תגיות

 

פסטיבל ישראל לילדים – במדיטק חולון

28.5- 30.7

חודשיים של אירועים והצגות

מגרמניה: "הסונטות של שקספיר" עם תיאטרון "תקווה"  בהשתתפות שחקנים בעלי מוגבלויות וללא מוגבלויות כלל

"לא מוגבלים על הבמה" הכנס השנתי השלישי של תיאטרון המדיטק במסגרת פסטיבל ישראל לילדים, יוקדש השנה להופעתם של אנשים עם מוגבלויות על הבמה.

מחווה ליענקל'ה יעקובסון

תערוכת הוקרה ללאה נאור

והצגות חדשות ומובחרות מרפרטואר ,תיאטרון המדיטק

מדיטק חולון יקיים את פסטיבל ישראל לילדים במהלך החודשיים שבין ה-28.5.16 ועד ה-30.7.16.

במסגרת הפסטיבל  יתקיים הכנס השנתי השלישי של המדיטק תחת השם: "לא מוגבלים על הבמה" . הכנס יוקדש להופעתם של אנשים עם מוגבלויות על הבמה כשחקנים בהצגות מקצועיות: ההשפעה על חיי המופיע, הקהל והקהילה.

הכנס מביא נקודות מבט שונות של הופעה על הבמה של מי שמכונים "אנשים בעלי מוגבלות" במסגרות של הצגות תיאטרון ובפני קהלים שונים.

במסגרת הכנס יידונו השאלות: האם זהו אירוע חברתי או אמנותי? באיזו מידה הוא שילוב בין השניים? האם יש להתייחס אל בעלי המוגבלויות כשחקנים מקצועיים? מה השפעת הופעתם בהצגות על חייהם? מה מידת ההשפעה של הצפייה בהצגות אלה על חיי הצופים ועל חיי הקהילה במובן האישי, החברתי, הרגשי והרוחני?

בכנס ישתתפו רוני פינקוביץ' מנהלו האמנותי של תיאטרון המדיטק, ד"ר חן אלון, במאי תיאטרון "תקווה" גרט הרטמן, הדס דיאמנט ועוד.

1.6.16 בשעות 9:30-15:00 

עלות כרטיס 20 ₪ בלבד רכישה דרך קופות המדיטק

כמו כן יתקיים מופע מחווה ליוצר יענקל'ה יעקובסון ותערוכת הוקרה לסופרת והמתרגמת לאה נאור. במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו במדיטק סדנאות ג'אגלינג וסדנאות עיצוב וקומיקס לילדים. בנוסף יתקיימו שעות סיפור בחינם ברחבת המדיטק.

הפסטיבל ,בשיתוף עם מכון גתה, יארח את תיאטרון "תקווה" מברלין עם המופע "ארור הלב" על פי הסונטות של שייקספיר ובבימויו של גרד הרטמן. ההצגה מלווה בתרגום של שמעון זנדבנק מתוך ספרו "הסונטות" בהוצאת הספריה החדשה לשירה.

תיאטרון "תקווה" הגרמני פועל בברלין ומעלה הצגות בהשתתפות שחקנים בעלי מוגבלויות וללא מוגבלויות כלל. התיאטרון הוקם ב- 2008 בתמיכת הקרן של חב' הלוטו ברלין, ונבנה כבית שאין בו מחסומים, הן עבור הצופים והן עבור השחקנים.

בהצגה מתורגמות הסונטות של שיקספיר- המתארות יקום שלם של מסתוריות וחושניות ובו אהבה, געגועים, בגידה, ארעיות, גבריות ונשיות- על ידי שחקני תיאטרון "תקווה"- למופע תיאטרון מחול מרתק כשברקע מיצג וידאו.

על ההצגה נכתב בביקורת כי היא "מופע של שלמות ויופי: מגוון של מצלולים המעניקים לארבע עשרה השורות – כלומר לסונטות – עיצוב ייחודי של קול. הם עומדים בסתירה לכל מה שמובן מאליו, לכל המצופה. הם דורשים מהמאזינים להסתגל לניואנסים. … הדבר המאפיין את תיאטרון "תקווה" הוא שהצופה מגיע תמיד למקום שבו הוא נדרש לשאול את עצמו שאלות ולבחון את עצמו." (בוריס קהרמן, אגודת התיאטרון ברלין)

31.5, שעה 20:00 מחיר- 20 ₪ בלבד.

1.6 שעה 14:00 במסגרת הכנס  מחיר: 20 ₪ בלבד.

 

אירוע מיוחד במסגרת פסטיבל ישראל לילדים במדיטק יהיה מופע מחווה ליענקל'ה יעקובסון. יעקובסון, הוא שחקן, במאי ומחזאי, ומי שכתב את "מוף ומוריס" שמועלה במדיטק. בשנת 1997 נכלל יעקובסון ברשימת 100 מספרי הסיפורים הטובים בעולם במסגרת פסטיבל מספרי סיפורים בארצות הברית. הוא כתב והעלה מופעי יחיד לילדים, בני נוער ומבוגרים, אותם הציג מאות פעמים בארץ ובפסטיבלים בינלאומיים בגרמניה, אוסטריה וארה"ב.  באירוע שיתקיים ב- 3.6.16 במדיטק יבוצעו שירים וקטעים נבחרים מיצירותיו של יעקובסון.

