תגיות

ספרד, אש ופלמנקו

קונצרט סיום העונה של הסדרה "Classical Revolution"

המנצח ואמן כלי ההקשה חן צימבליסטה ואמן הגיטרה הקלאסית והפלמנקו אדם דל מונטה בקונצרט עם יצירות מאת מרקז, רודריגו, דה פאייה ודל מונטה.

7 באפריל עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור

בתיאטרון ירושלים

חן צימבליסטה- קרדיט אנג'ליקה שר (1)

חן צימבליסטה- קרדיט אנג'ליקה שר (1)

המנצח ואמן כלי ההקשה חן צימבליסטה ינצח בקונצרט על  יצירות מאת  מרקז, רודריגו, דה פאייה ודל מונטה ויארח את אמן הגיטרה הקלאסית והפלמנקו אדם דל מונטה( ארה"ב) ב7 באפריל עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור בתיאטרון ירושלים. כמו כן, קונצרט זה יחתום את הסדרה "Classical Revolution" לשנת 2016.

יחצ

יחצ

קונצרט זה הוא ערב  שכולו פיוז'ן בניחוח ספרדי של המקצבים השונים של הפלמנקו עם הגיטרה של אדם דל מונטה. כמו כן, את הקונצרט תלווה רקדנית הפלמנקו שרון שגיא  ונגן הקחון מואי נתנזון. כמו כן, בשעה 19:30 יתקיים שיח קונצרט בפואייה שרובר עם בונה הגיטרות ארז פרלמן.

 

חן צימבליסטה, מנצח וסולן

אדם דל מונטה, גיטרה  (ארה"ב)

 

בתכנית הקונצרט:

 

מרקזדנסון 2

רודריגוקונסיירטו ד׳ארנחואז

דה פאייהאהבה מכשפת – El Amor Brujo

דל מונטהקונצ'רטו  "נוף" לגיטרה ולתזמורת , פרק 3 "דהב"

 

המנצח ואמן כלי ההקשה חן צימבליסטה משמש כיום כמנצח ומנהל מוסיקלי בסדרות מוסיקה שונות עם הסינפונייטה באר שבע  ותזמורות מובילות נוספות. בשנה האחרונה הוזמן לנצח על תזמורת קייב ועל הקאמרית של טיביליסי גאורגיה. בנוסף, כנקשן ואמן מרימבה, לחן רפרטואר עשיר ומגוון עם רביעיות מיתרים וכן מופע סולו חדש, בעקבות השקת הדיסק LEVITATION זוכה פרס IMA לשנת 2013.

בנוסף לפעילותו המוסיקלית למבוגרים במסגרת "צלילים מהגלובוס" וסדרת הערב "קלאסיקל רבולושן" צימבליסטה מכהן כמנהל מוסיקלי בסדרות מוסיקליות לכל המשפחה בסינפונייטה באר שבע  ובסימפונית ירושלים. סדרות אלו ייחודיות ובלעדיות במס' היבטים: כוללת האזנה מודרכת, שיתוף הקהל ותגבור התזמורות עם תלמידי מוסיקה מקומיים שמוזמנים לנגן עם התזמורת על הבמה ולחוות מפגש בלתי אמצעי עם נגנים מקצועיים ותזמורת סמפונית.

נעם בן זאב, כתב המוסיקה הקלאסית, גלריה הארץ (יוני 2014): "מי שראוי לתואר ״האחד והיחיד״ הוא חן צימבליסטה עצמו. במוזיקאי הזה מתגלמים כל מה שנגן מבצע חולם עליו: מקצועיות טכנית מהדרגה הגבוהה ביותר, ידע רב, מוזיקליות שצובעת את המוזיקה בצבעים מקוריים ומעניינים ומפתיעים, ואכן – חן אינסופי".

אדם דל מונטה ( ADAM DEL MONTE)אמן גיטרה קלאסית ופלמנקו ומלחין. לדל מונטה חותם מוסיקלי ייחודי, המתרחק ממסורות הפלמנקו הספרדי הקלאסי ומאמץ שילובים בין הקלאסי לבין העכשווי ובין סגנונות שונים הכוללים גם אלקטרוני, ג'אז ומוסיקת עולם. יליד ישראל. גדל והתחנך בספרד ואת השכלתו המוזיקלית רכש בספרד, ישראל אנגליה גרמניה הולנד וארצות הברית ובין היתר למד את אמנות הפלמנקו במערות סקרומונטה בגרנדה אשר בספרד, אצל אמנים צועניים מפורסמים. דל מונטה הקליט עבור מותג ההקלטות הגרמני הידוע דויטשה גרמופון את האופרה איינדמר גוליחוב, שזכתה בשני פרסי גראמי (2006). בין הקלטותיו הנוספות לסרטים: "מינכן" (2005), "כמו יום ולילה" (2010), "מר וגברת סמית'" (2005) ו"צעצוע של סיפור 3" (2010). דל מונטה כתב שני קונצ'רטי לגיטרה פלמנקו, אופרת פלמנקו ויצירות להרכבים קאמריים, ביניהן לרביעיית הגיטרה של לוס אנג'לס ולהרכב הדואו שהוא חבר בו.

דל מונטה הופיע כסולן מס' פעמים באולם הקונצרטים על שם וולט דיסני. ניגן כסולן עם התזמורת הפסיפית והפילהרמונית של לוס אנג'לס ותזמורות רבות אחרות. בעונה הקרובה, מוזמן להופיע באולם הקונצרטים על שם וולט דיסני, בבית האופרה של אוביידו בספרד, בפסטיבל גיטרה בהודו, עם האופרה של פילדפיה, עם הבלט של טוסון, עם הסינפונייטה באר שבע והסמפונית ירושלים. בארץ הופיע בעבר בפסטיבל הבינלאומי לגיטרה (1996) וכסולן עם סינפונט רעננה (2008). הגיטרות עליהן מנגן נבנו על ידי בונה הגיטרות הישראלי ארז פרלמן.

 

יום חמישי, 7  באפריל  בשעה: 20:00 באולם הנרי קראון בתיאטרון ירושלים

מחיר קונצרט: 135-165 ₪ טל':  1-700-70-4000