תגיות

"אחד בשביל כולם"

תערוכת צילומים לזכרו של סמ"ר אמיר קרא ז"ל,

במסגרת מפעל ההנצחה "חיילים מצלמים צבא"

פתיחה חגיגית תתקיים ב-6.5.2016 בשעה 10:30 בית האופרה-המשכן לאומנויות הבמה, ת"א

אחד בשביל כולם צילום יהב טרודלר

אחד בשביל כולם צילום יהב טרודלר

תערוכת הצילומים "אחד בשביל כולם" תפתח באכסדרת בית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה בת"א ב- 6 למאי 2016. התערוכה תתמקד השנה בנושא הרעות שהיא אחת מערכי "רוח צה"ל",הקוד האתי המהווה בסיס ערכי רצוי לכל פעולות החיילים במסגרת צה"ל.

מתוך "רוח צה"ל ": רעות. החייל יחלץ תמיד לעזרת חבריו כשהם זקוקים לעזרתו או תלויים בו, חרף על סכנה וקושי, עד כדי מסירות הנפש.

הרעות היא גם נכס צאן וברזל בתפיסת החברה הישראלית, נכתבו עליה שירים, מורשות קרב שלמות מתבססות עליה ועל תפיסת ההרואיות הסובבת אותה.

 

התערוכה, בחסות בית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה תל-אביב ובנק הפועלים מהווה חלק מן המפעל "חיילים מצלמים צבא", אשר מתקיים זו הפעם העשירית.

 

"חיילים מצלמים צבא" הינו מפעל אמנותי שנוצר לזכרו של סמ"ר אמיר קרא ז"ל אשר נהרג בקרב בלבנון בהיותו בן 20. אמיר היה חובב צילום נלהב והותיר אחרי מותו צילומים מרתקים המבטאים את אישיותו. המשכן לאמנויות הבמה אימץ תערוכה זו המנציחה את רוחו של אמיר באופן קבוע, ורואה במפעל זה, המתקיים אחת לשנתיים חשיבות רבה .

 

הלן קרא, אמו של אמיר, הינה היוזמת והרוח החיה של מפעל זה, שהקימה לזכרו של בנה. את הצילומים שנאספו במהלך התערוכות שהתקיימו היא תורמת לצה"ל ובכך מסייעת להעשיר את התיעוד הצה"לי בזויות אנושיות ויוצאות דופן, המשקפות את ההוויה הצה"לית כנייר לקמוס של החברה הישראלית בתקופותיה השונות.

 

אמיר קרא נולד ב-21.10.1974. הוא גדל ולמד בנס-ציונה, טייל ברחבי הארץ במסגרת "חוג סיירות", הצטיין בקליעה למטרה, התנדב במד"א ובמשמר אזרחי, התעניין במדע, מוזיקה וצילום. הוא התגייס לצה"ל במרס 1993 ושירת ביחידה מבצעית בחיל המודיעין כמפקד צוות והיה, לפי דברי מפקדיו, דוגמא ומופת בפועלו וברוחו. אמיר נפל בקרב במוצב בעומק רצועת הביטחון בלבנון ב– 17 למאי 1995, י"ז אייר תשנ"ה, ערב ל"ג בעמר, והוא בן 20.

 

 

התמונות בתערוכה השנה נבחרו על יד הצלם איתי דוידיאן, מתוך מגוון צילומים. בין התמונות שיוצגו, ישנן תמונות של צלמים המשרתים עדיין בשירות החובה שלהם.

 

מתוך דף התערוכה, כפי שנוסח על ידי איתי דוידיאן:

 

"…תערוכה זו לא מתארת את הרגעים ההרואיים של הלחימה, אלא דווקא רגעים אחרים. בצד תיאורים של הפעילות השוטפת והמשותפת בשגרת האימונים מתקיימים גם רגעים אגביים של מנוחה בתוך השגרה צבאית, ורגעים של חברות וקרבה.

 

יש לציין את היעדר ייצוג הנשים הבולט בסדרת התמונות. ערך ״הרעות״ בצה״ל ובחברה הישראלית הוא ערך שנתפס באופן כמעט אוטומטי כגברי, הייצוג הנשי לא קיים בו..."

 

 

'אחד בשביל כולם'

תערוכת צילומים לזכרו של סמ"ר אמיר קרא ז"ל,

במסגרת מפעל ההנצחה "חיילים מצלמים צבא"

5.5.16 – 26.6.16

בית האופרה – המשכן לאומנויות הבמה

שד' שאול המלך 19, ת"א 

כניסה חופשית

שעות ביקור התערוכה: בימי מופעים כמחצית השעה לפני תחילת המופע ועד לסיומו

www.israel-opera.co.il

מודעות פרסומת