בין המשתתפים: אורנה בנאי, ישראל גוריון, רז שפריר, יחזקאל לזרוב, גולן אזולאי, יהויכין פרידלנדר, ניר רון, דור צוויגנבאום, רננה רז, דניאלה מיכאלי. מנחה: איציק וינגרטן.

בנוסף תעלה ההפקה המחודשת של המחזה "מוף ומוריס" פרי עטו

לציון יום הולדתה ה-80 של לאה נאור תתקיים בחודש יוני, תערוכת מחווה של פרידה שוהם ותלמידי המגמה לעיצוב תפאורה ותלבושות בסמינר הקיבוצים ליוצרת ילדים חשובה זו.

לאה נאור, פזמונאית, סופרת, מתרגמת ותסריטאית ישראלית פרסמה ספרי סיפורת ושירה לילדים, וכן כתבה תסריטים לתוכניות טלוויזיה לילדים, בהם "קרוסלה", "חג לי", "מה פתאום?" ו"בבית של פיסטוק". תרגומיה לסדרת ספריו של דוקטור סוס, ובראשם "חתול תעלול", זיכו אותה בפרס אנדרסן הבינלאומי לתרגומי מופת לילדים. נאור היתה נוכחת בילדותם של כל הסטודנטים המשתתפים בתערוכה ואשר נחשפו לעושר כתיבתה גם באמצעות סדרות הטלוויזיה שבורכו בפתיח פרי עטה כמו: גברת פלפלת, טוב טוב הגמד, קישקשתא, טאו טאו, המומינים ועוד ועוד .

במהלך חודשי הפסטיבל יעלו ההצגות החדשות וההצגות הבולטות של תיאטרון המדיטק ובהן:

"חתול תעלול", על פי ספרו עטור השבחים של דוקטור סוס, בבימויו של רוני פינקוביץ' מנהלו האמנותי של התיאטרון ובתרגום של לאה נאור. המחזה הופק במקור על ידי התיאטרון הלאומי הבריטי.

צילום:בני גם זו לטובה    WWW.BENNYGAMZO.COM

צילום:בני גם זו לטובה WWW.BENNYGAMZO.COM

ביום אחד גשום, כשטלי ואחיה נשארים בבית לבד, משתגעים משעמום, ולפתע פתאום הופיע חתול תעלול כך משום מקום! הוא הפך את היום המשעמם ליום מלא הפתעות, יום  עם המון תעלולים והמצאות, הוא הביא עוד חברים והם שיחקו המון, אבל לא כל כך בטוח אם זה היה באמת או רק בדמיון.(גילאי 3 ומעלה, 28.5 שבת 10:30, 11.6 שבת 10:30, 12:30)

"מוף ומוריס" מחזה מקורי מאת יענקל'ה יעקובסון בבימויו של ארז שפריר -פנטזיה מצחיקה ומרגשת על חברות מיוחדת במינה. הפקה מחודשת למחזה המצליח  שעלה לראשונה במדיטק בשנת 2005  על מסעם המרתק של מוריס האיש ומוף הכלב ועל חברותם המיוחדת.

צילום:בני גם זו לטובה    WWW.BENNYGAMZO.COM

צילום:בני גם זו לטובה WWW.BENNYGAMZO.COM

(לגילאי 5 ומעלה. 3.6 שישי 14:00) ההצגה למוזמנים בלבד במסגרת המחווה ליענקל'ה יעקובסון.

"ילדי בית העץ" – דרמה מוסיקלית מאת נועה לזר-קינן ע"פ סיפרו של רן כהן אהרונוב ובבימויו של נועם שמואל. בהצגה מתוודעים הצופים למאבקם של חבורת ילדים להצלת החורשה ובית העץ בשכונתם. את בית העץ בנה אבא של ערן עוד כשהיה בגן חובה, ומאז העץ הפך לביתם של ערן וחבריו. מעבר לגבעה הולכת ונבנית שכונה חדשה, שבקרוב יסללו אליה כביש ולשם כך עומדים לכרות את חורשת האלונים ואיתה גם את עץ האלון של ילדי בית העץ. ההצגה כוללת ביצוע חי של שבעה שירים מתוך האלבום המצליח הנושא אותו שם, שהולחנו ע"י יאיא כהן אהרונוב.

צילום:בני גם זו לטובה    WWW.BENNYGAMZO.COM

צילום:בני גם זו לטובה WWW.BENNYGAMZO.COM

(שבת 4.6 שעות: 10:30, 12:30 לגילאי 8 ומעלה)

"מושלמת" על פי ספרה של ג'קלין וילסון, "נערות בלחץ", שנכתב ב-1998 ועוסק בנושא הכואב והבוער של דימוי גוף בקרב נערות באמצעות סיפורה של אלי – נערה מתבגרת. את ההצגה ביימה יעל טילמן שגם עיבדה למחזה ביחד עם נועה לזר-קינן.

