תגיות

, , ,

זמרת הסופרן לורה קלייקום מגיעה לישראל

לרגל פסטיבל אופוס הראשון

שבת 19.3.2016 בשעה 20:00 אולם הנרי קראון תאטרון ירושלים

Laura_Claycomb_photo Hester Prynne )

Laura_Claycomb_photo Hester Prynne )

זמרת הסופרן זוכת פרס הגראמי – לורה קלייקום ( (Laura Claycombתפתח את פסטיבל אופוס הראשון, בקונצרט חגיגי עם הקאמרטה הישראלית ירושלים. קלייקום, הידועה כיום כאחת מזמרות הסופרן קולורטורה הגדולות של ימינו, בחרה שלושה כוכבים עולים שיופיעו לצידה בערב שיוקדש כולו לאריות אופראיות מויואלדי ועד לוורדי. קונצרט זה יפתח סדרה של אירועים שייערכו במרץ ובאפריל במסגרת פסטיבל מגזין אופוס בירושלים ובתל אביב. אורחים נוספים שיופיעו בפסטיבל בהמשך יהיו, בין השאר, הכנר ואדים גלוזמן והחלילן עמנואל פאהו.

https://www.youtube.com/watch?v=p6x4z8oCvuw

 

לורה קלייקום, סופרן (ארה"ב)

יניב ד'אור, קונטרטנור (ישראל-בריטניה)

אדוארד קלירי ((Edward Cleary בריטון (ארה"ב)

פניני ליאון גרובנר, בס (ישראל)

קרלו גולדשטיין (Carlo Goldstein), מנצח (איטליה)

הקאמרטה הישראלית ירושלים
הנדל – הפתיחה לאופרה "רינלדו"

ויוואלדי –  Par che tardo

הנדל – Va tacito; Io t’abbraccio ; Se infiorito

מוצארט – Vorrei spiegarvi, oh Dio, ק. 458

הפסקה

מוצרט – הפתיחה ל"נישואי פיגארו"

קטעים מתוך "נישואי פיגארו"

Caro ontano anchora מתוך האופרה "אסקניו באלבה"

דוניצטי – Cheti, cheti immantinente מתוך האופרה "דון פסקואלה"

ורדי – Caro nome מתוך "ריגולטו"

 

כלת פרס הגראמי לשנת 2009, לורה קלייקום ביססה את מעמדה כאחת מזמרות הסופרן-קולרטורה המשפיעות של זמננו. היא התפרסמה לראשונה בשנת 1994 כאשר זכתה בתחרות צ'ייקובסקי במוסקבה, ומאז מופיעה בקביעות בבתי אופרה חשובים, בהם בית האופרה לה סקאלה במילאנו, בית האופרה של סן פרנסיסקו, בית האופרה "בולשוי" במוסקבה, בית האופרה של לוס אנג'לס, וכן תזמורות חשובות לרבות הסימפונית של לונדון, תזמורת פילהרמוניה (לונדון), תזמורת קליבלנד, הסימפונית של סן פרנסיסקו, הפילהרמונית של לוס אנג'לס, הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית של פיטסבורג ותזמורת רדיו בוואריה. לקלייקום דיסקוגרפיה נרחבת הכוללת בין היתר תקליטים עם המנצחים ואלרי גרגייב, מייקל טילסון-תומס, פייר בולז, אסה-פקה סאלונן, מאנפרד הונק וסר קולין דייוויס.

יניב ד'אור, קונטרה טנור, נולד בישראל. הרפרטואר האופראי שלו כולל את אורפיאו באורפיאו ואאורידיצ'ה (גלוק), התפקיד הראשי ביוליוס קיסר במצרים, רינלדו, אורלדנו, אדמטו ואוטונה (הנדל), אסקניו באסקניו באלבה (מוצרט), אוריון באוריון (קוואלי), נרון ואוטונה בהכתרתה של פופאה (מונטוורדי), ארסמנה בקסרסס, המכשפה בדידו ואניאס (פרסל), דלפה ביאסון (קוואלי) ועוד. מופיע בבתי אופרה רבים כולל אלו באנטוורפן, גנט, גטבורג, רומא, וילניוס, ויסבאדן, סט. גאלן וכן באולם המלכה אליזבת בלונדון. הוא מופיע גם ברפרטואר מגוון של מוסיקה ליטורגית, לידר ומוסיקה עכשווית. הוא ייסד אנסמבל המופיע בתכנית ייחודית של מוסיקה עתיקה ומוסיקה עכשווית המבוססת על טקסטים יהודיים. האנסמבל הופיע בפסטיבל לוצרן, אולם ויגמור בלונדון, ארמון ורסאיי, הפסטיבל למוסיקה עתיקה בשטוקהולם ופסטיבלים ואולמות נוספים בכל רחבי העולם.

