוקרה למחזאי יענקל'ה יעקובסון

מפגש מיוחד של הסופרים ומשתתפי תוכנית הטלוויזיה המיתולוגית מבית החינוכית, "קריאת כיוון"

מופע של "ילדי בית העץ" בכיכובם של "הדג נחש", מוקי, אברהם טל, קרולינה ועוד.

תערוכה שמוקדשת למכלול יצירותיה של הסופרת והמתרגמת, לאה נאור

הכנס השנתי ה-3 ל"אמנות לילדים", שבמרכזו השנה הופעה של אנשים בעלי מוגבלויות על הבמה

 

תיאטרון המדיטק בחולון, תיאטרון רפרטוארי לילדים, הפועל למעלה מעשר שנים, יעלה עונה חדשה של הפקות. במרכז העונה "הצגות שמאופיינות בחגיגות של דמיון קצב והומור", אומר רוני פינקוביץ', המנהל האמנותי של התיאטרון.

 

הפקות תיאטרון המדיטק בעונה זו, כמו בקודמותיה, מממשות הלכה למעשה את חזון התיאטרון ובבסיסו חשיבה על הילד, עולמו וצרכיו, אמירה חינוכית וערכית מעמיקה וכן מורכבות הפקה, ששמה דגש על שילוב אמנויות ואיכות בלתי מתפשרת .

 

ארבע הצגות העונה:

בפברואר עולה ההצגה "חתול תעלול", המבוססת על ספרו עטור השבחים של דוקטור סוס, בבימויו של רוני פינקוביץ', מנהלו האמנותי של התיאטרון ועל פי תרגומה של לאה נאור. ההצגה, המבוססת על הפקה בינלאומית של התיאטרון הלאומי הבריטי, היא חגיגה גדולה של קצב, הומור וצבע. במרכז העלילה שני אחים שנשארים בבית לבדם ומשתגעים משעמום, כאשר פתאום מופיע 'חתול תעלול' שהופך את יומם המשעמם ליום מלא הפתעות, עם המון תעלולים והמצאות.

צילום:בני גם זו לטובה    WWW.BENNYGAMZO.COM

צילום:בני גם זו לטובה WWW.BENNYGAMZO.COM

שחקנים: דני לשמן – חתול תעלול; יגאל ברנר – הדג; עומר קרן – ילד; ליאור בלאוס – טלי; אורי עטיה – דבר 1; ענבל ניר בר-אור – דבר 2. תנועה וכוריאוגרפיה: עוז מורג.

הצגה ראשונה: 13.2.2016 לגילאי 3 ומעלה

הצגות נוספות בפורים: 24.3 17:30; 25.3 10:30 12:30

 

"מוף ומוריס" על פי מחזה של יענקל'ה יעקובסון, בבימוי ארז שפריר שתעלה במרס, מבשרת את חידוש שיתוף הפעולה של תיאטרון המדיטק עם יעקובסון. מוף ומוריס הם חברים טובים. מוריס הוא איש. מוף הוא כלב. בעקבות תמונה בה ראה מוף את עצמו מצולם עם אחיו הגורים, יוצאים הוא ומוריס למסע סוחף למציאת בני משפחתו של מוף. המפגשים עם הגורים שגדלו מספקים נקודת מבט משעשעת על החיים האנושיים והכלביים. הרפתקה מלאת דמיון, קצת על חיות והרבה על אנשים.

צילום:בני גם זו לטובה    WWW.BENNYGAMZO.COM

צילום:בני גם זו לטובה WWW.BENNYGAMZO.COM

שחקנים: ויטלי פרידלנד, יואב בר לב.

מוף ומוריס, מחזה מאת יענקל'ה יעקובסון

בימוי: ארז שפריר

הצגה ראשונה: 12.3.16 לגילאי 5 ומעלה

הצגה נוספת, פורים: 26.3 10:30

 

"ילדי בית העץ", על פי ספרו של רן כהן אהרונוב, שיתוף פעולה נוסף בין תיאטרון המדיטק לבין הסופר רן כהן אהרונוב, תעלה באפריל, לאחר ההצלחה המשותפת של ההצגה "הנקה ופיט", על פי ספרו, שהועלתה בשנה שעברה.

