תגיות

 

ההפקה השנתית של עירית חולון ותיאטרון חולון

השנה: בסימן פס הקול של הישראליות

24 – 27 באפריל, חוה"מ פסח 2016

מופע משיריה של עפרה חזה, מופע משירי יהונתן גפן, שלומי שבן מארח את אריאל זילבר והאחיות לוז, מועדון השברולט של חולון מתארח בפסטיבל במופע משיריו של יוסי גיספן, אוהד חיטמן במופע מיוחד עם תלמידיו, ביצועים מיוחדים לקלאסיקות של סשה ארגוב עם קרן הדר מיטל טרבלסי וורד פיקר, רוחמה רז שרה ומספרת את הסיפורים שמאחורי שיריה, מופע בכורה ל"שלושתינו"-אורי הרפז, דורית ראובני וחנן יובל,

בהשתתפות:

צביקה פיק, מרגלית צנעני, ריקי גל, דוד דאור, נתן דטנר, שלומי שבן, אריאל זילבר, אביהו מדינה, מיקי גבריאלוב, מאור כהן, שלמה יידוב, אפרים שמיר ,מיקה קרני,        מירי אלוני, רבקה זוהר ולירון לב, עידן יניב סיוון טלמור, יונתן ארצי ועוד.

פסטיבל "ימי זמר" של תיאטרון חולון, יתקיים זו השנה ה-21, בחוה"מ פסח בתאריכים 24- 27 באפריל, 2016. מופעי הפסטיבל בהפקה וניהול של תיאטרון חולון, יועלו השנה במרכז המוסיקה ע"ש שטיינברג בעיר עקב שיפוץ וחידוש מבנה תיאטרון חולון.

פסטיבל ימי זמר כללי צלם יוסי צבקר

פסטיבל ימי זמר כללי צלם יוסי צבקר

מנהל הפסטיבל: גיא תלם– מנכ"ל תיאטרון חולון. מנהלת אמנותית, מפיקה ועורכת המופעים: נעמי אטיאס.

תוכנית הפסטיבל בשנה זו מדגישה ומשקפת את הישראליות הבאה לידי ביטוי בזמר העברי. אותה ישראליות מגוונת המורכבת מסגנונות שונים, נגיעות רב תרבותיות, קלסיקה ועכשווי ויוצרים ומבצעים מדורות וז'אנרים שונים.

לדברי המנהלת האמנותית נעמי אטיאס "לישראליות יש פס קול מגוון, מורכב ומרתק ממש כפני החברה בישראל. הפסטיבל משקף טעמים, תקופות ומבצעים המרכיבים את אותו פס קול. הקהל מוזמן לטעום מהקלסיקה של סשה ארגוב, לצד השירים הפיוטיים והחברתיים של יהונתן גפן, השירים הארצישראליים והים תיכוניים של עופרה חזה, הפזמונים העכשוויים של יוסי גיספן, הנוסטלגיה של דורית ראובני ורוחמה, והשירים של יוצרים ומבצעים צעירים כמו שלומי שבן שמארח את ותיק הדור אריאל זילבראוהד חיטמן שבחר להופיע עם תלמידיו מתיכון ק"ש בחולון".

במלאת 15 שנה למותה של עפרה חזה ייפתח הפסטיבל הפקת המקור "לאורך הים"- מופע משיריה של הזמרת שהייתה בקדמת הבמה של המוזיקה הישראלית והעולמית משנת 1988 ועד למותה הטראגי בשנת 2000 כשהיא רק בת 42.

ימי זמר מחווה לעופרה חזה צלם יוסי צבקר

ימי זמר מחווה לעופרה חזה צלם יוסי צבקר

את המופע יכבדו בנוכחותם 22 בני משפחתה של עופרה חזה.

המחווה שמקיים הפסטיבל חוגג את אותה ישראליות של הזמרת שצמחה בשכונת התקווה ונסקה לקריירה שהובילה אותה אל הבימות החשובות ביותר בעולם. "עם כל ההצלחה שלי בחו"ל, ברור לי לגמרי שקודם כל אני זמרת ישראלית ושהבית שלי הוא פה בארץ. אין לי בעולם כולו קהל טוב, שאני חשה ואוהבת אותו והוא מחזיר לי אהבה כמו הקהל שלנו כאן" כך אמרה עפרה חזה.

במופע בהנחייתו של יואב גינאי ובהשתתפות תזמורת סימפונט רעננה, יופיעו אמנים שליוו את עפרה ככותבים ואמנים שהוקירו ומוקירים אותה: צביקה פיק שיבצע שירים שכתב לעפרה ( "גבריאל" "יד ביד" (עם הזמר עידן יניב) "שיר הפרחה"), אביהו מדינה ("געגועים"), מרגלית צנעני ("מוכר פרחים" ושירים תימניים), דוד דאור ( "לאורך הים" ), רבקה זוהר ולירון לב ("בכרם תימן" ) וכן תופיע הזמרת קרן הדר. את המופע ערכה נעמי אטיאס והוא מתקיים בניהולו המוסיקלי של דוד זבה.

הפקת מקור נוספת בפסטיבל היא: "איש תחת גפנו", מופע המוקדש לשיריו של יהונתן גפן .