אלי היא נערה כשרונית ומלאת חיים. יש לה חברות קרובות, משפחה חמה וחוש הומור מפותח. כשחברתה הטובה מתקבלת לתחרות יופי והיא נשארת בחוץ, יוצאת אלי למסע מפרך כדי להיות "מושלמת". כל מה ששימח אותה בעבר הופך למכשול בדרך למראה המושלם, והיא יוצאת למאבק נגד גופה. במציאות של היום, הלחצים החברתיים והעולם שמציג לנוער מודלים בלתי אפשריים לחיקוי – האם יש לאלי סיכוי להינצל מהמערבולת אליה נסחפה?

 (לגילאי 12 ומעלה. 6.7 יום ד' שעה: 18:00 )

"ילדת הקשת בענן" על פי מחזה של אורלי ישועה ובימוי של תום שוורצברג .

הצגה אורחת של תיאטרון הקיבוץ תיאטרון גושן.

סיפורה המרגש של ילדה "שונה", הנלחמת ומיטלטלת בין הצלחה לכשלון, חיבוק ודחייה, זהות והדחקה, שקר ואמת. מסקרם, צברית בת 11 שעוברת מקצרין אל העיר הגדולה ,מצפה בהתרגשות ליום הראשון בבית הספר החדש . היא מקווה להשתלב במהירות ולרכוש לעצמה חברים, אולם הדעות הקדומות והאמירות המעליבות אליהן היא נחשפת מיד עם הגעתה, מבהירות לה שזה לא יהיה קל.

(לגילאי 12-8 , שבת, 18.6 שעה: 10:30)

"מהדקים"

הצגה אורחת של תיאטרון הקיבוץ תיאטרון גושן בבימויו של תום שוורצברג  על פי מחזה מאת אורלי ישועה

ההצגה מבוססת על סיפור אמיתי שהתרחש בשנת  1998 בעיירה הקטנה וויטוול שבטנסי, ארה"ב. שלושה תלמידים בבית הספר המקומי, יוזמים פרויקט יוצא דופן – איסוף 6 מיליון מהדקי נייר, על מנת להנציח את המספר הבלתי נתפס של היהודים שנרצחו בשואה. הם יוצאים למשימה בעקבות עימות חריף עם סוזי, מכחישת שואה ואישה חזקה ומרכזית בעיירה. הפרוייקט מקבל תפנית בלתי צפויה כשמייקל מגלה סוד אפל מעברו של אביו, סוד שמשנה את יחסו לפרוייקט.

(שבת  25 ביוני 2016 בשעה 10:30 לגילאי 14-10).

"הכבש הששה עשר", אחת ההפקות המצליחות של תיאטרון המדיטק בשיתוף התיאטרון הארצי לילדים ולנוער. סיפורה של חבורת ילדים המגיעה אל הגן. הם מחפשים את דניאל, חברם הטוב שנעלם, ויחד הם מגלים את ערכה המופלא של החברות. מחזה מוסיקלי המביא אל הבמה את הלהיטים הגדולים מספרו האהוב של יהונתן גפן: "גן סגור", "הילדה הכי יפה בגן", "אני אוהב שוקולד", "איך שיר נולד" ועוד רבים אחרים.

. (שבת 9.7 שעות: 10:30, 12:30 לכל המשפחה)

"אריה הספריה" מחזה מוסיקלי מאת אלי ביז'אווי על פי ספרה עטור השבחים של מישל קנודסן בבימויו של רוני פינקוביץ'.

בספריה ישנם ספרים. וגם כללים מאוד ברורים:
אסור לצעוק. אסור לרוץ. אסור גם 'אוכל ושתיה'.
אך מה קורה כשיום אחד נכנס אריה לספריה?

הוא לא שואג או משתולל, ובניגוד לציפיות
הוא מצטרף לשעת סיפור ומאבק כונניות…
לא לכולם זה מסתדר, זה הרי לא 'לפי הספר'

(סליחה? אריה? בספריה? – זה לגמרי לא בסדר!)
עוד יתגלה שעל כללים חשוב לשמור, אבל לא רק:
חשוב מאוד גם, פה ושם, לנער מהם אבק.

 

(גילאי 4 ומעלה , 16.7.16 שבת 10:30, 12:30)

"לא דובים ולא יער". מחזה מוסיקלי בחרוזים בעקבות "זהבה ושלושת הדובים" מאת אלי ביז'אווי ובבימויו למוסיקה מקורית של אורי וידיסלבסקי.

למיכל נולד אח קטן, תינוק. ההורים שהיו רק שלה הם עכשיו גם שלו. היא צריכה להיות שקטה- כי בדיוק מרדימים אותו. היא צריכה לחכות בסבלנות, כי בדיוק מאכילים אותו. כל הזמן רק מטפלים בו ומחייכים אליו ומשחקים איתו ומכרכרים סביבו. אז אולי אין לה יותר מקום במשפחה הזאת?
"לא דובים ולא יער" הוא סיפור מסעה של אחות גדולה שיוצאת לחפש את מקומה.

גילאים: 6 ומעלה. שבת 23.7.16 שעות: 10:30, 12:30.

 

 

 

 

 

 

 

מודעות פרסומת