 

אבא של ערן בנה את בית העץ כשחבורת הילדים הייתה בגן חובה. שם הם הקימו את חבורת "ילדי בית העץ " והקימו להקה שיוצרת מוסיקה וכותבת שירים. מעבר לגבעה הולכת ונבנית השכונה החדשה, ובקרוב יסללו אליה כביש. לשם כך עומדים לכרות את חורשת האלונים ואתה גם את עץ האלון של ילדי בית העץ.

 

ילדי בית העץ, דרמה מוסיקלית על-פי ספרו של רן כהן אהרונוב.

הצגה ראשונה: 9.4.16, לגילאי 8 ומעלה

 

"קריאת כיוון" ההצגה מבוססת על סדרת הטלוויזיה המצליחה של החינוכית בה גילם רוני פינקוביץ', כיום מנהלו האמנותי של תיאטרון המדיטק, את תפקידו של בעל חנות הספרים. ההצגה מתרחשת באותה חנות ספרים ישנה אותה נאלץ המוכר 'רוני' לסגור בשל העדרם של קוראים צעירים. ההצגה מועלית כמחווה לחגיגות ה-50 של הטלוויזיה החינוכית.

 

ההצגה מספרת על ילדה שחווה קשיים חברתיים בבית הספר ומוצאת את עצמה בחנות הספרים. בעזרתו של רוני היא מכירה חברים חדשים ומעניינים שמגיחים אליה מתוך הספרים. בעזרתם היא מתחזקת ולומדת דברים על עצמה, על אחרים ועל החיים.

 

קריאת כיוון, ע"פ תוכנית הטלוויזיה המיתולוגית של החינוכית לעידוד קריאה

מחזה: ניצן כהן, בימוי: דניאלה מיכאלי,

הצגה ראשונה: 28.5.16, לגילאי 7 ומעלה

 

במסגרת פסטיבל ישראל לילדים, שיתקיים ביוני 2016 יקיים המדיטק:

 

תערוכה המוקדשת למכלול יצירותיה של המתרגמת לאה נאור,

מפגש הוקרה למחזאי יענקל'ה יעקובסון,

מפגש מיוחד של סופרי ושחקני תוכנית הטלוויזיה המיתולוגית 'קריאת כיוון' ומופע מוסיקלי המבוסס על הדיסק "ילדי בית העץ". בהובלתו המוסיקלית של יה יה כהן אהרונוב, חבר להקת "הדג נחש" ואחיו של הסופר, רן, ובכיכובם של "הדג נחש", מוקי, אברהם טל, קרולינה ועוד.

 

גם השנה, בפעם השלישית, יקיים תיאטרון המדיטק כנס מקצועי בנושא "אמנות לילדים" במסגרת פסטיבל ישראל לילדים. השנה יעסוק הכנס בנושא "לא מוגבלים על הבמה" – הופעה של אנשים בעלי מוגבלויות על הבמה, וההשפעה שיש להופעה זו על חייהם ועל הקהל הצופה בהם.

בכנס ישתתפו, בין השאר, מרכז "נא לגעת" מיפו עם להקת התיאטרון שלו המורכבת משחקנים חרשים ועיוורים, ותיאטרון "תקווה" מברלין, בו משחקים שחקנים מקצועיים בעלי לקויות שונות. תיאטרון "התקווה" יגיע ארצה עם הפקה המבוססת על סונטות של שייקספיר, בתמיכת מכון גתה.

 

תיאטרון המדיטק

שדרות גולדה מאיר 6 חולון

טל' להזמנת כרטיסים: 03-5021552

http://www.mediatheque.org.il

מודעות פרסומת