תגיות

ההפקה השנתית של עירית חולון ותיאטרון חולון

השנה: בסימן פס הקול של הישראליות

24 – 27 באפריל, חוה"מ פסח 2016

מופע משיריה של עפרה חזה, מופע משירי יהונתן גפן, שלומי שבן מארח את אריאל זילבר והאחיות לוז, שלומית אהרון מארחת את מיקי גבריאלוב ואלון אולארציק, אוהד חיטמן במופע מיוחד עם תלמידיו, ביצועים מיוחדים לקלאסיקות של סשה ארגוב עם קרן הדר מיטל טרבלסי וורד פיקר, רוחמה רז עם מבחר משיריה כולל שירי תפילה ופיוט, מופע בכורה ל"שלושתינו"-אורי הרפז, דורית ראובני וחנן יובל,

בהשתתפות:

צביקה פיק, מרגלית צנעני, ריקי גל, שלומית אהרון, דוד דאור, נתן דטנר, שלומי שבן, אריאל זילבר, אביהו מדינה, מיקי גבריאלוב, אלון אולארצ'יק, מאור כהן, שלמה יידוב, אפרים שמיר,מיקה קרני, מירי אלוני, רבקה זוהר ולירון לב, עידן יניב סיוון טלמור, יונתן ארצי ועוד

פסטיבל "ימי זמר" של תיאטרון חולון, יתקיים זו השנה ה-21, בחוה"מ פסח בתאריכים 24- 27 באפריל, 2016. מופעי הפסטיבל בהפקה וניהול של תיאטרון חולון, יועלו השנה במרכז המוסיקה ע"ש שטיינברג בעיר עקב שיפוץ וחידוש מבנה תיאטרון חולון.

פסטיבל ימי זמר כללי צלם יוסי צבקר

פסטיבל ימי זמר כללי צלם יוסי צבקר

מנהל הפסטיבל: גיא תלם– מנכ"ל תיאטרון חולון. מנהלת אמנותית, מפיקה ועורכת המופעים: נעמי אטיאס.

 

תוכנית הפסטיבל בשנה זו מדגישה ומשקפת את הישראליות הבאה לידי ביטוי בזמר העברי. אותה ישראליות מגוונת המורכבת מסגנונות שונים, נגיעות רב תרבותיות, קלסיקה ועכשווי ויוצרים ומבצעים מדורות וז'אנרים שונים.

לדברי המנהלת האמנותית נעמי אטיאס "לישראליות יש פס קול מגוון, מורכב ומרתק ממש כפני החברה בישראל. הפסטיבל משקף טעמים, תקופות ומבצעים המרכיבים את אותו פס קול. הקהל מוזמן לטעום מהקלסיקה של סשה ארגוב, לצד השירים הפיוטיים והחברתיים של יהונתן גפן, השירים הארצישראליים והים תיכוניים של עופרה חזה, הנוסטלגיה של דורית ראובני ורוחמה רז, והשירים של יוצרים ומבצעים צעירים כמו שלומי שבן שמארח את ותיק הדור אריאל זילבר ואוהד חיטמן שבחר להופיע עם תלמידיו מתיכון ק"ש בחולון".

במלאת 15 שנה למותה של עפרה חזה ייפתח הפסטיבל הפקת המקור "לאורך הים"- מופע משיריה  של הזמרת שהייתה בקדמת הבמה של המוזיקה הישראלית והעולמית משנת 1988 ועד למותה הטראגי בשנת 2000 כשהיא רק בת 42.

את המופע יכבדו בנוכחותם 22 בני משפחתה של עופרה חזה.

המחווה שמקיים הפסטיבל חוגג את אותה ישראליות של הזמרת שצמחה בשכונת התקווה ונסקה לקריירה שהובילה אותה אל הבימות החשובות ביותר בעולם. "עם כל ההצלחה שלי בחו"ל, ברור לי לגמרי שקודם כל אני זמרת ישראלית ושהבית שלי הוא פה בארץ. אין לי בעולם כולו קהל טוב, שאני חשה ואוהבת אותו והוא מחזיר לי אהבה כמו הקהל שלנו כאן" כך אמרה עפרה חזה.

ימי זמר מחווה לעופרה חזה צלם יוסי צבקר

ימי זמר מחווה לעופרה חזה צלם יוסי צבקר

במופע בהנחייתה של גלית גיאת ובהשתתפות תזמורת סימפונט רעננה, יופיעו אמנים שליוו את עפרה ככותבים ואמנים שהוקירו ומוקירים אותה: צביקה פיק שיבצע שירים שכתב לעפרה ("גבריאל", "יד ביד" עם הזמר עידן יניב, "שיר הפרחה"), אביהו מדינה ("געגועים"),  מרגלית צנעני ("מוכר פרחים" ושירים תימניים), דוד דאור ("לאורך הים"), רבקה זוהר ולירון לב ("בכרם תימן") וכן תופיע הזמרת קרן הדר. את המופע ערכה נעמי אטיאס והוא מתקיים בניהולו המוסיקלי של דוד זבה.

הפקת מקור נוספת בפסטיבל היא: "איש תחת גפנו", מופע המוקדש לשיריו של יהונתן גפן.

