תגיות

, , ,

לאור הביקוש הרב!

להקת המחול ורטיגו חוזרת לתל אביב

עם המופע:   ימה   YAMA

כוריאוגרפיה: נעה ורטהיים

מרכז סוזן דלל, תל אביב:

יום ב', 4/4/2016, בשעה 21:00

יום ג', 5/4/2016, בשעה 21:00

יום ד', 6/4/2016, בשעה 21:00

 

להקת המחול ורטיגו חוזרת לתל אביב עם יצירתה החדשה של נעה ורטהיים, ימה  YAMA .  הכוריאוגרפית נעה ורטהיים בוחנת את טביעת הרגל האנושית, התנועה המתפרצת ממעמקי הנפש אל מול הנוף הנשקף.

'ימה' – עוסקת בחקירה של החומר, בקצוות של המים. הזרימה הנעימה הרכה הממכרת של המים אך גם בגבול שדוחס אותם.  הגבולות הן אותן מקומות בהם נפגשים הגוף והנפש, הפנים והחוץ.  אנו מקיימים יחסים הרמוניים עם הסביבה, הגוף נטען מהסביבה ובה בעת טוען אותה בחזרה.

ימה. להקת המחול ורטיגו. צילום גדי דגון

ימה. להקת המחול ורטיגו. צילום גדי דגון

ימה. להקת המחול ורטיגו. צילום גדי דגון

ימה. להקת המחול ורטיגו. צילום גדי דגון

מן הביקורות:

  • "הרקדנים הטובים מגלפים בדרך מעניינת את החומרים התנועתיים, גם את הניואנסים הקטנים שבהם…. זאת יצירה אסטית, המעוררת הערכה ליכולת המקצועית של ורטהיים."       (רות אשל, "הארץ)
  • "'ימה' היא אחת מהעבודות היותר יפות של וורטהיים…. "     (אורה ברפמן, "ריקודיבור")
  • "החל מכניסת הרקדנים…, נוצר החותם של היופי הבלתי נתפס שהיא יודעת ליצור בתנועה מעוגלת או זוויתית, במחוות הזרועות המונפות, ביצירה הבלתי נפסקת של מבנים זמניים, מהכלל אל היחיד" (צבי גורן, אתר הבמה)

 

כוריאוגרפיה:     נעה ורטהיים

יוצרת שותפה:   רינה ורטהיים-קורן

מוסיקה:           רן באגנו

עיצוב תפאורה: נטלי רודך

עיצוב תלבושות:               ששון קדם

עיצוב תאורה:     דני פישוף – מג'נטה

אורך המופע:                    כשעה

רקדנים:                          מריה סלבק, איתי פרי, רון כהן, ניצן משה, תמר ברלב, שני ליכט,

דניאל קוסטא, טאי צאנג, שנדור פטרוביקס

לפרטים ורכישת הכרטיסים:   http://www.vertigo.org.il

 

 

 

נעה ורטהיים – כוריאוגרפית ומנהלת אמנותית להקת המחול ורטיגו

 

נעה ורטהיים (50), מייסדת וכוריאוגרפית להקת המחול "ורטיגו", מובילה את הלהקה מזה 24 שנה להיות אחת מלהקות המחול המודרני המובילות בארץ. נעה זכתה במהלך השנים בהערכה רבה וצברה מוניטין בארץ ובעולם על עבודתה, יצירותיה ופעילותה החברתית, קהילתית ואקולוגית. לאורך שנות עבודתה יצרה ורטהיים רפרטואר יצירות מרשים ביניהן "ורטיגו 20", "רשימו", "לידת הפניקס", "סלויה", "רעש לבן", "מאנא", "נול", "ורטיגו והיהלומים" ועוד. ורטהיים זכתה בפרסים נחשבים על הישגיה בתחום המחול ותרומתה לחיי התרבות והאמנות בישראל. היא הקימה מרכז מחול שוקק בירושלים והיתה בין מייסדי כפר האמנות האקולוגי ורטיגו בקיבוץ נתיב הל"ה המשמש כמקום מפגש בין אמנות לסביבה ומושך אליו תיירים מרחבי הארץ והעולם.

 

נעה ורטהיים, נולדה בניו-יורק ב 1965 וגדלה בנתניה במשפחה דתית- לאומית, עם הוריה ברוך וסילויה (ז"ל). היא החלה לרקוד בסטודיו של אסתר בש בנתניה ועם שרה יוחאי. היא רקדה מספר שנים, אך בגיל ההתבגרות פרשה עקב שיקולי דת וחינוכה הדתי. לאחר שירותה הצבאי בגרעין נח"ל בעיירה ירוחם חזרה נעה בשאלה ומצאה את דרכה חזרה אל המחול בגיל מבוגר יחסית. את דרכה המקצועית במחול החלה נעה באקדמיה למחול על שם "רובין" בירושלים וסיימה לימודיה שם בשנת 1990. בסיום הלימודים הצטרפה נעה ללהקת "תמר" הירושלמית, שם הכירה את עדי שעל, בעלה לעתיד. השניים התאהבו, נישאו והקימו משפחה ובמקביל ייסדו את "להקת המחול ורטיגו" בשנת 1992. מאז הם מנהלים את הלהקה יחד בהצלחה – נעה ככוריאוגרפית וכמנהלת אמנותית ועדי כמנכ"ל וכשותף אמנותי. השניים נשואים וחובקים 3 בנים: יהונתן, נוב ודניאל.

 

עמותת ורטיגו למחול כוללת:

להקת המחול ורטיגו – מאז הקמת בשנת 1992 ע"י נעה ורטהיים ועדי שעל, התבסס מעמדה כלהקת מחול מודרני מוכרת ומוערכת בארץ ובעולם. פעילותה התרחבה לתחומים נוספים הרותמים את דרך המחול ליצירת תקשורת בלתי אמצעית ולהובלת שינוי משמעותי בחיים ובחברה. בשנים האחרונות סיירה הלהקה בעולם וייצגה את ישראל באירועים ופסטיבלים נחשבים באירופה, אמריקה, דרום אמריקה, אוסטרליה ועוד.

בית ספר למחול ותכנית הכשרה לרקדנים – ממוקם במרכז ז'ראר בכר בירושלים המונה למעלה מ 250 תלמידים. לצד הלהקה הבוגרת פועלת הסדנה המקצועית להכשרת רקדנים ובה גם רקדנים מחו"ל אשר הגיעו לארץ במסגרת פרויקט "מסע".

ורטיגו כפר אמנות אקולוגי – הינו מרכז תרבות כפרי הלומד ומלמד את הקשר שבין תנועה לאדמה ומציע מודל לחיים אלטרנטיביים. זוהי קהילה בת קיימא של אומנים ואנשי סביבה המאפשרת הכשרה אמנותית וסביבתית לכלל האוכלוסייה מהארץ ומחו"ל באמצעות סדנאות, הופעות ופסטיבלים.

"ורטיגו כוח האיזון" – פרויקט מחול משולב לאנשים נכים ושאינם נכים, המעניק את ההזדמנות להיפגש כשווים במרחב ולאפשר התנסות, למידה וחוויה משותפת באמצעות תנועה, מגע וריקוד.

מודעות פרסומת