 

זמר הבריטון אדוארד קלירי נולד וגדל בברוקסטון, מסצ'וסטס. הוא סיים את התואר הראשון באונ' בוסטון ב-2011 שם ביצע בין השאר את גרגטריו ב"רומאו ויוליה", השופט ב"דוור מצלצל פעמיים" של סטיבן פאולוס, ועוד. הוא השלים את התואר השני בקולג' מאנס, שם הוא ביצע תפקידים שונים, לרבות דון פרודנסיו באופרה Il Viaggio a Reims, מינסק-מן באופרה Flight וכן את התפקיד הראשי באופרה ג'אני סקיקי.

 

זמר הבס פניני לאון גרובנר סיים את לימודי התואר הראשון בבית הספר גילדהול למוסיקה ולדרמה, ולמד במחלקת האופרה ברויאל קולג' בלונדון. בימים אלו הוא לומד בבית הספר למוסיקה מאנס. זוכה לתמיכה מקרן הארבור, בית הספר למוסיקה מאנס, העמותה הישראלית לאמנויות האופרה ומפרופ' אלכסנדר. זכה במלגת קרן התרבות של קרן אמריקה-ישראל בנגינה בחליל (2000) ובזמרה (2007). בלונדון שר את ד"ר ברטולו (נישואי פיגארו) ואת ראש העיר בד"ר מיראקל מאת ביזה, כמו גם את לפורלו (דון ג'ובאני) עבור פסטיבל וודהאוס. שר ביצירה Membra Jesu Nostri (בוקסטהודה) עם האופרה הניידת באנגליה. בארץ שר את קולינה (לה בוהם) ופיגארו (נישואי פיגארו), ובשנה שעברה שר את תפקיד בלאנזק בסולם המשי (רוסיני) עם האופרה של מאנס.

 

קרלו גולדשטיין, אחד הבולטים בדור המנצחים הצעיר באירופה, זכה בתחרות המנצחים הבינלאומית בגראץ ב-2009, מאז הוא מרבה להופיע באיטליה וברחבי ארה"ב. בין הופעותיו בעונות האחרונות: "כך עושות כולן" בבית האופרה של טנריף, הפקה חדשה של "כרמן" בליבורנו, לוקה ופיזה, קונצרט בכורה עם התזמורת "אי פומריג'י מוסיקלי" במילאנו במוסיקה מהמאה ה-20, "כרמן" במרכז האמנויות בסאול, מיסת ההכתרה של מוצרט עם Orchestra Sinfonica Abruzzese, בוריס גודונוב בארמון האמנויות בוולנסיה, והפקות אופראיות רבות נוספות ברחבי אירופה.

קרדיט יחצcarlo goldstein

הקלטותיו כוללות קונצ'רטו לפסנתר של מוצרט עם אנדראה באשטי ותזמורת פדובה, אריות איטלקיות עם הטנור מסימו ג'ורדנו – שניהם זכו בתשבחות רבות מהקהל והמבקרים והאחרון הוא מהאלבומים הנמכרים ביותר באירופה בחודשים האחרונים. בנוסף לניצוח גולדשטיין מפרסם מאמרים בנושאים מוסיקליים מגוונים ובעיקר בתחומי אסתטיקה, היסטוריה ומוסיקה.

 

שבת 19.3.2016 בשעה 20:00 אולם הנרי קראון תאטרון ירושלים,

מחיר כרטיס: 140-200 ₪. טל' לרכישה: 02-5020503

ובאתר הקאמרטה

http://www.jcamerata.com/buy-tickets?id=218

מודעות פרסומת