תגיות

,

גלריה ג'ינא לאומנות נאיבית משיקה לקראת האביב תערוכה חדשה
"תזמורת של צבעים" 30 אמנים מברזיל ומארגנטינה
התערוכה בחסות שגרירויות ברזיל וארגנטינה31.3.2016-27.5.2016

האומנית מרתה דומינגה מארגנטינה. היצירה - המכשפות המדוושות 2013. 40 על 50 אקריליק על בד

האומנית מרתה דומינגה מארגנטינה. היצירה – המכשפות המדוושות 2013. 40 על 50 אקריליק על בד

גלריה ג'ינא לאומנות נאיבית בתל אביב, משיקה לקראת חג הפסח והאביב שבפתח, תערוכה חדשה "תזמורת של צבעים" המציגה יצירות חדשות של 30 אמנים נאיביים מברזיל וארגנטינה.
הפתיחה החגיגית תיערך בחסות שגרירויות ברזיל וארגנטינה ובנוכחות נציגיהן, ביום חמישי 31 למרץ 2016, בשעה 19:30 בגלריה ג'ינא דיזינגוף 255 ת"א.
התערוכה תימשך עד יום שישי, ה-27 במאי 2016.

המשותף ליצירות ממדינות אילה – הינה קשת הצבעים העזה, ריבוי הפרטים, הפרספקטיביה וקנה המידה הילדי (מנקודת מבט של ילד) המשקפות תמימות מרעננת, סצינות פשוטות וקלות להבנה מחיי היומיום.
בשונה למשותף בסגנון ולקרבה הגיאוגרפית של מדינות אילה, ניכרים הבדלים דווקא בבחירת נושאי היצירות עצמן, הנובעים מההבדלים התרבותיים – היסטוריים והמנהגים השונים בין שתי מדינות אילה.
בברזיל, האמנות הנאיבית הגיע לקדמת הבמה רק בסוף שנות הארבעים של המאה העשרים, מאחר ועבודותיהם של חלוצי האמנות הנאיבית במדינה צוירו באזוריה הנידחים והתגלו באיחור רב.
עבודותיהם מאופיינות בנופים עצומים רחבי ידיים וטבע מלבב, בניגודי צבע, פרספקטיבה רחבה ותנועה כמעט בכל פרט. מאפינים אילה נובעים משלל תרבויות המוצא השונות של אזרחיה: האירופאית, אפריקנית והאינדיאנית – הם גם שעיצבו את אופיה ותרבותה של המדינה.
תערובת זו הינה קרקע פורייה להתפתחות אמנים מקוריים ביותר שהמכנה המשותף להם הינה יצירה בעלת אופי שמח, ספונטאני וייצרי – נטולת מעצורים.

ציירת - לאורה וידרה  שם היצירה אחהצ מדהים  אקריליק על קנווס  ארגנטינה 2016

ציירת – לאורה וידרה שם היצירה אחהצ מדהים אקריליק על קנווס ארגנטינה 2016

להבדיל, באומנות הנאיבית ארגנטינאית ניתן לראות דווקא את השפעת המנהגים והמסורות האירופאיות, כפי שניכרות בבירור באדריכלות, המוזיקה והספרות במדינה. האמנים הנאיבים הארגנטינאים, להבדיל משכניהם הברזילאים, מתמקדים יותר בסצינות ותיאורי העיר – במיוחד בבואנוס איירס, "הפריז של דרום אמריקה" סלוני הטנגו העירוניים, הילוכם הגאה של הגאוצ'וס ויופיה השקט של פטגוניה, או בקיצור "החיים היפים"!
אנו מזמינים אתכם להתנתק מהעולם הלחוץ ומהשגרה היומיומית, לקחת נשימה, ולהיכנס להיכלו של העולם הנאיבי, מלא בצבעוניות, רוגע ושלוה.
התערוכה "תזמורת של צבעים" תתקיים בגלריה ג'ינא לאמנות נאיבית בינלאומית, רח' דיזנגוף 255 , תל אביב, בין התאריכים 31.3.2016-27.5.2016.
לפרטים נוספים אודות התערוכה והגעה: http://www.ginagallery.com טל': 03-5444150

מודעות פרסומת