תגיות

 

בכורה עולמית – יצירה חדשה של המלחין אלון נחושתן, Secret Sect, שחוזר לשתף פעולה עם האנסמבל.

הכנר הבינלאומי קובי רובינשטיין יבצע את הקונצ'רטו לכינור ברה מינור של מנדלסון.

את התכנית תחתום יצירת המופת הקאמרית מהמאה ה 19    'רביעיית המיתרים' של דבוז'אק, שתבוצע בעיבוד של ברק טל לתזמורת מיתרים.

חיפה, אודיטוריום רפפורט: מוצ"ש 9.4.2016 בשעה 20:30

                               כפר שמריהו, אולם וייל: יום א' 10.4.2016 בשעה 20:30

תל אביב, הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה: יום ב' 11.4.2016 בשעה 20:30

 

אנסמבל סולני תל אביב יקיים את הקונצרט החמישי שלו "מיתרים ורומנטיקה" בסדרת הדגל "הקלאסית הגדולה", בניצוחו של מנהלו המוסיקלי של האנסמבל ברק טל (Barak Tal). הקונצרט יתקיים ב 9 באפריל בחיפה, למחרת ב- 10 באפריל בכפר שמריהו, ובמופע נועל ב 11 באפריל, בתל אביב.

 

האנסמבל חוזר לשתף פעולה בקונצרט עם  אלון נחושתן (Alon Nechushtan), מלחין ופסנתרן ישראלי בעל מוניטין עולמי בתחום הג'אז שגדל על ברכי המוסיקה הקלאסית. בקונצרט תבוצע בבכורה עולמית  יצירתו של אלון נחושתן Secret Sect.

אלון נחושן. קרדיט צילום  ספנסר גורדן

אלון נחושן. קרדיט צילום ספנסר גורדן

הסולן בקונצרט יהיה הכנר הישראלי הנודע קובי רובינשטיין, שהוא הכנר הראשי של האנסמבל. הוא יבצע  את הקונצ'רטו לכינור ברה מינור של מנדלסון. התכנית תיחתם באחת מיצירות המופת הקאמריות של המאה ה-19 -רביעיית המיתרים "האמריקאית" בפה מז'ור של דבוז'אק, שתבוצע בעיבוד של ברק טל לתזמורת מיתרים.
אלון נחושתן, מלחין ופסנתרן בינלאומי, צבר מוניטין רב בכל העולם בעיקר בתחום מוזיקת הז'אז. הוא נולד בישראל ומתגורר ויוצר כעשור בניו יורק. אלון והרכב הג’ז שלו הופיעו על מיטב בימות העולם כולל אולם הקארנגי הול, מועדון הבלו-נוט ופסטיבלים רבים בסאו פאולו, ברזיל יוקוהמה, יפן לונדון ועוד

נחושתן החל את דרכו המוזיקאית באקדמיה למוזיקה בירושלים בלימודי קומפוזיציה קלאסית, והשתלם בבית הספר הנחשב ניו אינגלנד קונסרבטורי, בלימודי תואר שני בקומפוזיציית ג’אז עם המלחין בוב ברוקמאייר. והמשיך בלימודי פסנתר עם אגדות הג’ז כמו פול בליי, דנילו פרז ואחרים.  נחושתן זכה בפרסים רבים בהם, פרס הIMA  לאלבום הטוב ביותר בג'אז, והוציא 10 אלבומים כמבצע וכמלחין.
על יצירתו Secret Sect מספר המלחין: "זוהי יצירתי השנייה לתזמורת מיתרים הבנויה בצורת קונצ'רטו, כשרביעיית מיתרים יוצאת כמתוך התזמורת ומקבלת אופי סולני עם טמפרמנט סוער והפכפך הסוחף את גוף התזמורת הרגועה למדי לכוון מפתיע. זוהי גם ההצדעה השנייה שלי לסופר הנהדר חורחה לואיס בורחס שיצירתי הקודמת,׳גן השבילים המתפצלים׳ נכתבה בהשראת סיפור קצר שלו העוסק באופי הפרדוקסלי של מימד הזמן והזיכרון. היצירה החדשה ׳secret sect', עוסקת אף היא במשמעות המיסטית וההפכפכה של הזמן, וכשידידי היקר ברק טל שוחח איתי על האפשרות לכתוב לתזמורת סולני תל אביב, בחרתי לכתוב

 

יצירה שסוגרת מעגל שהחל כמעט לפני 20 שנה, כשרובד הזכרון האישי והמשותף שלנו כתלמידים צעירים דאז, משמש כנדבך נוסף למוטיב הזכרון שהוא המוטיב המוסיקלי המרכזי ביצירה."

