תגיות

"פרינסס שואו" סרטו הדוקומנטרי של הבמאי עידו הר יוקרן בבתי הקולנוע של סרטי יונייטד קינג

 סינמה סיטי גלילות, סינמה פארק וסינמה סיטי ירושלים

החל מ-14 באפריל 2016

 

צילום עידו הר באדיבות יחצ

צילום עידו הר
באדיבות יחצ

בעקבות ההצלחה של  "פרינסס שואו", סרטו התיעודי של הבמאי עידו הר שהופק עבור yes דוקו ע"י לירן עצמור ועלה בשבוע שעבר להקרנות בסינמטקים, יעלה הסרט גם בהקרנות מסחריות ברחבי הארץ, בבתי הקולנוע של סרטי יונייטד קינג בבעלות משה ולאון אדרי, החל מאמצע אפריל 2016.

זהו הישג יוצא דופן עבור סרט דוקומנטרי ישראלי. בתקופה האחרונה, מסתמנת הצלחה מסחרית גדולה ומפתיעה לסרטים תיעודיים ישראליים בקרב הקהל הרחב, אשר מגיע בהמוניו לצפות בהם בבתי הקולנוע הגדולים בארץ.

משה אדרי:"אני שמח לראות שבשנה האחרונה הגיעו יצירות דוקומנטריות ישראליות גם אל לב הקהל הרחב שלא הורגל בהכרח בצפייה בסרטים מסוג זה. אנחנו גאים ומתרגשים לתת בית חם  ל"פרינסס שואו", סרטו המצוין של הבמאי עידו הר".

"פרינסס שואו", מביא את סיפורה המרגש של סמנתה מונטוגמרי, זמרת אנונימית, העובדת כמטפלת בבית אבות ומתגוררת בשכונת עוני קשה בניו- אורלינס. סמנתה עושה כל מאמץ כדי לפרוץ לעולם המוזיקה, המפנה לה עורף פעם אחר פעם. בלילות היא מעלה לרשת תחת השם "פרינסס שואו" ביצועים לשירים שכתבה. למרבה הצער, הסרטונים זוכים למספר זעום של צפיות. סמנתה לא מעלה על דעתה, שבצד השני של העולם יש מישהו שמקשיב לה, שמאמין בה, שעומד להרחיב ללא היכר את מעגל האנשים שייחשפו לשירים שלה. אופיר קותיאל, קותימאן, מוזיקאי המתגורר בקיבוץ בדרום הארץ, מגלה את השירים של סמנתה בחיפושיו אחר זמרות אנונימיות, שהעלו לרשת שירים שכתבו. הוא עוטף את שיריה בסימפוניות אודיו-ויזואליות המורכבות מקטעים מוזיקליים שאנשים מכל העולם העלו ליו-טיוב והופך אותם ליצירה חדשה שעומדת להיחשף בפני מיליוני אנשים. הסרט "פרינסס שואו", עוסק בבדידות ובאלמוניות מתמשכת,בעולם שמייצר בכל רגע כוכבים חדשים. זהו סרט על כמיהה להישמע, לקבל הכרה ולהיות נאהב, סרט על כישרון, התמדה והקשר האקראי שלהם להצלחה, כפי שאנחנו מגדירים אותה.

צילום עידו הר באדיבות יחצ

צילום עידו הר
באדיבות יחצ

שני סינגלים מהסרט של קותימאן וסמנתה, יצאו לתחנות הרדיו בישראל, הראשון Give it up, היה בין הסינגלים המושמעים ביותר בגלגלצ בשנה האחרונה והשני, stay here , יצא עם עליית הסרט ונכנס השבוע לרשימת הפלייליסט של גלגלצ.

פרינסס שואו – 80 דק' – עברית ואנגלית- הסרט נמכר להפצה מסחרית רחבה בארצות הברית על ידי שתי חברות מרכזיות בשוק ההפצה האמריקאי: מגנוליה פיקצ'רז ופרטיסיפנט מדיה.