יהונתן גפן, משורר, סופר ומתרגם, מחזאי וסטיריקן, עיתונאי ופובליציסט הוא אולי אחד האנשים המייצגים יותר מכל את הפסקול הישראלי על כל מורכבותו וייחודו. הוא כתב מלים לרבים מהשירים שהפכו לנחלת הכלל ונחשבים לקלסיקה בזמר העברי ובהם: "אחינועם לא יודעת", "כשאת בוכה את לא יפה", "מקום לדאגה" "יכול להיות שזה נגמר", "גן של שושנים" " מה יש לך גברת לוין", "הבלדה על חדוה ושלומיק" וכן כמה משירי הילדים היפים ביותר ובהם "הילד הכי קטן בכיתה" ושירי "הכבש השישה-עשר".

 

במופע בניהולה המוסיקלי של ורד פיקר, בהנחייתו של נתן דטנר בעריכתה של נעמי אטיאס ,יופיעו מלחינים שהלחינו את שיריו לצד אמנים ששרו משיריו: ריקי גל, מיקי גבריאלוב, מאור כהן, שלמה יידוב, אפרים שמיר, מירי אלוני, מיקה קרני, סיוון טלמור, יונתן ארצי, מקהלת הילדים של חולון ויהונתן גפן.

שלומי שבן במופע פסנתר יארח את אריאל זילבר והאחיות לוז.

שבן, מאמנים והיוצרים המקוריים, המאתגרים והמצליחים במוזיקה הישראלית היום, במופע סולו וירטואוזי עם הפסנתר.

זילבר ושבן נפגשו לראשונה לפני שנתיים בפסטיבל הפסנתר ומאז נרקם בין השניים קשר אמנותי חם ואמיץ. האחיות לוז, שלישייה ווקאלית צעירה ומדוברת, המשחזרת את המוסיקה של שנות השלושים בניו אורלינס תצטרפנה לשיריו של שבן בצלילן הייחודי.

בין השירים במופע: "תרגיל בהתעוררות", "מותק את אצלי בראש", "כולם אומרים", "ואיך שלא", "אגדה יפנית", "ככה את רצית אותי" ועוד…

שלומית אהרון במופע חדש מארחת את מיקי גבריאלוב ואלון אולארציק. במופע תבצע אהרון שירים מתוך האלבום החדש "שקט אמיתי" ואת הקלאסיקות המוכרות והאהובות שלה, שעובדו והופקו ברוח הדיסק. יוצרים ואמנים רבים תרמו לאלבום ולמופע החדש: שלמה ארצי, רמי קליינשטיין, מיקי גבריאלוב, תומר הדדי ואחרים. כל זה חובר לשירים שליוו את שלומית לאורך הקריירה שלה ב"הכל עובר חביבי", לקטעים נבחרים מהמופעים המצליחים שלה עם שלושת הטנורים ועוד. עיבודים והפקה מוסיקלית – אייל מזיג.

 

לאחר פרידתם המתוקשרת של צמד הפרברים חבר אורי הרפז לדורית ראובני וחנן יובל ועתה יתקיים בפסטיבל מופע הבכורה של "שלושתינו". השלושה ישירו ביחד ולחוד שירים ידועים  ובהם: "שהשמש תעבור עלי", "צל ומי באר", "היום היום", "ליל חניה" , "מתוק התפוח", "אני וסימון ומואיז הקטן", "הגיטריסט", "מסביב למדורה", "האיש מן הבקעה" ורבים אחרים.

 

הזמרת רוחמה רז תופיע במופע "ברוח ערביים" שנוצר במיוחד לפסטיבל ובו מבחר משירי הזמר העברי לדורותיו – שירי תפילה ופיוט, שירי מדבר, שירי געגוע לארץ ישראל ושירי אהבה משירת ספרד ,דרך הזמר העברי המוקדם, קלאסיקות ישראליות ועד לזמר הים תיכוני, המציג צד נוסף ומוכר פחות בשירתה של רוחמה.

 

'מי יתנני עוף', 'מזמור לילה', 'בכרמי תימן', 'כי אשמרה שבת', 'כשאת עצובה', 'נמה יפו', 'חלומות' –  הם רק חלק מהשירים שתבצע רוחמה במהלך המופע.

 

כדרכו של פסטיבל ימי זמר בחולון המקדיש חלקים מתכניתו למורשת האייקונית  בזמר הישראלי, יתקיים השנה המופע "זמר מפוחית" שיוקדש לאחד מגדולי הדור: סשה ארגוב.

למופע זה יצר הפסטיבל חיבור מקורי בין מיטל טרבלסי וקרן הדר שתבצענה בקולן המיוחד את הקלסיקות הגדולות של ארגוב ובהן: "זמר מפוחית", "שלמה המלך ושלמי הסנדלר", "אליפלט", "יוסי ילד שלי מוצלח", "קונצרטינה וגיטרה" ועוד.

 

ועוד גאווה חולונית: הזמר, כותב, מלחין ופסנתרן אוהד חיטמן, בחר להופיע בפסטיבל עם תלמידיו, בוגרי כיתת היצירה במגמת המוסיקה בתיכון 'קרית שרת' בחולון. במופע יבצעו חיטמן והבוגרים שירים משלושת אלבומיו: "אוהד חיטמן", "הרגע הבא" ו"המסע".

 

 

"פסטיבל ימי זמר"

24.4.16-27.4.16 באפריל

 חוה"מ פסח 2016

מרכז שטיינברג – רח' גבעת התחמושת 21, חולון

מחירי כרטיסים: 40 – 150 ₪.

טל לרכישת כרטיסים: 305023001

http://www.hth.co.il