 

הכנר הישראלי קובי רובינשטיין (Yaakov Rubinstein) הוא הכנר הראשי של אנסמבל סולני תל-אביב. הופיע בקונצרטים רבים ברחבי אירופה, ישראל, יפן, סין וארצות הברית מאז היה בן 7. כסולן הוא הופיע עם הרכבים נחשבים, ביניהם התזמורת הסימפונית של במברג, שם היה הנגן הראשי במשך כ-15 שנים, התזמורת הקאמרית של מנהיים, התזמורת הפילהרמונית Chursaechsische, התזמורת הממלכתית הפילהרמונית של האלי ורבות אחרות. רובינשטיין זכה לתוארי כבוד ופרסים וגם במלגות; בפסטיבל מוסיקה Chautauqua, בבית הספר למוסיקה במנהטן, ומלגה מטעם הקרן לתרבות אמריקה. רובינשטיין למד במרכז למוסיקה ירושלים, וסיים את לימודיו בפרנקפורט ובבית הספר למוסיקה במנהטן .

לאחרונה הופיע כאורח בפילהרמונית אוקלנד בניוזילנד, התזמורת הסימפונית נירנברג , BR במינכן , WDR קלן, מדריד ועוד.

 קובי רובינשטיין - ללא קרדיט

ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם ה"קרנגי" בניו-יורק, אולם הפילהרמונית בסנט פטרסבורג, וה"קונצרטהאוס" בוינהוכן בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה.

כמנהל מוסיקלי של האנסמבל טל שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, בהם הכנרים מקסים ונגרוב ואידה הנדל, הוויולנית טבאה צימרמן, הצ'לנית נטליה גוטמן, זמר הקונטרה-טנור אנדראס שול, ועוד.

כמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ וכן עם תזמורות בגרמניה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, ונוספות. בשנת 2012 מונה ברק טל למנהל המוסיקלי של מקהלת זמרי קולגיום, תפקיד בו כיהן במשך כשנתיים.

ברק מקדיש מזמנו לעבודה עם מוסיקאים צעירים ובחינוך מוסיקלי, בין השאר כמנצח התזמורות הסימפוניות של ביה"ס התיכון "רעות" (לשעבר ויצ"ו) לאמנויות חיפה ושל קונסרבטוריון גבעתיים, וכיוזם של תכניות חינוכיות בקונסרבטוריונים ברחבי הארץ, בשיתוף אנסמבל סולני תל-אביב.

 

אנסמבל סולני תל-אביב, זוכה פרס לנדאו לאמנויות הבמה לשנת 2015, הוקם בשנת 2001 על-ידי המנצח ברק טל, מתוך שאיפה ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי איכותי ברמה הגבוהה ביותר, והוא שם לעצמו למטרה להציג יצירות של מלחינים ישראליים, לקדם סולנים ישראליים צעירים, ולטפח אהבה למוסיקה קלאסית בקרב הדור הצעיר.

האנסמבל הופיע עם גדולי הסולנים הבינלאומיים וזוכה לתגובות נלהבות ולשבחים של האמנים המופיעים איתו, של הקהל ושל הביקורת. האנסמבל הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם ה"קרנגי" בניו-יורק, ה"קונצרטהאוס" בווינה, אולם הפילהרמונית בסט. פטרסבורג והאמפיתאטרון "מרגיטזיגט" בבודפשט,

השתתף בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים, ניגן בשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה וזכה במענקים ובפרסים רבים.

 

קונצרט מס' 5 – מיתרים ורומנטיקה

מנצח: ברק טל

סולן: קובי רובינשטיין (ישראל)- כינור

 

בתכנית:

מנדלסון: קונצ'רטו לכינור ברה מינור                                                                                                         אלון נחושתן: Secret Sect לתזמורת מיתרים. בכורה עולמית!!!
דבוז'אק: רביעיית המיתרים "האמריקאית" בפה מז'ור, בעיבוד לתזמורת מיתרים.

Mendelssohn: Violin Concerto in D Minor.
Alon Nechushtan: “Secret Sect” for String Orchestra. World Premiere!
Dvorak: String Quartet in F Major “American”, arranged for string orchestra.

 

 

מועדי הקונצרט ופרטים לרכישת כרטיסים:

חיפה, אודיטוריום רפפורט:  מוצ"ש 9.4.2016 בשעה 20:30. מחיר כרטיס: 60-116 ₪.

טלפון להזמנות 04-8363804               

 כפר שמריהו, אולם וייל: יום א' 10.4.2016 בשעה 20:30. מחיר כרטיס: 90-120 ₪.

טלפון להזמנות: 09-9569430

תל אביב, הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה: יום ב' 11.4.2016 בשעה 20:30  כרטיס: 125-140 ₪.

טלפון להזמנות: 054-6934439

מודעות פרסומת