 

יהונתן גפן, משורר, סופר ומתרגם, מחזאי וסטיריקן, עיתונאי ופובליציסט הוא אולי אחד האנשים המייצגים יותר מכל את הפסקול הישראלי על כל מורכבותו וייחודו. הוא כתב מלים לרבים מהשירים שהפכו לנחלת הכלל ונחשבים לקלסיקה בזמר העברי ובהם: "אחינועם לא יודעת", "כשאת בוכה את לא יפה", "מקום לדאגה" "יכול להיות שזה נגמר", "גן של שושנים" " מה יש לך גברת לוין", "הבלדה על חדוה ושלומיק" וכן כמה משירי הילדים היפים ביותר ובהם "הילד הכי קטן בכיתה" ושירי "הכבש השישה-עשר".

 

במופע בניהולה המוסיקלי של ורד פיקר ,בהנחייתו של נתן דטנר בעריכתה של נעמי אטיאס ,יופיעו מלחינים שהלחינו את שיריו לצד אמנים ששרו משיריו: ריקי גל, מיקי גבריאלוב, מאור כהן, שלמה יידוב, אפרים שמיר, מירי אלוני, מיקה קרני, סיוון טלמור , יונתן ארצי ,מקהלת הילדים של חולון ויהונתן גפן.

שלומי שבן במופע פסנתר יארח את אריאל זילבר והאחיות לוז.

שבן, מאמנים והיוצרים המקוריים, המאתגרים והמצליחים במוזיקה הישראלית היום, במופע סולו וירטואוזי עם הפסנתר.

זילבר ושבן נפגשו לראשונה לפני שנתיים בפסטיבל הפסנתר ומאז נרקם בין השניים קשר אמנותי חם ואמיץ. האחיות לוז, שלישייה ווקאלית צעירה ומדוברת, המשחזרת את המוסיקה של שנות השלושים בניו אורלינס תצטרפנה לשיריו של שבן בצלילן הייחודי.

בין השירים במופע: "תרגיל בהתעוררות", "מותק את אצלי בראש", "כולם אומרים", "ואיך שלא", "אגדה יפנית", "ככה את רצית אותי" ועוד…

מועדון השברולט של חולון יתארח בפסטיבל ימי זמר עם המופע "חלום מתוק" שיוקדש לשיריו של הפזמונאי, תושב העיר יוסי גיספן. המופע הוא בבחינת הגשמת חלום של צעירי המועדון המטפח כישרונות צעירים במוסיקה. את שירי גיספן תבצע להקת המועדון בניהולו המוסיקלי של איתי זילברשטיין ובהנחייתו של עמית קוטלר.

גיספן כתב למעלה מ-800 שירים שרבים מהם כבר הפכו להמנונים ישראלים. לאורך השנים עבד עם זמרים ויוצרים רבים ואהובים ובהם אייל גולן, שרית חדד, זהבה בן, שלומי סרנגה, חיים משה, יואב יצחק, מרגלית צנעני, ירדנה ארזי ואחרים. ב-2005 זכה בפרס שר התרבות וב-2011 בפרס אקו"ם.

 

במופע יבוצעו שיריו הגדולים של גיספן בעיבודים חדשים.

 

לאחר פרידתם המתוקשרת של צמד הפרברים חבר אורי הרפז לדורית ראובני וחנן יובל ועתה יתקיים בפסטיבל מופע הבכורה של "שלושתינו". השלושה ישירו ביחד ולחוד שירים ידועים ובהם: "שהשמש תעבור עלי", "צל ומי באר", "היום היום", "ליל חניה" , "מתוק התפוח", "אני וסימון ומואיז הקטן", "הגיטריסט", "מסביב למדורה", "האיש מן הבקעה" ורבים אחרים.

הזמרת רוחמה רז תופיע במופע "ארץ שיר סיפור" שנוצר במיוחד לפסטיבל ובו תבצע משיריה ותלווה אותם בסיפורים שמאחוריהם.

 

כדרכו של פסטיבל ימי זמר בחולון המקדיש חלקים מתוכניתו למורשת האיקונית בזמר הישראלי, יתקיים השנה המופע "זמר מפוחית" שיוקדש לאחד מגדולי הדור: סשה ארגוב.

למופע זה יצר הפסטיבל חיבור מקורי בין מיטל טרבלסי וקרן הדר שתבצענה בקולן המיוחד את הקלסיקות הגדולות של ארגוב ובהן: "זמר מפוחית", "שלמה המלך ושלמי הסנדלר", "אליפלט", "יוסי ילד שלי מוצלח", "קונצרטינה וגיטרה" ועוד.

ועוד גאווה חולונית: הזמר, כותב, מלחין ופסנתרן אוהד חיטמן, בחר להופיע בפסטיבל עם תלמידיו, בוגרי כיתת היצירה במגמת המוסיקה בתיכון 'קרית שרת' בחולון. במופע יבצעו חיטמן והבוגרים שירים משלושת אלבומיו: "אוהד חיטמן", "הרגע הבא" ו"המסע".

"פסטיבל ימי זמר"

24.4.16-27.4.16 באפריל

חוה"מ פסח 2016

מרכז שטיינברג – רח' גבעת התחמושת 21, חולון

מחירי כרטיסים: 40 – 150 ₪.

טל לרכישת כרטיסים: 305023001

www.hth.co.il